Jump to content

Moto Zajednica

Leto - Avgustu 2008 /Sarajevo/Mostar/Makarska/Dubrovnik/Herceg Novi/Bar/Ada B.

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio je to utorak 18.Avgust kada me je drug Mili iz Mostara obavestio da mozemo da krenemo na nasu malu moto - avanturu.

Mili inace zivi u Mostaru i vozi novu Apriliju Pegaso 650 . Dogovor je pao i dao sam se na posao oko pripremanja motora i stvari koje su mi neophodne za ovaj put.

U planu je veoma lepa deonica za mene . Krecem iz Beograda do Sarajeva,Mostara i potom ka Jadranskoj Obali.

 

Motor je spreman i utegnut za put >>>

IMGP1660.jpg

 

 

Krecem u cetvrtak 20.Avgusta oko 12h prema Sabcu i Loznici…

Dogovor sa Milijem je bio da me ceka u Zvorniku i da odatle zajedno vozimo prema Sarajevu preko prelepe Romanije.

 

Vozio sam auto-putem tako da nije bilo nista zanimljivo slikati do Sabca i Loznice.

Nalazim se sa Milijem u Zvorniku i krecemo ka Sarajevu.

IMG_3886.jpg

IMG_3851.jpg

Prelepa Bosna i njeni predeli su nas zaustavljaju mnogo puta da uzmemo svez vazduh i uslikamo se po ko zna koji put . Pejzazi koji se smenjuju  mame osmehe na nasim licima  i sve to propraceno fenomenalnim suncanim vremenom.

IMG_3896.jpg

IMGP1581.jpg

IMGP1583.jpg

IMG_3931.jpg

IMG_3943.jpg

IMG_3866.jpg

IMG_3875.jpg

 

 

Prvi veci stop nam je bio u kafani “ Zelena Dolina “ gde smo uzeli vrucu jagu da olomimo … kazu nema lose janjetine na Romaniji , pa rekoh da omastimo brke.

Ljubazini domacini i zaista sjana hrana ... preporucujemo !!!

 

JAGA JE BILA VRUCA >>>> AKO VAM NESTO ZNACI :-)

IMG_3945.jpg

IMG_3940.jpg

IMGP1589.jpg

 

Potom nastavljamo dalje ka Sarajevu ... Predeli za voznju su zaista sjajni i nisamo sretali puno saobracaja na ovom putu.

IMGP1585.jpg

IMG_3905.jpg

IMG_3913.jpg

Ovo sam ja morao da stanem da obavim fizioloske potrebe posle duzeg puta ...xaxaxax

IMG_3917.jpg

 

 

U Sarajevu stajemo gde i uzimamo drugu pauzu zna se za pitu under d sach …

IMGP1593.jpg

IMGP1592.jpg

IMGP1591.jpg

 

Potom dalje ka Konjicu i Mostaru gde cemo spavati kod Milija.

Stizemo kasno u noc ...

 

PETAK 21.Avgust

 

Krecamo iz Mostara ka Pocitelju i Metkovicu .Idemo kaze Mili na tajnu lokaciju zvana Kravice .

IMGP1598.jpg

Mostar

 

IMG_4037.jpg

Pochitelj

Počitelj, maleni gradić, smešten je pored magistralnog puta M-17 Sarajevo-Mostar-Čapljina 3 km severno od Čapljine.

IMG_4040.jpg

Na visokim liticama iznad Neretve dominiraju srednjovekovne obrambene utvrdjenja ispod kojih se ugnjezdilo pitomo naselje. Počiteljem dominiraju orijentalni građevinski stilovi, koji sa mešavinom mediteranskog stila daju ovom naselju jednu posebnu dimenziju. Vjerojatno je postojao i prije ali se Počitelj prvi put spominje u pisanim dokumentima u 1444. godini kao sedište župe. U nadolazećem periodu ,a u svrhu obrane od osvajanja Turaka, Ugarsko-hrvatski kralj Matijaš Korvin zajedno sa lokalnim plemstvom utvrđuje Počitelj. Veliku novčanu potporu dala je i Dubrovačka republika koje je između ostalog financirala i izgradnju mosta preko reke Neretve. Turci osvajaju Počitelj 1471. godine i on je skoro postao sjedište kapetanije. Mletačkim osvajanjem Gabele 1694. godine dotadašnju ulogu pograničnog centra koje je imala Gabela preuzima Počitelj i zadržaje je do 19. veka. Od važnijh građevina važno je spomenuti Hadži-Alijinu džamiju iz polovine 16.veka, koja dominira gradićem, zatim Šišman-Ibrahin pašinu medresu (škola) sa orginalnim bakarnim kupolama. Dalje markantnu poziciju ima i Sahat kula iz 17. veka  i hamam (kupatilo).Odmah do hamama nalazio se i han (svratište za karavane) koji je sada u fazi renoviranja , a prije je u njemu bio poznati restoran. U Gavran Kapetanovića kućama otvorena je 1964.godine jedna od prvih likovnih kolonija na prostoru jugoistoka Evrope. Kolonija i danas radi i svakodnevno je otvorena za posete sa preko 2000 umetnickih dela.

IMG_4036.jpg

IMG_4038.jpg

IMG_4039.jpg

 

Veoma mirno mesto ... preporucujem.

 

 

Nastavljamo dalje ka Kravicama

 

Stajemo na vrhu brda odakle se pruza sjajan pogled ka slapovima ovog vise nego neistinog mesta .

IMGP1601.jpg

 

Zaista nemam reci o ovom mestu ... Slike govore vise o tome ...

IMG_3951.jpg

IMG_3949.jpg

IMG_3948.jpg

IMG_3955.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd

IMG_3963.jpg

 

Stvarno pravi raj ...

Mili je imao pravo kada je rekao da je mi sprema iznenadjenje ... Hvala Cika Mili .

IMG_3966.jpg

IMG_3984.jpg

IMG_3983.jpg

IMG_3984.jpg

IMG_3956.jpg

IMG_3970.jpg

 

 

Informacije koje ja imam su sledece :

U heregovačkom kršu, na području opstine Ljubuški nalaze se vodopadi Kravice. Svojim tokom reka Trebižat stvara ove čudesne i prekrasne vodopade. Visina samih vodopada je približno 28 metara.Slapovi su široki oko 150 metara, a mnogi kažu kako su Kravice u stvari "Nijagara u malom".

 

Nema sumnje da su vodopadi Kravice jedni od najlepših prirodnih lepota u Hercegovini.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd

IMG_4025.jpg

IMG_4026.jpg

IMG_4027.jpg

 

Moram priznati da smo napravili mnogo slika , pa tako da i sam ne znam sta bih vam izdvojio :-)

IMG_3987.jpg

 

 

A zbog moje energije ni Mili nije mogao da spava kod svoje kuce , pa sam ga u par navrata hvatao kako spava na lokacijama!!!

IMG_3964.jpg

 

 

Tog dana smo se opet vratili u Mostar da bi tamo prespavali i sutra idemo Makarske .

 

SUBOTA 22.Avgust

 

Vozimo E73 preko Metkovica,Opuzena,Ploca ,Tucepa do Makarske .

Na tom putu cemo stati na Bacinskim Jezerima .

IMG_4041.jpg

IMG_4042.jpg

IMG_4043.jpg

Upoznajemo dosta bajkera tokom citavom puta ali ovaj par je bio najbolji.

Voze se na BMW iz Francuske sa Mont Blanc.

IMG_4044.jpg

Razmenili smo kontakte i popricali malo o turama koje vozimo. Odusevljni su kao i mi lepotama koje stara juga poseduje.

IMG_4045.jpg

IMG_4049.jpg

IMG_4051.jpg

IMG_4052.jpg

IMG_4054.jpg

 

 

Stizemo u Makarsku i odlucujemo da nam treba pre plaze neko osvezenje u vidu sladoleda i nekih slatkisha.

Posecujemo stari grad i kucu sladoleda .... O Jea!

IMG_4060.jpg

IMG_4067.jpg

IMG_4063.jpg

IMG_4056.jpg

IMG_4058.jpg

IMG_4061.jpg

IMG_4071.jpg

 

Idemo da posetimo jednu od party plaza Makarske - A to je " BUBA BEACH "

IMG_4077.jpg

IMG_4078.jpg

IMG_4079.jpg

IMG_4080.jpg

IMG_4091.jpg

IMG_4084.jpg

IMG_4094.jpg

IMG_4096.jpg

IMG_4095.jpg

 

Jedna za ove koje vole mrsavije

 

IMG_4104.jpg

 

I jedna za vas koji volite punije

IMG_4082.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd

IMG_4090.jpg

Vlasnik lokala Marijo nas je domacinski docekao ...

HVALA MARIO !!!

IMG_4103.jpg

IMG_4110.jpg

 

Morali smo se vrati ti toga dana nazad u Mostar kako bi ja stigao da radim u jednom klubu .(Za one koji ne znaju - ja sam DJ)

 

NEDELJA 22.Avgust

 

Krecemo iz Mostara opet i Mili predlaze da odradimo par zanimljivih puteva i lokacija na putu do Dubrovnika.

Slike koje slede su izabrane sa nekih od lokacija.

IMGP1604.jpg

OVO CELO BRDO JE MINSKO POLJE - OSTALO JOS IZ  RATA

IMGP1605.jpg

IMGP1625.jpg

IMGP1626.jpg

IMGP1628.jpg

IMGP1630.jpg

IMGP1631.jpg

 

 

I napokon smo se dohvatili ....

IMGP1635.jpg

IMGP1640.jpg

IMGP1644.jpg

IMGP1637.jpg

IMGP1645.jpg

IMGP1646.jpg

Ujedno je ovo je bio i rastanak sa Milijem,jer Mili mora da se vrati u Mostar zbog porodicnih obaveza , a ja nastavljam posle ovog dana put ka Herceg Novom i Adi Bojani. Imao sam sjajno druzenje sa Milijem i presao sam za svega 4 dana preko 1450 km . Ruke su mi bridele ali to je bilo sa zadovoljstvom.

 

Hvala MIliju na gostoprimstvu i trenutcima za secanje !!!

 

Ostatak slika sledi kad ih budem dobijo od Milija .....

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ceo putopis je odlican, ali vodopadi Kravice su me odusevili. Daj malo vise informacija o tome kako se stize do njih, kakva je voda za kupanje, kakvog su raspolozenja lokalci, ima li mesta za kampovanje itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd

Ceo putopis je odlican, ali vodopadi Kravice su me odusevili. Daj malo vise informacija o tome kako se stize do njih, kakva je voda za kupanje, kakvog su raspolozenja lokalci, ima li mesta za kampovanje itd..

 

Odlicna pitanja !!! ... mislim da ce i druge isto interesovati ..

Plasio sam se da cu malo da udavim sa slikama ,  pa samim tim nisam ni ubacio sve slike koje imam.

Do Kravica se moze doci iz Mostara preko Citluka ili preko E73 tj.Pocitelja .

Lokalci malo su bili napeti u pocetku ali kasnije su shvatili da sam dobronameran, pa je sve bilo super.

Kao sto vidis okolo je sve priroda . pa samim tim ima dosta mesta za kampovanje.

Zvanicno ne znam da li postoji neki kamp u blizini , ali na tom putu sam video da postoji MOTO KAMP.

STO JE SJAJNO!!!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Ma Bosna je strava,ima stvarno dosta lepih lokacija..Najzanimljivija mi je razlika temperature,u Bosni hladno a vec u Mostaru pakao:):) Promenis dva godisnja doba na 150 km:):) Eto na prolece cu ja imati motor pa idem do Neuma (to je blizu Metkovica) imam tamo gajbu  pa ko hoce na put, dobrodosao je;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ma Bosna je strava,ima stvarno dosta lepih lokacija..Najzanimljivija mi je razlika temperature,u Bosni hladno a vec u Mostaru pakao:):) Promenis dva godisnja doba na 150 km:):) Eto na prolece cu ja imati motor pa idem do Neuma (to je blizu Metkovica) imam tamo gajbu  pa ko hoce na put, dobrodosao je;)

Samo objavi kad se ide , biće sigurno zainteresovanih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja