Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Da li to znaci da ako neko vozi Kawasaki h2r ne moze da prodje tehnicki zbog nivoa buke auspuha ne verujem da je kod njega 80db kao sto stoji u zakonu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 3 minuta, ghostrider323 je napisao:

Ne slazem se u vezi toga to je totalno nebitna stvar , da li je vizir original ili ne tu oprema igra glavnu ulogu.   A i ako dodje do te situacije onda molis boga da prezivis ne verujem da vizir spasava od ceonog udara :)

Nisi me uopste razumeo...nisam nigde napisao da vizir spasava od ceonog sudara, nego da vizir loseg kvaliteta moze da se prelomi kako ne treba i da recimo vratom, koji nije zasticen nikakvom opremom naletis na tako polomljen vizir...dalje bi trebalo da mozes da zakljucis...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
pre 1 minut, Vaske4s je napisao:

Nisi me uopste razumeo...nisam nigde napisao da vizir spasava od ceonog sudara, nego da vizir loseg kvaliteta moze da se prelomi kako ne treba i da recimo vratom, koji nije zasticen nikakvom opremom naletis na tako polomljen vizir...dalje bi trebalo da mozes da zakljucis...

 

Razumeo sam te ali to bi trebao o tome da brine vlasnik motora a ne tehnicki pregled...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 2 minuta, ghostrider323 je napisao:

Razumeo sam te ali to bi trebao o tome da brine vlasnik motora a ne tehnicki pregled...

Pa nije tako, zato postoji homologacija delova...

Po tvojoj logici, tehnicki pregled onda ne treba ni da postoji?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
pre 4 minuta, Vaske4s je napisao:

Pa nije tako, zato postoji homologacija delova...

Po tvojoj logici, tehnicki pregled onda ne treba ni da postoji?

 

 

 

Ok kako god postujem tvoje misljenje ja se svakako ne slazem sa tim. Meni su to nebitne stavke vise paznje obracam na kocnice , gume , lanac i lancanike itd a migavci , viziri i ostalo je nebitno po meni za prolazak na tehnickom...Ali o tome nazalost ne odlucujemo mi.

Promenio član ghostrider323

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
Upravo sada, ghostrider323 je napisao:

Ok kako god postujem tvoje misljenje ja se svakako ne slazem sa tim. Meni su to nebitne stavke vise paznje obracam na kocnice , gume , lanac i lancanike itd a migavci , viziri i ostalo je nebitno po meni za prolazak na tehnickom... Ali o tome nazalost ne odlucujemo mi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 52 minuta, ghostrider323 je napisao:

Ok kako god postujem tvoje misljenje ja se svakako ne slazem sa tim. Meni su to nebitne stavke vise paznje obracam na kocnice , gume , lanac i lancanike itd a migavci , viziri i ostalo je nebitno po meni za prolazak na tehnickom...Ali o tome nazalost ne odlucujemo mi.

Pa gle, to sto ti ili ja ili bilo ko drugi vise paznje obraca na to, ne znaci da smo u pravu...

U tvom prehodnom komentaru gde si naveo da je eventualna smrt nastala zbog loseg vizira tvoja briga,  a ne briga tehnickog pregleda, to nije bas tako...hajde da na primer uzmemo situaciju da si otac dvoje maloletne dece od po par godina, pa jos i samohrani...tvoja deca automatski postaju socijalni slucajevi, sto samo po sebi povlaci da idu na teret drzave, odnosno drustva...iz tog razloga, ne mozes posmatrati smisao tehnickog pregleda, pa i celog ZOBS-a kao nesto sto je tu samo da zastiti druge ucesnike od tebe...vec i tebe od sebe samog...

Drugi scenario, ili samo nadovezivanje na prethodni moze biti da tvoja zena/brat/sestra/roditelji, nakon dobijanja rezultata sa vestacenja, saznaju da si nastradao zato sto na tvom vozilu postoji deo koji nije odobren za upotrebu jer nije prosao bezbednosne testove. Kako je doslo do toga? Pa tako lepo, ovi na tehnickom nisu gledali jer, po tebi to nije bitno i ishod je fatalan,  a onda clanovi tvoje porodice, revoltirani, tuze drzavu za tvoju smrt, dobijaju na sudu i drzava, odnosno drustvo placa veliku odstetu tvojoj porodici pa drzava, uvodjenjem adekvatnih pravila, zeli da zastiti i sebe i svoje stanovnistvo.

Naravno, to sto ovakav scenario nije mnogo verovatan u zemlji nam Srbiji, ne znaci da nije tako u uredjenim zemljama.

Mi stalno kukamo na sistem i kako nam nista ne valja, ali prvi smo kada treba da se nadje nacin da se taj isti sistem zajebe...da li provlacenjem na tehnickom, da li izbegavanjem placanja poreza, da li jednom crvenom za drugare u plavom...

I jos jednom da ponovim, ne kazem da su pravila koja trenutno vaze na tehnickom dobra, naprotiv, verovatno ima gomila propusta koji idu na nasu stetu, pisem iskljucivo na osnovu komentara o viziru.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
pre 26 minuta, Vaske4s je napisao:

Pa gle, to sto ti ili ja ili bilo ko drugi vise paznje obraca na to, ne znaci da smo u pravu...

U tvom prehodnom komentaru gde si naveo da je eventualna smrt nastala zbog loseg vizira tvoja briga,  a ne briga tehnickog pregleda, to nije bas tako...hajde da na primer uzmemo situaciju da si otac dvoje maloletne dece od po par godina, pa jos i samohrani...tvoja deca automatski postaju socijalni slucajevi, sto samo po sebi povlaci da idu na teret drzave, odnosno drustva...iz tog razloga, ne mozes posmatrati smisao tehnickog pregleda, pa i celog ZOBS-a kao nesto sto je tu samo da zastiti druge ucesnike od tebe...vec i tebe od sebe samog...

Drugi scenario, ili samo nadovezivanje na prethodni moze biti da tvoja zena/brat/sestra/roditelji, nakon dobijanja rezultata sa vestacenja, saznaju da si nastradao zato sto na tvom vozilu postoji deo koji nije odobren za upotrebu jer nije prosao bezbednosne testove. Kako je doslo do toga? Pa tako lepo, ovi na tehnickom nisu gledali jer, po tebi to nije bitno i ishod je fatalan,  a onda clanovi tvoje porodice, revoltirani, tuze drzavu za tvoju smrt, dobijaju na sudu i drzava, odnosno drustvo placa veliku odstetu tvojoj porodici pa drzava, uvodjenjem adekvatnih pravila, zeli da zastiti i sebe i svoje stanovnistvo.

Naravno, to sto ovakav scenario nije mnogo verovatan u zemlji nam Srbiji, ne znaci da nije tako u uredjenim zemljama.

Mi stalno kukamo na sistem i kako nam nista ne valja, ali prvi smo kada treba da se nadje nacin da se taj isti sistem zajebe...da li provlacenjem na tehnickom, da li izbegavanjem placanja poreza, da li jednom crvenom za drugare u plavom...

I jos jednom da ponovim, ne kazem da su pravila koja trenutno vaze na tehnickom dobra, naprotiv, verovatno ima gomila propusta koji idu na nasu stetu, pisem iskljucivo na osnovu komentara o viziru.

 

Ok, tvoje misljenje... Ne zelim da polemisem tek o sistemu i politici to me ne interesuje , sta mislis da samo kod nas ljudi voze motore sa vizirima sa kineskih sajtova? Pa te iste vizire kupuju i u Engleskoj , Americi i svuda po svetu samo kod nas eto nije po propisu. Razumeo bih da smo uredjena zemlja kao Svajcarska pa da i imamo takve kriterijume ali mi zivimo u Srbiji kakav crni sistem ovde se vise ne zna ko pije ko placa a satro gledaju kakve migavce imamo na motoru.... Ne bih zeleo da me pogresno razumes da se ja sa tobom svadjam ne daj boze to je samo moj stav.

Promenio član ghostrider323

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

Moze  i jedan link zakona gde pise da ne mogu LED zmigavci na motoru koji je napravljen sa halogenim?

 

U zakonu stoji broj otkucaja u minuti i homologacija, izvor svetla se ne pominje, nigde.

 

Vizir za vozila vrste L NE mora biti homologovan.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
3 minutes ago, bdada said:

U zakonu stoji broj otkucaja u minuti i homologacija, izvor svetla se ne pominje, nigde.

 

Vizir za vozila vrste L NE mora biti homologovan.

Upravo tako, dok mi na tehnickom bulazne nesto oko led-a... kakve veze ima da li je zmigavac led ili nije,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 36 minuta, ghostrider323 je napisao:

Ok, tvoje misljenje... Ne zelim da polemisem tek o sistemu i politici to me ne interesuje , sta mislis da samo kod nas ljudi voze motore sa vizirima sa kineskih sajtova? Pa te iste vizire kupuju i u Engleskoj , Americi i svuda po svetu samo kod nas eto nije po propisu. Razumeo bih da smo uredjena zemlja kao Svajcarska pa da i imamo takve kriterijume ali mi zivimo u Srbiji kakav crni sistem ovde se vise ne zna ko pije ko placa a satro gledaju kakve migavce imamo na motoru.... Ne bih zeleo da me pogresno razumes da se ja sa tobom svadjam ne daj boze to je samo moj stav.

Razumem na sta ti ciljas i sa dobrim delom se slazem, ovo sto sam napisao, stvarno mislim pre svega zbog sopstvene bezbednosti...jbg, vecina nas ide logim, ma nece mene, ali jednom se desi i onda bude kasno...nakon aspekta bebzednosti, dolazi i ono sto sam u prethodnom postu pisao, a proseravanja za migavce i slicne stvari ni ja ne podrzavam jer tu ne vidim neko smisleno objanjenje vec samo lose tumacenje prepisanog zakona ili lose prepisan zakon...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Vaske4s lose tumacenje zakona, mesaju se homologacije vizira kacige i vizira motocikla, sa bezbednosne strane si apsolutno u pravu sto se videlo i po "testovima" kineskih no name kaciga, isto tako i viziri pucaju

.

Evo npr fabricki vizir mog motora i nema homologaciju (kao i MRA koji je montiran), jel da "rusim" sebe? :D

 

IMG-0b67fa06e7b9c66e06c910e98ad41f2d-V.thumb.jpg.7cbc9eef065259f59bb5a6398e982762.jpgIMG-4d5150aad2a1c91a50bf11b614e8767f-V.thumb.jpg.b46bc71ed9fe363f7ac3115c71f9390b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

@bdada Razumeo, hvala...mada nisam mislio konkretno na zakon kod nas vec sam vise pricao uopsteno i pokusao plasticno da objasnim zasto neke stvari jednostavno ne treba raditi, odnosno, zasto je, ako je zakon smisleno napisan, dobro pridrzavati se istog cak i ako nam neke stvari na prvi pogled nisu logicne i da pristup ''sta njih briga ako ja poginem, to je moja stvar'' ima i drugu stranu medalje... :) 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Mozda sam neke casove ispreskakao,pa aj da pitam.Sta je sa trajkovima?Do 2014-e si mogao da atestiras ceo trajk (ima u Loznici prednji deo goldwing,zadnji smart rodster),covek kaze da je atest (ili kako vec mislim na masinskom fakultetu ili gde vec ) platio jedva 100 e.Pa jeftinije mi je da platim atest za kres bar,nosace kofera,kofer....nego da stalno skidam i namestam i jos sam tehnicki neispravan na ulici.Moze li se to atestirati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@ivica744 prica se da ce ukinuti "saglasnost proizvodjaca" kao uslov u stvari je najveca prepreka da se atestira, trazio saglasnost za moj i odgovor je bio u stilu (po meni opravdano) "koji si sad pa ti, mi (Yamaha) smo to resili sa Givi".

Ako/kada to ukinu moce se atestirati sve za cega pribavis propratnu dokumentaciju (moze i odstampano sa neta) ako je za taj proizvod.

Do tada sarafanje. :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nesto ne znam koliko moze da bude validna ta izmerena brzina, bez otpora vazduha. Sigurno ce na valjku pokazati vise nego sto stvarno moze da postigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja