Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za instruktora i školu za obuku u NS, za devojke

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pozdrav svima,
Kao što sam spomenula u predstavljanju i već dobila neke korisne infromacije, u potrazi sam za preporukama za instruktore i auto škole za obuku za A kategoriju u Novom Sadu.
Znam nekoliko ljudi koji su išli kod Tibora u Gazelu i generalno su zadovoljni, tako da je to uvek opcija.

Ono sto me najviše zanima je ako bi neka devojka želela da podeli svoje iskustvo, ili ako neko od momaka želi da podeli iskustvo svojih žena, devojaka, drugarica i sl.
Sa pretpostavkom da su instruktori koje preporučujete ok ljudi, ovo pitam iz isključivo praktičnih razloga :) Sa visinom od 166 i 60ak kila, ne znam da li bih baš zadrža ER6 na nozi u slučaju da izgubim ravnotežu dok vežbam osmicu. Već 3 auto škole koje sam gledala imaju upravo ovaj model u ponudi za časove i polaganje, pa možda neko zna školu koja ima neki drugi motor ili bilo kakvu informaciju koja bi mi mogla koristiti.

Otvorena sam za sve savete i hvala u napred! :klovn:

Promenio član sonjabrzak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Hahahaha fino me nasmejao naslov... Ako je za devojke onda instruktor, pretpostavljam, treba da bude zgodan.

Na tvoju visinu, možda najbolje neki chopper ali sumnjam da ih auto škole imaju... Jesi sigurna da er6 ne bi mogla...?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Znam da naslov zvuci malo smesno ali mi je bilo vazno da to naglasim, jasno je iz poruke zasto :) 
Ne mislim da ne bih mogla ER6, on se i vodi kao motor za pocetnike i pocetnice, samo me je zanimalo da li neko ima zensko iskustvo da podeli, jer su svi vozaci oko mene muskarci. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Već napisao kod tebe u pretstavljanju... Zato pitam za ER6 jer sumnjam da neka škola ima zgodniji motor od tog, ne znam ni koji bi to bio a da nije kruzer - a oni nisu okretni dovoljno da bi ih auto škole imale.
U NS sam živeo, ali ne sećam se da sam uočio nešto drugo za polaganje sem skutera. Dok sam u Subotici video Yamahu xj600n, Suzuki gs500, Kawasaki er5 i er6... I to su sve "manji" motori.
Drugar iz Sombora sad krenuo na polaganje, on mi kaže da tamo raspolažu sa Suzuki gsx600f (ako nije i 750 rekao), Suzuki sv650 (model od 2004 pa na novije), i ne sećam se šta još ali nikako početnički...
Tako da, moj je savet, ne čekaj mnogo. Taj er6 je verovatno najmanji mogući...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Evo moje iskustvo sa suprugom (nije u NS ali mozda ce da znaci :) ). Auto skola je za A kategoriju koristila Yamahu xj600n, imala je prilike da ga proba malo pre upisivanja i nije se snasla pa je odlucila da polaze za A2 na skuteru Beverly 500 (i tu je imala muke zbog tezine ali nije razmisljala o menjacu). 

 

PS. Zato ja sad moram da joj kupim motor sa menjacem da se uci (izrazila zelju da ipak vozi sa menjacem :lol2:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
3 hours ago, sonjabrzak said:

 :) Sa visinom od 166 i 60ak kila, ne znam da li bih baš zadrža ER6 na nozi u slučaju da izgubim ravnotežu dok vežbam osmicu. Već 3 auto škole koje sam gledala imaju upravo ovaj model u ponudi za časove i polaganje,

moje su prognoze da će te teško pustiti da polažeš direktno za A jer nemaš ni snage ni veštine. Pogotovo u početku dok nemaš osećaj za gas i kvačilo, svaki disbalans traži mnogo dobar kontakt noge/tlo i jake ruke da zadržiš 200 nakrivljenih kilograma.
Žena i 166cm nije dobra kombinacija za obuku na velikom motoru jer motor moraš i fizički da nadjačaš kad te povuče u stranu, a sigurno će se dešavati pogotovu tokom obuke.
U Beogradu, znam školu koja ima Suzuki Burgmanu 650 sa automatskim menjačem. Taj se ne preskače, već zbog forme skutera možeš lakše da ga opkoračiš i stabilnije diraš tlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@Nolanka vozi ER6N ja mislim...

 

A žensko je i nema 180cm i 80kg

Kada sam opkoračio njen ER6 sa mog V-Strom 1000, osećao sam se kao da sam uzjahao bicikl. Ne mislim ništa loše, prosto imao sam osećaj da se rvem sa svojim motorom, dok ER6 sam imao dojam da je biciklica... Al ajde ja imam 180 i 100kg

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

 

e9ddbb6659fb88f588d407f67410e700.jpg7fe59f69a3e5122c03d2d889601a45d8.jpg055e93f0b37e62d35c3ec4ce8140610d.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Da si u BGu pomogla bi više , ovako iz svega ovoga već imas odgovor na dva koja si sama dala ..

 

Ideš odmah na A ,ne odustaj :)

ER6 ,jer je to jedini izbor koji imaš .

 

E sad samo da se odlucis za koju Auto školu ( odeš, vidiš ,raspitaš se -jednostavno) a za nekog instruktora to bolje znaju tvoji drugari sa kojima se voziš..

 

Ima razlike u voznji za polaganje i voznje kasnije... 

Kad polozis imaćeš još trista miliona pitanja i saznanja.. tek tad pocinje show... Moj ti je savet da se samo skoncentises sada na polaganje i ucenje ...

Ne razumem zašto si napisala da želiš čuti zenska iskustva ispred muških..

Meni lično su drugari puno pomogli.. Drugarice tek kasnije ...

Svako moze da ti pomogne ali i odmogne..

Veruj da neke moje drugarice voze baš muški hahahahahahaha zato mislim da za to polaganje nema razlike ....

Mada eto priznajem da niko nije znao da polazem za motor i samo sam slusala instruktora, a na prvom casu sam mu rekla od ovog trenutka sve sto znam ne znam..

Ako imas neko pitanje slobodno pitaj :)

Nolanka je van kategorije jer njoj i APN 4 da daš ima da te oduva :P:ljubav:

 

P S. motor se vozi ,srcem, tehnikom najbitnije i glavom.. sve ostalo je vezba vezba i vezba i kakav vozac zelis da budeš ;)

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

@TAZZ me vec izreklamirao ovim fotkicama, hvala, hvala :na_glavi:

Er6n je, pored yamahe mt07 jedini motor koji bih preporucila devojci tvoje i moje visine.

Okretan, nije preagresivan na gasu, dovoljno glasan da se cuje kad treba da promenis brzinu jer nema gear indicator i relativno je lagan. Pritom, kad se izboris da ne cima pri promeni brzine, spremna si da vozis bilo koji motor sa menjacem.

Kad dodje do toga da pocne da pada, isto ti je, bila na beverliju 500 ili na njemu. Samo na ovom elegantno digni nogu da ne padne na nju i voznja ispocetka. I iskusnim muskim vozacima se desi da im motor nekad padne, pa nista zato.

Savladaj kocenje zadnjom kocnicom i nemas brige za osmice.

Ne dozvoli da te odgovore od polaganja A kategorije, niti da te ubede da je skuter ono sto zenskoj osobi tvoje visine i tezine prilici.

Ja sam bez problema, sa svojih 168kg i oko 60kg vozila gsxr jaako dugo i 

Ako treba nesto, slobodno cimaj.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Kod mene u mojoj skoli smo do sad imali dve devojke na velikoj A kategoriji, i nismo se dobro proveli, ni mi ni one. I instruktoru je bio velik problem obuka a njima dvema je bio problem savladavanje upravljanja (ne generalizujem, njih dve i jesu bile slabasne i nisam siguran koliko je to za njih bilo. Jedna je imala momka koji vozi motor drugoj je otac motoras) 

Raspitaj se dobro koji motor koja skola ima, ako nadjes u bg-u neku skolu, mislim da nije strasno putovati. Odradis testove u nekoj od skola u tvojoj blizini i sa potvrdom o polozenim testovima ides u zeljenu skolu. Vredi se toliko zrtvovati, jer ukoliko budes polagala na "pogresnom" za tebe motoru, mozes imati traume ako bude po losem krenulo. Mi imamo TDM za A i Apriliu Pegaso za A2. 

Nisam siguran da sam razumeo da li bi polagala A ili A2? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@sonjabrzak - Kakva su tvoja dosadašnja iskustva sa motorom, da li si nekad vozila nešto, il bar probala ? Ako nisi vozila motor, da li si vozila bicikl ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Kad položiš, niti ćeš da porasteš nit ćeš biti fizička jača. Učiš nove veštine i to je najvažnije za motor. U počektu više fizičkih predispozija a s vremenom više tehnika.


ne kažem ja da žena ne može da vozi motor, mnoge su veštije od mene u vožnji. Isti savet bih dao i muškarcima i ženama.

 

Više obratiš pažnju na preporuke ljudi koji te poznaju realno (npr instruktor) nego na motivacione poruke ljudi sa foruma koje te ne poznaju. Možda možeš odmah na motor sa visokim težištem (ja te ne poznajem), ali je verovatnije da treba da odvoziš predhodno neke časove na jednostavnijim motorima. To ne znači da treba da odustaneš od A, već da ispratiš preporuke


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
4 hours ago, drumskalisica said:

@sonjabrzak - Kakva su tvoja dosadašnja iskustva sa motorom, da li si nekad vozila nešto, il bar probala ? Ako nisi vozila motor, da li si vozila bicikl ?

pitanje oko bicikla nije glupo (mada sumnjam da je to ovde slučaj). Lično sam video  da je dečko vraćen sa prvog časa poligona jer se ispostavilo da nije vozio bicikl i ne zna da drži ravnotežu na dva točka (hteo je A)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
Pre 21 sati, Nolanka je napisao:

@TAZZ me vec izreklamirao ovim fotkicama, hvala, hvala :na_glavi:

Er6n je, pored yamahe mt07 jedini motor koji bih preporucila devojci tvoje i moje visine.

Okretan, nije preagresivan na gasu, dovoljno glasan da se cuje kad treba da promenis brzinu jer nema gear indicator i relativno je lagan. Pritom, kad se izboris da ne cima pri promeni brzine, spremna si da vozis bilo koji motor sa menjacem.

Kad dodje do toga da pocne da pada, isto ti je, bila na beverliju 500 ili na njemu. Samo na ovom elegantno digni nogu da ne padne na nju i voznja ispocetka. I iskusnim muskim vozacima se desi da im motor nekad padne, pa nista zato.

Savladaj kocenje zadnjom kocnicom i nemas brige za osmice.

Ne dozvoli da te odgovore od polaganja A kategorije, niti da te ubede da je skuter ono sto zenskoj osobi tvoje visine i tezine prilici.

Ja sam bez problema, sa svojih 168kg i oko 60kg vozila gsxr jaako dugo i 

Ako treba nesto, slobodno cimaj.

Hvala puno na ovako konkretnim savetima :) 
Nema teorije da me neko odgovori, nisam dosla ovde da cujem da li ja to mogu ili trebam, vec po informacije.

Sigurna sam da cu gomilu nedoumica tek imati, bicu slobodna da se javim kad bude taj momenat :happy:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
Pre 14 sati, tibor je napisao:

Kod mene u mojoj skoli smo do sad imali dve devojke na velikoj A kategoriji, i nismo se dobro proveli, ni mi ni one. I instruktoru je bio velik problem obuka a njima dvema je bio problem savladavanje upravljanja (ne generalizujem, njih dve i jesu bile slabasne i nisam siguran koliko je to za njih bilo. Jedna je imala momka koji vozi motor drugoj je otac motoras) 

Raspitaj se dobro koji motor koja skola ima, ako nadjes u bg-u neku skolu, mislim da nije strasno putovati. Odradis testove u nekoj od skola u tvojoj blizini i sa potvrdom o polozenim testovima ides u zeljenu skolu. Vredi se toliko zrtvovati, jer ukoliko budes polagala na "pogresnom" za tebe motoru, mozes imati traume ako bude po losem krenulo. Mi imamo TDM za A i Apriliu Pegaso za A2. 

Nisam siguran da sam razumeo da li bi polagala A ili A2? 

Hvala na informacijama. Planiram da polazem za A kategoriju.

Svakako obuka, barem u skolama za koje ja znam u NS, krece od manjeg skutera, pa veceg skutera pa tek onda motor na kome se posle polaze tako da ima prostora za ucenje i navikavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
Pre 11 sati, drumskalisica je napisao:

@sonjabrzak - Kakva su tvoja dosadašnja iskustva sa motorom, da li si nekad vozila nešto, il bar probala ? Ako nisi vozila motor, da li si vozila bicikl ?

Vozila sam skuter od 50 kubika i probala Kinroad xt250.
Bicikl vozim svaki dan :D 
Razumem pitanje, definitivno ima razlike kad neko zna da odrzava ravnotezu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
Pre 6 sati, rast je napisao:

Kad položiš, niti ćeš da porasteš nit ćeš biti fizička jača. Učiš nove veštine i to je najvažnije za motor. U počektu više fizičkih predispozija a s vremenom više tehnika.


ne kažem ja da žena ne može da vozi motor, mnoge su veštije od mene u vožnji. Isti savet bih dao i muškarcima i ženama.

 

Više obratiš pažnju na preporuke ljudi koji te poznaju realno (npr instruktor) nego na motivacione poruke ljudi sa foruma koje te ne poznaju. Možda možeš odmah na motor sa visokim težištem (ja te ne poznajem), ali je verovatnije da treba da odvoziš predhodno neke časove na jednostavnijim motorima. To ne znači da treba da odustaneš od A, već da ispratiš preporuke


 

Sve jasno, ovako i ja razmisljam. Kao sto sam vec gore napisala svakako obuka krece od manjih motora, skutera pa postepeno do veceg na kome ce se posle i polagati. Zato i postoji auto skola, da te nauci da vozis kako tako, nije ni meni cilj da negde zurim. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ne znam da li je to tacno. Ja imam informaciju da od pocetka obuke moras da vozis motocikl koji je predvidjen za kategoriju za koju polazes. Ovo kako ti kazes mi je logicnije ali navodno nije tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, Budimir said:

Ne znam da li je to tacno. Ja imam informaciju da od pocetka obuke moras da vozis motocikl koji je predvidjen za kategoriju za koju polazes. Ovo kako ti kazes mi je logicnije ali navodno nije tako. 

Škola/instruktor može u karton obuke da upisuje samo vozilo za tu kategoriju, ne može da šara. Čas mora da je upisan pre početka  pa bi škola bila u problemu da se obučavaš za A a zateknu učenika na skuteru.

Problem je mnogo veći ako učenik padne, udari nekog ili ga udare.

 

U praksi, zakon krši ili učenik ako seda na motor van škole ili škola ako da manji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

U Beogradu ima nekoliko skola sa Yamahom MT-07 i taj motor je osetno laksi od Er6 (179 vs 196kg). Polagao sam na njemu a vozim Er6 i subjektivno mi je MT-07 bio lagan kao perce. Moguce da neka skola u NS ima taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja