Jump to content

Moto Zajednica

Ural-Interesuje me vase misljenje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Evo, ja sam imao tu priliku da posedujem jednog, inace mogao je da se kupi kod nas pocetkom devedesetih u Progresu. Ja sam mog uzeo sa ruskim papirima, medjutim bez carinske prijave, doterao ga je licno Rus preko grane, a motor je imao cak i pasos. Tehnicki pasos koji se tada izdavao u Rusiji iz pitaj boga kog razloga. Moj je bio Dnjepar, 650 kubika sa prikolicom bez kardana, rikverc brzinu, duplo sediste i sa samo 4000km na satu. Inace voznja na njemu je i robustnost i udobnost istovremeno na neki nacin. Vise sam ga vozio bez prikolice i tad se vozi kao i klasican bokser sa niskim tezistem, veoma stabilan, potrosnja do 6l. Kada se prikolica montira inace vrlo jednostavno preko par zglobova, mora se nastelovati da ima odredjeni ugao prema horizontali, a ako se to promasi onda nastaje komedija :) jer se prikolica tako lako podize da je to neverovatno. Nisam imao varijantu da ga legalizujem tada, tako da sam ga prodao relativno brzo. Ali da je atraktivan jeste i to previse, nema onoga ko ga ne zastane i pogleda, i prva pomisao prolaznika je da je neki od posleratnih modela bmw-a ili slicno. Zao mi je samo sto nemam ni jednu fotku na njemu ali tako to ide, kao sa nekim dobrim devojkama ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

 Pozdrav,

Zbog velike naloženosti na to čudo istraživao sam na netu, da sam se video na njemu sa svom dodatnom opremom  video sam se.

Ali zbog još veće promaje u novčaniku nisam to i pazario.  Razmišljao sam i o kineskoj kopiji CJ 750.

Iskustvo sa neta je sledeće: mnogo para za loš kvalitet (isto kao i novije lade-lično iskustvo), ali osećaj vožnje vredi svaku datu paru.

Uvoz bilo čega što nije za tržište EU bojim se da nije moguće, nažalost dakle nema uvoza iz Rusije...

Ostaje nam da ga posmatramo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da taj Ural koji bi uvezao iz Rusije je mnogo jeftiniji od ovog koji se prodaje u EU?

 

U Francuskoj kosta od 14 - 16.000 evra, ali je pola delova i sklopova iz Evrope -  tockovi su od aluminijuma, sasija je iz Austrije, brembo kocnice, Sachs amortizeri, menjac i diferencijal iz Nemacke, paljenje Ducati, a alternator Nipon Denso itd.

 

Pitanje je da li ima razlike u odnosu na model za EU?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Predpostavljam da se misli o novom vozilu...tu je misija uvoza još komplikovanija.

Bio je nov gologuzi model za oko 6k evropejaca.

Da li ima ili nema razlike između modela u Rusiji ili modela za EU je ne bitna, 

bitna je dokumentacija da je za EU tržište, bez tog FT1P dokumenta nema 

registracije...vidi sajt ABS (agencija za bezbednost s...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

U Rumuniji se prodavao Ural. Bio je oko 7000 evra Ural Vuk nov. Moze da se registruje u EU. Ima ga i u Nemacku. Motor je prost, kopija ratnog BMW pa otuda i rikverc na pojedinim modelima.

 

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

niste videli rebrasto crevo izmedju motora i prikolice dignuto uvis da uzima vazduh negde na minut i nesto od pocetka snimka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Iskustvo sa neta je sledeće: mnogo para za loš kvalitet (isto kao i novije lade-lično iskustvo), ali osećaj vožnje vredi svaku datu paru.

 

То си сад' напис'о, а следећи пут... 2389784_125.jpg ... јербо ти и и ја кажем из личног искуства. Немо' "Ладу" да ми дираш.

 

Него заиста, коме треба "Урал" или "Дњепар"? Код Руса само ретки ентузијасти имају воље да се дрндају са тим мотоциклима. И ту се ради о рециклажама старих машина, док ове нове, са ино компонентама, због цене, ретко ко купује.

 

Током прошлог лета, један од таквих ентузијаста са "Јутјуба", Денис Иванов, који заиста зна те моторе уздуж и попреко, путовао је од Калињинграда до Крима и назад са својим максимално припремљеним приколичаром који је њега и његову жену једва вратио назад. Сигуран сам да би два јефтина кинеска мотора, за њега и женицу, урадила исти пос'о са мање главобоље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

   Друже Зорге,

У лајку сам се клео док сам старијим моделима био одушевљен, а 110-ком кад се упознах ја у нове лајке разочарах се.

110-ка ни близу оним жигулијима по квалитету унутрашњих материјала, све шкрипи (110-ка), бензинску пумпу мењаш 

кад и свеђице, комутатор...каблове...даваче.

Добро нисам на крај срца има и нешто и добро, мало троши, брза је, стартна, велики гепек...да не смарамо тему...

Поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И ја ти на основу већ... у 'бем ти, кад пре... седамнаест година искуства са мученом 110-ом, кажем да не бацаш хејт на "Ладу". smileybignono.gif

 

Промењен јеном протокомер, због нередовне провере зазора вентила, један сиц мало спаљен, али решено за мале паре, Пумпа није дирана, сензори... Ја пре неку годину заменио манжетну хомокинетичког, а јесенас промењена сајла ручне и лагер задњег точка и осим потрошног материјала - то је то. Прешла 190к, не троши уље и чак је квачило које је дошло из фабрике. Изгледа да сам налетео на таличан примерак. Ено ми нови "Меги" џеџи у гаражи, а мени драже да седнем у ту матору 110-ку. И да они који читају ове редове не помисле да су прочитали погрешно или да је сараказам: све "Ладе" са предњим погоном заиста имају малу потрошњу.

 

А "Урал", соло или приколичар, колико ја могу да схватим из искуства људи које поделе са светом, заиста не досеже до звања мотоцикла за сваки дан. Потребно је много "планинарења" са мотором до би се прешла нека километража.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ne znam za ove nove, ali ovi prikolicari su u bivsem ussr-u su bili osnovno prevozno sredstvo mnogima. Po prici lokalno upucenih ljudi prelazili su po 300kkm.

Ne mozemo porediti ruski proizvod sa evropskim, kao sto se ne moze porediti ni nacin eksploatacije, niti prosecan kupac. Ovo je proizvod iz 50' godina proslog veka i za to vreme i tadasnje uslove.

Po meni i sa svim ovim novim poboljsanjima to je vozilo za nedeljnu paradu po gradu i odlazak na kaficu ili ipak magare za planincinu, jak, robustan ali koji se neverovatno lako vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Cini mi se da ima jos jedna tema, Ural se zove. Tamo sam pisao o ovom projektu. Kupljen u SLO prep ar godina, rastavljen kompletno i sve zamenjeno za novo. Pri sredjivanju se nastojalo da ostane sto originalniji. Rusi su to prilicno da kazem aljkavo radili. Nista tu nije dovedeno u pravu liniju, sve je grubo obradjeno... Trenutno je masina na sklapanju pa ide nazad u ram. Kad bude gotov uradicu jednu foto sesijupost-1765-0-64052400-1486513187.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 @ - Zorge, nije ti dobar link, ovaj sto si stavio je za Dnjepar koji se pravio u Ukraini ( ne znam dal ga još rade ), a za Ural je :  "  http://uralmoto.ru/  " .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

0f3d6046282740e7a3cf10aa1d2b794b.jpg

 

fea69db24d29be56383e37145b52efd3.jpg

 

797670f30fbd279995b02ec7a0030d72.jpg

 

Neki dan na sajmu u Zürich-u.

 

Cijena oko 18k Fr, euro4

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I da, prodan prvi dan sajma.

Prije podne sam ga snimao, navratio popodne već okačen list papira-prodano.

 

Meni je jako drag, samo je precijenjen, kao tmax kog skutera.

 

 

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja