Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje po Beogradu

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet
E grebiga. Čim krene prvi, onda će za njim da overe i ostali
Plašim se da siđem i proverim


Ne znam dal bih mogao da se žalim pet centru pošto ne radi preparat koji su mi prodali?


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 12 sati, moustaki je napisao:

Plašim se da siđem i proverim emoji3064.png


Ne znam dal bih mogao da se žalim pet centru pošto ne radi preparat koji su mi prodali? emoji1.png

 

I? I? Iskustvo, kolega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Ja ne znam po kojem zakonu je zabranjeno da motor ostavimo na parkingu za putnička vozila ? To piše po pravilima Parking servisa, a ne po zakonu... A to što oni svoja neka pravila veličaju, njihov problem. I da dodam, tih famoznih 1,6m se u Beogradu na svakom ćošku, krši od strane tog istog Parking servisa... Počevši od Dorćola...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk





Regulisano je, i to Zakonom o bezbednosti saobraćaja.

"Član 65

Prilikom parkiranja vozač je dužan da vozilo parkira na jednom parking mestu predviđenom za parkiranje te vrste vozila."

Na svim obeleženim mestima stoji jasan znak da je parking namenjen putničkim voziloma. U suprotnom, na njima bi se mogli parkirati i kamioni, ne samo motori....


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet
I? I? Iskustvo, kolega?
Piši propalo... Čini mi se da sam skoro celu bocu iskoristio...

Prskao sam i sam asfalt oko motora i banderu za koju ga vezujem, same felne, ciradu, disklock... Možda sam još i nešto, ali ne vredi... Kao što je rekao kolega par postova iznad, kad jedan krene tu i svi...

Ostalo mi je da ostavim neku kulturnu poruku na ciradi, u nadi da će zajedno sa prskanjem dati bolji i možda duži rezultat...

Na kraju krajeva, problem je u ljudima a ne psima... Kada bi se imalo obzira prema tuđoj a ne samo sopstvenoj guzici, možda bi, pa čak i kao društvo, mogli da uradimo i da ličimo na nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Regulisano je, i to Zakonom o bezbednosti saobraćaja.

"Član 65

Prilikom parkiranja vozač je dužan da vozilo parkira na jednom parking mestu predviđenom za parkiranje te vrste vozila."

Na svim obeleženim mestima stoji jasan znak da je parking namenjen putničkim voziloma. U suprotnom, na njima bi se mogli parkirati i kamioni, ne samo motori....


Sent from my iPad using Tapatalk
Na znakovima zona ne piše kategorija. Na znakovima gde piše P, ne piše kategorija. Ili veoma retko neko doda za autobuse... Na regularnim parkinzima gde je "označeno" a ne plaća se, opet nema obeležene kategorije... Što znači, parkira se ko hoće...94559d88788cfcc4ca4b652b437ba051.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Po onom članu 65 i po ovim slikama, meni se čini da može da se parkira svako vozilo koje može da stane na jedno parking mesto. Moje pitanje, ako je neko pitao ili imamo nekoga iz Parking servisa ovde.. da li kontrolori Parking servisa proveravaju da li je za parkirani motor plaćena karta? Pitaću ja kada ih vidim sledeći put, ali do tada..

Sve najbolje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Na znakovima zona ne piše kategorija. Na znakovima gde piše P, ne piše kategorija. Ili veoma retko neko doda za autobuse... Na regularnim parkinzima gde je "označeno" a ne plaća se, opet nema obeležene kategorije... Što znači, parkira se ko hoće...94559d88788cfcc4ca4b652b437ba051.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk




Ne mora da piše kategorija, jasno je nacrtano putničko vozilo. Na svim zoniranim parkiralištima stoji slika putničkog vozila, tako da nema nejasnića. Štos je što na svakih 30tak m stoji tabla sa zonama i plaćanjem, a tabla za parking sa nacrtanim putn. vozilom stoji uglavnim na pocetku ulice. Negde naprave previd pa ne stave sliku vozila....

Neko je ranije već kontaktirao PS, i dobili su odgovor da su parking zone namenjene isključivo putničkim vozilima.

Meni iskreno trenutno stanje i odgovara, jer ako bi nam dizvolili parkiranje u zonama, imali bi svo pravo da nam pišu kazne za parkiranje na trotoaru. Tako da je bolje da ne čačkamo oko toga default_0a-smiley.gif


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Naravno da je bolje ne čačkati. Ako vidim da je negde policija baš na zadatku, preguram preko trotoara da ne bi baš vozio po trotoaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250




Ne mora da piše kategorija, jasno je nacrtano putničko vozilo. Na svim zoniranim parkiralištima stoji slika putničkog vozila, tako da nema nejasnića. Štos je što na svakih 30tak m stoji tabla sa zonama i plaćanjem, a tabla za parking sa nacrtanim putn. vozilom stoji uglavnim na pocetku ulice. Negde naprave previd pa ne stave sliku vozila....

Neko je ranije već kontaktirao PS, i dobili su odgovor da su parking zone namenjene isključivo putničkim vozilima.

Meni iskreno trenutno stanje i odgovara, jer ako bi nam dizvolili parkiranje u zonama, imali bi svo pravo da nam pišu kazne za parkiranje na trotoaru. Tako da je bolje da ne čačkamo oko toga default_0a-smiley.gif


Sent from my iPad using Tapatalk


Moram da samo kažem, to što je nacrtano putničko vozilo, znači kako da se parkiraš, ne koja je kategorija.62590ddc079f0c7088851bcbc3aa4318.jpg4e721cc39b95f63414b72f010b95515e.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Zanimljivo, ovo nisam znao?!

Kako izgleda oznaka parkinga samo za odredjenu vrstu vozila? Imaš li neki primer poput ovog iz prethodnog posta?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Na par mesta po gradu videh parking za bicikle, ja ih koristim kao parking za motocikl, uz max trud  da min smetam... Koliko je legalno, nemam pojma. 

 

Sto se tice @Štef-ovog posta, i mene su ucilu da ti znaci obelezavaju način parkiranja, ne i koja kategorija se parkira.

 

Screenshot_2021-05-08-23-40-56-570_com.google.android.apps.maps.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Zanimljivo, ovo nisam znao?!

Kako izgleda oznaka parkinga samo za odredjenu vrstu vozila? Imaš li neki primer poput ovog iz prethodnog posta?


Sent from my iPad using Tapatalk
Obično piše, opet dopunskim znakom "samo za" ili stave onaj znak zabranjeno pa dodaju "osim za"...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja bih u praksi da vidim kako izgleda taj znak, jer samo sam vidjao parking gde piše za bicikliste ili motocikle. Nikada nisam video da piše "samo za putnicka vozila" ili "samo za.kamione".

Ali, mozda grešim, nisam obrazio pažnju :)


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Običan znak za parking samo što je u okviru njega ili ispod označeno da je samo za putnička vozila, autobuse, kamione, avione...a860af27755f72930764f3ce9b760ff3.jpg94fee08ccc1e5ff6a75cd1a272775d0f.jpg574499986a3184fc871ff356dab59665.jpg1374339db261b40360a5a3fb929e186f.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo ga i za motocikle, ali redak. Verovatno je tu jer ne može da stane auto.

Pre 5-6 godina su me oterali sa parkinga kod VMA iako sam uzeo karticu. Radnik mi je kukao da ce imati problema pa sam motor pomerio na pesacku stazu. Ni dan danas ne kapiram, kupio sam kartu...

IMG_20190828_143812.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Hvala@stef i@lemy!

Ja lično nisam nikada video ove znake, što ne znači da ne postoje :)

Onda ovo baca potpuno drugačiju (zakonski gledajući) sliku na korisćenje obeleženih parking mesta u zoniranim delovima grada. To onda znači da motocikli mogu da koriste zonirana parking mesta jer znakom nije drugačije regulisano.

Ali opet, to nama ne ide u prilog, jer moze se desiti da onda prestane tolerancija za nas motoriste. Ja svakodnevno parkiram na Vračaru gde radim, i Oko sokolovo za sada ne registruje motore. Ne bih voleo da krenemo da parkiramo po zonama, pa da se neko seti da nas "utera u sistem" :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Evo ga i za motocikle, ali redak. Verovatno je tu jer ne može da stane auto.
Pre 5-6 godina su me oterali sa parkinga kod VMA iako sam uzeo karticu. Radnik mi je kukao da ce imati problema pa sam motor pomerio na pesacku stazu. Ni dan danas ne kapiram, kupio sam kartu...
IMG_20190828_143812.thumb.jpg.f8775123db201e6580893893fd5d20c5.jpg
jedan ali imaaaaa ....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja sam na Vračaru parkiran svakog radnog dana, tablica mi baš lepo gleda na Makenzijevu ulicu, nedaleko od centrale Komunalne milicije, nikada mi ništa nije stiglo. Takođe masovno vidim da su motori pobacani baš svuda. 

 

Mislim da je to dovoljan dokaz.:na_glavi:


E sad, kad vidim kako kolege parkiraju na trotoaru, ne ostavljaju prolaz da majke kolicima proguraju svoje bebe, blizu ulaza u zgradu tako da stanari moraju da preskaču motore, samo je pitanje dana kada će i to početi. A onda smo ga nagrabusili :neznam::popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ovako ja recimo ne bih nikada parkirao. Rizikuje se reakcija Parking servisa, a mogu i automobili lako da zakače motor, obore ga, ipak se zauzim deo parking mesta

 

207595ee97d7fc44f4d51fb1fb8aafca.jpg

 

 

Promenio član tomamega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

ni ja, najvise od straha da ce neko da mi obori motor automobilom, ima jako isfrustriranih majmuna i siguran sam da bi pre ili kasnije neko naneo stetu na motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ako ništa drugo, uzeo bi da pomera motor jer mu je dosadno...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja