Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora za skuter

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
2 hours ago, Dukati Duka said:

Po mojoj proceni, to ce sve izaci ne vise od 2000 din, samo da ga pokrenem, za dalje cemo videti

Ako si tako odlučio, nek je sa srećom. Ali ipak razmisli još jednom :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

U tom cenovnom rangu ti ne igra ulogu godiste nego ispravnost. Bezi od tog krsa, to kako si opisao deluje kao nesto za sta bi prethodni vlasnik trebalo tebi da plati da ga uzmes a ne ti njemu da placas

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

100 puta najmanje sam se zarekao sam sebi da nikad više neću savjetovati nikoga o kupovini bilo čega na 2 točka. Naravno, peče me savjest, i opet nasjednem. Doduše sad na forumu samo, ali ni to više neće ići.

Pošto godinama vozim sve i svašta na 2 točka, popravljam sebi i drugima većina u mojom blizini je dolazila i kaže: Sale, ajd hoćeš ići pogledati motor, skuter, tomos. Našao sam, pa da ti pogledaš. U malom broju slučajeva bude sve kako je vlasnik opisao i kakve je slike predočio.

Odemo 100 ili 200 km. Dođemo tamo,  a ono krš da ne može biti veći. Tražim od prodavača osobnu i prometnu obavezno. Naravno i tu bude svega i svačega. Kupca povučem malo na stranu i kažem mu da palimo doma i u kratkim crtama mu objasnim o čemu se radi.

Ali ne, on kao žaba pred zmijom. Drhti, trese se, vozilo se kupuje, ne vidi, ne sluša. Ako sretno i dođemo doma, ako, za par dana evo ga. Ne valja ovo, ne valja ono i dal bi htio ja to popravljati. Kratko i jasno : Nema šanse. Sve sam ti tamo rekao. Jesi rekao da idemo pogledati? Pogledati, a ne kupiti. Da si odmah rekao da ćeš kupiti šta ću ti onda ja?

Naljuti se naravno. U većini slučajeva ni ne pričamo više.

Izgubim dan, voze me gore-dolje kod kojekakvih likova. Vidim stanje, lik laže da pas s maslom ne bi pojeo, vozilo krš, a ja se sekiram.

Nemam volje dalje pisati dogodovštine, ali i isto tako nema šanse da me ikad više strpaju u auto.

Mladom kupcu skutera želim sve najbolje.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Jesi li sigiran da viljuška nije kriva usled nekog pada? Kočnice će te isto koštati da središ... Paljenje? Ako je u takvom stanju, ko zna kako je održavan. Ja bih rekao NIKAKO

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Nisam siguran da li je padao, viljuske su imale plastiku preko njih, ponecu alat ako ga opet budem gledao pa cu na licu mesta da ga ispravim-ili ne. Znam samo da je stajao 2 godine, preko telefona prodavac kaze super sve, sipaj i vozi ovo-ono. Dodjem do coveka, krenemo kolima, kad on kaze "ja ne znam u kakvom je stanju skuter, nisam ga video 2 godine", tu sam vec poludeo. I on je izgledao iznenadjeno koliko lose izgleda motor. 
Hvala svima na informacijama i lepim zeljama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

2006 god kad sam kupovao free na carini u NS motori su bili 2000g ,znaci 6 godina stari.Tada je to bila gomila krseva,zamalo da odustanem.Momak koji radi tamo probao je 5-6 motora da upali ,ali corak.Konacno jedan uspeo ,provozao sam do kapije i nazad i uzeo.Ovaj skuter ima 15 g,a stanje zrelo za majstora pre nego sto si ga kupio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav svima! Zelim da vam se zhvalim na pomoci. Kupio sam Piaggio free za 350e. Kada sam ga prvo video, obistinila mi se nocna mora, sav mastan, prljam oderan, curi gorivo ko iz slavine. Znao sam da cu se vratiti jos jednom da ga vidim pa sam ga ostavio kod coveka na otvorenom, pustio da ga kisa opere 2 dana i dosao opet.  Cenu smo dogovorili prvi put vec.  Motor ko sa 1. slike. Skoro i da nema ogrebotine, rucke original, ne ostecene, tocak stavio medju noge i ispravio volan, plastike original i nisu zamazane farbom vec fabricki sive, rezonantni bullet auspuh (nije original). Ispod motor izgleda perfektno, samo su mu creva trula. Upalio iz prve posle 2 godine stajanja (kako se ispostavilo kad sam popricao sa prodavcem). Od ulaganja za sada ima sajlu gasa, akumulator, crevo za dovod goriva, crevo za ulje. Zadnja kocnica ne radi, moram to da vidim sta je.Sve cu to sam srediti bez majstora. Sve u svemu, na oko perfektan. Stizu fotke uskoro. Ja sam bio izdramio jer sam se *sro od prve kupovine motora,a i izgledao je jako lose, samo je falilo da nadjem neko gnezdo u njemu, sve ostalo je bilo tu. Neko iskusniji bi verovatno dao bolje ocene na prvi pogled. 2500, 3000 din po mojoj proceni da bude ispravan samo, posle krece zezanje. Videcu da nadjem u Italiji polovne Polini i Malossi delove ako budu jeftini, jer cesto idem tamo, samo da ova korona iscezne malo. 
Hvala svim dobrim ljudima, imate pice od mene ako se sretnemo nekad :) 

Promenio član Dukati Duka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja