Jump to content

Moto Zajednica

CB500x vs NC700x

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima,

Vec duze vremena razmisljam izmedu CB500x i NC700x i gledam recenzije i citam....

I neki dan sam napokon otisao uzivo pogledati oba i sjesti na njih. Dok nisam sjeo na oba motora, izbor mi je bio skoro 100 posto CB500, ali kad sam sjeo na NC.... Totalno sam promjenio misljenje.

 

CB mi je osobno imao osjecaj kao da sjedim na nekom malom motoricu, skuteru.....

Dok NC stvarno daje dojam velikog motora.

 

Uz to NC nudi i DCT, za koji ne znam sta da mislim... Koliko ie to dobro a koliko ne, kasnija prodaja itd itd...

 

 

E sad, visok sam cca 187, nekih 80-85 kg, ali mislim da to nije bitno sto se oba motora tice.

 

Pa da pitam jos nekoga za misljenje posto se i dalje ni sam ne mogu odluciti. Jedino sta me malcice "odbija" od NC je nacin voznje i ti niski okretaji.... Naravno i cijena rege i osigranja kod NC je nekih 90ak € visa na godisnjoj razini, ali to mi je zanemarivo.

 

Uglavnom, motor bi koristio za duze, krace voznje, po gradu, na dalja putovanja i tako....

E da, i bitno je da je motor A2 zbog kategorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Probao oba, kasnije kupio NC. 

 

CB je gabaritno manji i nesto nizi bajk od NC, tako da je pogodniji za vozace nizeg rasta (1.70-1.80).

Ni NC ne moze se pohvaliti nekom velicinom, pogodan tj udoban je za vozace 1.75-1.85, sve preko toga je zgrceno, manje udubno.

 

Sa tvojom visinom pre bi se odlucio za NC sa DCT menjacem i nemas brige oko tog menjaca i bojazni kako ce da ide.... ide odlicno.

 

Razliku u regi kompezovaces kroz potrosnju goriva jer nema bajka u toj kubikazi koji trosi manje goriva od NC (prosek 3.5L/100km).

 

Na kraju krajeva nemoj mene slusati, kupi sta ti srce vise ište :ljubav:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja moram dodati + za NC!
Vozio sam na testu CB i upravo je i moje misljenje bilo kao i tvoje, "mali motoric", bukvalno takav osecaj daje.
Prosle godine sam uzeo NC i totalno potvrdjujem tvoje vidjenje, motor!
E sad, jedino ako ces se svrljati samo po gradu bez putesestvija pa mooooozda CB, sve ostalo ide na stranu NC-a, po meni!
Naravno, tvoje oko, tvoje srce ce da zaigra i ti ces dati novce na kraju! Srecno!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Moje malo iskustvo kaze da je NC750X vrlo lak za vozhnju, a S varijantu i CB josh lakshi. Novi NC 2020 je malo nizhi ali ne znam dali ce biti u A2 kategoriji.
+ ide za NC do 2020

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Vozim cb500x (2015) 35kw ..tacnije vozio jednu godinu a posto sam van...vise stoji nego sto ga vozim ...

Takodje sam vozio i NC700 (35KW)...Ono sto mogu reci jedini plus za NC bi bio prostor za prtljag na mestu rezervoara sve ostalo po meni je na strani CB500. Motor je jako lak za voznju i dosta zustar, agilan jednom recju mnogo zabavniji od NC-a. Potrosnja je ista, kao i max brzina oko 190km/h stim sto je ubrzanje kod CB znatno bolje. NC je vise za krstarenje na otvorenom putu. Odrzavanje jeftinije kod CB kao i registracija. Kocnice su potpuno iste ali mi deluje da je bolje na CB sto je i logicno jer je nesto laksi ...sto se zvuka tice CB ima rezak zvuk a NC vise boboce zbog V masine...

Moj glas definitivno ide za CB

PS. Planiram prodaju za zainteresovane kolege 

Miki

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
Pre 8 sati, vasulopulos je napisao:

 NC vise boboce zbog V masine...

 

NC nema V masinu, vec parallel twin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Mislim da bi 700 trebao imati dosta manje vibracije.

Ali vidim da su misljenja izmedu CB i NC opet podjeljena.

 

Eh da, nisam napomenuo.

Skoro za istu lovu dobivam ili 2012/2013 NC ili 2017 CB....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
Just now, vasulopulos said:

Ja tvrdim da nema ...neka jos neko potvrdi ko je vozio, da ne bude hvali cigo svoga konja...

 

Ja ukucam na google vibration on cb500x i izadje mi gomila tema da ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Da nema nije tacno, po meni, ne znam bas dal je CB mirniji, nemogu se setiti bas tih detalja ali svakako mislim da to nije strasno i da ne treba biti znacajno za odluku i presudno.
Razmisljam po secanju dal smem reci da NC mozda ipak ima maaaaalko vece vibracije ali kao sto rekoh to je nista i, po meni, nije od krucijalnog znacaja.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Vibracije mogu nastati i od istrosenih lancanika i istegnutog lanca ...tu je vec kvar u pitanju ili neodgovarajuce odrzavanje. Moj CB nema nikakve vibracije niti u voznji niti u leru. A koliko se secam ni NC (vouzio sam ga 2014 par meseci). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Za nekoga je to vibracija za nekoga i nije, slazem se to je vec individualno, pricam standardno o radu, ponovicu samo da je to sve i ako se moze nazvati vibracijom u opsegu normalnih moto vibracija i da ne treba biti krucijalno za presudjivanje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iako su oba agregata u smislu postavke cilindara isti, nisu baš potpuno identični.

Tu se ponajmanje misli na radnu zapreminu. 

Oba su dvocilindrična...paralel twin...ali ih razlikuje ugao pod kojim su postavljena kolena na radilici.

Da ne ulazimo preterano u tehničke detalje, CB ima široko rasprostranjeno rešenje gde su pomenuta kolena (mesto gde se fiksira klipnjača) u međusobnom razmaku, u smislu rotacije, na 180'.

Na agregatu ugrađenom na NC, ta su mesta na 270' jedno od drugoga. 

U smislu pomenute, proste rotacije, bez dodatnih kontrategova i drugih rešenja, ova će se dva sklopa ponašati drugačije, pa samim tim i proizvoditi vibracije na drugačiji.

Balansiranje rotirajućih delova je izuzetno važna stvar, prvo u konstrukciji agregata, a i kasnije prilikom eventualnih intervencija (planiranih ili ne). Na to utiče puno raznih faktora. Vibracije utiču na kvalitetan rad agregata, ponašanje celog motocikla (i drugih mašina), njegov životni vek...ali i na naše zdravlje. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

U NC je završio L13A1 i-Dsi motor iz Honde Jazz GD1/3, samo polovina.
Male dimenzije, dve svećice i nizak momenat.
Tako sam negde davno pročitao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja