Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XVS 250 , pre i posle

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Konacno malo slobodnog a i lepog vremena me je izbacilo iz kuce a i nateralo da krenem da otpakujem poklone za novu godinu i rodjendan (  tako sam sam sebe ubedio da je najbolje da opravdam  potrosene parice ) . Evo sta sve moze da se uradi sa 2 kljuca  i par imbusa :) . Tu je slika pre a i posle pa ko moze nek pronadje razliku . 


 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Na prvoj slici nema, a na drugoj ima deda.

 

 

Šalim se malo...Taj vizir ima da te spase. Ja sam se preporodio kad sam ugradio moj.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Nista bez dede :)
Vizir jos nisam probao samo je montaza pala . Inace moram i ovde da pohvalim Mikelandjela iz Garage Moto Shopa . Maksimalno mi je izasao u susret i u jako kratkom vremenu nabavio Puig vizir . 
Roll bar sam cekao skoro 2 meseca ali je i to bilo sve po dogovoru jer su me uvaili praznici kad sam porucivao , Hepco & Becker je stvarno sraf na sraf i instalacija je trajala 5 minuta 
Mikelandjelo mi je za jedan dan nasao i doneo bisage , sad su jos ostale slatke muke pravljenja nosaca za njih , ja bi voleo da i oni budu hromirani zbog estetike ali mogu i plastificirani... Tako da ako imate neke preporuke za majstora tu sam . 
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Onda jedan problem resen :)
sad jos samo da objasnim gospodji kako su bisage dobra stvar i treba ih kupiti .. i onda se one magicno pojave u kuci . Do tad ce da se vozaju u kolima ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

носачи су у већини случајева покривени бисагама тако да могу бити и у мат црној

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 04/02/2021 at 21:52, kockica55 je napisao:

sad jos samo da objasnim gospodji kako su bisage dobra stvar i treba ih kupiti .. 

Čudno, jer obično su gospođe te koje traže što više prtljažnog prostora na motoru, jer bi da ponesu pola ormara na putovanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Da ali kad vole i da se voze , imam srece da me podrzava u tome ali da se vozi e to je veliko NO NO ..
Bas se plasi , probao sam i sa M. Madison ali to stezanje u krivinama nigde nema . Na ovo nije ni sela sem da pridrzi vizir . 
Bisage za sad cuce kod mojih pa cekam priliku da kazem da je bio neki extra popust i naravno kako su me naucili iz predostroznosti odemo da kupimo neke cipele za nju ( kako zavarati trag 1/1 ) . Inace sta preporucujete kao kremu za kozu ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Koristio sam kremu za mazanje kožnih sedišta u kolima, kremu za kožni nameštaj i Niveu za ruke.

Prve dve kreme ne vidim razliku, lako se namaže pustiš malo da upije i onda uglancaš, sedište posle bude malo klizavo, a bisage budu baš fine.

Nivea se malo teže utrljava i treba da bude malo toplije napolju, ako mažeš sedište, a bisage možeš i u kući. Kada dobro utrljaš pustiš nekih sat vremena i onda lagano prođeš krpom, ako ima viška. 

U slučaju da je koža puno suva i ispostila onda proces ponoviš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Hvala puno , znaci ne moram da trazim ista spec , te preparate mogu u bilo kojoj radnji a nadjem a i kod kuce  ;) 
Treba im malo ljubavi jer ko da su duze stajale u radnji .  
Mislim da ce lepo da pasu na Dragstara a i ja da odmorim od ranca , misle ljudi skolarac a ono mator konj 

kozne-bisage-za-custom-motore-kappa-cu500-bocno.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Davno sam gledao na Discovery kako kožu koja je zapuštena treba namazati sa kremom i uviti u najlon i ostaviti na suncu, tako se kao orvore pore na koži i ona omekne, ja porbao i nisam primetio nikakvu razliku nego standardnom metodom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Totalno krutu kožnu jaknu (kupljena '90.) I nenošena bar 10 poslednjih godina, žena strpala u veš mašinu i oprala. Posle samo malo nivee...i ko nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Hvala puno svima na savetima . Nivea je odradila svoje . 
U startu se izvinjavam svima na glupim pitanjima ali sam posle 15-16 god presao sa skutera na motor sa brzinama pa sam sad ko majmunce koje bi sve da pita . 
Zanima me kako ste resili podizanje motora na stender , ja sam kupio neki univerzalni nije ni bio skup ali se plasim da mogu da ostetim auspuh , cistio sam lanac i to tako sto smo se setali po dvoristu ... 
Napisacu nesto i o motoru jer ih nema puno kod nas samo da se malo bolje i upoznamo . 
Za sad sam prezadovoljan 
Ovako ce da izgleda samo da legne plata pa pravac kod Sebe po nosac 

Saddle bag 1.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

to je top stvar ja nisam razmisljao pa sam kupio ovo , kvalitetno je i lako za upotrebu ali me muce nosaci koji idu na ram jer su u istoj ravni sa stenderom pa sam stender kaci o auspuh. nadam se da sam lepo objasnio moj prob za njih ( mozda i nemam problem nego ne znam ) 

ST-02  Stender sa tockom.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Koliko je bio rol bar i odakle si ga poručio ? 

 

Čoperi se uglavnom ne podižu takvin štenderima, čoper dižeš otprilike na sredini rama i uglavnom ravnom dizalicom kao što je kolega pokazao na slikama. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

To sam i ja skapirao dok sam onako veseo usao u garazu da probam , eh da ste mi videli lice od :na_glavi: do :grr: u 3 sekunde . 
Roll bar je Hepco & Becker , firma koja ih uvozi je Eltec , na sajtu imaju link do Hepca i tamo je lako naci marku i model motora  , cene kod njih su ko sa sajta plus pdv . Cekao sam skoro 2 meseca ali zato sto su me uhvatili 2 bozica i ng . To su mi u startu i rekli tako da je sve bilo stvarno po dogovoru . Roll bar je 190eur bio tad , imaju sve i svasta i da mogu sve bi porucio . 
Inace kako za registraciju , msm da li cu morati da sve skidam ili mogu ovako ? 
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: XVS 950A
Pre 8 sati, kockica55 je napisao:


Inace kako za registraciju , msm da li cu morati da sve skidam ili mogu ovako ?

Iz ličnog iskustva pišem...

Najbolje što sam se uspeo "dogovoriti"  na tehničkom pregledu je da skinem sve sem roll bar-a,  jer ne prelazi širinu motocikla.

Sve ostalo (torbe i vizir),  sam morao skinuti. 

Ruku na srce, meni je i najveći problem skinuti roll bar.

Provozaj se, porazgovaraj sa ljudima koji rade TP.

Različiti su  kriterijumi "fabričko stanje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA
On 4.2.2021. at 21:52, kockica55 je napisao:

Onda jedan problem resen :)
sad jos samo da objasnim gospodji kako su bisage dobra stvar i treba ih kupiti .. i onda se one magicno pojave u kuci . Do tad ce da se vozaju u kolima ;) 

Što bi rekli :

Najžalije će mi biti kada umrem AKO žena počne da rasproda moto opremu po ceni po kojoj sam joj ja govorio da sam je kupio. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Lepo motorče kolega, u zdravlju ga vozio! 

Što se tiče održavanja bisaga, u nedostatku odgovarajućih preparata, uvek možeš koristiti svinjsku mast. Jeftino i efikasno. Za registraciju sam poskidao bisage I crash bar, vizir ostao. To valjda zavisi od rapoloženja radnika na tehničkom :)

E sad, pošto si "osigurao" motor, zaštiti I sebe. Dobra kaciga, rukavice, kišno odelo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Sinoc je bilo , ko nece da spava a hoce da se igra taj ce i da glanca bisage . Tretman krpica i Nivea je uspeo 1/1 . 
Jedva cekam da se sklopim sa vremenom pa da namontiram sve . A kad su mi ruke vec bile lepo hidrirane red je bio da se odigra neka Fifa . Nikad necu da odrastem ! 
Opreme nikad dosta , ali sad stvarno mogu da zavrsim u garazi za primer drugima ako donesem u kucu jos nesto . Mada bi neku dobru jaknu to mi fali nekako ovo sto imam se ne rimuje uz ovaj tip motora . Tesim sebe to kad skinem malo stomak :)

viber_image_2021-02-20_11-25-47.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja