Jump to content

Moto Zajednica

Auspuh za MZ-a!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Najverovatnije ti je prigusivac manjeg protoka pa nemoze da izduva ako sam u pravu motor bi trebao da se malo vise greje nego obicno0takoje.gif

Prigusivac samo lici na pravi... :D A o protoku je suvisno da kazem bilo sta... Katastrofa! Ne znam samo ko ga je konstruisao... :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Najverovatnije ti je prigusivac manjeg protoka pa nemoze da izduva ako sam u pravu motor bi trebao da se malo vise greje nego obicno0takoje.gif

Prigusivac samo lici na pravi... :D A o protoku je suvisno da kazem bilo sta... Katastrofa! Ne znam samo ko ga je konstruisao... :lud:

Jbg , dok je imao Madjarske te auspuhe bilo je to u redu . Mora da je nasao neke Indijske , jeftinije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Najverovatnije ti je prigusivac manjeg protoka pa nemoze da izduva ako sam u pravu motor bi trebao da se malo vise greje nego obicno0takoje.gif

Prigusivac samo lici na pravi... :D A o protoku je suvisno da kazem bilo sta... Katastrofa! Ne znam samo ko ga je konstruisao... :lud:

Jbg , dok je imao Madjarske te auspuhe bilo je to u redu . Mora da je nasao neke Indijske , jeftinije :)

Ne znam koji je, samo znam da ne valja... Ako je i indijski, tajvanski ili bilo koji drugi bilo bi u redu da se to naznaci negde u katalogu, a ne ovako uzimam macku u dzaku! Al ajd sad je gotovo... Platio skolu - necu vise!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Hoces , hoces ! kada god posegnes za jeftinom robom ! A moras , jer para nema koliko bi zeleli :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Kupio sam madjarsku kopiju originala. Lepo izgleda ali se ocajno cuje. Pomagajte. Da li postoji neko resenje? Ubija me zvuk u pojam. He, he. Kad bi nekako mogla kombinacija, starog zvuka i novog izgleda???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Lepo izgleda ali se ocajno cuje.

 

A kako ide sa tim auspuhom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Lepo izgleda ali se ocajno cuje.

 

A kako ide sa tim auspuhom?

 

Problem je u tome sto mi je majstor rekao da mi je auspuh zapusen i ja sam kupio drugi, ali to nije resilo problem, tako da trenutno ide ocajno, tj. isto kao i pre. Moram da nadjem nekog majstora da mi sredi prvo motor kako treba a onda cu da javim utiske. Mada kako god da ide, vracam stari ili ako neko moze da sredi da se ovaj cuje drugacije??!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ne moze da se sredi.. osim kako je vec predlozeno da se isece novi i ubace pregrade od starog.. 1zvizduk.gif

 

Koji su simptomi na motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Isekao sam veceras dva auspuha od MZ,jedan od 251,iskrivljen,izlupan,drugi od 250,neko ga skratio za citavih 30 cm,obadva ocajno izgledaju.E sad,ovaj od 250 ima na poklopcu utisnuto MZ ETZ 250,ovaj drugi nema to.Drugo,razlikuju se prigusivaci,od 250 kroz komore prolaze cevi i taj deo sa komorama je kraci od ovog drugog i razlika je jos sto ovaj drugi(251) umesto cevi unutra ima cetvrtaste profile koji prolaze kroz komore.Sad me buni da li je ovaj od 251 originalni ili neka kopija koja je brzo pordjala?Kontam,trebalo bi da su isti prigusivaci na originalima... Da li neko ima iskustva sa ovim?Hteo sam od ta dva da skrojim jedan dobar i da ga isprobam na motoru,jer mi ovaj novi ima budjav zvuk,ne svidja mi se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Isekao sam veceras dva auspuha od MZ,jedan od 251,iskrivljen,izlupan,drugi od 250,neko ga skratio za citavih 30 cm,obadva ocajno izgledaju.E sad,ovaj od 250 ima na poklopcu utisnuto MZ ETZ 250,ovaj drugi nema to.Drugo,razlikuju se prigusivaci,od 250 kroz komore prolaze cevi i taj deo sa komorama je kraci od ovog drugog i razlika je jos sto ovaj drugi(251) umesto cevi unutra ima cetvrtaste profile koji prolaze kroz komore.Sad me buni da li je ovaj od 251 originalni ili neka kopija koja je brzo pordjala?Kontam,trebalo bi da su isti prigusivaci na originalima... Da li neko ima iskustva sa ovim?Hteo sam od ta dva da skrojim jedan dobar i da ga isprobam na motoru,jer mi ovaj novi ima budjav zvuk,ne svidja mi se...

 

Zna li ko koji je originalan prigusivac ili 250 i 251 imaju razlicite prigusivace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

imam jedno pitanje za one koji su otvarali auspuh,sekli i to..... hteo bih da na onom mestu od koga vec pocinje kosina na auspuhu isecem i iskosim ga malo vise,pa se plasim da ne povredim tako komore unutra,ako ih ima u tom delu,etz 251 je auspuh... ako je neko vec to radio,hteo bih da znam da ne upropastim auspuh a originalan je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ima ! Samo što očigledno niko nije sekao auspuh tu gde bi ti hteo, pa niko nemože da ti da odgovor koji ti treba. Evo, nisam otvarao auspuh, ali po ovoj slici bih rekao da je prigušivač skroz nazad :

 

auspuffallesoy11.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

citao sam po ovoj temi i ne bih da nesto poremetim po izduvu da se ne bi poremetile i performanse i sve to,ako je vec tako,prigusivac pri kraju onda cu da ga secem... hvala puno 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: MZ 150cc

Druze, kako si odradio ovaj vizir? Po nekom kalupu ili kako vec? Hteo bih i ja na mom MZ-u da stavim.

Ljudi moji, šta me sve neće snaći ???

 

Posle problema sa strujom motor je išao o.k.

Zadovoljan,dao sam da se ofarba i počastio ga novim auspuhom.

DVq5d_dsc01497dt2.th.jpg

Stari auspuh je bio originalan,ali izgreban,čuknut i oštećenog nikla.

Majstor je rekao, kada je turirao motor da je ugušen,da nema onaj karakterističan zvuk,

i rekao mi da ga očistim,tako što ću ga iseći ispod one zadnje šelne,i brenerom obgoriti,pa ponovo zavariti.

To je terija ali kada sam ga isekao,video sam da je to nemoguća misija.

Jednostavno ovaj auspuh (po meni) nije predviđen za čišćenje.

Evo ga čunak tj prigušivač:

q5ofB_dsc01394jg9.th.jpg

Sav je lim izsavijen,nekoliko slojeva punktovano (vareno), pa presovano.

Iznerviran isekao sam ga na tri mesta i naručio novi. :)

Prilikom naručivanja raspitivao sam se za rezonantni,ali mi je čovek rekao:

"Ti kako hoćeš,ali ja ti ne bi preporučio,pokaazalo se da je za MZ najbolji originalan" i

takođe mi je napomenuo da je ovo Mađarska odlična kopija i da je uveren da ću biti zadovoljan.

Naručio sam auspuh i oduševio se izgledom kada je stigao,ali sam se razočarao jer je došao bez one krivine koja se

plaća dodatno a meni je i ona dosta dotrajala.

Mogao je da me upita hoću li sa krivinom,sigurno bi i nju uzeo.

Dobro, idemo dalje.

Drrugo razočarenje - zvuk.

Ružno zvnoni i ima neki metalni prizvuk,kao da je neki kros prdavac od 50 ccm.

Ali dobro ide,pa se nadam da će se zvuk "popraviti" vremenom.

 

Danas sam se vozio i motor se mučio, kao da je neko povukao ručnu.

Četvrtom jedva navučem obrtaje, a petom nemože, pa opet četvrta,kao da vučem onu kamp kućicu.

Dođem ja kući,pogledam auspuh i vidim ovo. ???

3zsX9_dsc01496vb6.th.jpg

???

Na dva cm. dubine stoji pregrada,kao da je neko stavio metalnu novčanicu,ni žilet da provučeš.

Znači nigde sa strane nema ni rupice.

Ja upalim motor,vrlo malo dima izlazi,ali ne znam kuda pozadi,a napred duva kada stavim ruku kod krivine.

Zvao sam ovoga što mi prodao auspuh da ga pitam,ali on kaže da nema sad drugi da bi uporedio,

i rekao mi da ga zovem ako budem imao problema,i pitao me da mi nije neko nešto ubacio u auspuh ???

 

Ima li neko ovakav auspuh da pogleda kako je kod njega,postoji li nešto slično ovome kao kod mene?

Ne znam šta da radim,da li da bušim ovo,ili šta?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ide između izduvne grane i cilindra. Dihtung je od aluminijuma u obliku prstena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Da li neko zna da li se na TS 250 moze staviti auspuh od MZ 175/2 (zvani televizor) a da perfomanse ostanu iste,cak iako bi resio da kupim auspuh uzeo bih taj bas zbog mogucnosti ciscena tj.rasklapanja.

Imam dva MZ-a jedan 175 i jedan ts 250 ali mi se na ovom drugom skroz zapusio auspuh pa sam mislio stavit od 175.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja