Jump to content

Moto Zajednica

Kineska kopija masine Honde XL 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav svima . Da li neko zna koja je Kineska 4t masina identicna kao Hondina u xl 125 ? Citao sam negde po forumima da se prave identicke kopije kao hondina masina pa ako neko nesto zna o tome neka javi . Hvala i pozzzzzzz 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Najpoznatiji, možda i najkvalitetniji proizvođači Honda kopija su Lifan i Zongshen. Kako vreme prolazi i oni se ažuriraju, pa sada već ima ozbiljnih kopija agregata sa ubrizgavanjem sa ovim imenom (ima ih još), pa može biti da se "starijim" agregatima bavi neko malo manje poznato ime (manja fabrika). Ima ih sa imenima koje nama nije ni lako izgovoriti. Ako imaš osnovno znanje engleskog ne bi trabalo da bude problema da tako nešto iskopaš po internetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Mozda da pokusas sa cg125 engine. Ima ih u raznim kineskom kvadovima sa manuelnim menjacem, sa manjimrazlikama.

Delova imas u Motobikeshop u Kacu ili NS, zatim na KP u Nisu itd.

Mada moze biti da delovi ne pasuju na japanski agregat.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Lifan i Zong...su polozene masine . Naleteo sam negde na netu covek postavio masinu i objasnio da je identicna kao i hondine 125 one na kurblu one stare . Pogledao ja glava isa . Meni treba za xl 125 pa zato i pitam . Identicno ista . Ali neko ime ne mogu ni ja da se setim a od ovih svakidasnjih nije . Zato sam i pitao mozda neko zna sta su iskopitali bukvalno isto . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 15.1.2021. at 11:43, slave74 je napisao:

Mozda da pokusas sa cg125 engine. Ima ih u raznim kineskom kvadovima sa manuelnim menjacem, sa manjimrazlikama.

Delova imas u Motobikeshop u Kacu ili NS, zatim na KP u Nisu itd.

Mada moze biti da delovi ne pasuju na japanski agregat.

 

Cg masine su sa bregastom dole i polugama za podizace ventile . Nemaju klasicnu bregastu u glavi koja je problem kod Honde . Interesantno je da su Kinezi upravo tu stavili lezajeve tj.klasicne lagere i resili problem . To meni treba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
WWW.MOTORCYCLES-CHINA.COM

China motorcycles - China motorcycle products...

Pretpostavljam da je ovo to što tražiš...(ako sam dobro iskopirao link)

Iako se klasiraju kao 125, svi ovi motori imaju veću radnu zapreminu, pa je zajeb u pretrazi brojka 125.

Motor koji tebi treba je OHC....oni češći su OHV (kao taj CG).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 26.1.2021. at 8:57, pronto je napisao:
WWW.MOTORCYCLES-CHINA.COM

China motorcycles - China motorcycle products...

Pretpostavljam da je ovo to što tražiš...(ako sam dobro iskopirao link)

Iako se klasiraju kao 125, svi ovi motori imaju veću radnu zapreminu, pa je zajeb u pretrazi brojka 125.

Motor koji tebi treba je OHC....oni češći su OHV (kao taj CG).

 

 

Izvini ali mi ne stizu obavestenja kada neko odgovori ovde . Nisi dobro link ne mogu da otvorim . Da mislim da si u pravi u vezi natpisa ali voleo bih da vidim sta si postavio . Hvala . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Aj' da probamo još jedared.

 

http://www.motorcycles-china.com/EnginesDetail.aspx?queryStr=p5x10x05x13x17x01o3w8w1vS8u9

 

Možda ti ovako stigne obaveštenje @draza

Slicno ali nije to to . Lik je pokazao sliku i napisao da je identicna kao hondina . Sve sam slike pogledao i bas je stvarno identicna . Meni je problem na mojoj tj. moga klinca glava . Tj. svakoj glava ne valja tu ne moze niko da me ubedi u suprotno . Neka vise nema manje . E sad ja sam odneo glavu i bregastu u jednu masinsku radionicu ili kako da nazovem ove sto rade blokove i glave , kupio lagere koji mogu tu da stanu i sad cekam da razbuse glavu da bi ugradili te lagere . I posle vise nikad problema nece da bude . Takoda cu da budem verovatno jedini u Srbiji koji ce to da odradi a posle ko hoce neka mi se javi jer covek mora da pravi alat da bi to odradeo . E sad ja sam video vec takvu kinesku masinu sa identicnom glavom i bregastom sa lagerima . Zato i trazim koja je to masina jer npr.glava u Kini za xl je 50e a bregasta oko 15 . Iskreno smesno pa dok traji . Ali bregasta vec ima ugradjene lagere . Tako je naprena da moze da se razdvoji a ne kao debilna Hondina . Tako da guglam trazim ili vec sta jer mi taj motor sredjujemo od nuje kao onu moju cuvenu xl600 . Bice i tema tu otvorena da se vidi sta smoradeli . Komplet od srafa , farbanje , ceo ram peskarenje itd itd......ipak to mu je prvi motor pa da mu ucinim kada vec voli te starije stvari a ne sportake i te gluposti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 27.1.2021. at 20:28, pronto je napisao:

Da mi kažeš..kad si već tu. Ko i Banji vari aluminijum i magnezijum...argonski?

samo Moravac aluminijum . Ostalo ces morati u Nisu . Magnezijum mislim da nece dobro da ispadne......Sad vidim odakle si....sta vozis....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja