Jump to content

Moto Zajednica

MZ custom (sve varijante!!)

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ovo su Rumuni, ovaj poslednji MZ ima i prikolicu, ali to pogledaj u tamo gde su prikolice, takodje Rumuni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Covek se trudio,al ovaj PRC kofer.... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

ZZ@:

 

Custom+top case ??????Varvarinac, zaustavljaj ringišpanj !!!!!

Eto, znao sam da ce se hvatate za tamo neshto...aj sad kazite, ugao slikanja mi ne valja, il' mi se vidi malo motor u pozadinu pa kvari sliku... ::)

Dechko josh nema 20. god, sve je sam izvario (dobro, nije tu bash veliki pos'o, al' vredan je hvale(kladim se da vecina bajkera u njegovim godinama ne zna ni da barata aparatom za varenje)), privremeno je stavio "plastiku" dok ne nabavi bisage.. ;)

Sad josh samo hvali da neko postavi neku dobru zensku u temu "devojka dana" pa da se neki patriJota zalepi za to shto ona pushi tamo neki marlboro... :D

Pohvalite rad, nije teshko biti fin  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Nego Mare, ne vidim dobro na slikama, jel to pozadi "krutas" ili one opruge stvarno imaju funkciju? Nisam video ovaj motor kod vas na skupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Taman posla da su kritike zlurade,reci ce covek,evo ih mudroseri pametuju,nije tako.Samo smo iznenadjeni kreacijom a i PRC koferom heheheheh,salu na stranu,sam koncept je dobar,sigurno je da ce taj motor doziveti neke promene u skorijoj buducnosti,sto se tice varenja,mladom bajkeru svaka cast,al ti varovi moraju biti DOBRI,glava je u pitanju a ne dzak krompira.Zadnje vesanje me zanima,tacnije ugao amortizera,pa jos i oni dodatni ,,podupiraci,, to je malo hhmmm,mozda bi mu lakse bilo da je odmah napravio krutas ili ,,monoshock,, ovako mi to deluje nesigurno da ne kazem opasno,sigurnost je na prvom mestu uvek.

Umesto onog napred ,,rol/ili crash-bara mogao je da legne od jawe,npr,nekako mi i to deluje opasno,i da je mat crni,bez onih plamenova,eto...ovo je moje misljenje,konstruktivno,ima toga jos,nije ovo pametovanje,ovo je samo moje vidjenje,mozda moze i koristiti.

post-4062-12879069196528_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sve pohvale za rad i trud...

Par mojih zapazanja:

Da se skine onaj top-case...

Da se zameni onaj Tomosov far sa nekim malo vecim od metala...

Da se skinu one dve lepetrike pored fara...

 

Interesantno resenje sa dva amortizera, i bas me interesuje kako rade...

Sve u svemu ovaj TS bas lepo izgleda (jos bi lepse izgledao uz par promena)!!

 

Jos jednom Bravo...!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Motor ima dobru amortizaciju, nisam bash dobro zagledao ali mislim da je dobro sredio to  ;D

Kaze da oce da proda motor pa da kupi neki havarisan virago od 250, ili tako neshto pa da opet vari i sredjuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da se covek trudio - trudio se , to je cinjenica .  O ukusima ne vredi puno raspravljati, svako ima svoje vidjenje Customa. Mislim da bi i ovaj kofer mogao da mu mnogo bolje legne ako bi i on pretrpeo neke estetske izmene ( da se presvuce crnim skajem, da ima nitni po njemu i nekih resa, al opet stvar ukusa ) .  Ono sto meni najvise bode oci na ovom motoru su ona dva nesretna auspuha od automatika, jer smatram da su isuvise mali i da MZ ne moze lepo da dise sa njima, a i ruzno prikaceni ( narocito onaj gornji ), moglo se to lepse uraditi.  Mozda bi bolje bilo da je uzeo neke dve obicne cevi, pa nesto napravio od njih .  Da se niko ne vredja , ovo je samo moje misljenje. Inace motor deluje jako zanimljiv.

  Da, zaboravih da kazem, trebalo bi tu jos napraviti neko kuciste za km sat i za one dve lampe pored fara , da se ne vide one zice .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Rek'o je da skida plastikanera, i kaze da mu super stoji bez, nego valjda nosi zbog dokumenta, prve pomoci i to, bisage su ipak za ovaj

Shto se auspuha tiche i meni se nije dopao, al' kaze da su shuplji i da se mnogo dobro chuje (ja ga sretoh bash kad je ostao bez goriva pa nisam mog'o da chujem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

ZZ@:

 

Custom+top case ??????Varvarinac, zaustavljaj ringišpanj !!!!!

Eto, znao sam da ce se hvatate za tamo neshto...aj sad kazite, ugao slikanja mi ne valja, il' mi se vidi malo motor u pozadinu pa kvari sliku... ::)

Dechko josh nema 20. god, sve je sam izvario (dobro, nije tu bash veliki pos'o, al' vredan je hvale(kladim se da vecina bajkera u njegovim godinama ne zna ni da barata aparatom za varenje)), privremeno je stavio "plastiku" dok ne nabavi bisage.. ;)

Sad josh samo hvali da neko postavi neku dobru zensku u temu "devojka dana" pa da se neki patriJota zalepi za to shto ona pushi tamo neki marlboro... :D

Pohvalite rad, nije teshko biti fin  8)

 

Mozda je ovaj ugao bolji?

 

post-3670-12879069208419_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Evo za ljubitelje custom-a jedna poslasatica. Drug Milance je resio da malo sredi prednji branik na svom ES-u ,pa ga doneo kod mene da saniram posledice njegovog varenja.

post-1795-12879069325189_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Svaka cast,meni je zelja da jednog dana napravim neku repliku indijana  :)

 

I zadnji branik je produzen ,pa sada ide jos vise oko tocka, doduse nije bas dubok kao prednji "indian", ali lepo izgleda. Ocekujte fotografije ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Evo kako izgleda indijan branik na es-u. Inace kada se sedne na motor prednji tocak mnogo lepse stoji u samom braniku, nego ovako kada je bez opterecenja.

post-1795-12879071298628_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Naravno, ali najverovatnije na kraju sezone. Milance je prvo napravio zadnji branik (znatno je duzi od originala) pa je posle napravio prednji, i sada opet zanji treba da se doradi  ;D ;D ;D Medjutim, krenula sezona pa se za to nema vremena. Samo jos da napomenem da ovaj es 175, od 0 do 70km/h ubrzava skoro kao 250-ica, iznenadio sam se koliko snage ima. Pre par dana je stigao i novi auspuh. Milance nema net, ali kod mene cesto prati MZ-svet, pa ce clanovi foruma (nadam se) imati priliku da vide es-a i uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lepo bi mu legao i zadnji branik kao sto je Zverinjak "montirao"...!

 

Lepo bi mu legao, al ce morati pazljivo da ga radi . Morace da uzme u obzir da nekad treba skinuti zadnji tocak ( zbog tog skidanja tocka je MZ imao zadnji blatobran iz dva dela ). Da ne bude lep blatobran, a za skidanje tocka - kuku lele !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja