Jump to content

Moto Zajednica

BEOGRAD-SUTOMORE-KRALJEVO-BEOGRAD i SUTOMORE-MOSTAR-SARAJEVO-SRBOBRAN-LETO 2008

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ajd da krenem i ja ;D

Putanja je bila malko drugacija ali lepa.Uvek sam voleo kanjon reke Morache.Zato mi je marsruta bila od V.banje ka Kraljevu,Novom Pazaru i posle Crna Gora.Tako sam odlucio da krenem na skup u Sutomore.Nas trojica: Ja,Svla i Easy Rider(Milan).Nasli smo se na ELP pumpi u Vrnjackoj Banji ali sam gorivo ipak sipao na drugoj pumpi ka izlasku iz Vrnjacke Banje.

 

post-3824-12879005185773_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Vreme u Petak-5 septembar je bilo suncano.U Novom Pazaru stizu nas dva motora.Posto sam bio vodja grupe,zuta honda dolazi sa mog levog boka.Vozac mumla kroz kracigu.Ja imam flip-up kacigu,podizem i pitam sta zeli.On opet mumla.Poceh i ja da mumlam i izmumlasmo da su dobrodosli da se pridruze grupi.Prvo stajanje ,klopa i upoznavanje kada smo prosli Tutin.

 

 

post-3824-12879005186368_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Stizemo do granice.Malo chudna situacija ali granicari su navalili da Hayabusu provezem na zadnjem tochku krzo granichni prelaz.Ushiceni motorciklom totalno su me iznenadili.Odbio sam da ih ne uvredim.Onda su hteli da turiraju motor.I to sam odbio.Upisivali su podatke na salteru iako 2 meseca ranije to nisu radili kada smo prosli motorima.

Nastavljamo dalje.Bez obzira sto sam ispod Jakne imao samo majcu,opet sam se oznojio.Majca je osushena za 5 minuta na vetrobranu Hayabuse.Ovo stajanje je izvrseno na benzinskoj pumpi "M-petrol" pre uzbrdice ka mestu Rozaje.Preporucujem mesto za odmor jer je osoblje prijatno i restoran fin.Postavicu slike kasnije jer smo se tu zadrzali i u povratku.

 

 

post-3824-12879005187076_thumb.jpg

post-3824-12879005187652_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Skadarsko jezero nisam zeleo da zaobidjem.Kada smo stigli u restoan istovarili smo citavo brdo stvari,opreme voznju ,tako da su nas konobari bledo gledali. ;D

 

 

post-3824-12879005188539_thumb.jpg

post-3824-12879005189158_thumb.jpg

post-3824-12879005189715_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Asfalt bele boje je jako klizav.To sam osetio kada god sam nailazio na njega.Zahteva krajnju opreznost.Hayabusa je extremno snazan motor pa sam morao da dajem gas lagano jer je proklizavao sa dobrim gumama i u 4 brzini.

U putu me je hvatao radar 2 puta.Prvog puta sam dobio samo upozoravjajuci znak ruke da smanjim brzinu ali me nije zaustavio.Isao sam oko 90-100km/h.Drugog puta sam se zeznuo.Sleper ispred me je usmredeo na jednom pravcu sa ogranicenjem na 50km/h.Izgubim nerve,prebazim u 4 ili bese 3 brzinu i predjem za oko 2 sekunde ali dok sam jos bio u levoj traci vidim da me pandur snima naslonjen na auto.Znao sam da ako ne ubrzam,on ce stici da izbaci Stop palicu i onda okinava.Dao sam gas.Motor je proklizavao od snage.U sekundi sam snimio da prelazim 200km/h.Delom oka sam video da nije stigao da mi zibaci znak zaustavljanja.Motor sam smirio na sledecoj krivini.

U Sutomoru sretnemo enduro bajk sa parom na njemu.Registracija NI.Kaze:"ajdete za mnom".Pokaza nam covek kamp.

 

post-3824-12879005190309_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Slike iz Sutomora.

Hayabusa na plazi ispod suncobrana.Naravno,morao sam da pokazem da sam seljak pa sam motor ubacio na plazu.Malko su me bledo gledali ali sam morao.Osecao se miris benzina usled isparavanja na jakom suncu.Bilo mi je zao da onakav motor bude przen. ;D

 

post-3824-12879005191615_thumb.jpg

post-3824-12879005192207_thumb.jpg

post-3824-12879005192728_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Vracali smo se u nedelju istom  deonicom.Stali smo na izlasku iz kanjona a prema uzvisici ka Crkvine mestu.Malo klope i slikanje punih usta lose salame i hleba. :D Bez obzira na hranu nama je bio odlican rucak jer je ambijent lep i dozivljaj potpun.

 

post-3824-12879005220498_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Mojkovac.Slikao me pumpadzija. ;D

Kad odjednom,vidim kolonu auta koji trube.Svadba.Nesto mi chudna zastava.Kroz shiberdah ruka i vinjak.Zastava sprska.Hehhh...iznenadishe me. ;)

 

post-3824-12879005226471_thumb.jpg

post-3824-12879005227063_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Mala pauza.Svila se drzi za desni trapezoidni misic.Kod mene se javlja isti bol samo u levom trapezoidu.U Rozajima na Eco pumpi srecemo cigansku paklenu masinu."Ide ki zmaj!".

Kisha nas hvata odmah po izlasku iz Rozaja.Utociste trazimo na M-petrol pumpi.Prijatni radnici su nam dozvolili da parkiramo masine pored aparata za tocenje dizel goriva.Blokirali smo jednu liniju prilaza ali njima to nije smetalo.Cak su se trudili da nam udovolje.Jako prijatna usluga.Ogromna razlika u odnosu na Eco pumpu u rozajima gde su nas sa mrznjom gledali.A uz to za malo i da bude incidentne situacije ali nije ovo mesto za to.M-petrol je ok mesto za bajkere i to potpisujem ;D.Stizu i Nislije sa kisnim odelima da se malko odmore.Jedan od njih(ovaj deblji) vozi kineza od 2500cc i ne skida sa 120km.h.Trosi mu najvise do 3 litra. ;D

U Novom Pazaru se rastajemo sa njima jer su svratili na klopu.U putu sam malko zastao pa me je moja grupa presla.Stizem ih.Stali pored da bi Easy Rider skinuo kisni kombinezon.EASY RIDER:" moram ovo chudo da skinem.Nije bilo kise a ja mokar kao da sam pokisao.Oznojih se kao konj". ;D

 

post-3824-12879005227785_thumb.jpg

post-3824-12879005228715_thumb.jpg

post-3824-12879005229287_thumb.jpg

post-3824-12879005229959_thumb.jpg

post-3824-12879005230753_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

i takodje posebno moram da se zahvalim drugu makiju koji mi je za ovo putovanje nastelovao amortizere.

 

Slika sa priprema :)

 

r9szc_img0819pq5.jpg

 

Gledajuci ovo slike i citajuci putopis mogu samo da zalim sto nisam posao sa vama. Verujem da je provod bio nezaboravan, tako da dogodine racunajte na jos jednog clana u ekipi.  :)

 

 

P.S. Moram i javno da se zahvalim mom drugu Motorasu koji se pored svih voznji, kupanja i crnogorki  ;D setio mene i nasao vremena da mi posalje razglednicu!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

I tako.Dojurismo do kuca svojih.Asfalt u Srbiji je losiji i pun kolotraga pa cesto ume da bude neprijatan.Slicna situacija je i u CG.U putu nisam video neke velike jurnjave bajkera.Skoro svi su pazljivo vozili.Pametno.Samo su Cacani imali problema sa policijom.Mislim da neko rece da se nisu zaustavili. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja