Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje po Beogradu

Recommended Posts

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 13 sati, Rašica je napisao:

Koja vam se varijanta čini bolje?

Mora da postoji još neka varijanta, makar malo dalje od zgrade..

Voda je mnogo zeznuta, očas napravi problem na motoru, stradaju prvo razni šrafovi, pa onda sve ostalo (diskovi, točkovi, auspuh...) Moj savet je da ga držiš pod krovom + cerada :) 

Ja sam držao nekoliko dana nepokriven skuter pod krovom u prolazu zgrade, a krov propustio od kiše na jednom mestu. Nije kapalo na skuter, nego tik pored njega, i od odbijanja kapljica o pod i prskanja, korodirala mi šipka od amortizera. Sve u roku nekolicinu dana. Juče sam je farbao...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

@GromH u pitanju je nc700xd, a sada provuče lanac kroz prednji točak i crashbar. 

@boza_kg dalje od zgrade nema ni prolaz, tada tek stoji na kiši. Sa viragom kada je nekoliko dana kiša onda ga stavim kod ulaza, a ovako je stajao kod gelendera. Nc ima "malo više elektronike" pa me zato više brine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Ankeriši u pod/zid neki drzač za lanac i veži nekim debljim lancem, mora da ima neko na forumu da pravi, a ima i ABUSov, sa šrafovima i tiplovima. Možeš ga i na parkingu ankerisati, može sa se pregazi točkom.

Ovako nešto

WWW.ABUS.COM

Wand-/Bodenanker GRANIT WBA 100 von ABUS mit einem Bügel aus gehärtetem Spezialstahl ermöglicht das Anschließen von Zweirädern in Garagen, in Kellern, ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ovo deluje kao sjajno rešenje, samo ne znam da li bi se neko bunio da ga "ubodem" direktno u beton ispred zgrade, kapiram da je potrebna nečija saglasnost ili šta već...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma taman posla u beton po kome se hoda. Pašće neko dete sa rolera ili će neka baba slomiti kuk, pa će da ti izađe na uši to ankerisanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Pa neće ga valjda staviti tamo gde deca rolaju ili babe hodaju ali eto vidiš, čim smeta nekom ko nema veze s lokacijom zamisli kako je nekom ko živi tamo :D po principu čak i da nikom ne smeta, sigurno će se neko žaliti, to je prosto psiha višeporodičnog stanovanja u stambenim zgradama.

Promenio član Ji 4Tze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa ja samo iz iskustva u takvom stanovanju. Kao klinac sam recimo nakačio antenu na postojeću šipku na ravnom krovu zgrade. Probušio samo sopstveni štok od prozora da prođe koaksialni kabl. Neko me iz komšiluka video, i mesecima su zatim dolazili kod mojih roditelja razni da se žale i pitaju šta sam to radio :(.

 

Te ovima prokisao krov, i to sasvim na dijagonali, nigde veze, drugima loša slika na TVu (okrenuo vetar antenu), a jedna baba došla da se žali i na grejanje... Pa sad ti vidi.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 4 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Bolje je pitati za oproštaj nego za dozvolu. ;)

Istina :) To sam i ja hteo da kažem, nego rekoh hajde da vidimo da li može to kulturno da se izvede, a onda se setim gde svi živimo i...

 

Pre 3 sati, Ji 4Tze je napisao:

Pa najbolje s upravnikom zgrade da vidiš, ali smetaće većini svakako :D

Bolje i da ga ne pitam, znajući za kakve gluposti je zakerao do sada :D 

 

Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Ma taman posla u beton po kome se hoda. Pašće neko dete sa rolera ili će neka baba slomiti kuk, pa će da ti izađe na uši to ankerisanje.

Taman posla, hteo bih možda da uradim anker negde ovde (crvena tačka):

3LvUWbR.jpg
Kao što se vidi sa slike, ne bi trebalo da smeta nikome (automobili se parkiraju sa obe strane, ovde to nije moguće zbog ovog betona koji se nalazi oko drveta, zanemarićemo sad ovaj auto koji nije baš najsrećnije parkiran :D )

 

Druga opcija je da parkiram motor oko stare telefonske govornice (nalazi se levo od ovog kadra, nisam slikao), ukoliko anker nije moguće postaviti. Iskreno, sumnjam da bi nekome smetao u smislu prolaženja, eto jedino što bi se neko žalio čisto reda radi...

 

EDIT: Sad kad pogledaj ovaj crni automobil, verujem da postoji šansa i da ga neko zakači prilikom parkiranja, ali sve se nadam da ljudima nije nuklearna fizika da se parkiraju između dve bele linije :zbunjen:

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
pre 12 minuta, blackmore je napisao:

... sve se nadam da ljudima nije nuklearna fizika da se parkiraju između dve bele linije :zbunjen:

Ne nadaj se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 24 minuta, blackmore je napisao:

hteo bih možda da uradim anker negde ovde (crvena tačka):

A što ne bi uradio anker u ovaj zidić od žardinjere (kako li se već zove ovo okruglo oko drveta)? Tu ne bi smetalo, niko ne bi ni primetio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 5 minuta, boza_kg je napisao:

A što ne bi uradio anker u ovaj zidić od žardinjere (kako li se već zove ovo okruglo oko drveta)? Tu ne bi smetalo, niko ne bi ni primetio.

To je još bolja ideja, samo da vidim kolike su dimenzije ankera, jer zidić bi trebalo da ima dovoljnu visinu. Eto vidiš ne bih se nikad setio toga da nisi pomenuo, hvala! Dodatno, lanac tada verovatno ne bi bio direktno na zemlji, pa bi i to dodatno otežalo krađu!

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Vidi i oblik ankera. Ako je ravna povrsina, da li mozes da ga fiksiras na zaobljenu povrsinu zardinjere. 

 

Ne sme da ostane mesta da se podvuce nesto izmedju ankera i zardinjere, zar ne? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

 

pre 1 minut, Savamalac je napisao:

Vidi i oblik ankera. Ako je ravna povrsina, da li mozes da ga fiksiras na zaobljenu povrsinu zardinjere. 

 

Ne sme da ostane mesta da se podvuce nesto izmedju ankera i zardinjere, zar ne? 

Još uvek nisam ni siguran gde tačno mogu da nađem odgovarajući anker, ali to je svakako nešto o čemu mora da se razmišlja. Da ne videh ovu temu na forumu ne bih o ankeru ni razmišljao, delovalo je neizvodljivo. Ova žardinjera svakako nije ravna, to bi moglo da predstavlja problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Videh neki 138x140mm u Maxmomentu, međutim mislim da mu ne bi odgovarala zaobljena površina.
EDIT: Videh i da imaju Mastiff u prodaji, a taman sam tražio gde bih mogao da dođem do toga. Sjajno!

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 3 minuta, boza_kg je napisao:

Ma očukaj malo površinu čekićem i nekim dletom, malo izravnjaj, ima da čučne :)

Pa kud sav posao, to je najmanji problem od svih navedenih :)

 

Ovo je taj anker koji sam video. Jedino što nisam siguran šta mi od alata treba da bih ga pričvrstio (tj. kako najefikasnije ukucati ove "šrafove" u beton).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa treba ti hilti bušilica i odgovarajuće burgije. Tiplovi će onda da se rašire u rupi i čvrsto zaglave pri zavijanju šrafa.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Ja ne bih to uradio zbog bacanja i odnosenja djubreta. Niti narod pazi gde sta baca, niti sekundarci paze, niti JKP Cistoca pazi kada vadi kontejner. Ovo je licno iskustvo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 2 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Meni se čini kao dobro mesto paralelno sa parking mestom, da prednji točak ide do znaka a zadnji gde je pešak. Vežeš za znak i ne treba ti anker. 

To mi je takođe palo na pamet, međutim, kako već rekoše @Savamalac i @boza_kg , bio sam nekoliko puta svedok kako i šta rade pojedini sa kontejnerima (prolaznici, JKP, itd...). Jedino gde bi možda mogao da ostavim motor je ova telefonska govornica ili znak pored nje:

 

1V6ACOp.jpg

 

Možda mi za ove 2 pozicije ne treba anker, mada bi mi puno više odgovarala prvobitna ideja. Evo slike kako izgleda kada je popunjen parking, ne bi trebalo da smeta apsolutno nikome, više nego dovoljno mesta za jedan motor (super što su baš kola hitne pomoći parkirana jer sumnjam da bi išta veće od ovog kombija uspelo da stane ovde, tako da je ovo,  pretpostavljam, najgori scenario):

 

NA2LdOg.jpg

 

Takođe sam i razmišljao o komšijama. Prvi stan u prizemlju koji gleda na ovo parking mesto je advokatska kancelarija, tako da ne verujem da bi im smetalo s' obzirom na radno vreme, e sad što mogu iz čista mira da me smaraju i tužakaju, to je već drugo...

 

 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja