Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav motorasice i motorasi

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pozdrav svima, 
Ja sam Sonja iz Novog Sada i planiram ovog proleca da polazem za A kategoriju. Neko vreme se krcka ta ideja i gledaju oglasi, a posto ce mi znaciti vasa pomoc red je i da se prikljucim umesto da citam forum iz senke :)
Trenutno pokusavam da prikupim iskustva u vezi sa instruktorima i auto skolama u gradu kako bih se odlucila kod koga da idem, ako neko ima preporuke znacilo bi mi.
Cujemo se!

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav i dobro došla.
A šta znači slika skutera? To želiš da voziš ili već to činiš...?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
pre 7 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Pozdrav i dobro došla.
A šta znači slika skutera? To želiš da voziš ili već to činiš...? emoji846.png

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Ne znam na koju sliku skutera mislis, ali planiram ipak nesto malo ozbiljnije :D 

Hvala svima na dobrodoslici  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ne znam na koju sliku skutera mislis, ali planiram ipak nesto malo ozbiljnije  

Hvala svima na dobrodoslici   
Na ovu c27749ed1de67d1b7eabb40f09bbbf6c.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
pre 21 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Na ovu emoji16.pngc27749ed1de67d1b7eabb40f09bbbf6c.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

hahaha pa ovo je fantasticno :D nisam ja okacila tu sliku i na web-u se ne vidi, izgleda je ima samo na telefonu
bavim se IT-jem al ovo prvi put vidim i nista mi nije jasno :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Dobro dosla:) evo i kod mene na telefonu  se ne vidi  preko weba a taman hteo pitati sta se planira od dvotockasa:):)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Zdravo Sonja i dobrodošla!

Auto (moto) škole su manje - više iste, kao i cene, ali su motori na kojima se polaže jako različiti. Moj ti je savet da školu izabereš na osnovu motora koji ti najviše odgovara u nekoj školi, tako da ti tokom obuke i polaganja sva pažnja bude usmerena na poštovanje propisa i saobraćaj u kom se nalaziš, a ne na "borbu" sa nekom makinom koja ti ne leži...:neznam:

Promenio član ZoraNS
izmena
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
Pre 6 sati, nafetS je napisao:

Pozdrav, komšinice :)
Nema nešto mnogo predloga, al par + i par -, pa malo da pomogne:


 

Pozdrav! Hvala za ovu temu, nisam je pronasla ranije. Postavicu svakako novu temu, mozda neko bude imao svezije informacije :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
Pre 5 sati, ZoraNS je napisao:

Zdravo Sonja i dobrodošla!

Auto (moto) škole su manje - više iste, kao i cene, ali su motori na kojima se polaže jako različiti. Moj ti je savet da školu izabereš na osnovu motora koji ti najviše odgovara u nekoj školi, tako da ti tokom obuke i polaganja sva pažnja bude usmerena na poštovanje propisa i saobraćaj u kom se nalaziš, a ne na "borbu" sa nekom makinom koja ti ne leži...:neznam:

Pozdrav i hvala na savetu! :) 
Imas li predlog kako da znam koji mi motor odgovara, osim da idem po autoskolama i pitam da sednem na njihove motore :D 
Za sad su 3 skole koje sam gledala imale u ponudi samo ER6.
Pretpostavljam da su kao i kola u autoskolama svi prilicno ugazeni, ali ti verovatno mislis na visinu, polozaj tela i takve stvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

ER6 sam i ja vozio na obuci. Sa 120kg i 183cm nisam imao problem, dovoljno sam visok da dohvatim komforno tlo, dovoljno gabaritan da se borim sa njim na malim brzinama zbog nedostatka skilla (kad se zaustavim, naravno da pretegne pa sam mogao da ga rukama vratim u balans) :)

Ono što mi nije leglo kod njega je da je nervozan u niskim obrtajima i oseti se "pulsiranje" mašine prilikom 8 ili slaloma koje radiš na ler gasu, mada je ovom i lanac bio razlokan i nikad podmazan i sijao kao božićna jelka, verovatno ni ubrizgavanje nije radilo kako treba.. To kod početnika (to je prvi motor na koji sam seo), baš ume da bude otežavajuće, tj. subjektivno meni bar..
Elem, preporuka da pre vožnje nabaviš svoju kacigu, higijena + svakako ti treba kaciga posle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Kad sam video da se raspravlja o auto školama, isključio sam se... Ne znam ništa, davno bilo kad sam polagao.

Ali o motorima (smatram) mogu dati neke smernice... Koju kategoriju tačno polažeš? Šta ti se od motora sviđalo - šta bi volela (kaži šta god da ti padne na pamet), suzi malo taj krug. A onda reci i koliko si visoka, da li bi još nekog nosila pozadi, da li bi išla na kratka ili duža putovanja, da li samo po asfaltu ili malo i off road, išla motorom od tačke A do tačke B, samo parkirala na sred Modene (ku*čenja radi)...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
pre 1 minut, nafetS je napisao:

ER6 sam i ja vozio na obuci. Sa 120kg i 183cm nisam imao problem, dovoljno sam visok da dohvatim komforno tlo, dovoljno gabaritan da se borim sa njim na malim brzinama zbog nedostatka skilla (kad se zaustavim, naravno da pretegne pa sam mogao da ga rukama vratim u balans) :)

Ono što mi nije leglo kod njega je da je nervozan u niskim obrtajima i oseti se "pulsiranje" mašine prilikom 8 ili slaloma koje radiš na ler gasu, mada je ovom i lanac bio razlokan i nikad podmazan i sijao kao božićna jelka, verovatno ni ubrizgavanje nije radilo kako treba.. To kod početnika (to je prvi motor na koji sam seo), baš ume da bude otežavajuće, tj. subjektivno meni bar..
Elem, preporuka da pre vožnje nabaviš svoju kacigu, higijena + svakako ti treba kaciga posle...

Kacigu, jaknu, rukavice, cak i pantalone od kevlara sa stitnicima vec imam jer se vozim kao suvozac tako da to nije problem :) Najveci trosak ostaje za kraj :D 

Upravo to sto si opisao za ER6 me i zanima kako rade drugi "manji ljudi", zemlju jos i nekako da dohvatim na prstima, ali sa duplo manje kila nego ti ne znam kako bih ga zadrzala ako izgubim ravnotezu dok radim osmicu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Džabe i kilaža ako bi na osmici krenuo da padam, tu ako se spusti noga može bude gadno.. ovo je više kad se zaustavljam, pa preteže malko na drugu stranu, lako mi je da ga vratim. Ne znam šta je u ponudi od motora možda da izvrtiš par auto škola, možda neko nudi neki niži manji motor, mada po zakonu o obuci svi moraju da su 650cc + za A kat, samim tim i "gabaritniji".
Svi govore da se er6 vozi kao bicikla, da, ali ako se ima iskustva, a to je ono što nam fali..
Što se opreme tiče, odmah sa svom opremom na časove, meni je policajac malo i progledao kroz prste (poligon bio loš, vožnja korektna), kaže "vidim kad si došao u full opremi da si ozbiljan momak", a ja došao zbog sebe u opremi.. :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
pre 3 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Kad sam video da se raspravlja o auto školama, isključio sam se... Ne znam ništa, davno bilo kad sam polagao.

Ali o motorima (smatram) mogu dati neke smernice... Koju kategoriju tačno polažeš? Šta ti se od motora sviđalo - šta bi volela (kaži šta god da ti padne na pamet), suzi malo taj krug. A onda reci i koliko si visoka, da li bi još nekog nosila pozadi, da li bi išla na kratka ili duža putovanja, da li samo po asfaltu ili malo i off road, išla motorom od tačke A do tačke B, samo parkirala na sred Modene (ku*čenja radi)... emoji38.png

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Polazem A, mislim da nema razloga za ogranicavanje na A1 ili A2, niti me godine sprecavaju.

U fazonu sam ga bih vozila nekog nakeda ili kruzera, mozda cak i adventure, vazno mi je da mi je udobno i da telo nije previse nagnuto ka napred jer me iz suvozackom iskustva dosta zezaju ledja vec posle par sati voznje.  Ono sto nikako ne bih je sport.
Uzela bih nesto polovno za pocetak, a volela bih jednom noviju hondu rebel da imam (mada mozda promenim misljenje u medjuvremenu).
Za sad mislim da mi treba nesto samo za voznju po asfaltu, za voznju po gradu i kraca putovanja. Sa iskustvom mozda dodju i neke vece ambicije, vodim se onim da nisam odma kolima isla na more :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
pre 1 minut, nafetS je napisao:

Džabe i kilaža ako bi na osmici krenuo da padam, tu ako se spusti noga može bude gadno.. ovo je više kad se zaustavljam, pa preteže malko na drugu stranu, lako mi je da ga vratim. Ne znam šta je u ponudi od motora možda da izvrtiš par auto škola, možda neko nudi neki niži manji motor, mada po zakonu o obuci svi moraju da su 650cc + za A kat, samim tim i "gabaritniji".
Svi govore da se er6 vozi kao bicikla, da, ali ako se ima iskustva, a to je ono što nam fali..
Što se opreme tiče, odmah sa svom opremom na časove, meni je policajac malo i progledao kroz prste (poligon bio loš, vožnja korektna), kaže "vidim kad si došao u full opremi da si ozbiljan momak", a ja došao zbog sebe u opremi.. :)
 

Tako je naravno, opremu nosimo zbog sebe :) super da znam da se i na to obraca paznja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Rastrzan sam između 2 teme...

Koju kubikažu bi uzimala? Baš nešto oko 600 ili manje...?

S obzirom na sve, za tebe je samo kruzer i eventualno naked, zavisi od modela.

Koliko ti je godina? Da znam sa kojom starosnom grupom kontaktiram. Ono nije da je nešto mnogo bitno ali...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja