Jump to content

Moto Zajednica

Novi sad-Crna Gora-Hrvatska-Bosna-Novi sad

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Yamaha fzr600

Pozdrav drustvo, novi sam na forumu i relativno medju mladjima imam 22 godine i hteo bih da se uputim na svoje prvo putovanje na leto ako Bog da. Neka zamisljena ruta je ako sve bude uredu sa koronom i testovima itd.... Novi sad-Zlatibor-Herceg Novi kroz crnu goru-Dubrovnik i uopsteno malo crnogorsko-hrvatskog primorja i tu ostati 3-4 noci i povratak bi isao preko sarajeva do Novog sada. 

Kakvi su vasi utisci da li je neko radio slicnu rutu, preporuke za obilaske, avanturista sam volim izazove i voleo bih da idem na mesta gde ne idu klasicni turisti na 10 dana preko leta. Vec zelim ONO nesto sto bi se reklo :D I da da ne zaboravim, motoputovanje bi islo sa Yamahom FZR 600 tako da ne mogu da se bas upustim u ekspedicije bez asfaltiranog puta ako me razumete :D

Hvala unapred svima. Pozdrav:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ako krećeš iz Novog Sada, onda imaš dve popularne varijante polaska.

Prva varijanta je Ruma, Šabac, Valjevo, Divčibare, pa malo Ibarskom do Zlatibora. Jedino je oko Divčibara jedan deo puta malo lošiji, ali nije strašno.

Druga varijanta je Ruma, Šabac, Loznica, pa Drinom do Perućca i gore preko Tare do Zlatibora.

Dalje možeš malo da se vratiš, Mokra Gora, Višegrad, Foča, Gacko, dole na Trebinje, Herceg Novi, itd..., ili možeš i varijantu od Zlatibora - Prijepolje, prelaz Jabuka, Pljevlja, Žabljak, Durmitor, Šavnik, Nikšić i spustiš se u Risan.

Sve te deonice su ok i trebao bi da ih provozaš.

Ja bih Zlatibor rado preskočio, ali ako nisi bio idi vidi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Lepo je planirati, pogotovo kao početnik, pa se gledaju putopisi, kako lepo pišu kolege, pa se javi želja, u istom smo sosu.. :)

Mala ispravka kolege mradomira, deonica Požega - Ue - Zlatibor nije Ibarska magistrala (Ibarska je u Čačku krenula ka, naravno, Ibru). ;)
Predlozi: Valjevo - Petnica - Krčmar - Divčibare -> izbegava se loš deo puta na "klasičnoj" trasi Va - Kaona - Divčibare, lep put i malo saobraćaja.
Divčibare - Tometino Polje - Požega (izbegava se opterećena deonica i Kosjerić).

Postoji i trasa Va - B.Bašta preko brane Rovni, Debelog brda (vidikovac Kapija Podrinja).
Definitivno Loznica - B.Bašta u nekom smeru, ono tamo je perverzija i autom provozati, kamoli na dva točka :)
U Cg, lično bih voleo proći obilazak oko Boke (Tivat - Lepetane - Kotor - Risan - Kamenari), obavezna pauza u Perastu. Ceo život od mora sam video samo Cg, imam kuću tamo, pa se celo leto banjao, ali i dalje imam želju da odem motorom i posetim sve što sam do sad autom i mnogo više, potpuno druga dimenzija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

To ne mozes odjednom obici sve, mi smo 2019. isli Novi Sad, Sabac, Valjevo, pa gore na Divcibare, Tometine Polje, pa Pozega i onda Uzice, Zlatibor gde smo spavali. Sledeci dan je bio plan preko Zabljaka sto ti preporucujem, ali je vreme bilo tesko sranje, ceo dan ona kisa ko u sred oktobra... tako da smo otisli klasicno preko kanjona Morace na Podgoricu pa se spustili na more. E sad jadranska magistrala ne znam sta da ti kazem, meni je bila zelja da provozam taj crnogorski deo do kraja, ali guzva u sezoni kvari utisak, bude ti na pocetku zanimljivo i pogled i krivine i sve, ali se jako brzo smoris zbog guzve. Svidece ti se npr. ako si u Herceg Novom da vozis skroz zalivom do Kotora, pa se popnes gore na serpentine, imaju 2 jako lepa vidikovca. Posle se spustis pa nastavis zalivom do Lepetana i predjes nazad trajektom u Kamenare pa nazad u Herceg Novi. Povratak smo vozili Trebinje, Gacko, Foca pa popodne obisli Visegrad gde smo i spavali. Sledeci dan smo nastavili  malo unazad Rogatica, Sokolac, Vlasenica, Zvorinik i presli u Loznincu. Ovaj deo kroz Bosnu je prelep, prepun krivina bas onako pravo uzivanje za motor. Taj deo pre Zvorinika se vozi niz Drinu.  

 

Kolega je pomenuo deo uz Drinu od Loznice do Bajine Baste pa preko Tare do Zlatibora. To smo vozili ove godine i prelepo je... Ima mnogo varijacija odaberes jednu pa prodjes, pa sledeci put kombinujes nesto drugo, ne moze sve odjednom, bukvalno uzivaces kako god da krenes. Ja uvek gledam da idem jednom rutom, vratim se drugom pa ako sledece godine idem na isto mesto izmislim nesto trece. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 1 sat, nafetS je napisao:

Mala ispravka kolege mradomira, deonica Požega - Ue - Zlatibor nije Ibarska magistrala (Ibarska je u Čačku krenula ka, naravno, Ibru). ;)

Mi iz provincije smo naučili čim se popneš na Banovo Brdo, Žarkovo, odatle je Ibarska, voziš samo pravo :)

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Kroz Beograd se ide, hrabro, hrabro :) (p.s. šala apropo "mi iz provincije", drugar iz Odžaka je postao lokalni heroj jer je vozio po Beogradu auto...)

Može se i Ibarskom u Cg na more, preko Pazara na G.P. Špiljani (davim sad, jelde)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 6 sati, travelman je napisao:

Meni to preko pazara nije zanimljivo a sto, nemam pojma.

Može od Pazara, dole na Rožaje, Berane, Plav, Gusinje, pa Prokletije i SH20 do Skadra - popularna moto ruta.

Nekako mi je taj predeo posle Pazara baš zanimljiv. 

A i Pazaru se obradujem svaki put, ne znam zašto.

Još ako su i gume malo čupave, tu je Pešter :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Yamaha fzr600

Hvala ljudi, generalno jednom sam išao sličnu neku rutu ali autom i to poslovno i što brže, imao sam limitirano vreme kad treba stići. I sećam se prelepih predela za vožnju baš to od kotora pa do HN pa u Trebinje pa Foča i taj deo do Sarajeva bilo je prelepo putovati ja sam samo hteo dodati na to Dubrovnik ako bude moguće... Naravno plan je nekih 5 6 dana da sve ovo traje, ne bih da žurim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 11 sati, coachGagi je napisao:

ja sam samo hteo dodati na to Dubrovnik ako bude moguće...

Prošao sam par puta, ali odustao od dužeg zadržavanja, bila je gužva da ne može da se prođe. A i prilično je skupo. Verovatno će sada biti malo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja