Jump to content

Moto Zajednica

poliranje jednog dela

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: PUCH Pony expres

pozdrav drugari, da li mozda neko zna, U Beogradu ili okolini, nekoga ko moze da ispolira jednu cev, nosac sedista za skuter. Ofarbao ga neko mat crnom bojom pa je ruzno. Dakle samo da skine tu boju i polirkom da vrati sjaj, nista vise...

bio bih Vam jako zahvalan da mi pomognete

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Ne bih da te razocaram ali ako je neko farbao mat preko sjajne.... Nema tu od poliranja nista... Najverovatnije da ces morati da farbas opet u sjajnu... Da bi dobio trazeni rezultat.. Bar koliko ja znam.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

@djordje.novakovic sve zavisi od kog je materijala ta cev. Ako je prohromska, farbu bi skinuo potapanjem u razređivač, industrijskim fenom ili mehanički šmirglanjem. U zavisnosti od toga koliko je cev izrisovana kreneš vodenom šmirglom (500 recimo) pa sve finijom do granulata 2000. Običnom pastom za poliranje i krpicom trljaš dok ne dobiješ sjaj koji zadovoljava tvoje kriterijume. 

Postoji mogućnost da je cev mesingana pa da je naknadno niklovana ili hromirana i da je usled mehaničkih oštećenja taj zaštitni sloj počeo da se ljušti pa je neko ofarbao. Pitanje onda i kako je odradio pripremu za farbanje... U tom slučaju poliranjem ne može ništa da se uradi. 

Najjednostavnija i najjeftinija opcija je kupiti drugu cevku za sedište u prodavnici delova za bicikle.

Biciklisti te cevi zovu "šticna" a poštoje i šticne sa ugrađenim amortizerom. Ugradnjom takve cevi za sedište  PUCH bi dobio malo na udobnosti....

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja