Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora za skuter

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Zdravo, siguran sam da ima hiljadu ovakvih postova, ali nov sam na forumu i ne snalazim se jos uvek. Imam polozenu A1 kategoriju i spremam se da od plate kupim skuter kojim cu da obavljam posao. Ideja mi je da prvo kupim neki krs koji ce da izdrzi bar do leta, a zatim cu da ga oteram kod drugara u selo i da kupim ozbiljniju masinu. Skuter ce mi sluziti za posao i takoreci sam ce sebe isplatiti. Tomos nije opcija jer ce me zaustavljati policija na svakom cosku. 
1 interesuje me da li da uzmem neki skuter od 300e pa da ga menjam sto pre kad obavi posao, ili da u startu uzmem neki malo skuplji. Motor od preko 500e nije opcije jer gledam da sto pre stanem na tockove jer ce mi se isplatiti.
2 moze i neki predlog vezan za marku skutera i model
3 ako neko ima jeftin skuter za prodaju koji je registrovan i u voznom stanju, neka se slobodno javi
pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ne znam, mozda im bude sumnjivo jer vecina tomosa nisu registrovani. Mozda i gresim. Takodje zelim cetvorotaktni motor jer sam cuo da manje trose. Motorom bi prelazio najmanje 60km dnevno, isto koliko trenutno prelazim biciklom, tako je da gorivo velika stavka u mom slucaju. Na kraju mozda i uzmem apenca. 
Imam jos jedno pitanje, primetio sam da dosta skutera od 50cc ima neke stare bele registracije, svi vlasnici navode da su im motori registrovani, ali mi je to malo sumnjivo, ne znam, tek ulazim u pricu. Koliko sam shvatio, ako im je motor trajno registrovan, registracija bi trebala da bude zute boje. 
Takodje me interesuje na koje stvari treba obratiti paznju pri kupovini skutera, neki link sa foruma bi bio koristan.
hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Trenutno me iz oglasa najvise interesuje Piagio free od 400e. Pretpostavljam da su Italiani pouzdaniji od Kineza. Takodje sam bacio oko na par Sprint skutera. Cudi me da nema hondi i jamahi do 400e. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mora da ima zutu tablicu, sa belim tablicama nisu regularni. A skuterom od 300e tesko da ces uspeti svaki dan da ides na posao 60km jer za te pare mozes samo neki krs da kupis. Ako nadjes regularnog tomosa, ne bih bezao od njih, verujem da za 300e mogu da se nadju u solidnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 13 minuta, Dukati Duka je napisao:

Jel 40 000 km mnogo za taj skuter?

Zavisi u kakvom je stanju, kada i kako je odrzavan.

Tebi bi najbolja opcija bila 50cc 4T ili 125 4T. Manje trosi od 2t, sto je za tebe dobro.

Ako imas mogucnosti uzmi nesto bolje, da ne bi posle prodavao i ponovo kupovao, zezao se sa papirologijom itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

nspei-hvala!
Izgleda mi da cu uzeti free. Shvatio sam da je to dosta dobar motor i da cu moci dugo da ga vozim ako ga lepo sredim. Bice super radna masina, a za putovanja cu da kupim ozbiljan motor kada budem imao para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Nađi 4T mašinu sa menjačem, manje troši nego CVT varijanta

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Imam jos par pitanja
Svidja mi se jedan piagio free, ali vlasnik navodi da ponekad migavci nece da upale. Da li to moze biti veci problem sa elektrikom? Ili je manji kvar u pitanju?
Takodje me interesuje koliko moze da kosta registracija za piagio free , posto sam nasao jos jedan free koji mi  deluje malo ocuvanije po istoj ceni i koji je presao duplo manje kilometara, ali mu registracija uskoro istice. 
Hvala svima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Dakle APN6, u ne tako sjajnom stanju. Probaj naći Kymco VisaR sa menjačem, ima ih 4T od 50, 70, 90 ili 110ccm

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Super, probacu da bacim oko  na neke 4t skutere. 2t masine od 50ccm su brze ako se ne varam, tako da i oni dolaze u obzir. 
hehe Tomos, bio bi najupadljiviji batica u gradu :) moze i to da se desi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

2T oće da srkne 4L ko iz šale. Troši ko nova Honda CB500

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Koliko kosta registracija za motore  50ccm? ne mogu da nadjem na internetu. Od skutera na oglasima u okviru mog budzeta koji su registrovani ima samo nekih motora sa odgrizenim zadnjim delom ili sa nekim rupama koje ne znam cemu sluze :) pored toga Tomos, neki Kinezi i Piagio free. Da li bi se malo izvukao sa 2t skuterom sto se tice potrosnje goriva ako bi ga vozio na primer 40km/h u proseku?

Promenio član Dukati Duka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Druže, za 300 evra ćeš samo sebi natovariti muku na vrat. To može, ako znaš sam da središ gomilu gluposti koje će ti se javiti na takvom motoru, a po prethodno napisanom vidim da ne znaš. APN ćeš teško naći da je regularno registrovan, plus što on tek traži često čačkanje i puno troši (realno 3.5 do 4 litre po gradu), uprkos nostalgičnim legendama o njima. Kineza ćeš više gledati i mrzeti nego voziti. Bez 500 evra nemoj da gledaš, a za te pare može dobar free, kymco ili nešto slično. Kymco 4t 50ccm troši 2.5 litre u gradu, kad ga maltretiraš, a zahvalan je i pouzdan. Registracija će ti biti 4500-6000 zavisi da li praviš saobraćajnu i tablice. Pozdrav i srećno u izboru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Imam par dobrih drugara koji su odlicni mehanicari amateri, sredjivali bi te sitne gluposti zajedno. Razumem da APN mora da se cacka svaki cas, to nije za mene. Svakako me interesuje da naucim da sto vise stvari radim sam na motoru. Budzet mi je 400e i cini mi se da ima par motora koji u opste nisu djubre, mozda gresim. Svakako moze da se desi da sacekam sa kupovinom mesec dana pa da ulozim 500,600e. Mogu cak i da uzmem neregistrovan motor od 400e pa da ga cackam mesec dana i registrujem ga. Taj Kymco zvuci super.
Hvala svima na informacijama! 

Promenio član Dukati Duka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Najzahvalniji što se tiče održavanja, pouzdanosti i potrošnje su se pokazali Kymco 50 4T i Yamaha ybr 125.

Ako ih nađeš u urednom stanju i održavane pun pogodak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja