Jump to content

Moto Zajednica

Voznja motora ili "cackanje" oko motora?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Volim da vozim, uzivam u pogledu i osecaju koji je jedinstven.. :jee1:Koristim svaku priliku da se provozam...i sada dok sam u prelaznom periodu izmedju dva motora prosto me ubi zelja da se malo provozam...ali nema motora tako da za sada nista, bice s'proleca... :) 

Sto se tice cackanja... Volim da cackam... Ne preterano, ali volim da vidim sta kako izgleda, gde se nalazi, da upoznam motor... Od onih sam koji vole fabricki izgled... Razumem crashbar, nosac navigacije, punjac, kofer... Apsolutno... Ali ne i menjanje maski, farova, secenje podrepa... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Zanimljiva tema. 

Ja svoj motor pretresem s vremena na vreme, spakujem sve kako mora i da je sve do detalja na svom mestu. I onda ga drzim parkiranog jer cackam tudje motore! :jee:

Nelada sam se bas bas vozao. Ali kako je dosla porodica, obaveze, 2-3-4-5 poslova, bas slabo vozanja. Ali je motor uvek full spreman, pa kad mi klikne, drmnem vikendom neki omanji krug. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Ja sam bio od one dece koja mora da vidi sta ima unutra,čačkam sve živo i što treba i što ne treba vec 40 i kusur godina,dosta puta od mog čačakanja i sjebem nesto,ali drugačije ne mogu,kao narkoman.Drugar sa kojim najviše vozim je mehaničar.Kad se dogovorimo nesto da vidimo zajedno,ako ga nema pet minuta ja vec sve rajzebao,lud covek skroz.
Volim da mi sva vozila budu u top formi ma koliko bila stara ili mlada-znaci sedaj i vozi sad do Maroka.
Hvala Bogu da sam izlečen od lickanja.Kad bih vam rekao da sam nekad polirao svaku zbicu na biciklu,sve sto bi mi rekli bili bi ste u pravu.
Sad se desi da dodjem s puta i da motor ne operem i po 3 dana,ali kad se spere sa njega prljavština  bude kao nov.A volim da se vozam i sa ciljem i bez cilja.
E ja ovako nekako, sta god da imam novo ili staro moram da mu vidim creva. Ali godinama covek upoznaje sebe i već dve godine razmisljam da otvorim Enu ali iskustvo kaze ne diraj sjebaces nesto pa nista od voznje. Pranje s vremena na vreme, detaljno pranje samo s proleca, a do prve voznje obavezno rastavljanje, stelovanje, zamene, osluskivanje... Volim da sam siguran u masinu, i sto kaze drug clan "kad prede kao zadovoljna zenka"

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Mozda sam donekle ispustio trecu kategoriju, a to su, bar ja mislim oni koji nemaju vremena ni da "cackaju"  ni da voze (ili bas bas retko) ali moraju da imaju motor u dvoristu (garazi (posedu bar gde god da je)). Mislim da ja delom spadam u sve navedene kategorije, nekada je samo dovoljno da znam da imam motor (bilo kakav) iako znam da ce samo stajati.

Promenio član Biker Q
Dopuna
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prosle godine prodam motor bez nekog plana za koji cu da ga zamenim, mislio da napravim neku pauzu bez motora, prvi put posle 20 godina bez motora. Verovali ili ne, ja nisam mogao da spavam kako treba, samo sam o motoru razmisljao. Izdrzao dva nedelje i morao opet da kupim, bio sam nervozan stalno, zena me nagovarala "kupi vise taj motor da nam se svima smiri glava" :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd , Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1 2004

Na motoru sve menjam sam sem stelovanja ventila. To prepustam profesionalcima. A pod profesionalcem smatram Auto moto Pirata sa Novog Beograda. Covek legenda. Kod njega sam menjao set kvacila sa zamajcem, nije da nisam mogao sam, ali nisam imao vremena od posla.  Odes na casicu razgovora i pritom dobijes vrhunsku uslugu jer  zna da poravi, napravi. Volim da znam sta vozim i kako je napravljeno. Nekako se osecam sigurnije kada imam nekakvo znanje o motorciklu koji posedujem. Prednost toga je da , ako nabasas na nekog kretena od majstora nema sanse da te prevari jer si u temi, a ako naletis na dobrog majstora on te vise postuje jer vidi da znas sta hoces i onda se jos dodatno potrudi da ta usluga servisa bude vrhunska.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Trenutno niti vozim niti ččkam, nažalost. Ali da vozim volem, da čačkam i ne baš. Ustvari nije da ne, ali radije to vreme koje bih utrošio na čačkanje ja utrošim na vožnju. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Od cackanja samo perem, i sumnjam da moze neko to uraditi bolje i detaljnije. Za ostalo cackanje su zaduzeni oni koji su provereni i strucni za to sto rade, a onda meni ostaje samo da vozim bezbrizno

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Motor koji meni služi za vožnju je nov, i sledeći će biti, tako da nema nikakvog čačkanja dok je u garanciji. A za smirivanje živaca i majstorisanje kupim neki polovan, pa ga preko zime rasturim, pregledam, doteram, i na proleće prodam za manje para nego što sam uložio u njega. Stalno sam u minusu, ali kontam da sam tim novcima platio svoje zadovoljstvo :lud:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
On 29.1.2021. at 18:51, gebee&co je napisao:

Gospodo, mani je rad oko motora terapija,smiruje i opušta.Moram jedno pitanje da postavim?Da li ikod vas kada se dešava očistim motor sve u fulu i kada krenem posle da se vozim a on samo prede kao zadovoljna ženka.Jeli to samo kod mene takav osećaj?.Ako jeste, onda mi mnogo nije dobro.:grr:

Hahaa

upravo..

kao onih 170 grama prasine i ostalog sto se skinulo da mu uticu na aerodinamiku.. ide bolje sigurno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Hahaa
upravo..
kao onih 170 grama prasine i ostalog sto se skinulo da mu uticu na aerodinamiku.. ide bolje sigurno
Hahaha ide bolje sigurno, i kad promenis fuzastere, ili kad montiras nove kofere... Ko klinac kad kupis nove patike a one trce brze


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja mnogo volim da čačkam oko motora! Još kad bih umeo, tih - gde bi mi kraj bio. Bio bi drugi@Satelis

Ali ovako se zadržim na planiranju i plaćanju stručnima da to sprovedu u dela. Ja se posle divim i radim na sitnoj kozmetici. I cenim tudje znanje :-)

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Kad sam bio mlađi možda više voleo da čačkam nego da vozim. Kupiš nešto u ofucanom stanju pa sređuješ, trudiš se da napraviš bolje nego što je fabrika, utrošiš boga vremena i para, zanimaš se, a najmanje voziš :)
Sad sam već u maniru, dok tera ne diraj, održavaj i tol'ko. Kad se pokvari popraviću...
Uglavnom sam održavam svoja vozila, nego kad bio mlađi imao manjak para a višak vremena, sad imam manjak oba resursa :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Na samom početku mnogo više čačkanja.

Vremenom sve više se taj procenat smanjuje, tako da se sada mnogo više čačka oko vremenske prognoze :moto2:  a naravno uvek je spreman za duža putovanja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja