Jump to content

Moto Zajednica

Triumph tiger 1050 2007.-2012.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Pozdrav svim kolegama.

Kao što naslov kaže, interesuju me iskustva u vezi ovog modela. Naše internet stranice su siromašne tekstovima koji bi nas malo detaljnije uputili na to šta da očekujemo od Tigrine. 

Ako neko od vas ima nekog iskustva, bilo bi dobro da se napiše koje slovo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Evo za početak, od kolege sam foruma sam saznao da su agregati pouzdani, ne kvare se, ume da se pojavi problem sa reglerom, kao na mnogim drugim markama motora. Negde sam pročitao da mu je elektronika kao na Suzukiju. Vešanje udobno, kočnice brutalne. Prelazi dosta kilometara. To je otprilike to što sam ja uspeo da saznam. 

Mene lično sve više privlače evropski motocikli, rekao bih da Triumph ulazi u grupu tipičnih Evropljana. Ima neki svoj šmek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da li si pregledao Moto Puls? Oni su ih nekoliko puta testirali, pa bar ti testovi mogu da ti daju neku početnu sliku. Po onome što sam tamo čitao, ja bih ga odmah uzeo. Explorer je neka varijanta adventure paketa.

 

https://www.motopuls.com/index.php/motopuls-online/testovi/motocikli/item/2978-triumph-tiger-1050-abs-objavljeno-2007-g-u-br-83-moto-pulsa

 

 

Promenio član misa-pei

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Mislim da ga ima neki naš član iz Novog Beograda. Ne mogu se sjetiti koji mu je nik na forumu. Neka neko pomogne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novo Sad
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1200 Rally

Pozdrav, i ja već neko vreme razmišljam o ovom modelu. Hvala kolegi @zoransm na pokretanju teme i hvala ostalima na informacijama. Na slične informacije sam i ja naišao.

Bio bih zahvalan članovima koji ga poseduju, da napišu i nešto o održavanju, servisima, majstorima.

Tragajući na netu, našao sam starije postove gde ljudi navode na nema puno servisa za Triumph.

Ne znam kakva je situacija danas.

S obzirom da vozim nešto manje od godinu dana, i da nemam znanje ni uslove sam da održavam motor, dobar majstor mi je neophodan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Triump Sprint ST 1050

Pozdrav, Triump Sprint ST 1050,2006 godiste, vozim odredjen period, kupio ga od drugara on je bio odusevljen i prezadovoljan, kako na obicnim nasim putevima tako i na otvorenom. Stabilan, pouzdan, ima svoj poseban smek zbog 3 cilindra.Prijatelj koji je i mehanicar ima 955 model i presao je 109.000 km , moj tek 41 hiljadarku i prezadovoljan sam.

Opisao sam kratko sigurnost i puzdanost modela koji posjedujem, a sve je stvar ukusa.

Spoiler

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Od 2020. godine sam ponosni vlasnik Tigera :jee:do duse Explorera 1200, ja sam sa Triumph-om za sad prezadovoljan, presao sam malo manje od 10.000km sa njim.
Od prosle godine sam poceo da uvozim motocikle iz CH i zapadne mi za oko Sprint 1050 ST i evo ga u garazi... :)
To je isti agregat kao na Tiger Sport-u koji ti gledas, sto se tice agregata nece ti nigde zafaliti snage, odlican odziv na gas...

@BaneZ ima Tiger Sport 1050 i jos jedan kolega sa foruma ali ne znam nick....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ja sam razmišljao o Tiger 800 kada sam hteo da menjam malog Stroma. Majstor koga sam potao za savet mi je rekao otprilike.. Super su motori, ali problem je nabavka delova pošto nisu najpopularniji u Srb.. sve stigne, ali se nekada dosta čeka.. a delovi ne riknjavaju zimi nego u sred sezone.. i tako.. e sad ako su lagali mene.. default_0a-smiley.gif

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 10 sati, vmutic je napisao:

Ja sam razmišljao o Tiger 800 kada sam hteo da menjam malog Stroma. Majstor koga sam potao za savet mi je rekao otprilike.. Super su motori, ali problem je nabavka delova pošto nisu najpopularniji u Srb.. sve stigne, ali se nekada dosta čeka.. a delovi ne riknjavaju zimi nego u sred sezone.. i tako.. e sad ako su lagali mene.. default_0a-smiley.gif

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

Тријумф направио паметне делове да знају кад да се покваре :lol3: енглез је то хахахаха

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
Тријумф направио паметне делове да знају кад да се покваре 3: енглез је то хахахаха
Dobro.. ne treba im davati više kredita nego što zaslužuju.. nisu oni Apple, ali da, kvare se više dok se vozi motor. :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Vecita dilema gde nabaviti delove jer: "Eto to je Englez", a gde se nabavljaju delovi za Japance a da nije R6, R1 ili Ninja.... U Srbiji ima par moto otpada i to su bazirani na neke modele i tu se prica zavrsava.

Sto se OEM delova tice ista prica, Triumph ima svog predstavnika i u Srbiji kao i Yamaha, Suzuki...

Triumph je popularan u Zapadnoj Evropi i mnostvo delova povoljno se moze naci u Italiji, Nemackoj i Austriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 11 sati, vmutic je napisao:

Dobro.. ne treba im davati više kredita nego što zaslužuju.. nisu oni Apple, ali da, kvare se više dok se vozi motor. :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Јабука прави моторе?  Електричне или!? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Bio sam da pogledam jednog...,sta da vam kazem,ja sam zagrizao :)

Voleo bih ga posedovati.

Vremenske prilike nisu dozvolile probu.

Sto sam primetio da je lagan,malo vislji za moj ukus,zadnjica malo kraca od vozacevog sedista,5cm da je duzi bilo bi taman.

Sto se tice delova ne brine me to,uvek se nadje neko resenje,napravi se,pase od drugog... 

 

20220403_092026.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050 2009

Na nekoliko strana sam cuo da su dobri potrosaci, da li neko ima informaciju iz prve ruke? Konktetno se razmisljam za trijumf tiger 1050

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050 2009
Pre 4 sati, BaneZ je napisao:

Potrošnja 5,5 l/100km. Provereno više puta. Mislim da je toliko i po manualu.

Cuo sam da je dosta vise, pa mi je bilo malo previse, hvala na odgovoru ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja