Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za instruktora i školu za obuku u NS, za devojke

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Izabrala sam skolu i bas sam jutros polozila teoriju. Odradila sam danas i lekarski, pa ako ostane ovako lepo vreme kao sto je najavljeno, sledece nedelje pocinjemo sa casovima. :) 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Sjajna je to masina za polaganje i pocetnicku voznju. Cestitam na polozenom teorijskom ispitu i srecno sa prakticnim ispitom pa se vidimo na ulici!

 

Evo je i slika ER6N na kojem sam ja polagao.

 

IMG_20191001_180241.thumb.jpg.e868974c9b3cfb351dc4d88b3ee76f96.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

@kvaicnenadhvala na pominjanju Devil auto skole, ne bih znala za njih da ih nisi spomenuo ovde u odgovoru. Sjajno su organizovani i instruktori su odlicni.

Trenutno sam na pola prakticne obuke, ide mnogo bolje i lakse nego sto sam ocekivala, instruktor i ja smo prezadovoljni. Otvoreni put, voznja po gradu, slalom i osmica, sve ide bez ikakvih problema i bukvalno ne znam zasto ovo nisam ranije uradila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Nema na cemu.

Koliko vremena treba od polaska u skolu do dobijanja vozacke. Jel moze za 2 meseca da se odradi sve?

 

Jel imas u planu kupovinu motora nakon polaganja ili vec imas nesto sto vozis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

2 meseca je minimum i to ako bas imas srece sa vremenom i instruktor nema druge kandidate pa mozes da vozis casove cesto. Rekla bih da je 3 meseca realnije, dok se upises, naucis teoriju, polozis je i uradis lekarski i krenes da vozis casove. Drugim ljudima koji treba da voze kod mene u auto skoli je svima sad hladno (sto realno i jeste ali ja imam dobru opremu pa to pomaze) tako da sam ja jedina koja vozi trenutno i kad god nema kise mi odradim cas. 2-3 dvocasa nedeljno smo radili za sad. Znam ljude koji su u drugim skolama imali 1 cas u 2 nedelje, sto zbog kise, sto zbog puno drugih kandidata.

Planiram kupovinu uskoro, pratim oglase trenutno i gledam hondu rebel 500 i MT07 trenutno.
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Ceo text me podsetio na moje nedoumice i pitanja koja sam imao kad sam ja pošao u auto školu i krenuo da vozim časove.

Ja sam polagao na Yamahi XJ6 naked, takodje vrlo dobar motor za početnike, izuzetno lako se vozi.

 

Videćeš kako ćeš vremenom prestati da razmišljaš o tome u kojoj si brzini, kad treba da stisneš kvačilo, koliko i kad da kočiš prednjom i zadnjom kočnicom. Počećeš više da se fokusiraš na saobraćaj, a ne toliko na mašinu kojom upravljaš.

 

Srećno sa vožnjom časova i polaganjem! :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Gledam ovo na cemu ste vi polagali, ja polozio na nekom automatik skutercicu, volan mi udarao u kolena kad radio osmice na poligonu :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ja sam na ovom kljusetu polagao, nesto preko 200 kg ima ako se ne varam.
 
20120829-071810-5.jpg
Zar to nema obrnute komande? Menjač na desnoj, a kočnica na levoj strani... Bar koliko je meni Moto Guzzi Falcone 500 poznat. Teško onome kome je to prvi motor na koji sedne.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
pre 1 minut, Mr.Piplfoks je napisao:

Zar to nema obrnute komande? Menjač na desnoj, a kočnica na levoj strani... Bar koliko je meni Moto Guzzi Falcone 500 poznat. Teško onome kome je to prvi motor na koji sedne. emoji38.png

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Da, i dve rucice sa leve strane, kvacilo i dekompresor. :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vranje

Zdravo svima,
Evo posle godinu dana da opet aktiviramo temu :)
Dakle, cekala sam da napunim 24 godine kako bih mogla da polazem za A kategoriju. Razmisljala sam pre toga da upisem A2 (jos uvek razmisljam), ali sam ipak odlucila da sacekam malo... s obzirom da mi je decembra bio rodjendan, evo vec nedelju dana aktivno razmisljam sta da radim i koja je pametna odluka, da li ici sa A kategorijom ili ipak prvo sa A2? Imam polozeno samo za B, nisam aktivan vozac jer nazalost nemam svoj auto, vozim par puta mesecno, nekad ni toliko. Vozila sam skuter par puta, nemam problem sa tim, probala sam cak i maxi skuter, super mi je islo - oba automatik. U svakom slucaju bih nakon polaganja sebi uzela neki skuter za pocetak jer mi je najpotrebniji za gradsku voznju, a nakon toga nesto jaci motor. Nije mi bitno da motor bude sto jaci, apsolutno nisam u tom fazonu, ali bih ipak volela da zavrsim za A, da ne budem ogranicena... zbunjena sam, pomoziteee. :D Ako nekome znaci, visoka sam oko 170cm i imam 60kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 43 minuta, tamsta je napisao:

Zdravo svima,
Evo posle godinu dana da opet aktiviramo temu :)
Dakle, cekala sam da napunim 24 godine kako bih mogla da polazem za A kategoriju. Razmisljala sam pre toga da upisem A2 (jos uvek razmisljam), ali sam ipak odlucila da sacekam malo... s obzirom da mi je decembra bio rodjendan, evo vec nedelju dana aktivno razmisljam sta da radim i koja je pametna odluka, da li ici sa A kategorijom ili ipak prvo sa A2? Imam polozeno samo za B, nisam aktivan vozac jer nazalost nemam svoj auto, vozim par puta mesecno, nekad ni toliko. Vozila sam skuter par puta, nemam problem sa tim, probala sam cak i maxi skuter, super mi je islo - oba automatik. U svakom slucaju bih nakon polaganja sebi uzela neki skuter za pocetak jer mi je najpotrebniji za gradsku voznju, a nakon toga nesto jaci motor. Nije mi bitno da motor bude sto jaci, apsolutno nisam u tom fazonu, ali bih ipak volela da zavrsim za A, da ne budem ogranicena... zbunjena sam, pomoziteee. :D Ako nekome znaci, visoka sam oko 170cm i imam 60kg

Ćao!

I ja sam bila u istoj dilemi prošle godine, ipak sam odlučila da polažem puno A (imala sam AM i B), prva auto škola me odbila jer nisu znali kako ću da se snađem odmah na velikom motoru, doduše vozila sam skuter aktivno 7 godina. Druga auto škola me primila i bez ikakvih problema sam savladala motor i komande. E sad... Ako odlučiš da ideš na A (mada i A1/A2), pre nego što se upišeš, moj ti je savet da odeš do auto škole da sedneš na motor koji bi kasnije vozila, da vidiš da li hvataš zemlju, da ti nije daleko korman itd. Ja sam to uradila, jer šta vredi ako položim testove, a posle ne mogu da držim motor nogama. :D Ja sam 165cm, vozila sam Kawasaki ER6N, čisto da imaš za neku referencu.

E sad, ako nisi aktivni vozač možda ćeš imati problem da se usredsrediš na saobraćaj dok se usaglasiš sa komandama, ja sam se prvih par časova osećala k'o bubnjar (bez obzira što sam u saobraćaju već 12 godina). :lol2:

Moj drug nije imao ni jednu kategoriju za motor, otišao je u auto školu, dali su mu prvih par časova da vozi 125cc, posle je obuku nastavio na 600cc, tako da sve može, samo je pitanje šta ti želiš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vranje

Ovde je u pitanju Honda CB700, za A kategoriju u toj auto skoli gde planiram. Nadam se da cu moci da komotno sednem i upravljam njime, moracu svakako da probam pre donosenja odluke, to mi je i receno. Inace sam visoka oko 170cm i teska 60kg, tako da se nadam da mi to nece predstavljati problem s obzirom da znam da i dosta nize devojke voze velike motore. Meni je svakako cilj samo da polozim za A, prvo zbog probne koja je sad 2 godine, drugo jer zaista ne zelim u buducnosti da budem ogranicena. Ja svakako planiram da uzmem nesto za gradsku voznju za pocetak, apsolutno mi nije u interesu da kupujem ogroman motor, niti imam para za to, niti cu biti spremna na to.
Sreca u nesreci je sto zivim u Vranju, tako da ovde imamo 4-5 prometnih ulica, a lose je to sto su divljaci.
Inace sam bila aktivan vozac kad sam polozila, vozila sam Stojadina :D ali su moji prodali taj par meseci nakon sto sam polozila, uzeli Volvo, a ja sam iz straha batalila jer jos uvek nisam savladala u potpunosti i imam veliku dozu straha da ne slupam nesto s obzirom na vrednost automobila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 11 minuta, tamsta je napisao:

Ovde je u pitanju Honda CB700, za A kategoriju u toj auto skoli gde planiram. Nadam se da cu moci da komotno sednem i upravljam njime, moracu svakako da probam pre donosenja odluke, to mi je i receno. Inace sam visoka oko 170cm i teska 60kg, tako da se nadam da mi to nece predstavljati problem s obzirom da znam da i dosta nize devojke voze velike motore. Meni je svakako cilj samo da polozim za A, prvo zbog probne koja je sad 2 godine, drugo jer zaista ne zelim u buducnosti da budem ogranicena. Ja svakako planiram da uzmem nesto za gradsku voznju za pocetak, apsolutno mi nije u interesu da kupujem ogroman motor, niti imam para za to, niti cu biti spremna na to.
Sreca u nesreci je sto zivim u Vranju, tako da ovde imamo 4-5 prometnih ulica, a lose je to sto su divljaci.
Inace sam bila aktivan vozac kad sam polozila, vozila sam Stojadina :D ali su moji prodali taj par meseci nakon sto sam polozila, uzeli Volvo, a ja sam iz straha batalila jer jos uvek nisam savladala u potpunosti i imam veliku dozu straha da ne slupam nesto s obzirom na vrednost automobila...

Školski motor je imao 650cc/72ks (2 cilindra), moj privatni 600cc/110ks (4 cilindra), nebo i zemlja. Ako stvarno želiš i misliš da možeš da izguraš obuku i polaganje, što da ne. U startu izbegavaš duple troškove, svakako bi za neku godinu opet polagala punu A, jedino ako smatraš da ti neće trebati onda biraš između A1 i A2. Ja sam znala koji motor hoću i zato sam takav izbor napravila.

 

Ako si imala probnu za B, nećeš imati za A.

 

Što se saobraćaja tiče, nije ništa bolje ni kod nas, ja zato sve više izbegavam grad i vijam obilaznice. Ovo u grad pođi-stani, motor krene da greje, krene leva ruka da boli od kvačila...

 

Ako su pravilno uneti podaci visine sedišta onda bi trebalo da ti bude ok, probaj ti za svaki slučaj ako se odlučiš, jer veliku ulogu igra i širina sedišta.

 

hondacb700.thumb.JPG.465f79405b545fed6a511b0d78f19462.JPG

 

https://cycle-ergo.com/ 

Ovde ubaciš model motocikla, svoju visinu i visinu prepona i vidiš okvirno položaj sedenja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vranje

Zelim stvarno i verujem da mogu, ali opet, moram da sednem da vidim kako je to, tu nema sta... A inace su 2019. menjali zakon, probna je za sve polozene kategorije 2 godine. Ja sam polozila par meseci pre izmena zakona da ne bih imala probnu od 2 godine za B. Mozda sam ja pogresno razumela za A kategoriju ako si vec imao nekad probnu za neku kategoriju, sad si me zbunila i nemam pojma, ali cu ostaviti link ispod na sta konkretno mislim :D 
Da, da, upravo zbog tog gubitka vremena, a svakako i novca bih odmah polagala za A, opet kazem, zato sam i cekala da napunim 24, sigurno bih mnogo ranije... i zato sam sad zbunjena zbog svega, a opet previse uzbudjena jer zelim da krenem sa tim. Sto se tice samog motora, nazalost imam ja dugogodisnji spisak u telefonu, pa cemo videti sta ce i kad da naleti nesto, trenutno mi je ovo glavna investicija jer je polaganje 530 evra haha
 

BJBIKERS.COM

Od 1. septembra stupio je na snagu novi zakon koji nalaže da će od sada probna vozačka dozvola biti izdata i za A kategoriju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

I ja samo da potvrdim, 2011. sam položila B i imala probnu dozvolu 6 meseci do 18. rođendana. Zbog te papirne probne koja je čak i drugačija od današnje probne dozvole, u sistemu je ostao podatak da sam nekad imala probnu dozvolu. Kad sam položila A prošle godine, samo sam dopisala A na redovnu vozačku dozvolu.
Suprug koji je stariji od mene i polagao je B dosta ranije nikad nije imao probnu dozvolu i kad je položio A dobio je probnu za A na dve godine :D

Potpuno besmisleno ali nažalost u praksi je tako, potvrdili su mi i u auto školi da nismo izuzetak.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@tamsta

Da si npr. pre 10-15 godina imala 24 godine, i poželela da polažeš za motor, bila je dostupna čista A kategorija. Ništa A1, A2 itd. Prema tome, moj savet, a verujem i većine drugih je puna A. A ti za početak vozi i 125 cm3, da li skuter, ili motor, nema veze. Kasnije pređeš na jače, bez novih polaganja.

Za osobe koje su već u saobraćaju sa B, C ili D kategorijom je potpuni apsurd probna A kat...

A1 i A2 opet ima opravdanje za mlade vozače koji prvi put učestvuju u saobraćaju...

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja