Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora za skuter

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Nijedan Kymco nije torpedo

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Jeste Super 9 2t sa vodenim hladjenjem. Leo Vince I lakse rolnice 95km/h malo li je za 49ccm...
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
E to je već nešto. Koliko troši tako podešen?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Dosta, meni je trosio po gradu konstantno ispaljivanje oko 4l+na to Motul 2t polusintetike od 10e litra dodje kao da se vozis sa pravim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

To jest. Moj Kymco Agility 16+ 200i troši oko 4L, što bi se reklo ko pravi motor

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1875 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Dukati Duka ja sam imao dosta srece prilikom kupovine prvog skutera, pre 3-4 god. Za 250 evra sam kupio liberty 125, registrovanog, u voznom stanju, i to od dugogodisnjeg vlasnika ! 

Prvo, gledaj da je vlasnik.

Drugo, da je bar neko vreme registrovan, i u originalnom stanju, zbog tehnickog pregleda.

Trece, i ako je malo dalje od tvog mesta, ako su prva dva uslova ispunjena, vredi otici i pogledati.

Ja sam posle 5 min zelefonskog razgovora otisao od Bgd do Novog Sada, pogledao motor, napravio sa njim 30 metara i kupio. Jer za te pare nisam nista zagledao, da li je izguljen, kakvo je sediste, i ostale gluposti . Cuo kako radi, delovalo sve o.k. i odmah prenos na moje ime.

Kazem, imao sam srece, ljudi prodaju (tj.uvaljuju) svasta. Za dve sezone imao ulaganja oko 200 evra (nove gume Dunlop ss, lanac bregaste, akumulator) i napravio 11.500 km u Bgd. I opet ga prodao registrovanog za 500 evra, a tada se prodavali u Bgd neregistrovani za 700...

Prva i druga stavka su ti najvaznije, da te glava ne boli.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

U subotu idem da vidim jedan piaggio free. Verovatno cu ga kupiti ako je sve kao sa fotografija i ako motor ide kako treba. Imam jos jedno pitanje, kako je najbolje spakovati motor u auto, u pitanju je karavan. Mozda cak staje uspravno, mozda i ne. Ja sam svakako mislo da ga polozim na stranu. Da li treba da odsrafim retrovizore npr i da pazim na koju stranu cu ga poloziti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3009 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne bi trebalo da obaraš skuter pri trasportu. Iscuriće mu gorivo, a moguće i ulje i ostale tečnosti. Sve i da izvučeš gorivo, posle ćeš imati muke da upališ makinu...

Topla preporuka da nađeš način da prevezeš uspravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Dukati Duka je napisao:

Imam jos jedno pitanje, kako je najbolje spakovati motor u auto, u pitanju je karavan.

Kako je najbolje spakovati slonce u lonce ..... nikako :jee:

Bice ti Ok vreme za voznju sve do ponedeljka podne, taman da ga dovezes na tockovi a ujedno ces videti kako se ponasa i dal je manje vise sve OK s'moped.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Mozda mu skinem prednji tocak i tako mu smanjim visinu i stavim u gepek i fiksiram. Sa prednjim tockom mu fali 5 cm, ovako mozda stane

Promenio član Dukati Duka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vizir, retrovizori, prednji tocak skini i trebalo bi da moze stati. Vezi da stoji uspravno jer ne bi valjalo da padne na bok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

U Astri G karavan takodje, drugar I ja dovezli Kawasaki Zx-6R 636 2007 god. Skinuti retrovizori I samo izduvana prednja guma.
Tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

super! hvala svima.
Bio sam da vidim motor i da ga probam. Motor u losijem stanju nego na slici. Farovi ne rade, ne pali na dugme, kada smo ga upalili na kurblu iz karburatora isteklo pola litre goriva (nije kapljalo vec je curelo), pretpostavljam da je bilo neko crevo, jako lose je vuko kada sam ga vozio, mozda jer je isteklo gorivo, posle 1 minut se ugasio i vise nismo mogli da ga upalimo. Volan lose centriran (ide tocak u stranu dok je volan na sredini), plastike lose. Sajla od gasa viri iz rukohvata.  Kostao je 400e, cenu sam spustio na 350. Sva sreca nije radio notar subotom, treba u ponedeljak da idem opet da ga prebacimo na moje ime. Sta vi mislite? Da li od navedenih simptoma moze ispasti neki  veci problem i da li da ga kupujem u opste? Ipak je samo 350e u pitanju, ne mogu ni da ocekujem da bude sve dobro. Motor nije bio u stanju kao sto je pisalo u oglasima, tako da cu otkazati kupovinu bez pardona ako budem tako zeleo. Steta, zaboravio sam da fotografisem motor. Vase misljenje bi mi znacilo.

Promenio član Dukati Duka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

na oglasu je ko bombona al izgleda da je slika od ranije. mozda se i varam, ali svakako izgleda kao da je dugo stajao 

a3a5b971ee00-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Free, 2006. godište, Scooter, vozilo prešlo 20000 km, Novi Sad. Cena 400 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član Dukati Duka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

rucka gasa  se dosta tesko okretala i isao je 15 na sat sve vreme dok sam davao gas i onda pred kraj naglo ubrzava. Razumem da se sve da nastelovati ali opet ne zelim nesto sto nije bezbedno. Kocnice jako duboke, stizu do rucki i jako se lako stiskaju. Ja ne znam, mozda tako treba, mada ne verujem. Mozda se cudno ponasao zbog praznog rezervoara sto se tice gasa.
Povescu nekog sa sobom ko se razume sledeci put. 

Promenio član Dukati Duka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Hvala svima! 
Videcu da li cu uspeti jos da spustim cenu. Zalepio sam se za free i gotovo :) Drugi Piaggio free su svi iz 2000-te, dok mi je ovaj iz 2006. Koliko sam ja mogao da vidim na internetu, problem sa curenjem goriva  je verovatno u igli karburatora (ispravite me ako pogresno nazivam delove), istopila se gumica na igli od stajanja na suncu pa curi. Provericu i plovak. Sto se tice gasa, sajla gasa otisla pa rucka lose vrti i ne vraca se do kraja. Volan se da ispraviti lako. To su neke moje internet analize, mada mozda je i tako. Ako spustim na 300e kupujem pa cu sam sve to resiti. Videcemo. Po mojoj proceni, to ce sve izaci ne vise od 2000 din, samo da ga pokrenem, za dalje cemo videti, verovatno ima jos 100 drugih stvari koje ne valjaju. 
Veliki pozdrav! 

Promenio član Dukati Duka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja