Jump to content

Moto Zajednica

Ural-Interesuje me vase misljenje

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

..ma ne kupujem ja to, samo pitam ljudi sta misle o necemu sto je ipak samo san...

svidja mi se sve sem dve stvari kod njega, a to je potrosnja 7,5l i upravo taj trip sa atrakcijom, previse paznje je malko previse :)

 

inace ono sediste nimalo nije neudobno, naprotiv...

ma sta se sekiras ce ti turimo plin i ima da uzivas. ;):D ;D

 

hahaha taman, a zamisli koliko boca moze da stane pored  u prikolicu :) 

bogami 100litarka glatko  ;D ;D ;D ;D

ma dobro ko ima para da ga kupi ...vozice ga na benzin verovatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nesto mi sumnjive cene kod nas. Sve su matore komponente na njemu, i ruske je proizvodnje.

Gledao sam na discovery o fabrici, nista hi-tech. Sve je robusno i kvalitetno, ali je najobicnija gvozdjurija bez nekih specijalnih masina i razvoja, na koje bi fabrika trosila pare. Sta znam, ako nove lade kostaju skoro toliko, onda bi motori trebalo da su jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Nesto mi sumnjive cene kod nas. Sve su matore komponente na njemu, i ruske je proizvodnje.

Gledao sam na discovery o fabrici, nista hi-tech. Sve je robusno i kvalitetno, ali je najobicnija gvozdjurija bez nekih specijalnih masina i razvoja, na koje bi fabrika trosila pare. Sta znam, ako nove lade kostaju skoro toliko, onda bi motori trebalo da su jeftiniji.

U Rusiju uopšte nisu skupi, a imamo i ugovor o bescarinskoj trgavini, pa ko voli nek izvoli. Mislim da je cena u rusiji oko 4000 evra, a uvoznici zbog niske prodaje pokušavaju da namaknu velike pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Lik koji je uvozio iz Subotice vise ne radi jer niko mu nikad nije dosao ni da pogleda motor. Inace uvezao je samo Volka jednog i jednog prikolicara. Volka je pazario drugar iz NS (uskoro kisac) za 3500 E, sa oko 7000,8000 km na satu. To je taj primerak za prikazivanje. Kod suboticanina je ostao jos prikolicar, i kontam da mu je posto-po to stalo da ga proda, pa ko voli... Inace je malo frka za delove jer nema nigde da se kupi u blizini(ni u subotici, a mislim da je on sasvim odustao od posla) Ovaj vuk ide kao zmaj, drugar je vec osinuo par puta sa njega(rakijaaa, rakijaaa, svemu je kriiivaa rakija) ali se dosta dobro drzi, kad je ko tenk. Super je veliki, ne ko neki japanci, vec je glomazan i skladan pri tome i sve ok. Ovaj nas je imao probleme sa motorom ( gazda ga je nesto budzio i budzio i menjao i opet budzio,i nepaznjom je uzrokovana greska,slucajno, a mislim da je inace neunistiv)

Sve je na fabrickom bas kako treba osim guma(tvrdih) fara (skrnavog) i auspuha (fen) a kad se to zameni onda je bombonica. U rusiji su mnogo jeftiniji(lada fazon) sto ce reci da je ovaj nas za novog trazio duplo vise.sto je mnogo mnogo je. Imao sam ija ideju da donesem jednog sebi iz Mscw, mada sam sad nesto odustao jer mi ne treba vise motora  .Tamo se moze naci mnogo jeftino, a tek polovan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Lik koji je uvozio iz Subotice vise ne radi jer niko mu nikad nije dosao ni da pogleda motor. Inace uvezao je samo Volka jednog i jednog prikolicara. Volka je pazario drugar iz NS (uskoro kisac) za 3500 E, sa oko 7000,8000 km na satu. To je taj primerak za prikazivanje. Kod suboticanina je ostao jos prikolicar, i kontam da mu je posto-po to stalo da ga proda, pa ko voli... Inace je malo frka za delove jer nema nigde da se kupi u blizini(ni u subotici, a mislim da je on sasvim odustao od posla) Ovaj vuk ide kao zmaj, drugar je vec osinuo par puta sa njega(rakijaaa, rakijaaa, svemu je kriiivaa rakija) ali se dosta dobro drzi, kad je ko tenk. Super je veliki, ne ko neki japanci, vec je glomazan i skladan pri tome i sve ok. Ovaj nas je imao probleme sa motorom ( gazda ga je nesto budzio i budzio i menjao i opet budzio,i nepaznjom je uzrokovana greska,slucajno, a mislim da je inace neunistiv)

Sve je na fabrickom bas kako treba osim guma(tvrdih) fara (skrnavog) i auspuha (fen) a kad se to zameni onda je bombonica. U rusiji su mnogo jeftiniji(lada fazon) sto ce reci da je ovaj nas za novog trazio duplo vise.sto je mnogo mnogo je. Imao sam ija ideju da donesem jednog sebi iz Mscw, mada sam sad nesto odustao jer mi ne treba vise motora  .Tamo se moze naci mnogo jeftino, a tek polovan...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znaci eto seme ,odes u Rusiju avionom ( naravno prethodno nadjes sebi nekog polovnog volfa za par soma dolara) i vratis se na njemu.Ko voli avanturu spojice lepo i korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

A najsmešnije mi to imaju model retro:

http://www.ural.cc/index.php?retro_sidecar

Kao da su ovi ostali hi-tec  :D ;D

Kada je Mirko Alvirko posetio fabriku Lade,

njegov komentar na najnoviji model je bio otprilike sledeći:

"Sve je ovo u redu,samo da su ovakav model imali pre (mislim) dvadesetak godina!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nesto mi sumnjive cene kod nas. Sve su matore komponente na njemu, i ruske je proizvodnje.

Gledao sam na discovery o fabrici, nista hi-tech. Sve je robusno i kvalitetno, ali je najobicnija gvozdjurija bez nekih specijalnih masina i razvoja, na koje bi fabrika trosila pare. Sta znam, ako nove lade kostaju skoro toliko, onda bi motori trebalo da su jeftiniji.

U Rusiju uopšte nisu skupi, a imamo i ugovor o bescarinskoj trgavini, pa ko voli nek izvoli. Mislim da je cena u rusiji oko 4000 evra, a uvoznici zbog niske prodaje pokušavaju da namaknu velike pare.

Ustvari u rusiju su novi oko 2500$, ako se dobro secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Meni je ovaj retro solo favorit http://www.ural.cc/index.php?retro_solo . Pitanje za revolution-a i ostale poznavaoce. Sto se modela sa prikolicom tice, da li imaju kraci prenos i koliko je tesko skinuti-montirati prikolicu i voziti solo?

Inace je bih vrlo rado posedovao ovakav primerak neunistive tehnike i bezvremenog dizajna ako bih nasao po povoljnoj ceni. Rusi jednostavno tako prave stvari predimenzionisano i jednostavno da bi izdrzale surove uslove eksploatacije. Ko hoce sminku ovo nema potrebe da gleda. Realno jedino potrosnja mi se nesvidja, mada mozda moze nesto i po tom pitanju da se uradi. Dr.revolution, molim nalaz i misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ustvari u rusiju su novi oko 2500$, ako se dobro secam.

Pa ako su u Rusiji toliko, onaj Sportsman je moj sledeci bajk. Rodjena sestra mi zivi u Moskvi, treba samo da vidim kako to moze da se doveze dovde.... mislim, dovezo bih ga ja, ali papirologija, registracija i to.... i kako ide sa servisima, ako je prvi na 1000 km recimo, a od Moskve dovde ima par hiljada, kako cemo to da resimo..... Pi, kako me nalozi cas posla..... vec vidim plavo srebrni Sportsman, two wheel drive, i sebe na njemu. Ma nemoguce da je toliko jeftin tamo, moracu da proverim to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5
btw, nije kopija wermaht modela BMW R75, niti ZUNDAPP  KS750 već ranijeg vojnog modela, koji se pravio u fabrici koja je kasnije završila uistočnoj nemačkoj, sa oznakom R12.

 

Ne. R-12 je stariji model, imao je isto 750ccm i bio je takodje whermacht motocikl. Pre pocetka II sv. rata (ugovor o nenapadanju Nemacka-SSSR) izgleda da su Rusi dobili licencu (nema papira o tome) da proizvode BMW-ov model R-71.  Poboljsanu verziju (R-75) Nemci su sacuvali za sebe.  Od '45 ta poboljsanja su ugradjena  u URAL R-72  tako da je to prakticno BMW R-75. Nesto kasnije URAL R-72 je proizvodjen u Kini pod nekim njihovim imenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Sto se modela sa prikolicom tice, da li imaju kraci prenos i koliko je tesko skinuti-montirati prikolicu i voziti solo?

Realno jedino potrosnja mi se nesvidja, mada mozda moze nesto i po tom pitanju da se uradi.

 

Pretpostavljam da je ovo jos uvek u osnovi konstruktorsko resenje od pre sezdesetak godina. Ako je tako skidanje prikolice nije bas jednostavno jer je i tocak od prikolice pogonski a kocnica je hidraulicna.Prenosni odnos na zadnje tockove oko 6:1.

BMW R-75 je trosio oko 6,5 l/100km sa dva graetzin 24 karburatora i oko 1l ulja na 1000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Sto se modela sa prikolicom tice, da li imaju kraci prenos i koliko je tesko skinuti-montirati prikolicu i voziti solo?

Realno jedino potrosnja mi se nesvidja, mada mozda moze nesto i po tom pitanju da se uradi.

 

Pretpostavljam da je ovo jos uvek u osnovi konstruktorsko resenje od pre sezdesetak godina. Ako je tako skidanje prikolice nije bas jednostavno jer je i tocak od prikolice pogonski a kocnica je hidraulicna.Prenosni odnos na zadnje tockove oko 6:1.

BMW R-75 je trosio oko 6,5 l/100km sa dva graetzin 24 karburatora i oko 1l ulja na 1000km.

 

Hvala na ovom odgovoru.

Da li znas da li postoji razlika u prenosnom odnosu kod modela sa prikolicom i bez? Ova deklarisana potrosnja od 6.5 litara je za Ural bez prikolice ali nepise u kom rezimu voznje je ta potrosnja, pa ako znas i taj podatak napisi ovde.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I ne samo sto su prvi na svetu napravili rikverc vec i JEDINI na planeti FABRICKI imaju pogon i na TRECI tocak (od prikolice) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

I ne samo sto su prvi na svetu napravili rikverc vec i JEDINI na planeti FABRICKI imaju pogon i na TRECI tocak (od prikolice) !

Aman ljudi sta ste se uhvatili tog rikverca ??? ??? Kao sto rekoh isti ima i goldwing, isto tako ima i bmw LT...

A ujedno mozete da ugradite rikverc i na standardne motore http://www.patentstorm.us/patents/4523491/claims.html , mada nisam siguran u sve to, al cim su ameri zastitili patent to sigurno funkcionise ;D

 

Only the largest touring motorcycles and a few models that are routinely used with a sidecar or converted to tricycle configuration are fitted with a reverse gear. On a few, including the Honda Gold Wing and BMW K1200LT, it is not really a reverse gear, but a feature of the starter motor which when reversed, performs the same function

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ирбитском Мото Заводу, томе који производи Урале, званични сајт је http://uralmoto.ru/ .

 

Што се цена тиче, једна фирма из околине Москве, на чији сам сајт набасао, нуди Урале по овим малопродајним ценама (изражено у рубљама):

 

УРАЛ GEAR-UP - 160400

УРАЛ Волк - 134125

УРАЛ Классик - 132600

УРАЛ Ретро - 211800

УРАЛ Соло - 104800

УРАЛ Соло-Классик - 119800

УРАЛ Спортсмен - 143300

УРАЛ Тройка - 152300

УРАЛ Турист - 132600

 

По данашњем курсу, за 1 евро добијате 36,08 рубаља.

 

Само, не знам шта им је ово: неки GS, пардон - ГС модел?

pics_e5f1486585e0c42b271c73050fe43991.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Lik koji je uvozio iz Subotice vise ne radi jer niko mu nikad nije dosao ni da pogleda motor. Inace uvezao je samo Volka jednog i jednog prikolicara. Volka je pazario drugar iz NS (uskoro kisac) za 3500 E, sa oko 7000,8000 km na satu. To je taj primerak za prikazivanje. Kod suboticanina je ostao jos prikolicar, i kontam da mu je posto-po to stalo da ga proda, pa ko voli... Inace je malo frka za delove jer nema nigde da se kupi u blizini(ni u subotici, a mislim da je on sasvim odustao od posla) Ovaj vuk ide kao zmaj, drugar je vec osinuo par puta sa njega(rakijaaa, rakijaaa, svemu je kriiivaa rakija) ali se dosta dobro drzi, kad je ko tenk. Super je veliki, ne ko neki japanci, vec je glomazan i skladan pri tome i sve ok. Ovaj nas je imao probleme sa motorom ( gazda ga je nesto budzio i budzio i menjao i opet budzio,i nepaznjom je uzrokovana greska,slucajno, a mislim da je inace neunistiv)

Sve je na fabrickom bas kako treba osim guma(tvrdih) fara (skrnavog) i auspuha (fen) a kad se to zameni onda je bombonica. U rusiji su mnogo jeftiniji(lada fazon) sto ce reci da je ovaj nas za novog trazio duplo vise.sto je mnogo mnogo je. Imao sam ija ideju da donesem jednog sebi iz Mscw, mada sam sad nesto odustao jer mi ne treba vise motora  .Tamo se moze naci mnogo jeftino, a tek polovan...

I prikolicar je prodat odavno! ;) A mogu vam reci da je bio ko bombona. Ako nekome treba Lajosev broj poslacu na pm. Inace, mislim da ne radii vise sa uralima al nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja