Jump to content

Moto Zajednica

MZ custom (sve varijante!!)

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

gde si nasao ovu sliku,svidja mi se opako kako je odradjen.Jos da je springer napred ihhhh.

Nemam pojma negde na internetu...

U pitanju je masina i ram od ES-a samo sto su ga posekli kod sedista i napravili "hardtail" dodatak...Pokusao sam da stupim sa likom koji je ovo napravio (mislim da je iz Bosne ili Hrvatske) interesovao me auspuh, kako se ponasa masina i sl. ali bez uspeha :(

 

Sta imas u glavi za tvog ES-a?

Sta bi radio chopper, bobber ili nesto trece??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Picaso@: Tek sada sam obratio paznju na to sto si napisao u vezi crvenog MZ-a. Moguce je da je konzola koja ide ispod motora , fleksibilno okacena na neki silent blok za ram te cela pozicija za noge odradjuje zajedno sa masinom.Mogu misliti kako je to prijatno za voznju. Zbogom zubne plombe.

 

Duki @: Mislim da sam taj projekat video na nekom forumu i da je pomenuto da je sa ovih prostora.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ma nemam vremena trenutno ni da se vozim a kamoli da nesto pravim,a treba i malo para.Nego ajde da bar nesto uradim a to je nabavka prednja viljuska.Kako ce da se zove po americki,nemam pojma,pravim da se meni svidja 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Svasta dolazi kod majstor Bokilica...MZ ETZ 150 custom choper+Jawin rezervoar i zadnji blatobran!

post-2435-12879039172074_thumb.jpg

post-2435-12879039172574_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nedavno sam stupio u kontakt sa jednim momkom iz Danske koji prepravlja starog MZ TS-a u bobber-a...

Interesanto!!

post-2435-12879056372837_thumb.jpg

post-2435-12879056374198_thumb.jpg

post-2435-12879056378357_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Evo i "Frenkija".

 

404.jpg

 

mzetz251enduro.jpg

 

Tochkovi Yamaha, korman Husqvarna, zadnja kochnjaja KTM, paljenje APN 4, rezervoar Tomos (ne secam se modela), blatobrani takodje Yamaha i ram Maico. Nadam se da nisam neshto izostavio.  ;D

E da, i dusha mu od ETZ-a 251.

 

Edit: Sada je u Kragujevcu. Vidja li ga ko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da li si "kruto" okacio motor u ram? Ne vidim najbolje na slici . AKo jesei,kako ti je se ponasao, vibrazije??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Pa pazi. Gore je imao klasichnu MZ vezu za ram (onaj amortizerchic), dok je dole sedeo na ramu sa podloshkama od 4-5 mm tvrdo kuvane gume. To mi je bio prvi veci motor pa me vibracije i nisu neshto pogadjale. ;D Interesantna stvar je zadnji lanchanik koji je imao dosta vishe zubaca od ostalih fabrichkih enduro ili kros motora. Npr. u kretanju iz mirovanja retko kad je poslushao i krenuo na dva tochka, a postoje i urbane legende da se peo uz zid. ;D

 

Edit: Zaboravih da kazhem da je zbog tog zadnjeg lanchanika voleo dobro da popije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina

gde si nasao ovu sliku,svidja mi se opako kako je odradjen.Jos da je springer napred ihhhh.

Nemam pojma negde na internetu...

U pitanju je masina i ram od ES-a samo sto su ga posekli kod sedista i napravili "hardtail" dodatak...Pokusao sam da stupim sa likom koji je ovo napravio (mislim da je iz Bosne ili Hrvatske) interesovao me auspuh, kako se ponasa masina i sl. ali bez uspeha :(

 

Sta imas u glavi za tvog ES-a?

Sta bi radio chopper, bobber ili nesto trece??

Ovaj auspuh na slicii je zamijenjen jer je malo zezao(male komore,gusio ga je) Sada je auspuh od Kawasaki VN 1500 i puno se bolje ponasa.

Masina je MZ 175ES,ram je skroz prepravljan jedino je centralni dio oko masine od MZ-a,zbog nosaca masine.Prednja viljuska sa felgom je Suzuki 750GSX,zadnja felga Honda NSR125,rezervoar je od ARDI (stari motor iz 1950-i),ostalo je rucni rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina

Ja sam prezadovoljan sa njegovim ponasanjem na cesti,nisam se nadao da ce se ovako ponasati s obzirom kako je pravljen.Na dobrim rupama dobro i cucne,na ovom MZ-u su ispod sjedista kraci a jaci federi tako da mu je hod kratak (estetski razlozi)Ti  mozes staviti mekse i duze federe da bi dobio na udobnosti.Tu sam ako zatreba bilo sta prilikom te prepravke

Ovaj MZ-e je jako svojeglav,ako nema problema sa paljenjem onda ima sa gasenjem.U konkretnom slucaju je bio problem sa kljucem,plastika na kljucu je proklizala tako da se kljuc nije mogao okrenuti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Haha ima istu stopaljku kao i ja...Rakovica 65  ;D ;D

Nego, nesto ne razumem...

Jel' je motor tvoj ili od nekog prijatelja?

Ne bi bilo lose da otvoris posebnu temu sa njim ako imas fotke kako je nastajao...Ovo je jedan od najlepsih MZ prerada!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja