Jump to content

Moto Zajednica

en500 dimi na jednom cilindru kad je hladan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Ima li neko ideju zasto mi en500 dimi na levom cilindru kad je hladan? Primetio sam ove zime kad sam ga palio da kad ga upalim levi auspuh počinje ksd se malo ugreje da dimi, sve dok se ne ugreje motor i tada prestane. prvo sam mislio da taj cilindar ne sagoreva dobro, pa sam stavio nove svecice, oprao karburatore i izbalansirao ih. Onda primetim da je to u stvari kondenzovana voda? Sada mi pada na pamet da nije slučajno dihtung glave ali nisam primetio da mi gubi vodu. Sad sam obelezio nivo pa cu da ga palim par dana da potvrdim za tečnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Takodje mislim da je do kondenza koji se zimi stvori u auspuhu, i dimi dok ne ispari, a slazem se sa @Alekre da je to "paluckanje" zimi sto kazu "da malo proradi" vise stete nego koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ima li neko ideju zasto mi en500 dimi na levom cilindru kad je hladan? Primetio sam ove zime kad sam ga palio da kad ga upalim levi auspuh počinje ksd se malo ugreje da dimi, sve dok se ne ugreje motor i tada prestane. prvo sam mislio da taj cilindar ne sagoreva dobro, pa sam stavio nove svecice, oprao karburatore i izbalansirao ih. Onda primetim da je to u stvari kondenzovana voda? Sada mi pada na pamet da nije slučajno dihtung glave ali nisam primetio da mi gubi vodu. Sad sam obelezio nivo pa cu da ga palim par dana da potvrdim za tečnost.
Иначе немој да га палиш ни зими ни лети, гледај га и тако че да буде вечно "млад и исправан". Нормално да се зезам и да сам саркастичан, него око проблема: питање је какве је боје дим.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Od gledanja nema vajde :takoje:. Spremam ga za sezonu, pravio sa mu kofere, pa reko malo da ga upalim i tad sam primetio beli dim samo na levom auspuhu i kaplje voda sa auspuha. Kad kazem kaplje mislim par kapi dok se ne ugreje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

То је кондезација, и очигледно је да оба цилиндра нису у једнаком режиму. Однос гориво ваздух даје одреџену температуру издувном гасу и ако један кондензира а други не онда тај што кондензира је топлији од другог. Могуче да је штелка лоша а можда и кондиција карбуратора је та.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: yamaha drag star650,NSU pretis 66' t12 iz 64'

to ti je kondenz, stavis motor na nogar koji ja nagnut na levu stranu , nizi je na osnovu desnog pa ti ostane kondenzovane vode u auspuhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Zdravo ljudi,pre 2 nedelje sam kupio sebi EN500 i prezadovoljan sam kako ide i izgleda..Medjutim imam par problema sad zbog tehnickog posto mu je sve iz oba auspuha izvadjeno i cuje se kao da ima 2000ccm.Ne bi to ni bio problem da nisam cuo da ce na tehnickom to biti problem.Zanima me sad da li postoji opcija da se ugrade u njih neki db killeri ili ipak moraju da se kupe drugi fabricki?

Jos dve stavke nisu na njemu fabricke,to je prednji far koji je kupljen u Louisu kao i volan koji je isto tamo uzet.Jel treba i njih da imam fabricke ili postoji opcija da se u amss odradi homogolacija fara i volana?Screenshot_20210718-142357_Messenger.thumb.jpg.05791c14177105ff683bdf3b857cf92c.jpgScreenshot_20210718-142347_Messenger.thumb.jpg.90cf1f0d869b29858981bcec415911bf.jpg20210727_200229.thumb.jpg.3ccac1d15f3a7d604d9a004249a6f218.jpgScreenshot_20210718-142328_Messenger.thumb.jpg.24bebf717918176e78d6ee5b2255efc0.jpg

Motor je EN500 1996. godiste na kais.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja