Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mene samo zanima da li je poostrena kontrola i za teretna vozila i pogotovu za autobuse, ili se i dalje svodi na ono vozim ti sendvicare na mitinge pusti me na tehnickom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

Hteo si da kazes, "ako hoces da prodjes tehnicki, moras da vozis sendvicare"?

Posluzenje u busu se podrazumeva... ?sendvici)

 

Nego, kako da sprecim kontrolora da mi odvija cantru sa uljem ako me smesti u neki sobicak ili izbaci napolje da sacekam?

Na onim monitorima se nista ne vidi, jer su ekran od 19" podelili sa 10 kamera. Vidi se samo da se muvaju oko vozila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 51 minuta, ser je napisao:

Hteo si da kazes, "ako hoces da prodjes tehnicki, moras da vozis sendvicare"?

Posluzenje u busu se podrazumeva... ?sendvici)

 

Nego, kako da sprecim kontrolora da mi odvija cantru sa uljem ako me smesti u neki sobicak ili izbaci napolje da sacekam?

Na onim monitorima se nista ne vidi, jer su ekran od 19" podelili sa 10 kamera. Vidi se samo da se muvaju oko vozila

Plasis se da ce ti na tehnickom pokvariti vozilo?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Mene samo zanima da li je poostrena kontrola i za teretna vozila i pogotovu za autobuse, ili se i dalje svodi na ono vozim ti sendvicare na mitinge pusti me na tehnickom
Mora privreda da radi, GDP da se gradi.
Istini za volju, većina uglednih privrednika ima nove teretnjake ali većina beton pumpi i kranova koje viđam po gradu bi morali da se pregledaju detaljnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Plasis se da ce ti na tehnickom pokvariti vozilo?:neznam:

Pa ne ali na svakakve pacijente mozes da naletis...

Kakvo je vreme doslo, dodje mu da je najsigurnije da zakazes tehnicki kod Bdade u Sid ili kod Brdya u Leskovac ili tako nekog ako poznajete ko radi preglede, ima motor i ljubitelj je istih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 3 sati, ser je napisao:

Hteo si da kazes, "ako hoces da prodjes tehnicki, moras da vozis sendvicare"?

Posluzenje u busu se podrazumeva... ?sendvici)

 

Nego, kako da sprecim kontrolora da mi odvija cantru sa uljem ako me smesti u neki sobicak ili izbaci napolje da sacekam?

Na onim monitorima se nista ne vidi, jer su ekran od 19" podelili sa 10 kamera. Vidi se samo da se muvaju oko vozila

 

Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Plasis se da ce ti na tehnickom pokvariti vozilo?:neznam:

Strah nije bez osnova. Muka me uhvati pri samoj pomisli da ce neki mangup da turira u mestu moj motor koji ja od kad imam nisam naterao u crveno. Takođe, vise puta sam video da je motor pao u "strucnim rukama", cak i u kanal.

Ja kad oteram masinu na tehnicki razmenim par rečenica sa kontrolorom. Čisto da vidim kako se i sta radi, onako skoro naivno. Pitam za farove, pritisak u gumama, ulje u kočnicama... Pa ako nesto mislim da nije uredu kažem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 26 minuta, ser je napisao:

Pa ne ali na svakakve pacijente mozes da naletis...

Kakvo je vreme doslo, dodje mu da je najsigurnije da zakazes tehnicki kod Bdade u Sid ili kod Brdya u Leskovac ili tako nekog ako poznajete ko radi preglede, ima motor i ljubitelj je istih

Do sada je bilo lako. Ja motor parkiram gde mi kažu, oni se islikaju kao za fb, platim i idem kuci. Sada više ne postoji mogućnost da uradim tp na mestu gde sam do sada radio. 

Do juna cu vec izabrati tehnički pregled gde mislim da je bezbedno da odvezem moje ljubimce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@gebee&co malo mentalnog razgibavanja nije na odmet u ove zimske dane :jee::takoje:

 

Pre 3 sati, ser je napisao:

Pa ne ali na svakakve pacijente mozes da naletis...

Ovo je na zalost definitifno tacno, @N.F.S. ovo iskustvo je i mene iznerviralo (mogu misliti njega) apsolutno nema nikakve potrebe za zagrevanjem motocikla jer se ne radi test izduvnih gasova, sta vise moze samo otezati tj opeci se kada se (bar pred kamerom glumi) provera komponenti, cak i kada se rade kocnice dovoljan je kontakt zbog stopaljke a servo pojacivaca nema pa ni motor ne mora raditi.

 

Sto se zagrevanja ostalih vozila tice, preporucio bih (narocito sada u zimu) doci sa radnom temperaturom jer je aparat registruje pa se test gasova ne moze raditi ako je niza, i ako "fali" dok cekate najbolje iskljuciti grejanje i drzati do 2k rpm jer je motor blago opterecen a voda ne cirkulise brzo pa se najpre postigne.

I izmenjeno je pa se test radi na minimum 3k rpm (za dizela) sto je dobro za sve (vozilo, stranku, kontrolora) i test je skoro uvek pa dobar na tim obrtajima, nikom ne ide u prilog "rusiti" zbog gasova jer je skoro nemoguce popraviti za tri dana a ne spominjati koliko kosta a opet na 3k rpm zakon je zadovoljen, sto je super jer kome moze biti prijatno staru dizelcinu terati u crveno i cekati da zvekne a aparat registruje obrtaje pa nema "gladjenja".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ali na žalost, nismo u mogućnosti svi da dodmo kod tebe bdada da radimo pregled. Treba naci nekog ko je isto tako predan poslu kao i ti i da postuje i klijenta i njegovo vozilo. Imali smo slucaj da je kontrolor isterao motocikl na izlazna vrata hale i napravio krug po selu da vrati na ulaz. Ili recimo, vec smo pisali o vraćanju bmw-a 1000rr zbog asimetricnih farova... 

Ja ne bih voleo da takav covek radi moj motor. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zato vam dam neke smernice pa se raspitate pre teh. sta, kako ... posto ima i kontrolora koji se sad "pitaju nesto" (kao kursisti sa Klise onomad) uvek pitanje formulisete : sta kaze pravilnik?

Takodje teh. pa i registraciju (vezace se za dan isteka) ako je sve ok preporucijem ranije, zakonski 30 dana pre moze pa cisto da se ima vremena resiti ako su voljni skrenuti paznju pre nego udje na liniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 6 minuta, bdada je napisao:

ako je sve ok preporucijem ranije, zakonski 30 dana pre

Ja ovako i radim zadnjih bar 10, 15 godina, i za auto, i za motor. Nikad ne čekam zadnju nedelju, jer uvek može nešto da ne valja, pa bar imaš vremena to da ispraviš.

@stari roker kod mene nema turiranja...automatik ! :)

U stvari, može na štenderu :grr:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ako ste slucajno covid pozitivni i zavedeni u registar,ni slucajno nemojte ici na tehnicki. Danas sam saznao da se to kontrolise i ocekuje vas fina novcana kazna.

Moj prijatelj ima tehnicki pregled,vise linija...prvo dolaze kod njega i kontrolisu da li je taj vlasnik bio licno ili je neko doneo njegovu lk. Eto i to su smislili da pune kasu. 

Jos nesto su smislili,cekaju ispred tehnickog i kad auto izadje sa linije,kontrolisu obaveznu opremu,vaznost prve pomoci itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To mislim da je ukinuto. Gotovo sam siguran
Nije ukinuto, mog ćaleta priveli na šalteru u mup-u prilikom registracije, uhapsili i odveli kod sudije za prekršaje, imao neplaćenu kaznu za koju nije ni znao, čovek ima 75 godina, zgranuo se.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 13 sati, vidakn je napisao:

Nije ukinuto, mog ćaleta priveli na šalteru u mup-u prilikom registracije, uhapsili i odveli kod sudije za prekršaje, imao neplaćenu kaznu za koju nije ni znao, čovek ima 75 godina, zgranuo se.

IDIJOTI!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

To iznutra je nivelacija kad si prazan ili imas tovar u autu i steluje oba fara po visini. Ako menjas sijalicu onda se desava da jedan na sija kako bi trebalo iliti to sto vidimo po putu da jedan far sija nebu pod oblake i zaslepljuje, to treba korigovati sa spoljne strane

Promenio član NIKI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
1 hour ago, NIKI said:

 Ako menjas sijalicu onda se desava da jedan na sija kako bi trebalo iliti to sto vidimo po putu da jedan far sija nebu pod oblake i zaslepljuje, to treba korigovati sa spoljne strane

U glavnom to posle menjanja sijalice što sija nebu pod oblake je zbog toga što stave sijalicu naopako ili ne legne u ležište.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Interceptor BP je napisao:

U glavnom to posle menjanja sijalice što sija nebu pod oblake je zbog toga što stave sijalicu naopako ili ne legne u ležište.

Ti koji tako zamene sijalicu (a ima ih) ne bi trebali nista da diraju na autu.

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Htedoh juce pisati ali sam ipak sacekao danasnje ponovno objasnjenje.Dolazi juce musterija sa starim aksentom da zameni tockove.Skida zimske KAMA gume i stavlja letnje."Rekli mi na tehnickom,ne mogu ove gume,nece da "lepe" za valjke,samo klizaju ne mozemo da izmerimo silu kocenja".:stabre:

Ok,10 dana nisam radio,rano je jutro,nisam se jos razbudio,ko zna sta je on mani rekao.Svakako zimski tockovi ostaju kod mene da prenoce pa sutra kad dodje pitacu ponovo.
Malopre isti posao kao i juce,skidam letnje tockove sa kojima je prosao tehnicki i vracam zimske, i pitam ponovo za razlog.Ista prica,navodno vec su imali problema sa takvim gumama na valjcima.
Da li su istroseni valjci (taj tehnicki radi mozda 4-5 godina),da li je stvarno do guma:stabre:,Ne bi trebalo da su ga namerno odbijali jer ide preko administrativne (pretpotstavljam jer kad sam mu rekao da ode na drugi teh. kaze da imaju neki ugovor).
Ostadoh zbunjen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Na zalost istina, Belsina zimska takodje, prvo nismo mogli provaliti u cemu je problem, gume nove, diskovi OK, plocice nove a nemamo procenat, sta reci coveku zasto je "pao" a neznamo uzrok :stabre:

Valjci novi, pratimo situaciju i u gumama je problem, jednostavno nemaju grip.

Htedoh ovo pisati ovih dana, da se ljudi ne iznenade kada ne prodju a gume nove i kocnice dobre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja