Jump to content

Moto Zajednica

Po šumama i gorama naše zemlje ponosne ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Brda i planine ... reke i doline ... i sve to spakovano u današnjih 490 km, od svitanja do sumraka.

 

Ruta svima dobro poznata, nema ništa spektakularno ali je meni u ovim zimskim uslovima danas legla kao šlag na tortu.

 

Vožnja vožnja i samo vožnja, bila je ovo generalna proba i zagrevanje  pred jedno veće putovanje koje će uslediti za nekih 20ak dana a onda i pišem pravi muški putopis.

 

Da zašiljim pero i prepakujem slike a onda da se za sve vaše čestitke  odužim jednim piskaranjem kao što sam i obećao.

 

Hvala još jednom :) ...

 

...

Fotografija8636.jpg

...

Fotografija8687.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Sramota da se vidi luk, šta će ljudi da pomisle o meni.

 

Al sačekaj do sutra da vidiš sliku sa kojim ću da započnem piskaranje, mislio sam da je izbacim al sad ide samo zbog tebe :popovanje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Subota 23. januar,

sasvim normalno jutro ali samo do onog trenutka dok nisam ustao i bacio pogled na mob i ćerinu poruku u kojoj je pisalo ovaj vikend nećemo dolaziti, vidimo se sledećeg ...

 

Pogledam vreme prijema a ono 03.55 ...

 

Puls ubrzava a srce hoće da izleti iz grudi, osmeh je u momentu od uva do uva jer znam šta je razlog otkazivanja posete. Stigo bebac :jee1: ...

 

Celo prepodne sam na 7. nebu a tako beše i popodne, negde predveče shvatim da za smirenje ne pomažu ni bensedini ni apaurini i da u neku normalu može da me vrati samo ON.

 

Za spremanje mi nije trebalo puno vremena, par sitnica i to je to.

 

Žena me gleda i krsti se obema rukama, i levom i desnom. Više mi i ne govori da nisam normalan jer je odavno skapirala za kakvu se boodalu udala.

 

Samo je rekla  sačekaj bar da svane, zima je  ...

 

Krećem oko 23.00 ... nemam pojma gde, znam samo da mi se vozi. Ajd do pumpe da se tankujemo do vrha pa posle gde bude zeleno na tu stranu će da motamo.

 

Nešto malo pre ponoći prolazim sajam a ubrzo i adu ciganliju, pravac me dalje  vodi ka obrenovačkom drumu ali kako još uvek nemam nikakvu ideju dajem migavac i stajem na veliki parking kod tempa ...  ili šta je već.

 

Vadim sendvič iz torbe, žena mi spakovala neke zezalice pa reko ajd da bacim nešto u kljun i razmrdam vijuge kontajući da ću tako bolje misliti.

 

Žvaćem i planiram na koju stranu ali krajičkom oka i posmatram noćne dame koje gledaju u mom pravcu očekujući da im mahnem i pozovem ih jer sam očigledno parkirao u njihovom dvorištu.

 

Na ibarsku sam izašao vrlo brzo, do skretanja za barajevo je i bilo nekih kola na drumu a u nastavku puta nigde nikog.

 

Vozim na pola gasa, što sporije. Prija mi ...

 

Na OMV pumpu u ćelijama stižem oko 2 ujutru, neki okvirni plan sam već napravio i nema potrebe za daljom vožnjom.

 

Vučem ručnu a onda ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ....

 

 

Alarm me budi u 6 ... ko za posao. 

Reko, ajd još malo da se protegnem pa nastavljam dalje.

 

Još mi se spava, imam utisak da kako sam zatvorio oči tako sam uplovio u carstvo snova.

 

Lepo sam spavao i još lepše sanjao ali uprkos tome mi nikako nije jasno zašto me supruga čudno gleda kada joj kažem da lepše spavam u njemu nego sa njom u bračnom krevetu.

Fotografija8619.jpg

...

Do lajkovca polako a onda se tempo ubrzava. 

 

Na izlazu iz valjeva ugledam njih. Neko ih vozi sa merakom. Ako ...

Fotografija8620.jpg

...

Fotografija8627.jpg

...

Debelo brdo mi je bilo kao jutarnja gumnastika. Hvatam pravac ka njemu razmišljajući da li na njemu ima snega ili ne ...

Fotografija8622.jpg

...

Fotografija8623.jpg

...

Uspon i krivinarenje do vrha brda su bili sasvim dovoljni da izmame maxi osmeh, prognoza je najavljivala kišu ali se ispostavilo da je bilo sasvim suprotno.

 

Na vrhu me dočekuje prvi sneg i malo drugačiji uslovi za vožnju. Osmeh je još veći.

Fotografija8628.jpg

...

Krećem spust, temperatura je nekih 10ak stepeni, sunčano je. Nema razloga za brigu, bar sam ja tako mislio.

Suv put, idealni uslovi.

 

Kažu da je najveći uspeh djavola taj što je ubedio ljude da on ne postoji.

 

Da budem iskren ja ga ovde nisam očekivao iako znam da on postoji. Zato sam u jednoj lakat krivini i proklizao ali je na svu sreću prošlo bez ikakvih posledica.

Fotografija8631.jpg

...

Ubrzo dolazim do vidikovca, nigde nikog. To je ono što je davalo šmek tokom cele ove vožnje jer sam maximalno uživao u prirodi i odmarao mozak od BG uke i buke.

 

Sa jedne strane sunce a sa druge sneg. Majka priroda.

Fotografija8633.jpg

...

Fotografija8634.jpg

...

U podnožju hvatam pravac ka BB, celo jutro sam trpeo gladan jer sam hteo da doručkujem na jednom, meni izuzetno, prijatnom mestu.

 

Drinska regata i splavovi su prva asocijacija ovog mesta. Ovog puta je put od magistrale do njega bio kaljav i sav u blatu ali mi to ovaj put nije smetalo. Sve za merak.

Fotografija8635.jpgpost image online

...

Leti je ovo mesto krcato i izuzetno posećeno ali smo tog dana u njegovoj lepoti uživali samo ja, on i nekoliko sveže upecanih pastrmki.

Fotografija8639.jpg

...

Fotografija8636.jpgimagehost

...

Punog stomaka je i krstarenje drinom mnogo prijatnije. Stani ovde stani onde.

 

Ma volim da stanem gde god mi srce poželi. 

Fotografija8642.jpg

...

Fotografija8643.jpg

...

Ovaj put me BB kao grad nije zanimala, prolazim kroz nju i hvatam pravac za perućac.

 

A onda šetnja. I to volim.

 

Primećujem da je staza popločana, tokom zadnje posete ovom mestu nije bilo tako.

Fotografija8644.jpg

...

Čujem ga iz daljine, prija taj huk. Možda još samo cvrkut ptica nedostaje da bi ugodjaj bio potpun ali jbg, zima je.

 

A možda je i bolje što je zima jer nema drugih posetilaca pa ovaj put u njegovoj lepoti uživam samo ja.

Fotografija8646.jpg

...

Vodenica je tu odkada je i reke ali o njoj niko već godinama ne vodi računa. Šteta. Baš šteta

Fotografija8647.jpg

...

Fotografija8648.jpg

...

Fotografija8649.jpg

...

Još jedna atrakcija ovoga mesta je restoran koji se nalazi iznad reke ali sva njegova lepota dolazi do izražaja tek onda kada se sklone svi oni stolovi i stolice koji preko leta stoje na terasama.

 

Ovde nema šta da se komentariše, jednostavno neke prirodne lepote treba videti i zimi jer su tada mnogo lepše nego leti kada su maximalno komercijalizovane.

Fotografija8651.jpg

...

Fotografija8650.jpg

...

Fotografija8655.jpg

...

Fotografija8653.jpg

...

Turistička sezona je odavno prošla i sve je zatvoreno, zima caruje.

 

Beše tu neki lokalni bircuz pa udjem u njega a onda viknem sa vrata, šta pije kafana, deda plaća za sve ... 

 

Za mene dupla ljuta, odgovori jedan :cirka1: ...

 

....

....

....

Nastavak sutra ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 15
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Deda, nek je sa srećom! Ispratio sam slatke muke oko toga da treba još jedan oldtimer...
Šta drugo da ti poželim nego još nekoliko puta da prođeš kroz istu dilemu  :sampion:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

... HVALA :) ... od srca :) ...

 

Prvobitna zamisao mi je bila da iz perućca hvatam pravac ka kadinjači i odvozam tu deonicu ali se dvoumim.

 

Sedim drinkam i razmišljam kako bi bilo šteta otići odavde a ne odvozati uspon ka tari koji po nekim mojim kriterijumima spada u top ten uspona širom naše lepe domovine.

 

Razum je pobedio a srce je potvrdilo ispravnost takve odluke. Penjemo se ....

 

Prva druga i HOP. Eto nas na startu ...

Fotografija8657.jpg

...

Mir i tišina nas prate i dalje, opet smo sami na putu. Greota bi bilo ovuda protrčati bez ikakve stajanke.

Bacam pogled na tunel i put koji se nalazi iznad nas dok se osmeh javlja u sekundi.

Fotografija8661.jpg

...

Alisa nije znala šta je čeka dok je prolazila kroz vrata i ulazila u zemlju čuda.

Ja sam znao šta me čeka sa druge strane tunela pa sam se zato i obradovao zekonji kad sam ga ugledao.

Fotografija8662.jpg

...

Odande smo došli ...

Fotografija8663.jpg

...

Verujem da smo svi odvozali ovu deonicu. Nije kao TF ili možda kao neki drugi pass ali ja sam se na momente osećao kao da sam tamo.

Fotografija8666.jpg

...

Fotografija8668.jpg

...

Što se više penjemo tako je ugodjaj sve zabavniji. Sneeeg ...

Fotografija8670.jpg

...

Zimska čarolija traje i dalje ali nema opuštanja tokom vožnje. Ovde se greške skupo plaćaju.

Fotografija8671.jpg

...

Fotografija8672.jpg

...

Dolazim do raskrsnice ... mitrovac desno a ja skrenu levo ....

Put više nije onako krivudav i zahtevan kao pre ali dokle god je osmeh na licu znam da sam na pravom kursu :jee1: ...

Fotografija8674.jpg

...

Fotografija8675.jpgsome short poems on friendship

...

Dolazim do hotela omorika, parking pun. Znači pun. Svi se nešto guraju da stanu što bliže ulazu a ja teram dalje do kraja ulice. A onda ugledam njega.

 

A gde bih drugo vukao ručnu nego tik pored njega.

Fotografija8679.jpg

...

Setim se JNA i jednog istog takvog sa kojim smo se vozili vrhovima jahorine. Išao je ko mećava.

Fotografija8680.jpg

...

Fotografija8681.jpgpain sad poems

...

Ulazim u hotel a ono ko u košnici. Što bi rekli puno ko oko. Dvoumim se dža ili bu ali nije bilo puno dvojbe.

Okrećem se i izlazim napolje a onda trk do štandova da kupim slatko od šumskih jagodica zbog kojih sam i došao ovde.

 

Beše 6 stepeni i prohladno ali čist planinski vazduh je bio melem za moja BG pluća.

Fotografija8686.jpg

...

Nastavak sutra ...

 

P.S. Jel zna neko gde je onaj preparirani medved što je stajao u staklenom kavezu. Prošle godine kada sam bio isto ga nije bilo pa sam pomislio da je možda na remontu ali je nemoguće da ga tako dugo nema. 

Inače, prazan stakleni kavez stoji odma pored glavnog ulaza u hotel. 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Sa tare sa ka BB spuštam drugom stranom, nije toliko atraktivno kao uspon ali daj šta daš. Sve je bolje od opcije da se sedi kod kuće.

Fotografija8687.jpg

...

Razmišljam da odavde hvatam kurs za divčibare ali skapiram da mi je prolazno vreme loše, kratak je dan a nije mi gušt voziti po mraku. Volim nešto i da vidim.

 

Hvatam pravac ka loznici.

 

Drinka ... Vozim nju a zamišljam Jadranku. Svakakve misli mi padaju na pamet. Ja sam a njih dve ...

Fotografija8692.jpg

...

Fotografija8693.jpg

...

Vozim Drinku a onda se setih kako je neko u temi o kratkim voznjama spomenuo jednu deonicu koju je odvozao.

Odavno sam je merkao ali nikako da dodje na red. Tog dana su se kockice poklopile i eto prilike.

 

Najlepše stvari se uvek dogode spontano ....

 

U LJUBOVIJA hvatam pravac ka PECKA ...

Fotografija8698.jpg

...

Vrlo brzo počinje krivudav put osrednjeg kvaliteta ali po ubrzanom pulsu i lupanju srca znam da je to TO :jee1: ...

Fotografija8699.jpg

...

Ne znam kojim rečima da opišem tu deonicu.

Zato ću samo reći TRANSALPINA a vama će sve biti jasno.

Fotografija8707.jpggoogle show me where i am

...

Fotografija8709.jpg

...

Odavno merkam i tražim mesto za klopu a ovde je svaki pedalj puta stvoren za to ...

Fotografija8701.jpg

...

Nastavak puta čista 10ka. Nema tu šta da se puno priča, deonica za preporuku.

Fotografija8711.jpg

...

Fotografija8712.jpg

...

U smiraj dana beše i ovo. Kao višnja na šlagu ... Meni je prijalo ...

Fotografija8716.jpg

...

U valjevo ulazim po mraku. Kratka šetnja centrom.

Fotografija8719.jpg

...

Ubrzo počinje kiša ali mi nije smetala. Hvatam kurs 4  4  2  do Beograda ...

Fotografija8721.jpg

...

Kao što rekoh sve ovo gore napisano je spakovano u jednodnevnih 490 km, moglo je ovo da prodje i sa par slika u kratkim vožnjama ali neka ga ovde sa malo više slika. Neće da škodi :neznam: ...

 

Pozzz do sledećeg piskaranja pa se uskoro čitamo u pravom putopisu.

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

ja sam išao letos tu varijantu od Valjeva do ljubovije preko Pecke .Prvo sam se klacko iza kamiona kroz onu odličnu deonicu ka Osečini.Kad sm skreno ka Pecki put i nije nešto za motore,izlomljen je ima dosta  rupa i uzak je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 220 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Da se nadovežem samo kratko na Saletov komentar koji je na mestu i potpuno je u pravu.

Da se ne zbune kolege pa da zapucaju preko Pričevića.

Osečina - Pecka je mnogo bolje opcija nego Pričević - Pecka (mislim na kvalitet puta).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja