Jump to content

Moto Zajednica

Vracanje snage "ustrojenom" motoru

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Juce smo malo obilazili radnje razgledali kacige izmedju ostalog bili i do platnera i saznali za nas novitet. Zena se zalepila za Tracer 700, reko uzalud gledas kad imas A2 i neces da polazes za A. Onda se umesa prodavac koji me ukopa totalno :lol2:.

Tracer 700 (mozda moze i 900 nismo pitali) moze da se kupi sa 35KW, u servisu softwerski ga ogranice, izdaju papir da je 35kw i registruje se bez problema. To rade da A2 kategorija moze da ga vozi (kupi) a kasnije kada se polozi za A ne mora da se menja motor nego se samo vrati na fabricko 54KW  i opet se registruje bez problema uz dokumentaciju koju izda servis (kazu 5min posla i ne naplacuju). 

Pretpostavljam da ta prica moze da prodje jer je kupljen u srbiji i zvanicni servis/uvoznik izdaje dokumentaciju, a kod polovnih iz uvoza ne postoji dokumentacija pa se prolazi tehnicki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 8 minuta, Alex011 je napisao:

@mrmiki top info... Hvala na novostima.. :) a ti se sad drzi, ako zapne... Kupujes novi Tracer :)

Nema na cemu ;)

Mislim da cu se ovaj put izvuci za nov sobzirom da je prvi motor za ucenje, ali vec sledeci nadrljao sam :lol2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
15 hours ago, mrmiki said:

Juce smo malo obilazili radnje razgledali kacige izmedju ostalog bili i do platnera i saznali za nas novitet. Zena se zalepila za Tracer 700, reko uzalud gledas kad imas A2 i neces da polazes za A. Onda se umesa prodavac koji me ukopa totalno :lol2:.

Tracer 700 (mozda moze i 900 nismo pitali) moze da se kupi sa 35KW, u servisu softwerski ga ogranice, izdaju papir da je 35kw i registruje se bez problema. To rade da A2 kategorija moze da ga vozi (kupi) a kasnije kada se polozi za A ne mora da se menja motor nego se samo vrati na fabricko 54KW  i opet se registruje bez problema uz dokumentaciju koju izda servis (kazu 5min posla i ne naplacuju). 

Pretpostavljam da ta prica moze da prodje jer je kupljen u srbiji i zvanicni servis/uvoznik izdaje dokumentaciju, a kod polovnih iz uvoza ne postoji dokumentacija pa se prolazi tehnicki.

Ne bih se bas slozio sa ovim.

Tj, nebitno je da li je T700 ili T900, to je u redu. Svaki moze da se limitira i istina je da remapiranje ne traje duze od 5 min, ali se ne bih slozio da ne mora nista da se menja.

 

Moraju papiri 100%. tj ne moraju, ali ako te slucajno nahvataju, i te kako krsis zakon.

Prva stvar jer ti je AO polisa na 35kw.

 

Nisam siguran da jedne godine mozes doci na tehnicki sa 35kw, a sledece se pojavis sa 70kw.

Gotovo sam siguran da ce ti trebati i atest.

Mislim da to moze potvrditi i @bdada.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

@salem

kit za restrikciju na Diversion 900 (tj na svim motociklima sa karburatorima izgleda ovako:

WWW.APANMYJEK.COM

Yamaha XJ 900 1994> on Restrictor Kit 35kW 46 46.6 46.9 47 bhp DVSA RSA Approved

 

Nas linku je kit za restrikciju Diversion900 na 35kw.

 

https://a2restrictors.com/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
1 minute ago, bdada said:

Tu bi se radio UTK pregled (utvrdjivanje tahnickih karakteristika, 10000 din.) uz fabricku dokumentaciju.

to nisam znao.

znaci ne mora na atest, ali mora da izbaci 100evrica.

 

Prodavac prodaje, kupac kupuje, uvek bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tehnicki ne sme nista da prepravlja bez obzira na dokumentaciju, ABS mora da aminuje, utk/atest svodi se na isto- platis pa klatis. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
20 hours ago, kaligula1 said:

Kazem i ja sam hteo da skinem tu blokadu sa 26.5kw da ga vratim na 44kw ,sad mi je bila prilika posto je agregat ceo otvoren,a valjda je ta blokada negde na radilici,ali na tehnickom su mi rekli da ce relativno uskoro poceti da mere kw,tj da ce drzava teh.pregledima da nametnu dodatne troskove za instaliranje nove opreme,a da ce tehnicki pregledi teska srca zbog toga morati da podignu cene tehnickih pregleda..bla bla..uglavnom odustao sam..a da li ce da mere kantarima,ili ti sto su cipovani da li ce morati da ih rascipuju..jebem li ga

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 

Radnik na tehnickom
jSKGHgY.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
21 hours ago, bdada said:

Od 05.07 sa novom opremom bice i valjci pa nece trebati potvrda o max. brzini.

A ko će da obuči radnike na tehničkom da koriste valjke za motocikle? 

Prošle godine je jedan od radnika uterao moju staru 929 na valjke i stavio zadnji točak i kao da proveri kako koči ...WTF (i čovek stisao polugu prednje kočnice)..uz smešak sam mu rekla "ne dao ti bog da ti ispadne ili se nešto desi motoru"...ma ne možete zamisliti kojom brzinom je prekinuo igranku...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Pola stvari nisam razumeo ali sam na kraju zakljucio da ne treba da se zajebavam sa tim. Juricu model kojem nije smanjena snaga i to je to. 

  Mislim da je to mnogo petljancije za neku malu razliku u ceni, a mozda razlike i ne bude.

 Nije tu ta razlika ni bila toliko vazna nego tih diverzija i nema mnogo na oglasima pa sam mislio da i ove ustrojene uvrstim u pretragu.

 Da mi nije vazno da ima bar 90ks trazio bih manji i laksi motor. Sta ce mi krava od preko 200kg a 35ks

  Hvala vam na pojasnjenju i informacijama.   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
19 minutes ago, Kalesin said:

A ko će da obuči radnike na tehničkom da koriste valjke za motocikle? 

Prošle godine je jedan od radnika uterao moju staru 929 na valjke i stavio zadnji točak i kao da proveri kako koči ...WTF (i čovek stisao polugu prednje kočnice)..uz smešak sam mu rekla "ne dao ti bog da ti ispadne ili se nešto desi motoru"...ma ne možete zamisliti kojom brzinom je prekinuo igranku...

Na te valjke su terali jednom u 14 godina koliko posedujem i jednom su proveravali izduvne gasove, nzm ni zasto... Od tada proveravaju kocnice tako sto ubace u prvu u dvoristu malo potera i zakoci, lol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ne znam, kako je vama, ali meni su Fazera uvek detaljno proveravali.

Na valjke, pa kocnica (na proslom im je izbacio 170% kocenja, jer je tip koji je testirao imao oko 130kg) - bar mi je on objasnio da je do toga.

Lepo selektuju model, na monitoru se prikaze motocikl sa tehnickim specifikacijama i testiraju.

 

Nikada mi nisu pravili problem zbog led migavaca (imao sam automat i brzina treptaja je bila u granicama predvidjenim zakonom, a ako se ne varam 60-90).

 

Auspuh sam uvek vracao fabricki (skidao Robert Race), mada mi je poslednji put rekao da to ne moram da radim, i da je potpuno normalno da za motocikl star 17god imam drugi auspuh, ali ne smem imati fake akrap, fake sc itd itd (te sam u toj recenici shvatio da vise jure brand infringement, nego nesto drugo), cak mi je dodao da mogu da dodjem sa Race-om i da uzmem rolnu toalet papira, da zamotam u alu foliju i da ubacim u izduv, dok slikaju.

 

U Januaru sam radio tehnicki za GS-a (prva registracija u Srbiji), i motor je odstojao.

Bukvalno.

Kada upitah devojke, kada krecemo sa tehnickim, odg je bio da kolege vec rade tehnicki (?!?).

 

Pitali su me samo za maglenke i za Akrapa, ali za oboje posedujem homologaciju i oba dela su izasli iz fabrike sa motociklom.

Cak su mi rekli da kofere ne moram da skidam.

 

Tako da, sve zavisi od tehnickog, ljudi na tehnickom, i 'bem li ga... valjda srece u tom trenutku.

 

@salem ja cisto sumnjam da ce iko proveravati snagu na motociklu starom 15+ godina, ali po papirima ces imati uvek 35kw, osim ako ne krenes u postupak atestiranja, sto verujem da je skup korak (usao je u srb sa 35kw, pa treba sve ispraviti).

Isto tako, problem ce ti biti kasnija prodaja...

U prevodu, konstantno si u prekrsaju.

E sada, da li ce ga otkriti, kada i ko? Pitanje je.

 

Moj ti je savet, ako nisi kupio, ne kupuj, da ne bi sebi kasnije napravio probleme.

 

Ja bar to tako gledam.

Promenio član m.milivojevic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
1 hour ago, salem said:

Pola stvari nisam razumeo ali sam na kraju zakljucio da ne treba da se zajebavam sa tim. Juricu model kojem nije smanjena snaga i to je to. 

  Mislim da je to mnogo petljancije za neku malu razliku u ceni, a mozda razlike i ne bude.

 Nije tu ta razlika ni bila toliko vazna nego tih diverzija i nema mnogo na oglasima pa sam mislio da i ove ustrojene uvrstim u pretragu.

 Da mi nije vazno da ima bar 90ks trazio bih manji i laksi motor. Sta ce mi krava od preko 200kg a 35ks

  Hvala vam na pojasnjenju i informacijama.   

Dopisivali smo se pre nekoliko meseci kada si bio zainteresovan za moju Diverziju. Motor sam u medjuvremenu prodao, tako da nemam nikakvih ličnih interesa, pa bi te samo posavetovao da uzmeš motor sa punom snagom. Pratio sam oglase poslednjih meseci i mislim da ne možeš uštedeti kupovinom "uštrojene" verzije, a samo možeš imati probleme. Registracija je ista, ako je motor slabiji, sa svojih 260 kg će sigurno slabo ubrzavati, a ako je neko pre tebe već skinuo blokadu, u stalnom si prekršaju, bez obzira da li će ga neko ustanoviti. Ne vredi rizika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Kalesin je napisao:

A ko će da obuči radnike na tehničkom da koriste valjke za motocikle?

Svi kontrolori teh. ce prelaskom na novu opremu polagati tj otvarati liniju pred komisijom a polaganje je toliko ozbiljno da su neki pokusali "iznajmljivati" uigranu ekipu samo za otvaranje ali nece da moze.

Ti sto ne znaju da koriste valjke tesko da ce i poloziti jer do juce nisu ni pregledali vozila.

Uostalom ko polozi vozacki van Bg da li ce proci kruzni na Slaviji? :D

Salim se malo ali bice ozbiljnije mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 3 sati, sale-kum je napisao:

Dopisivali smo se pre nekoliko meseci kada si bio zainteresovan za moju Diverziju. Motor sam u medjuvremenu prodao, tako da nemam nikakvih ličnih interesa, pa bi te samo posavetovao da uzmeš motor sa punom snagom. Pratio sam oglase poslednjih meseci i mislim da ne možeš uštedeti kupovinom "uštrojene" verzije, a samo možeš imati probleme. Registracija je ista, ako je motor slabiji, sa svojih 260 kg će sigurno slabo ubrzavati, a ako je neko pre tebe već skinuo blokadu, u stalnom si prekršaju, bez obzira da li će ga neko ustanoviti. Ne vredi 

Jes' vala, planiram vec dugo ali mi se nije dalo.

  Napokon je doslo vreme da krenem u razgledanje i nije mi bio cilj da prodjem jeftinije sa ustrojenima nego sam mislio da imam veci izbor. 

 Izbacio sam sada tu varijantu zahvaljujuci vasim komentarima.

  

Pre 4 sati, m.milivojevic je napisao:

 

@salem ja cisto sumnjam da ce iko proveravati snagu na motociklu starom 15+ godina, ali po papirima ces imati uvek 35kw, osim ako ne krenes u postupak atestiranja, sto verujem da je skup korak (usao je u srb sa 35kw, pa treba sve ispraviti).

Isto tako, problem ce ti biti kasnija prodaja...

U prevodu, konstantno si u prekrsaju.

E sada, da li ce ga otkriti, kada i ko? Pitanje je.

 

Moj ti je savet, ako nisi kupio, ne kupuj, da ne bi sebi kasnije napravio probleme.

 

Ja bar to tako gledam.

Hvala druze, tako ce i biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja