Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Kako prolazite na tehnickom pregledu , s obzirom da je pocela da se vrti prica o suludim rigoroznijim pravilima naravno mislim iskljucivo na motocikle.

Ne bi bilo lose da vi koji ste prosli tehnicki napisete kako ste prosli i sta su najvise gledali , jer vecina nas nema originalne auspuhe i ostale originalne delove koji ne uticu na bezbednost,  a opet zbog toga ne prolaze tehnicki pregled mislim na led migavce , xsenone....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko sam ja skonto ne treba se majmunisati sa svetlosnom grupom, tj farovima i migavcima, to MORA da ima homologaciju, ili da je original, i nemas frke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Odjednom su se setili da mora sve da bude fabricko a svih ovih godina su ljudi ovde kao i u svetu preradjivali motore kako su hteli i do tada im nije smetalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Meni na motoru samo zmigavci i auspuh nisu fabricki, imam rezervne zmigavce sa homologacijom ali bez obzira na to nisu mi dali da prodjem, kaze mora sve fabricki.
Dok sa druge strane jedan poznanik imam motor na kom je samo agregat fabricki, sve ostalo je radjeno ali bukvalno sve bez mogucnosti da se vrati u fabricko stanje, i on prolazi tehnicki, na koju foru ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
pre 7 minuta, JankelA je napisao:

Meni na motoru samo zmigavci i auspuh nisu fabricki, imam rezervne zmigavce sa homologacijom ali bez obzira na to nisu mi dali da prodjem, kaze mora sve fabricki.
Dok sa druge strane jedan poznanik imam motor na kom je samo agregat fabricki, sve ostalo je radjeno ali bukvalno sve bez mogucnosti da se vrati u fabricko stanje, i on prolazi tehnicki, na koju foru ne znam.

kod mene je isti slucaj auspuh i migavci , videcu kako ce biti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ova prica ce biti zanimljivija posle 05.07.

Kod nas se propisi i zakoni u sustini nisu menjali, izmene su se vise odnosile na neke parametre tipa % kocione sile ... fraza "fabricki" ne postoji, zna se koji sklopovi treba da budu homologovani i to je jasno.

Ne planiraju svi teh. nastavak rada pa su verovatno kriterijumi vislji.

Mene zanima kako ce se resiti prepravljeni motocikli, trenutno je saglasnost proizvodjaca prvi uslov a proizvodjace prepravke ne zanimaju pa imamo vakuum.

Cinjenica je da ako nesto isecete, neko mora da stavi "potpis" (atest) tj da snosi odgovornost, ako je ta odgovornost na vlasniku onda polisa osiguranja gubi smisao jer ste vi odgovorni za svoje vozilo i snosite troskove stete a "ja i ti" na sudu je gradjanska parnica (nadam se da je termin ispravan) a sa druge strane teh. pregled nema parametre po kojima bi odlucio da li je vozilo tehnicki ispravno jer npr ne zna koji su gabariti prepravljenog vozila ...

Dosta pitanja a odgovor za sada "mora fabricki" sto je ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
2 hours ago, ghostrider323 said:

Sve ja to znam kako je kad je motor u fabrickom stanju zato i pitam kako prolazimo mi sto se majmunisemo :)

Od 2019 bas tesko. Zavisi kako ko i gde, al u globalu tesko. A sto kaze kolega od ovog leta jos teze. 

 

Najsigurnija varijanta je cuvati i posedovati sve originalne delove pa ko ima volju i uslova vracati ih za tehnicki. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Najbolje bi bilo da lepo niko ne registruje posto su bas poceli da nas drndaju i izgravaju neko ludilo , em im placamo em su nam putevi katastrofa em nas drndaju na tehnickom. Sad im smeta i ako nije original auspuh na motoru , ajmo svi onda da kupimo eletricne trotinete da slucajno nekom ne smetamo sa bukom...

Promenio član ghostrider323
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, ghostrider323 je napisao:

Najbolje bi bilo da lepo niko ne registruje posto su bas poceli da nas drndaju i izgravaju neko ludilo , em im placamo em su nam putevi katastrofa em nas drndaju na tehnickom. Sad im smeta i ako nije original auspuh na motoru , ajmo svi onda da kupimo eletricne trotinete da slucajno nekom ne smetamo sa bukom...

Što se tiče tvog predloga da ne registrujemo motore, lepo zvuči, pa hajde počni ti prvi da primenjuješ to. 

A što se auspuh tiče propisan je maksimalan nivo i sasvim je u redu da nekima smeta ukoliko je nivo buke iznad toga. 

A da na teh pregledu ima i budalaština koje sa nemaju veze sa mozgom, ima ih itekako. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 7 sati, ghostrider323 je napisao:

Kako prolazite na tehnickom pregledu , s obzirom da je pocela da se vrti prica o suludim rigoroznijim pravilima naravno mislim iskljucivo na motocikle.

Ne bi bilo lose da vi koji ste prosli tehnicki napisete kako ste prosli i sta su najvise gledali , jer vecina nas nema originalne auspuhe i ostale originalne delove koji ne uticu na bezbednost,  a opet zbog toga ne prolaze tehnicki pregled mislim na led migavce , xsenone....

Kakve su price,sta je to novo u odnosu na pre dve godine?Imamo bar nekoliko ovakvih tema,kad god neko nesto cuje otvara se nova tema o registrovanju-to zbunjuje ljude.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
pre 44 minuta, piki je napisao:

Kakve su price,sta je to novo u odnosu na pre dve godine?Imamo bar nekoliko ovakvih tema,kad god neko nesto cuje otvara se nova tema o registrovanju-to zbunjuje ljude.

 

Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Što se tiče tvog predloga da ne registrujemo motore, lepo zvuči, pa hajde počni ti prvi da primenjuješ to. 

A što se auspuh tiče propisan je maksimalan nivo i sasvim je u redu da nekima smeta ukoliko je nivo buke iznad toga. 

A da na teh pregledu ima i budalaština koje sa nemaju veze sa mozgom, ima ih itekako. 

Pa da ali to ti je ono ajde uvek ti prvi ja cu za tobom i na kraju najebe ovaj prvi uvek jer ovaj opet uradi suprotno tako ti je kod nas.... Ali nisam zato pokreuno ovu temu da se raspravljam nego cisto da cujem kako ljudi prolaze na tehnickom jer definitivno postoje promene i kriterijumi, a ovo za registraciju sam rekao cisto iz razloga je r mi je vise pun q...c budalastina koje se desavaju da li je stvarno bitno da li je fabricki auspuh ili neki drugi...

Promenio član ghostrider323

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pa da ali to ti je ono ajde uvek ti prvi ja cu za tobom i na kraju najebe ovaj prvi uvek jer ovaj opet uradi suprotno tako ti je kod nas.... Ali nisam zato pokreuno ovu temu da se raspravljam nego cisto da cujem kako ljudi prolaze na tehnickom jer definitivno postoje promene i kriterijumi, a ovo za registraciju sam rekao cisto iz razloga je r mi je vise pun q...c budalastina koje se desavaju da li je stvarno bitno da li je fabricki auspuh ili neki drugi...
Ma nisam ni napisao da se raspravljamo nego da cujem ako imas nesto novo,ja sam tamni vizir,josimuru i nosac kofera bez problema registrovao od pocetka tih novih propisa koji za neke stvari imaju smisla a opet za neke su totalno debilne.
I sad sam zbunjen,jel su tehnicki kao sto je moj dobili neku novu naredbu pa nema vise gledanja kroz prste?
Zato te i pitam,sta je to novo?
I sta se promenilo u odnosu na pre 2 godine?


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
pre 22 minuta, piki je napisao:

Ma nisam ni napisao da se raspravljamo nego da cujem ako imas nesto novo,ja sam tamni vizir,josimuru i nosac kofera bez problema registrovao od pocetka tih novih propisa koji za neke stvari imaju smisla a opet za neke su totalno debilne.
I sad sam zbunjen,jel su tehnicki kao sto je moj dobili neku novu naredbu pa nema vise gledanja kroz prste?
Zato te i pitam,sta je to novo?
I sta se promenilo u odnosu na pre 2 godine?


Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

Nemam nista novo niti mi je bila namera da dizem paniku nego sam samo hteo da cujem kako prolaze ljudi na tehnickom kao i sto sam napisao u postu , a koji opet imaju motore koji poseduju xsenone , koji nemaju fabricke auspuhe , migavce i slicno... Sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Meni je na tehničkom rečeno da se prolazi sa ''izmenama motora'' tamo gde još uvek nisu postavljene kamere koje snimaju ceo proces tehničkog pregleda.

Na tehničkim gde još nisu ugrađene nadzorne kamere moguće je odraditi sve pošto ne postoji ''dokaz'' da je vozilo došlo na tehnički izmenjeno, navodno tim kamerama može pristupiti neko sa strane koji radi proveru tehničkog. Sad ne znam kako to pije vodu obzirom da se fotoaparatom slika vozilo. Opet tako sam prošao sa autom i ksenonima, motor prošao tehnički sa visokim turing vizirom i držačem za kofer, jedino su me zamolili da skinem kofer.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni su rekli da prolazi sa auspuhom koji ima homologaciju. Znaci moze 4 u 1,ali da je za taj model. Da ne štrči i ne odskače od linije motora. Isto i zmigavci. Ne mora original, ali da budu oblika kao na originalu. I homologacija. Dodatna svetla ne. Far mora original. Ne sme mrezica preko njega ako nije fabrička. Rol bar ne, ako nije fabrički. Znaci na BMW može, na Kawi slajderi ne. Nosaci za kofere pravljeni ne mogu. Fabrički mogu. Vizir na BMW-u moram da skinem. Na Kawi može providan ili dim. Ne može farban i krpljen. Točkovi mogu "primereni" tom modelu. Znaci ne može guma od auta, ne može 180 na MZ i slično. Može na BMW umesto 4.00 da ide 120. Ne može kineski satovi. Može druge kandže ako se gađaju rupe. Ne može kandže na adapterima. Može pancirna creva. Moraju svi oklopi. Ne moraju u istoj boji, samo da su čitavi. Mora prednji blatobran. Mora zadnji blatobran. Nije problem malo skraćen. Mora da ima svetlo tablice i katadiopter. Ne sme sklapajuci nosač tablice. Retrovizori najbolje original. Ili slično po obliku. Ne sa Alija. Mogu tudje vile da su slične. Ne može od Intrudera na gsxr. Može sa fzr na zxr. Ne može zadnja sa vfr na zzr. Ne može sa gsxr na z900. Npr.

Ja sam pitao ono šta je meni interesantno. 

Ne znam za povišeni upravljac umesto heblova na R. Nisam pitao. To mi je ovih dana palo na pamet. 

I sve to ne mora da znaci da ce biti tako...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@stari roker kolega drzimo palčeve za tebe kad dođe tehnički, nadam se da nećeš imati problema, jer će sve biti kulturno urađeno, kontam kada vide da motor ima original farove, migavce i auspuh neće dalje ni gledati, niti će imati mnogo šta.

 

Ja sam donekle imao sreće kad sam uzeo moju Kawu jer sam dobio s njim i fabrički auspuh, onda mi pao velik kamen sa srca, ali zato mu je sakat zadnji blatobran, tj ima ono preklapajuće govno od lima za nosač tablice i crno tonirane mini migavce, ali to će biti sređeno, staviću fabrički blatobran od R6 sa njenim fabričkim migavcima koji su (lude li sreće) isti kao na Kawi, jedini potencijalni problem će mi možda biti prednji migavci, jer nisu fabrički ali su iste veličine i boje i imaju homologaciju, pa videćemo, u najgorem slučaju moraću fabričke da kupim to je 4-5000 din...

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moje iskustvo je da sam oterao motor na tehnicki pregled (FJR1300), sa aftermarket topom i prepravljenom granom auspuha na 2u1. Kofer sam skinuo, ali je ploča kofera ostala na motoru. Sve ostalo je u fabričkom stanju bilo. Ekipa na tehničkom je samo proverila brojeve motora i šasije i to je to. Nisu proveravali ni svetlosnu grupu, ni nivo buke, ni izduvne gasove, ni kočnice...ništa. Prošao sam tehnički bez problema. Na šta su onu tu uzeli 3500 dinara, ja pojma nemam, al eto, tako je...

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Suzuki RF sa istom kilometrazom na satu sad ce cetvrti tehnicki (izvucena sajla iz pinjona), LED sijalica u faru, top od GSF-1200, niko nikad nije postavio pitanje da li cu proci... Jos im otvoreno kazem sta moze da bude "problem" da znaju ljudi jer necu da neko posle ima frku na poslu zbog gluposti. Na tehnickom gde ja idem (zbog agencije koja mi sredjuje sve) je bitno da je motor na oko prav, da ima gume u "fabrickim" dimenzijama (+/- 10mm) i da top ima "homologaciju" proizvodjaca. Znaci da opusteno mogu da odnesem Robert Ada kopiju Akrapovica na posao i ugraviram laserom cuvenu "E" oznaku da je kao za moj motor i to ce proci jer nisu nikakvu dokumentaciju trazili, niti ce. Sve ukupno tehnicki traje da ne mozes ni cigaru da zavrsis, a kosta sve ukupno sa osiguranjem, uslugama agencije i registracijom za motor 100ks 1997. ~17.000 dinara, znaci ~2.000 dinara kad odbijem sve ostalo... Pisali smo vec o svemu ovome u temi *tehnicki pregledi*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
Pre 5 sati, Biker-Boy je napisao:

Možda i bolje tako, samo nek uzmu lovu i ne pitaju ništa :lol: :) 

Pa realno je tako , koga zabole da li je ovaj ili onaj vizir bitno je da je motor tehnicki ispravan... Ali mora kod na sda se palamudi pa to ti je :)

Promenio član ghostrider323

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Dokle ce se ici videcemo, meni potpuno nebulozno, a video sam svojim ocima papir sa vanrednog tehnickog za auto, da vozilo "nije tehnicki ispravno" jer nema od opreme prvu pomoc i sajlu za vucu (mozda i trougao ne znam). E sad meni je to mozda recimo logicno da bude "nije opremljeno potrebnom opremom, zakonski itd" ali "tehnicki nije ispravno" mi nije logicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 1 sat, ghostrider323 je napisao:

koga zabole da li je ovaj ili onaj vizir

Zamisli situaciju u kojoj, daleko bilo, imas udes, frontalni, od udarca, puca vizir, ti po inerciji letis naped i zbog kineskog vizira od 5 EUR, koji nije napravljen u skladu sa bezbednosnim procedurama i lomi se kako ne treba, ti naleces na njega, probada ti vrat/plucno krilo/ stomak...i stradas zbog ustede od par desetina EUR...

Ne podrzavam birokratski aparat i gomilu gluposti na kojima insistiraju, ali vizir nije jedna od tih nebitnih stvari ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V
pre 18 minuta, Vaske4s je napisao:

Zamisli situaciju u kojoj, daleko bilo, imas udes, frontalni, od udarca, puca vizir, ti po inerciji letis naped i zbog kineskog vizira od 5 EUR, koji nije napravljen u skladu sa bezbednosnim procedurama i lomi se kako ne treba, ti naleces na njega, probada ti vrat/plucno krilo/ stomak...i stradas zbog ustede od par desetina EUR...

Ne podrzavam birokratski aparat i gomilu gluposti na kojima insistiraju, ali vizir nije jedna od tih nebitnih stvari ;)

 

Ne slazem se u vezi toga to je totalno nebitna stvar , da li je vizir original ili ne tu oprema igra glavnu ulogu.   A i ako dodje do te situacije onda molis boga da prezivis ne verujem da vizir spasava od ceonog udara :)

Promenio član ghostrider323

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
14 hours ago, stari roker said:

Meni su rekli da prolazi sa auspuhom koji ima homologaciju. Znaci moze 4 u 1,ali da je za taj model. Da ne štrči i ne odskače od linije motora. Isto i zmigavci. Ne mora original, ali da budu oblika kao na originalu. I homologacija. Dodatna svetla ne. Far mora original. Ne sme mrezica preko njega ako nije fabrička. Rol bar ne, ako nije fabrički. Znaci na BMW može, na Kawi slajderi ne. Nosaci za kofere pravljeni ne mogu. Fabrički mogu. Vizir na BMW-u moram da skinem. Na Kawi može providan ili dim. Ne može farban i krpljen. Točkovi mogu "primereni" tom modelu. Znaci ne može guma od auta, ne može 180 na MZ i slično. Može na BMW umesto 4.00 da ide 120. Ne može kineski satovi. Može druge kandže ako se gađaju rupe. Ne može kandže na adapterima. Može pancirna creva. Moraju svi oklopi. Ne moraju u istoj boji, samo da su čitavi. Mora prednji blatobran. Mora zadnji blatobran. Nije problem malo skraćen. Mora da ima svetlo tablice i katadiopter. Ne sme sklapajuci nosač tablice. Retrovizori najbolje original. Ili slično po obliku. Ne sa Alija. Mogu tudje vile da su slične. Ne može od Intrudera na gsxr. Može sa fzr na zxr. Ne može zadnja sa vfr na zzr. Ne može sa gsxr na z900. Npr.

Ja sam pitao ono šta je meni interesantno. 

Ne znam za povišeni upravljac umesto heblova na R. Nisam pitao. To mi je ovih dana palo na pamet. 

I sve to ne mora da znaci da ce biti tako...

U tvom postu se vidi koliko oni ne znaju gde udaraju... i koliko vecina ovoga nema veze sa bezdednoscu vozila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja