Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje po Beogradu

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Pozdrav, zelim da cujem vase misljenje o parkiranju motora po Bgu van garaze, vec na obicnom parkingu ispred zgrade, kakve mere predostroznosti trebaju sve da se preduzmu :ph34r: 
Poseban naglasak o malim motorima, 125icama koje su lagane i mogu kao bajs da se odnesu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

na parking mesto za putničko vozilo je po zakonu zabranjeno parkiranje mopeda ili motocikla.Na kolovozu gde  je dozvoljeno može i motocikl.Ona varijanta sa trotoarom i ostavljanjem mesta od 1,6 metara za pešake ne znam da li važi za motocikl ili moped.Sreća da kod nas ne diraju kad staneš bilo gde ili jako jako retko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Yamaha xt125x
1 hour ago, sasa ns 1 said:

na parking mesto za putničko vozilo je po zakonu zabranjeno parkiranje mopeda ili motocikla.Na kolovozu gde  je dozvoljeno može i motocikl.Ona varijanta sa trotoarom i ostavljanjem mesta od 1,6 metara za pešake ne znam da li važi za motocikl ili moped.Sreća da kod nas ne diraju kad staneš bilo gde ili jako jako retko.

Hvalaa, ali konkretno me zanima koliko je bezbedno ostaviti motor na ulici, zbog kradja i takvih situacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Vazdušna puška i smenjujete se na terasi, mrtva straža :ph34r:

Šalim se, pa šta znam, ako ispred zgrade imaš gde da ga privežeš. pa dobar lanac i alarm. Gledaš da je osvetljeno, prolazno.
Kod mene u NS blizu centra ostavljaju 3 skutera bez išta, stave na trotoar skroz do zelenog pojasa i ima jedna kawa nekad vezana za hidrant nekad jok, ne smetaju za prolaz, da li ima još neku zaštitu, ne znam... Al neko tako i auto ostavi i policija NEĆE da dođe da ga digne/piše kaznu, tako da si ti sa motorom miran ako kulturno ga negde udeneš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 10 minuta, Vojin125 je napisao:

Hvalaa, ali konkretno me zanima koliko je bezbedno ostaviti motor na ulici, zbog kradja i takvih situacija

Pa to tu je lutrija. Lanci katanci disk lokovi i možda neki alarm je za sitne lopove.  Armaturni sekač koji košta dve crvene seče sve za deset  sekundi, a odvijač sa konntra navojem lomi ili krivi disk lock za isto vreme. Ako je sudjeno .......jbg :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
3 hours ago, BaneVuk58 said:

Pa to tu je lutrija. Lanci katanci disk lokovi i možda neki alarm je za sitne lopove.  Armaturni sekač koji košta dve crvene seče sve za deset  sekundi, a odvijač sa konntra navojem lomi ili krivi disk lock za isto vreme. Ako je sudjeno .......jbg :/

Lanac onaj četvrtasti se ne seče tek tako. Testirao RyanF9, možeš da nađeš na YT. Može da se iseče, ali brusilicom za malo preko 4 minuta. A to je baš puno vremena za krađu + buka. Ostale opcije su suštinski šminka, a ne zaštita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

Armaturni sekač koji košta dve crvene seče sve za deset  sekundi, a odvijač sa konntra navojem lomi ili krivi disk lock za isto vreme. Ako je sudjeno .......jbg 

da li seče i U lok ili sajlu debelu 22 mm baš za zaključavanje motocikla.Takođe mi nije jasno šta radi odvijač sa kontra navojem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
da li seče i U lok ili sajlu debelu 22 mm baš za zaključavanje motocikla.Takođe mi nije jasno šta radi odvijač sa kontra navojem
10 мм.....увија се и размиче онај зарез. Диск лок чак и пукне

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Lanac onaj četvrtasti se ne seče tek tako. Testirao RyanF9, možeš da nađeš na YT. Može da se iseče, ali brusilicom za malo preko 4 minuta. A to je baš puno vremena za krađu + buka. Ostale opcije su suštinski šminka, a ne zaštita.
Ти ланци баш и нису јефтини поготово са оним огромним катанцима. Ректо који скутераш то баш купује а и тешки и кабасти. Знам многе који брзо дигну реке и препусте се судбини

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Disk lock plus neki lanac/sajla da im bar otezas malo posao :) Ozbiljniji lanci su kabasti i teski tako da ces ih tesko uvek imati sa sobom. Imas i disk lock sa alarmom koji se aktivira ako neko mrdne motor ali ni to nije ne znam kakva zastita. Takodje je problem kod takvog disk locka je i to sto se aktivira cak i kad kisa pada po njemu pa ce ti izludeti komsiluk a za profi ekipu to je maciji kasalj. Zaliju ga pur penom i priguse alarm za sekund. Na zalost sve se svodi na to koliko imas/nemas srece. 

Postoje i GPS/GSM uredjaji koji ti salju poruku ako se motor pomeri ali cak i da cujes poruku u sred noci i prijavis odmah policiji ne verujem da bi ti se neko od njih iscimao i pojurio za lopovima. 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

čuo sam da ima i neki alarm koji samo pišti na dodir i da se montira ispod sedišta i da radi na bateriju i da je dosta mali.Pokušo sam da nadjem kod nas ali ništa.Zna li neko nešto o aliju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Мислим да је то била неке бјб вожња и лик је имао укључен трекер, наводно му је испразнио акумулатор.....као вуче 1амп на час. Као кроз маглу се сећам Аракисове приче, а можда сам и побракао лончиће

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ја купио ово Али срање. Завучем га негде....магнет варијанта и 'бем ли га .....пишти, чисто реда радиbcedceca1dad09c1731f0c4967cb0bb0.jpg&key=0d7d2f15238716506a484a0822bd235aa311fffc82ae3b65c8e9dbb2a646e8f1

 

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

582ee39d315242e7d5351a62b7493fe2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šanse da te ubije krava su jako male ali ipak postoje. 

 

Isto tako i sa krađom. Ne postoji 100% zaštita. Mi samo možemo da otežamo lopovu jer će oni ukrasti ono što je u tom trenutku najlakše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Mozda najbolja prevencija, vezati na glavnoj ulici (najprometnijoj) za saobracajni znak, (tako da ne smeta ni pesacima niti bilo kome) tim nekim skupljim (debljim) lancem, mislim da bi lopovi automatski digli ruke videvsi kakav lanac ga drzi vezanog na mestu gde ionako nema mnogo vremena da se operise... To je samo moje neko razmisljanje mozda i nisam u pravu.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 34 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Ја купио ово Али срање. Завучем га негде....магнет варијанта и 'бем ли га .....пишти, чисто реда радиbcedceca1dad09c1731f0c4967cb0bb0.jpg&key=0d7d2f15238716506a484a0822bd235aa311fffc82ae3b65c8e9dbb2a646e8f1

 

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

582ee39d315242e7d5351a62b7493fe2.jpg

što je sranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Stavis ceradu, ispod alarm na skuter i napises u plastificiranoj foliji i zalepis na ceradu: "molim decu da ne sedaju na motor jer je alarm veoma bucan ,brzo prazni akumulator i ljuti se komsiluk". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 17 minuta, punisa 16 je napisao:

Stavis ceradu, ispod alarm na skuter i napises u plastificiranoj foliji i zalepis na ceradu: "molim decu da ne sedaju na motor jer je alarm veoma bucan ,brzo prazni akumulator i ljuti se komsiluk". 

molim decu da ne sedaju na motor jer je alarm veoma bucan ,nabavio sam dobru pusku, a i bomba je previse osetiljiva, lako detonira kada se mrdne motor  i ljuti se komsiluk posle, jer im popucaju stakla i otpadaju stare fasade". 

 

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Iskreno, vise se plasim od onih drndatora motora, nego od lopova.

 

Na nepoznatom terenu stavim disk lock sa alarmom, na mesta gde cesto idem uglavnom ni to. Znam gde parkiram, gde kamera pokriva i dobro je.

 

Vise puta sam ostavljao kljuc u motoru, u bravi kofera ili sedista. Zurim na sastanak, ostane mi ceo dan motor ispred firme, skoro na autobuskoj stanici, sa kljucem u bravi. Ne kazem da je pametno i bezbedno, nego da je sreca kljucna. U startu sam se cimao, juri lanac, katanac, da sve to bude debelo i jako, a onda to batalio i samo disk lock stavim ako mislim da nije bas sjajna lokacija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 7 sati, MilanS je napisao:

Iskreno, vise se plasim od onih drndatora motora, nego od lopova.

 

Na nepoznatom terenu stavim disk lock sa alarmom, na mesta gde cesto idem uglavnom ni to. Znam gde parkiram, gde kamera pokriva i dobro je.

 

Vise puta sam ostavljao kljuc u motoru, u bravi kofera ili sedista. Zurim na sastanak, ostane mi ceo dan motor ispred firme, skoro na autobuskoj stanici, sa kljucem u bravi. Ne kazem da je pametno i bezbedno, nego da je sreca kljucna. U startu sam se cimao, juri lanac, katanac, da sve to bude debelo i jako, a onda to batalio i samo disk lock stavim ako mislim da nije bas sjajna lokacija. 

Hahaha to se i meni desava, i to cesto. Kad krenem kuci ubih se trazeci kljuc a on visi iz bravice sedista ili gepeka na kolima. 

 Prosto me uvredi to sto ga niko ne dira. 

 Pa zar sam ja najgori? Zar su to toliki krsevi da nece ni sa kljucem da ga uzmu? 

  Mislim da su u pravu ovi sto kazu da je ipak sreca najvaznija.

  Ako neko pikira bas tvoj motor pratice i cekace pogodan trenutak a ako su lopovi u prolazu onda ih moze odvratiti poneki sistem protiv kradje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
7 hours ago, MilanS said:

Na nepoznatom terenu stavim disk lock sa alarmom, na mesta gde cesto idem uglavnom ni to. Znam gde parkiram, gde kamera pokriva i dobro je.

Više logike ima da zaključavaš na poznatom mestu, tu je svaki dan pa lopov zna gde mu je interesantna roba. Takođe na nepoznatom gde se parkira više motora (lopov zna da će se pojaviti neki primerak)

Sa kamera, često se vidi samo jakna i pantalone koji nešto odnose.

Prevencija pomaže ali se svodi na srećnu zvezdu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja