Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje u 2021 (BOSNA-ALBANIJA-MAKEDONIJA-BUGARSKA-UKRAJINА)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Postovane kolege, sa obzirom na situaciju koja se izgleda nece menjati (po mom misljenju) ni u 2021 godini,

a gde smo ograniceni sa kretanjem i putovanjem motociklom, iznesite vase predloge, procene, iskustva

iz prethodne godine i planove za 2021.

 

Na sajtu ministarstva РЕЖИМ УЛАСКА ДРЖАВЉАНА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ПО ЗЕМЉАМА У УСЛОВИМА ПАНДЕМИЈЕ COVID-19

dat je pregled zemalja gde mozemo putovati, a gde ne.

 

Trenutno, a verujem da ce tako biti i cele 2021 godine, izbor nam je suzen na sledece zemlje:

Bosna, Albanija, Makedonija, Bugarska, i Ukrajina.

Navedene zemlje ne zahtevaju PCR testove, i koliko shvatam, putovanje ce biti moguce bez problema.

(Za povratak u nasu zemlju - tek cemo videti).

 

Vi koji ste tamo vec putovali prosle godine ili ranijih godina, iako o tome vec postoji dosta putopisa i informacija,

bilo bi lepo da i ovde sazmemo sve to jos jednom. Makar u vidu zimske razonode i razmisljanja o putovanju onim

prevoznim sredstvom koje najvise volimo, i da malo zaboravimo na političke teme, strah, nesigurnost i generalno kovid tematiku (iako od nje sve i zavisi).

 

Kao da caskamo uz kafu (ili pivo ;))...

 

Hvala drugari

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@Marko81, dosta je sve neizvestno, cak i to sto si naveo.

Ove godine se moglo normalno ici samo u Bugarsku (bez testova) i to u toku Septembra. Kako i sta, bice veliko pitanje u nastupajucoj sezoni.

Ostaje nam samo lokalna voznja, koja moze da bude vrlo zanimljiva posto je kolega @yogibear puno toga razotkrio u svojim sabranim delima - Kojekuda po Srbiji.

Licno, imam i par medjunarodnih ruta, koji ako se sve uklopi, voleo bih da proputujem. Ako moze, moze, ako ne, opet nista strasno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za ovu godinu imam isplaniranih nekoliko "vikend vožnji" po Srbiji i dve sedmodnevne "inostrane" ture (BiH i Albanija). 

Vožnja od mesec dana (po Rusiji i okolini) će verovatno opet da čeka neko bolje vreme). 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 25 minuta, Deki Katana je napisao:

Ostaje nam samo lokalna voznja, koja moze da bude vrlo zanimljiva posto je kolega @yogibear puno toga razotkrio u svojim sabranim delima - Kojekuda po Srbiji.

 

Uh, taj putopis je vrhunski. Pogotovo sto je izvrsno fotografisan i odlicno napisan. Ali Yogibear u odnosu na "ja" ima mnogo dobar bajk :) Eto, izmedju ostalog, jos jedna lepa zelja i plan za 2021 jeste da promenim motocikl. Treba mi nesto sa zicama na tockovima i dva cilindra, a onda se moze i na taj put.

 

Problem mi je sto sam Srbiju prosao uzduz i popreko, sto automobilom a sto motorom. Jednostavno, nemam inspiraciju. A i pivo mi je mnogo sladje i hladnije kad ga pijem negde vani.

 

Generalno, moj plan za 2021 je Bugarska-Ukrajina. Highlight bi bio obilazak Odese (moram da pomenem odlicni @severian-ov putopis iz odese) i Kijev.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 41 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ovaj pcr od 9000 u povratku nas kolje. :rat1:

Zar ovo nije važilo samo tokom novogodišnjih praznika tj do 10. januara.

Kako sad funkcioniose mini sengen, jel treba pcr u povratku ili ne.

...

pre 34 minuta, Marko81 je napisao:

Problem mi je sto sam Srbiju prosao uzduz i popreko, sto automobilom a sto motorom. Jednostavno, nemam inspiraciju. A i pivo mi je mnogo sladje i hladnije kad ga pijem negde vani.

:takoje:

...

Juče mi neko reče da je CG stopirala sve zabrane i da je danas za nas iz Srbije dozvoljen ulaz bez ikakvih testova.

Jel tačan ovaj info ... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
3 hours ago, Marko81 said:

Trenutno, a verujem da ce tako biti i cele 2021 godine, izbor nam je suzen na sledece zemlje:

Bosna, Albanija, Makedonija, Bugarska, i Ukrajina.

Šta vredi Ukrajina ako ne možeš u Mađarsku ili Rumuniju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 51 minuta, rast je napisao:

Šta vredi Ukrajina ako ne možeš u Mađarsku ili Rumuniju?

 

Tranzit kroz Rumuniju je dozvoljen. Madjarsku nisam ni uzimao u obzir jer sam vrlo blizu BG i RO granice, pa preko grane idem odmah tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@sasa ns 1 Ako moze normalno da se putuje, moze, ako ne moze, onda se ne putuje.

 

@Marko81  Ni ja nemam enduro motor ali svaka destinacija je dostupna. Boris je i obelezio dokle moze motorom, a odakle pesketrans. Mnoge od dosadasnje iznetih lokacija nisam obisao, tako da se otvaraju nove ture taman kada mi je ponestalo inspiracije.

 

Sto se tice Ukrajine, tamo je rat, tako da moze da se ode, ali ne kao turista.

1. Preostaje Bugarska (sto sam vec obisao u 2020 i opisao u putopisu "Bugarska - Septembar 2020), posto ima materijal za jos nedelju dana putovanja.

2. Rumunija, takodje da se prosiri obilazak na siri krug, np. do grada Jasi - Constanca - Bukurest (takodje obisao jedan deo 2019 i opisao u putopisu "Rumunija u septembru 2019", koja se i dan danas nalazi u ovoj temi (vidi nize na istoj ovoj strani, ako vec nisi).

3. Grcka - nisam bio na Krfu i zapadnoj Grckoj kao i deo Peloponeza do Sparte (isto zapadni deo).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ako otvore Rumuniju i Grcku, eto i mene najpre tamo. Mada, veca je sansa da nam Rumuni otvore vrata nego braca Grci, sta vise, mislim da ce nam oni zadnji i otvoriti granu (jedva su docekali da se ratosiljaju tomato turista. od ove godine tamo letuje samo EU elita :) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Grcka mi je na trecem mestu a i najduza je tura.

Ako se stanje normalizuje, najrealnija mi je Rumunija. U nekoj preliminarnoj varijanti, duzina putovanja je ista kao sto sam vozio Bugarsku, tj. nedelju dana (mozda koji dan vise za Bukurest).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Juče je u nekim novinama pisalo da grci od 1. aprila otvaraju granicu za srpske turiste koji su se vakcinisali.

Trenutno su pregovori oko onih uplaćenih aranžmana pa je to valjda prvi dogovor.

 

Bosna će biti uvek otvorena, CG se otvorila a tu su i albanija i makedonija u okviru malog šengena tako da je to u ovoj situaciji više nego dovoljno za vozikanje. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
5 hours ago, Marko81 said:

 

Ali Yogibear u odnosu na "ja" ima mnogo dobar bajk :) 

"Boj ne bije svijetlo oružje..." :popovanje: :) 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nikad se nijedna ovoliko velika i raznolika zemlja ne moze preci ili proci cela za zivota. Ma ni za tri zivota.

 

Moze se vozikati  amo tamo, ali to nije ni blizu sve.

Za zivota se ne mogu preci svi putevi, puteljci i stazice recimo jednog zlatiborskog okruga. A nekada su tu bili pravi kolski putevi.

Mozda treba nabaviti motocikli ili vozilo druge kategorije.Mozda malo probati peske. Pricati sa starim starosedeocima, koji usmeno prenose staro vreme, kada ih je bilo 3-4 puta vise u svakom zaseoku i zabiti.

 

Tako da nema zime, ni da zabrane putovanja u druge drzave.

Uvek postoji neka zanimljiva tura.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Sanjam o Turskoj ove ili sledece godine.

Rezerve za ovu godinu su mi BIH, CG, Al i MK

Ako Rumuni otvore onda su mi prioritet Karpati.

Optimista sam i koliko vidim imacemo veci izbor nego prosle 2020. godine.

Imam 10ak Google Maps ruta vec napravljlenih i samo cekam da startujem :)

Screenshot (13).png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@x-man pa i nije bas tako, uostalom Dejan Beric je validan izvor informacija pa ga poslusaj. Inace Ukrajina bas i nije neka destinacija za motore pa cak i da je najmirnije mesto na svetu.

 

@baneBP mapu koju si postavio vise izgleda Bugarska-Makedonija-nesto Grcke i Istanbul, sto je lep krug, ali nije Turska. Ako stvarno hoces da obidjes bar neki deo Turske (ne celu), onda napravi rutu bar do Antalije. Ovako ces puno km napraviti samo da predjes granicu a samo si zagrebao Tursku. Taj poduhvat zahteva mnogo vise dana, 3-4 nedelje pa da se kaze da si bio u Turskoj.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
3 hours ago, Deki Katana said:

 

@baneBP mapu koju si postavio vise izgleda Bugarska-Makedonija-nesto Grcke i Istanbul, sto je lep krug, ali nije Turska. Ako stvarno hoces da obidjes bar neki deo Turske (ne celu), onda napravi rutu bar do Antalije. Ovako ces puno km napraviti samo da predjes granicu a samo si zagrebao Tursku. Taj poduhvat zahteva mnogo vise dana, 3-4 nedelje pa da se kaze da si bio u Turskoj.

 

Znam druze ali jbga moram praviti kompromise. Imam na raspolaganju plafon 10 dana pa je po principu uzmi ili ostavi. Narednih 5 godina sigurno necu biti u mogucnosti da oslobodim 30 vezanih dana pa se snalazim ovako. Imam opciju da eventualno dodam Izmir i tih nekih 200km Egejske obale.

Turska zasluzuje daleko vise ali ce to ovaj put morati da saceka jer svakako bi planirao da se vracam vise puta. Za pocetak i Istanbul na dva tocka bi mi bio dovoljan trofej :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 6 sati, baneBP je napisao:

Sanjam o Turskoj ove ili sledece godine.

Rezerve za ovu godinu su mi BIH, CG, Al i MK

Ako Rumuni otvore onda su mi prioritet Karpati.

Optimista sam i koliko vidim imacemo veci izbor nego prosle 2020. godine.

Imam 10ak Google Maps ruta vec napravljlenih i samo cekam da startujem :)

 

 

Ako Rumuni dignu rampu bice i meni prioritet.

Turci traze PCR a ja bih da izbegnem ta cimanja. Zato sam naveo samo zemlje koje ne traze nikakve testove ili obavezne izolacije kao uslov za ostanak.

Mada, do leta videcemo sta ce i turci da urade.

 

Pre 4 sati, Deki Katana je napisao:

@x-man pa i nije bas tako, uostalom Dejan Beric je validan izvor informacija pa ga poslusaj. Inace Ukrajina bas i nije neka destinacija za motore pa cak i da je najmirnije mesto na svetu.

 

 

Nije bas toliko losa situacija u Ukrajini. Rat je na istoku, sa druge strane Dnjepra.

big.gif

 

Vertikala Odesa-Kiev rekao bih da je bezbedna.

 

Da se podsetimo odlicnog "stalker" putopisa za Cernobilj :)  

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
4 hours ago, Deki Katana said:

@x-man pa i nije bas tako, uostalom Dejan Beric je validan izvor informacija pa ga poslusaj. Inace Ukrajina bas i nije neka destinacija za motore pa cak i da je najmirnije mesto na svetu.

 

@baneBP mapu koju si postavio vise izgleda Bugarska-Makedonija-nesto Grcke i Istanbul, sto je lep krug, ali nije Turska. Ako stvarno hoces da obidjes bar neki deo Turske (ne celu), onda napravi rutu bar do Antalije. Ovako ces puno km napraviti samo da predjes granicu a samo si zagrebao Tursku. Taj poduhvat zahteva mnogo vise dana, 3-4 nedelje pa da se kaze da si bio u Turskoj.

 

Ukrajina je vise nego bezbijedna. Naravno niko nije lud da ide u Donbas....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@baneBP pa ako si kratak sa vremenom, mozda je Bugarska bolja opcija (ako je do sada nisi obilazio). Tu bi mogao 2 nedelje da izdvojis i mnogo podrobnije obidjes nego sto sam ja uradio 2020-te. @yogibear je upravo tako i bio ove godine (sada vec prosle) i njegov putopis tek sledi (ocekujem da ce biti bogatiji od mog dozivljaja te zemlje).

 

@Marko81 ako tebi ne smeta da se provodis u zemlji koja je u ratu i ima isti problem kao i mi, onda samo napred. Meni bi licno smetalo da obilazim prostore koji imaju neku muku, pogotovo ako mozemo da je poistovetimo sa nasom. To vazi i za obilazak slicnih podrucija u nasem okruzenju. Kao sto sam ranije pomenuo, moze da se ide, ali ne kao turista i ne motorom.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 1 sat, Deki Katana je napisao:

ako tebi ne smeta da se provodis u zemlji koja je u ratu i ima isti problem kao i mi, onda samo napred. Meni bi licno smetalo da obilazim prostore koji imaju neku muku, pogotovo ako mozemo da je poistovetimo sa nasom. To vazi i za obilazak slicnih podrucija u nasem okruzenju. Kao sto sam ranije pomenuo, moze da se ide, ali ne kao turista i ne motorom.

 

Deki, pa ne bih ja bas da lumpujem po striptiz barovima i da djuskam po partijima na plazi. Vise sam u fazonu da malo prosetam, razgledam grad i kulturu koliko mogu i neskromno popijem domace hladno pivo na nekom mirnom mestu. Od skoro imam i jednog negotinca tamo, ozenio se Ukrajinkom. Nisam stekao utisak da su u tolikom problemu kao sto pricas (mislim na zemlju). Ali shvatam i tvoj pogled na stvari.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja