Jump to content

Moto Zajednica

Honda revere neće da upali POMOĆ kolege

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Revere honda 650 probam da upalim mašinu i neće jednom drugi put vergla i neće.Skinem svećicu probam baca varnicu i ima dovod goriva.Prva proba bila sa sauhom druga bez posle probao sa ugašenim dotokom goriva.Sve to uz pomoc prespojenog akumulatora sa automobila.Vodio naravno računa i pravio pauze zbog alnasera.Uz svo verglanje jednom je došlo do eksplozije na auspuhu.Jedina sumlja mi pada na kontakt bravu u nekom nezgodnom položaju nemam nekad kontakt?Pomozite recite dajte neki savet.Cela garaża smrdi na gorivo sutra skidam svećice da izverglam da gorivo izadje pa ponovo proba:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imaš višak goriva, što bi narod rekao, presisao. Svećice si verovatno ubio. Nešto ti sa karburatorima nije u redu. Ispravan motor mora da upali pod saugom i na dugme kako god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Znači svećice ubijene :care:.Dve se olako menjaju ali druge dve malo zajebano a menjao ih pre dva meseca.Da skinem pa proverim ili su po iskustvu gotove?A da je bilo verglanja bilo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Пре било каквог паљења ПРОВЕРИ УЉЕ,помириши,да можда није прелило гориво и отишло у картер.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nađi negde etar, start sprej...ili sprej za pranje kočnica. Dobro isprskaj svećice, da bi ih odmastio i ako možeš izduvaj na kompresor. Postoji verovatnoća da su još upotrebljive...ako su skoro stavljene, to ćeš videti kada ih nakon tretmana probaš. Staviš ih u kape i nasloniš na masu..OBAVEZNO uzemlji sve svećice (nasloni na masu). Kada paljenje ne može da isprasni naboj, nešto od komponenti može da strada. Dok verglaš na prazno videćeš dal' izlazi gorivo iz cilindara. 

Varnica mora da skoči samo izmedju elektroda, ako kreće sa dna gde centralna elektroda izlazi iz keramike ili nekako pršti...svećica je kaput.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Skidao svečice probao ih bacaju varnice kako treba ali za svaki slučaj stavio stare ispravne.Cilindri puni goriva izverglao ih bez svećica.Vratio svećice pustio gorivo nece.Samo nekoliko puta jaka detonacija na auspuhu.Skinuo rezervoar kutiju filtera za vazduh proverio sauh da nije zaglavio ponovo nece.Svećice bacaju varnicu budu mokre i nista.Probao na gurku ne ide kardan nece u 2 nece u treću.Na kraju skinuo dve svećice ubrizgao u cilindar špricom gorivo probao kao za malo ali nista.Nisam pametan šta dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Potpuno otkači rezervoar.

Verglaj sa skinutim svećicama, ali probaj da staviš prst ili krpu u otvor gde ide svećica...da napravi malo pritisak pa da proba da ispljune više goriva iz cilindara.

Može da bude da su svećice kaput...ali probaj još jedared da ih staviš. 

Bez povezanih karburatora na dovod goriva i bez kutije za vazduh, probaj da upališ držeći gas zavrnut do kraja.

Ako se javi....svećice su ok, struja i ventili takođe....znači karburator(i)

Ako se ne javi....eh....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Otprilike sam to i probao i ništa.Sutra opet to isto ali ću uzeti nove svećice i neki sprej start.Da izluftiram cilindre pa nove svećke i da se prekrstim.Nije mi jasno zašto ne upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Sigurno ti svecice budu odmah natopljene cim zaverglas znaci da nisi isterao sav benzin iz cilindra ili preliju karbovi odmah i natope ih. Najverovatnije da su za zamenu ali ako kupujes nove posavetuj se sa nekim da ti to pogleda da ne zeznes i njh. Dobro bi bilo da imas jos neke stare za probu, ima neko sigurno da ti da stare, ja bas zato uvek sacuvam stare ispravne, imam ih punu teglu. Moras lepo da izluftiras cilindre da budu suvi, da ispari sav benzin.

Promenio član Biker Q
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zima je, nije ti neophodno da baš odmah sedneš na motor. Skini svećice, zatvori gorivo, daj pun gas i malo ga tako izverglaj da se proluftira. Onda samo prebaci ovlaš po jednu krpu na svaki cilindar ( da nešto ne upadne unutra ) i ostavi ga tako preko noći da sve ispari iz njega, pa sutra po danu probaj ponovo. Možda ne bi bilo loše sutradan da uzmeš neki kalorifer ili fen pa da sa njim zagreješ cilindre - da sve ispari, samo tu moraš biti jako oprezan da ne napraviš požar . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Skinuo sam svećice dok sam se šlepao do garaže gde sam mogao kulturno da poradim na mopedu dok su me vukli ja luftirao cilindre u trećoj naravno sa ugasenim dotokom goriva.Posle kompresorom opet da kažem isušio  cilindreo.Skinuo filter vazduha fenom opet u cilindre i karbove.Prikačio kao infuziju svežeg goriva preko creva i flaše.Stavio nove svećice prekrstio se i na kratko zaverglao davao je znake života.Već drugog puta povučem sauh i upalio na prvu.Izdimio malo dok je izbacio gorivo iz auspuha.Posle toga kao uvek pali na dodir. VELIKO HVALA SBIM KOLEGAMA NA SAVETIMA I PODRŠCI I NARAVNO STPLJENJU.Oduvek sam zimi palio motor na 15 tak dana ali revere je stajao 3 meseca zbog neispravnog Cdi.Inače uvek volim da povremeno palim motore preko zime mislim da je to dobra varijanta .Još jednom VELIKO HVALA.:jee1::moto2::jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Pretpostavka je bila da se samo nalio benzinom, ali svakako je dobro da si resio problem. Kod tog paljenja zimi pisalo se dosta o tome. Nije dobro paliti motor na hladnom a narocito ne na kratko, kondenzacija, rosenje u cilindima, auspusima, kada se ugreje na kratko. I ja nekada ne mogu da istrpim pa upalim ali ne na kratko i ne kada je mnogo hladan dan, ostavim ga da radi da postigne radnu tepmpraturu, ako je na stenderu malo ubacim u brzinu ili provozam malo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pošto već pominješ da ti je CDI bio neispravan, verovatno ti je motor još tad ( kad je CDI crko ) navuko goriva u sebe . 

Promenio član drumskalisica
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Teško.

To bi ili isparilo ili sišlo dole.

Bojim se da će situacija da se ponovi. 

Upalio je, dobro je..ali efektivno problem nije rešen, već samo njegova posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Probao danas sve sklopio stavio na svoje mesto povukao sauh kao mina pali ugasio probao ponovo u voznji odličan.Predhodni CDI je stradao najverovatnije od dugo godina ne vožnje a on u sebi ima kondezatore koji se isuše kao kod bilo kod elektronskog uredjaja.Regler radi kako treba ne prepunjuje sve je kako treba.Cdi je ugradjen drugi,stari sam pokušao da oživim ali nisam uspeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 23.1.2021. at 15:14, Goran1982 je napisao:

Probao danas sve sklopio stavio na svoje mesto povukao sauh kao mina pali ugasio probao ponovo u voznji odličan.Predhodni CDI je stradao najverovatnije od dugo godina ne vožnje a on u sebi ima kondezatore koji se isuše kao kod bilo kod elektronskog uredjaja.Regler radi kako treba ne prepunjuje sve je kako treba.Cdi je ugradjen drugi,stari sam pokušao da oživim ali nisam uspeo.

pozdrav dal još vozite ntv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Vise ne,sada imam hondu cb 750 sevenfifty I beverly 250i.Slobodno me pozovi na 0642273331 Ako treba neka informacija

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja