Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje po Beogradu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Po meni govornica ti je postavljena bas zbog motora.

  Ako ga stavis izmedju vozila neko ce da kmeci sto ne moze da otvori vrata ili da ugura nekakva kolica ili da unosi- iznosi nesto iz kola... 

 Mozda I ne smeta ali ce neko nesto da izmisli da bi mu smetalo.

  Mozda gresim, verovatnije drugacije izgleda na licu mesta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Govornica ne deluje kao loše rešenje takođe, čak mi se čini da kamera marketa hvata taj deo gde se nalazi govornica (saobraćajne kamere je sigurno snimaju u oba smera doduše), pa eto kao dodatne zaštite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 14.4.2021. at 17:13, boky327 je napisao:

Jesi probao da vezes za drvo emoji1.png

Nisam još u mogućnosti, tek sam izdvajao sredstva za novi motor :) Nije ni to baš tako lako kako izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

Kako ide projekat parkiranja. Ima li sta novo? 

Za sada ništa.

 

pre 8 minuta, LuckyVladano je napisao:

Zaboravi na onaj zidic oko drveta. To nije dovoljno ukopano u zemlju.

O tome sam i ja razmišljao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Ja imam veći problem, a to je konstantno zapišavanje motora od raznih pasa... Kao jedan vlasnika istih, prosto mi je neverovatna količina bezobrazluka i nepoštovanja prema tuđoj svojini od krajnje nesvesnih (čitaj bolik*rcija)... Ostaje mi jedino močugama da jurim i pse i vlasnike, ako ikako mogu da izbegnem tužbu bilo bi sjajno...

Ako neko ima neki savet, jer se probalo lepo, pa i lesonit, i poruke i šta sve ne, ali jednostavno ne vredi...



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
pre 10 minuta, moustaki je napisao:

Ja imam veći problem, a to je konstantno zapišavanje motora od raznih pasa... Kao jedan vlasnika istih, prosto mi je neverovatna količina bezobrazluka i nepoštovanja prema tuđoj svojini od krajnje nesvesnih (čitaj bolik*rcija)... Ostaje mi jedino močugama da jurim i pse i vlasnike, ako ikako mogu da izbegnem tužbu bilo bi sjajno...

Ako neko ima neki savet, jer se probalo lepo, pa i lesonit, i poruke i šta sve ne, ali jednostavno ne vredi...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Sprej. Psima smetaju odredjeni mirisi. Pogledaj u Pet centru ili nekom vecem pet shopu.

Ja sam imala problem sa mackama u garazi. Podvlacile su se cak i pod ceradu, sediste su mi kandzama ostetile. Onda sam namazala na nekoliko mesta etericno ulje eukaliptusa i spasla se posasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet
Sprej. Psima smetaju odredjeni mirisi. Pogledaj u Pet centru ili nekom vecem pet shopu.
Ja sam imala problem sa mackama u garazi. Podvlacile su se cak i pod ceradu, sediste su mi kandzama ostetile. Onda sam namazala na nekoliko mesta etericno ulje eukaliptusa i spasla se posasti.
Ja ne znam koliko različitih mirisa da naprskam...

Biće najmirišljaviji motor u gradu!



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Meni mačke redovno uriniraju po ceradi motora. Pre neki dan sam podigao ceradu da nešto pogledam i dok sam ušao u kuću neka od njih je iskoristila priliku i isprskala mi skroz po alternatoru i levom deklu... Dok nisam provalio da mi one to rade stalno sam bio u tripu da mi negde curi rashladna tečnost. Ne znam kako da ih odviknem, svašta mi padalo na pamet.

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
29 minutes ago, moustaki said:

Ja ne znam koliko različitih mirisa da naprskam...

Biće najmirišljaviji motor u gradu! emoji1787.png


 

Ima svi muškarci da se okreću za tobom :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 4 sati, Nolanka je napisao:

Sprej. Psima smetaju odredjeni mirisi. Pogledaj u Pet centru ili nekom vecem pet shopu.

Ja sam imala problem sa mackama u garazi. Podvlacile su se cak i pod ceradu, sediste su mi kandzama ostetile. Onda sam namazala na nekoliko mesta etericno ulje eukaliptusa i spasla se posasti.

A da li mozda taj sprej pomaze od napada pasa, ako je neko probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
On 31.1.2021. at 14:59, Vojin125 je napisao:

Pozdrav, zelim da cujem vase misljenje o parkiranju motora po Bgu van garaze, vec na obicnom parkingu ispred zgrade, kakve mere predostroznosti trebaju sve da se preduzmu :ph34r: 
Poseban naglasak o malim motorima, 125icama koje su lagane i mogu kao bajs da se odnesu...

Ako je bacio oko na tvoj motor ne pomaže ništa.pogotovo sto je lagan i moze da ga ubaci u prikolicu za par sekundi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 14 sati, Nolanka je napisao:

. Onda sam namazala na nekoliko mesta etericno ulje eukaliptusa i spasla se posasti.

I meni se macke podvlace ispod cerade, i ne mogu da objasnim koju grozotu vidim kad skinem ceradu... Cak sam od stare cerade isekao parce, pa to navucem na sediste, pa onda ceradu. Hvala za ideju :)

 

Gde ima tih ulja?

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Stavljen sprej, neki repelent koji su imali u Pet centru, pa javljam rezultate...

Za sada deluje da radi, ali da ne ureknem... Džukci prolaze pored motora i ne deluju mi zainteresovano...

(Trenutno sedim prekoputa ulice i držim ga na oku - malo psiho momenat al deluje...)



Edit: Zaboravih sliku proizvoda da stavim, pa ako nekom znači...



016f9334b8870e6a19028c7e13c8f640.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 10 sati, MaxiS je napisao:

I meni se macke podvlace ispod cerade, i ne mogu da objasnim koju grozotu vidim kad skinem ceradu... Cak sam od stare cerade isekao parce, pa to navucem na sediste, pa onda ceradu. Hvala za ideju :)

 

Gde ima tih ulja?

U DM-u, Liliju, a mislim da ih ima i u prodavnicama zdrave hrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
Sprej. Psima smetaju odredjeni mirisi. Pogledaj u Pet centru ili nekom vecem pet shopu.
Ja sam imala problem sa mackama u garazi. Podvlacile su se cak i pod ceradu, sediste su mi kandzama ostetile. Onda sam namazala na nekoliko mesta etericno ulje eukaliptusa i spasla se posasti.
A kako se taj sprej nanosi tj na sta se nanosi i koliko traje.
Nije motor ali auto parkiram pola metra od kontejnera. Macka redovno prelazi preko haube, sajbne, krova pa preko gepeka hop u kontejner tu pronadje masnih lepina iz susjedne cevabdzinice pa se lagano vrati na gepek da zavrsi veceru. Kad padne kisa na autu ostavi blatnjave tragove, grebe mi auto mjesecima, nisam mogao vjerovati da moze i sajbnu izgrebati dok nisam vidjeo njene tragove. A povrh svega gepek masan od silnih lepina i ostataka cevapa i slicne hrane.

Kupio bih taj sprej ali ne znam gdje bih ga nanio na autu a da se zadrzi taj miris ili sta ih vec odbija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Raport od večeras

Od u proseku 15ak pasa, samo se jedan popišao, što lično smatram uspehom... Videćemo ujutru da li tražim povraćaj od pet centra ili ne

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 5.5.2021. at 19:26, bajker71 je napisao:

Dok nisam provalio da mi one to rade stalno sam bio u tripu da mi negde curi rashladna tečnost. Ne znam kako da ih odviknem, svašta mi padalo na pamet.

Cuti, ti bio u tripu.... ima jedan gospodin coek koji je liznu da proveri kakav je ukus, mislio da je sladunjav :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
na parking mesto za putničko vozilo je po zakonu zabranjeno parkiranje mopeda ili motocikla.Na kolovozu gde  je dozvoljeno može i motocikl.Ona varijanta sa trotoarom i ostavljanjem mesta od 1,6 metara za pešake ne znam da li važi za motocikl ili moped.Sreća da kod nas ne diraju kad staneš bilo gde ili jako jako retko.
Ja ne znam po kojem zakonu je zabranjeno da motor ostavimo na parkingu za putnička vozila ? To piše po pravilima Parking servisa, a ne po zakonu... A to što oni svoja neka pravila veličaju, njihov problem. I da dodam, tih famoznih 1,6m se u Beogradu na svakom ćošku, krši od strane tog istog Parking servisa... Počevši od Dorćola...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk




Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja