Jump to content

Moto Zajednica

BEOGRAD-SUTOMORE-KRALJEVO-BEOGRAD i SUTOMORE-MOSTAR-SARAJEVO-SRBOBRAN-LETO 2008

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Kao sto je i red, pocelo se sa pripremama za sutomorski skup bajkera. Taj mi je skup nekako medju najdrazima, delimicno sto je udaljen, delimicno sto je poslednji u sezoni, a delimicno sto volim da se kupam u moru ;D! Krecem u petak oko11.00h iz BG-a do Kraljeva, cekam sada vec "bivseg druga", pa cu prenociti u Kraljevu da bi sutra nastavili zajedno. Mnogo me je puta u zivotu nasankao, ali sam mu dao jos jednu priliku, nadam se da je sada iskusniji i mudriji, pa ce uspeti da drzi sopstvenu rec, koju nikada nije ni imao! Ujutru se nalazimo oko 9.00h u Mrcajevcima (on dolazi oko 9.45h, vec sam se setio one pametne "ko sa decom spava, upisan se budi")! Ali, za divno cudo, on dolazi i nastavljamo do Ovcar Banje, gde staje i kaze mi da je izgubio plocicu negde. Sedam na njegov moptor i vracam se do Cacka da trazim plocicu (on se odmara uz pivo, jer je nervozan), nadjem plocicu na sred puta i sav srecan se vratim, postavim je na druga kljesta da ne ispadne ponovo, probam, nesto kaci tocak itd, itd. Uglavnom, posle puno peripetija, trazenja majstora sa elektricnim alatima, pravljenja nove plocice itd, itd, vratih se radostan sto sam eto, posle punih sest sati uspeo da resim problem. Ali, kod njega se budi konacno onaj egoisticni tip koji iskljucivo misli na sebe i svoje potrebe i kaze da bi ostao tu, ili da se vraca u Kragujevac!?! Na moje insistiranje da je obecao da cemo ici ako popravim odgovara sa "mislio sam da neces uspeti" ???, znaci svesno je lagao! Njega niko nikad nije zanimao, osim njega samog! E, to je onaj stari NJ. koji se opet probudio, jedino je razlika sto ja vise nisam ona stara budala, pa da vatru stavljam u vatru za njega i slicne bezveznjakovice i da to nikada ne prestajem. Ovoga puta je kraj, definitivno! Jedan stariji gospodin mu kaze "nemoj da se brukas, posmatram vas satima, mislio sam da su motoristi jaki momci koji ne odustaju kaop neke babe"! Ja mislim "e, ovaj nikad nije bio covek, a kamoli bajker, sreca sto ga ne znate" i sramota me je od samog sebe sto sam dozvolio da me opet uvuce u svoje igre!

    Polazim besan na sebe, vise nego na njega, on je takav i nema mu pomoci, ali sta ja radim sa takvim stvorenjima, to mi nije jasno? Vidim da mu nema pomoci, a opet se po milioniti put trudim da ga vadim iz sopstvenog blata. Nema vise! Sad imas 36 godina, pa plivaj bez mene. Veoma brzo pocinjem da uzivam u voznji i da se radujem sto sam zapravo skinuo veliki balast sa ledja! Jeste da kasnim, ali cu bar uzivati kad stignem. Ubrzo sretnem bajkera od 40 godina koji kaze da mu je motor koji trenutno vozi prvi u zivotu, ali da ima iskustva, jer je vozio kamione dugo :o ::)! Inace, u pitanju je R1 8). Na granici, carinik mi kaze da je bajker i da su njegovi ortaci u Sutomoru uz cudjenje sto tako kasno nailazim? Par sati lepe voznje i eto me u Sutomoru. Jos nisam ni sisao sa motora, a vec mi prilaze "Robi" i "Motoras", kazu da su odmah prepoznali moj motor. Tu se upoznamo, momci su zaista za svaku pohvalu. Sledecih par dana smo se intenzivno druzili  po divnom vremenu, pa smo uspeli da obidjemo sve sto se moze obici na CG primorju. Upoznao sam i Mirka iz Srbobrana tako da nam se i on sa suprugom pridruzio u "istrazivanju" prirodnih lepota primorja. U ponedeljak smo se vozili do Ade Bojane, gde se posebno "Motoras" pokazao junacki postenim i krio se od gologuzih djevojaka, ali i baba iz raznih evropskih unija. Posebno se zabrinuo kada sam rekao da ovde svi moraju da se skinu, inace crnci cekaju iza prvog coska sa isukanim sabljama, a posebno vole mlade, visoke momke :o ;D! Na ulazu nas nisu hteli pustiti, jer nismo gosti hotela, ali sam ja na osnovu starih zasluga i staza uspeo da ih ubedim da smo zasluzili da udjemo i obidjemo Adu. Jedino sam ja osvetlao obraz i kupao se "onako kako sam rodjen" ;D. Sutradan obidjosmo primorje sve do Herceg Novog, dozivesmo cari Kotora i Boke, raskalasnost Budve i srecni i zadovoljni se vratismo do Sutomora. Zadnji dan mi puce sajla kvacila, aliposto sam od onih koji uvek nose puno "nepotrebne opreme", ubacih novu sajlu i vozi Miskoooo :D! Ja sam upoznao momke iz Pule koji su takodje bili u kampu i naravno, uclanio ih u BJB. Provod je bio odlican i non stop nas je pratilo lepo vreme (naravno do polaska kuci :'(). Na Povratku smo se vozili Robi sa suprugom i ja, pokisli dobrano svi sem mene, oprema je cudo, svratili do Squirrel -a (veverica) koji nam je pomogao kad je Robiju nestalo goriva na vrhu Zlatibora (mislio covek da Yamaha moze i bez goriva ;D)! Posle sedeljke kod Veverice ;D nekako se dokotrljasmo do mojih u Kraljevu, pa posle prespavane noci nastavismo do Balosave na redovni pregled opreme kod Todorovica, posebno kisne :D. Opet krece kisa i prati me do Beograda, kao i "Robija" do Beceja. Na kraju, mogu da kazem da smo se fenomenalno proveli, stekli nove prijatelje i zaista uzivali u zajednickim voznjama.

 

 

 

post-381-12879004630909_thumb.jpg

post-381-12879004631439_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: FJR1300A

E, za razliku od sci-ja, mi krenusmo sami, pa nam niko nije pravio probleme :)

 

Do samog Sutomora bez problema, a tamo... Probusena guma  >:(

Sprej je resio problem do jutra, kada sam otisao do vulkanizera... Srecom, to je bio jedini problem tokom celog puta.

 

Otisli do kampa, i tamo zatekli prilicno malo motora... Iako sam zbog gume samo prisao kampu u petak, cini mi se da je tada bilo najvise motora, subota je bila guzva oko defilea, posle rastur... Nedelja skoro nikoga vise...

 

Ali tu se prelazi na fazu 2, odnosno vozanje & kupanje, koje je bilo skoro onako kako je sci napisao  ;D ;)

 

Povratak sam opisao u temi o skupu, pa cu copy/paste:

 

U povratku, docekao nas je Squirrel, koji mi je bio prvo "drug na drumu", pa onda i domacin na pauzi, koju je on zamisljao lepse nego sto smo mu dozvolili, ali zbog kasnjenja se nismo mogli zadrzati duze...

 

U nastavku puta, zastanem da proverim prtljag, dvojica kolega bajkera staju i odmah pitaju ima li problema... Prepoznajem motor, i upoznajem jos dvojicu nasih clanova: dejansd i zoka birocip iz Smedereva, koji me pozivaju na pauzu i pice, a Zoran oblaci moju zenu u njegovo kisno odelo, koje ju je spaslo od pljuska koji nas je pratio do kuce...

 

Sto se motora tice, prezadovoljan sam, jedino moram da smislim neki veci vizir, ubija vetar preko 120km/h (probano na zatvorenoj stazi, od strane profesionalaca). E, da, nece da ide bez goriva, sto je prilicno velika mana :)

 

Za ostalo, oko opreme, pa... i tu sam platio skolu, tako da cu sledeci put izbaciti nesto drugo, a ne kisna odela :D

 

A evo i neke slike...

 

Polazak, Uzice, Zlatibor...

 

post-319-12879004701275_thumb.jpg

post-319-1287900470214_thumb.jpg

post-319-12879004702949_thumb.jpg

post-319-12879004703487_thumb.jpg

post-319-12879004704179_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

e dodje red i na mene da napisem nesto.pocecu ovako cetvrtak je dva sata ujutro ustajem spremam se motor isterivam odlazim do druga i zajedno krecemo za srbobran gde kupimo druga mirka na suszukiju i tacno je 3:00 i palimo za sutomore

 

post-595-1287900482974_thumb.jpg

post-595-12879004830501_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

krecemo za novi sad pa auto putem za beograd i odmah iza naplatne rampe na autoputu stajemo proveravamo stvari i iskoriscavamo da obavimo malu nuzdu i nastavljamo dalje

 

 

post-595-12879004831165_thumb.jpg

post-595-12879004831771_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja