Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav motorasice i motorasi

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

A da li si razmatrala A2? Msm da li stvarno nameravaš da voziš motore koji spadaju u A kategoriju?

Samo glasno razmišljam, jer bi za "manje" kategorije se moglo naći neko prilagođenije vozilo za obuku..
Ako bi stvarno sutra kupila (gledaš takve motore), koji su 35kw+, onda go for it girl! :)  Neko je već pitao šta su ti moto preferencije
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Gledala sam Youtube videe koji se bave predlaganjem motora za pocetnike, i svi su u fazonu da nema potrebe uzimati tipa 250 kubika jer se brzo naviknes i onda se smoris jer je slabo i tipa ne mozes da obidjes nekog na autoputu, a kao 500 kubika je vec fino a ti dok si nov vozi sporije niko te ne tera da divljas. Tako da sam u fazonu da tu neku kubikazu gledam, ali bih se kupovinom motora zanimala tek kad vidim kako mi ide na casovima i sta mi odgovara.
Godina 27 :) Kontam da imam vremena da izmenjam motore kojekakve.

Ovo je bio odgovor na pitanje Mr.Piplfoks 

Promenio član sonjabrzak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
pre 4 minuta, nafetS je napisao:

A da li si razmatrala A2? Msm da li stvarno nameravaš da voziš motore koji spadaju u A kategoriju?

Samo glasno razmišljam, jer bi za "manje" kategorije se moglo naći neko prilagođenije vozilo za obuku..
Ako bi stvarno sutra kupila (gledaš takve motore), koji su 35kw+, onda go for it girl! :)  Neko je već pitao šta su ti moto preferencije
 

Nije mi fora da polazem manju kategoriju da bi mi vise odgovarao motor za obuku :D Voze manji ljudi svakakve motore, ne bih se ogranicavala, hocu da jednom polozim i da mogu kasnije sta god me interesuje. Za auto skole se raspitujem, da kad vec idem, idem negde gde ce mi odgovarati a ne da se patim :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ehhhh da si polagala kad i ja, odma sa 16, vozila bi stari tomos sa gorivom količine kao u upaljaču pa kad krene, kad stane... Ali veličina bi ti bila super.
Znam kako je bilo tad, ja ću ove godine 27... Drugačiji malo zakon bio. A možeš da zamisliš moje muke tada, sad sam preko 2 metra a tad sam bio tek nešto manji. Al izgurao nekako, položio i evo me, ne pomažu više ni lekovi ni psihijatar.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 18 minuta, sonjabrzak je napisao:

Nije mi fora da polazem manju kategoriju da bi mi vise odgovarao motor za obuku :D Voze manji ljudi svakakve motore, ne bih se ogranicavala, hocu da jednom polozim i da mogu kasnije sta god me interesuje. Za auto skole se raspitujem, da kad vec idem, idem negde gde ce mi odgovarati a ne da se patim :) 

Tu si u pravu, udaraj odmah na "A" kada ti već godine dozvoljavaju...

Ako ne pronađeš ništa lakše i manje što ti odgovara po gabaritima idi na  Kawasaki er6-n jer je jako lak za vožnju i upravljiv. Što se tiče tipova motora potpuno nam se poduraraju ukusi pa po tome i gledaj na kom tipu motora ćeš da polažeš...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Er6 nije veliki toliko po gabaritima, a nije ni pretežak. Ustvari svaki motor sa većom kubikažom ima neku "ozbiljniju" težinu, prosto sam agregat je težak kao i sam ram motora koji mora da izdrži sile i težinu.

Nemoj da te to plaši, nego nađi nekog dobrog instruktora da te obuči što bolje, jer uglavnom svi gledaju kako da te nauče da položiš a ne da voziš.

I da dobro nam došla!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
pre 4 minuta, shlem je napisao:

Er6 nije veliki toliko po gabaritima, a nije ni pretežak. Ustvari svaki motor sa većom kubikažom ima neku "ozbiljniju" težinu, prosto sam agregat je težak kao i sam ram motora koji mora da izdrži sile i težinu.

Nemoj da te to plaši, nego nađi nekog dobrog instruktora da te obuči što bolje, jer uglavnom svi gledaju kako da te nauče da položiš a ne da voziš.

I da dobro nam došla!:zdravo:

E upravo takvog instruktora i pokusavam da nadjem, otkud i tema koju sam pokrenula bas sa tim pitanjem :)
Hvala na dobrodoslici!

Promenio član sonjabrzak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Odavno u temi za predstavljanje nije bilo ispisano dve strane, a kako vidim, bice i vise...bas lepo.

Sonja, dobrodosla na forum ! Puno uspeha ti zelim u auto skoli koju odaberes, i puuuno bezbednih kilometara na ljubimcu koji izaberes ! A ovde, na forumu, mnoge stvari mogu da se nauce.

Srecno !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 18.1.2021. at 19:02, sonjabrzak je napisao:

Pozdrav svima, 
Ja sam Sonja iz Novog Sada i planiram ovog proleca da polazem za A kategoriju. Neko vreme se krcka ta ideja i gledaju oglasi, a posto ce mi znaciti vasa pomoc red je i da se prikljucim umesto da citam forum iz senke :)
Trenutno pokusavam da prikupim iskustva u vezi sa instruktorima i auto skolama u gradu kako bih se odlucila kod koga da idem, ako neko ima preporuke znacilo bi mi.
Cujemo se!

Bravo, preporucujem ti kad zavrsis sa A kategorijom da odradis i trening bezbedne voznje gde ce te uputiti u jos neke stvari koje se ne uce u skoli za polaganje. Treninge Bezbedne voznje organizuju BJBikres, Koncept 192 i MK Bezbednost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
Pre 2 sati, Bratislav 1973 je napisao:

Bravo, preporucujem ti kad zavrsis sa A kategorijom da odradis i trening bezbedne voznje gde ce te uputiti u jos neke stvari koje se ne uce u skoli za polaganje. Treninge Bezbedne voznje organizuju BJBikres, Koncept 192 i MK Bezbednost. 

Hvala na predlogu Bratislave, taj trening mi je svakako u planu cim dobijem dozvolu :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja