Jump to content

Moto Zajednica

Peda ET50 Slingshot 4t 2020 kit ili ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind

Pozdrav. Nadam se da mi neko može pomoći i dati savet.

Evo o čemu je reč:

 

Kupljen nov motor negde krajem oktobra 2020. Na prvom servisu (na 300km) stavljene rolnice od 6g (favbričke su bile 8.5g), zamenjeno ulje i sve regularno što se servisa tiče. Na drugom servisu (na 1037km) stavljena nova svećica i silikonski kabl sa kapom za svećicu jer se dešavalo nekad da kad upalim motor i treba da krenem, odvrnem gas a on ne povlači ništa niti krene, pa je serviser rekao sa je do toga. (Da li je to samo da se uzmu pare ili ne, ne bih znao, ali od tad mi se to nije desilo.) 

 

Prešao sam sa njim oko 1100km. Lepo ide, potrošnju nisam merio jer me ni ne zanima. E sad ono što me "muči" je sledeće:

Motor se "muči" dok ne dodje do 50km/h e tu onda prokine i solidno razvije do 60km/h nekad kad imam dovoljno pravca i da nije uzbrdo ide i do 63-64hm/h.

Nizbrdo uspe da izvuče i do 75km/h (po njegovom satu)

Ja inače imam 60kg i visok sam 180cm (nije baš bitno al ajde)

 

Ono što bih ja želeo od tog motora je da do tih 50-60 dodje lakše, a ne da me gomila nestrpljivih majmuna popreko gleda. (jer ja vozim sredinom puta ili pola metra od razdelne linije, boli me baš ona stvar da se vozim uz ivicu pa da se neko napravi pametan da me pretiče i otera sa puta).

No da predjem konačno na stvar, serviser mi je rekao da bi kit od 80ccm rešio stvar, a da pri tom nije potrebno menjati ni auspuh ni varijator ni karburator. Dakle stavio bi se samo kit, cilindar, klip (čini mi se da je spomenuo i drugu klackalicu i veće rolnice jer bi ove od 6g sad navodno bile prelake) sve ukupno bi izašlo oko 24000.

 

Da li se ti isplati?

Da li će biti nekog poboljšanja?

I da li ću time potencijalno sjebati motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Dobices sve i skraceni radni vek. 

 

Tu je dilema u 2 stvari. Na moju visinu imas 24 kila manje :jee: Mrsav si, zamisli kako bi isao da si tezi. Bez sale

 

dilema 2 msm da ga je presolio sa cenom. 1/4 cena novog skutera... 

meta_image.png
M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Kako gledam, ni jedan kit nije preko 30e za kineze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind
pre 19 minuta, MaxiS je napisao:

Mrsav si, zamisli kako bi isao da si tezi. Bez sale

Pa valjda zato što sam mršav zato i ide do 60 i kusur... Ako ne kit, da li onda imaju neke blokade koje mogu da se poskidaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pozdrav,izneću ti moje iskustvo što se tiče 80 kubika.Sinu sam kupio daleke 2007 nov skuter Falkona, klinac je bio manji pa mu je odgovaralo ali sam ga kraduckao i ja pa mi je bio malo kilav zbog veličine skutera.Na preporuku servisera kupio sam kit ali komplet,cilindar,glava,bregasta i dobio ono što ti pretpostavljam da želiš.Dobar start krajnja brzina a i dvoje podnosi odlično.Štzo se tiče trajnosti posle 9000 km zamenjena radilica mogla je još ali me je nerviralo sitno lupkanje,znači komplet da samo cilindar i klip nećeš dobiti ništa.Toliko od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Pillager_Vlad je napisao:

Na prvom servisu (na 300km) stavljene rolnice od 6g (favbričke su bile 8.5g),

Ne znam da li je ovo uobičajeno za te skutere, ali stavljene su rolnice 40% lakše od fabričkih. To mi zvuči mnogo. Verovatno da zbog toga provrtava i nema snage da podigne kaiš, odnosno dobije snagu...

Probaj prvo da li je bolje sa nešto težim rolnicama. To ti je svakako i najjeftinije i najbezazlenije da uradiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

Ne znam da li je ovo uobičajeno za te skutere, ali stavljene su rolnice 40% lakše od fabričkih. To mi zvuči mnogo. Verovatno da zbog toga provrtava i nema snage da podigne kaiš, odnosno dobije snagu...

Probaj prvo da li je bolje sa nešto težim rolnicama. To ti je svakako i najjeftinije i najbezazlenije da uradiš.

Pa ne znam, ali sa fabričkim rolnicama je baš bio mrtav, sa ovim rolnicama od 6g je startniji dosta, ali i dalje mi nije to to.

Od 0 do nekih 25-30 km/h povuče okej (mada mislim da može bolje kada bi se nešto promenilo) i onda tu posle 30 kao da mu neko lupi šamar i onda od 30 do 50 je kao baba, nikako da navuče... Al kad dodje do 50 onda samo krene da kuca na skali.

A oseti se pri vožnji pri max brzini da on ima još snage, dosta "bruji" i nekad nakuca 2-3 km/h više pa onda spusti, kao da cima da želi još al ga nešto koči... tako da ako ima neku blokadu, prvo bih pokušao sa skidanjem toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Po tvom opisu, opet samo zaključujem da su rolnice prelake. Ako si sačuvao fabričke, možeš da napraviš i kombinaciju težih i lakših (raspoređuje se po svaka druga tj .teža, pa lakša, pa teža, pa lakša...)

Blokada utiče na krajnu brzinu, ne na ubrzanje.. Ja ne znam da li taj model ima blokadu, i kako je izvedena, pa ćeš morati da vidiš sa servisom.

Moguće je da mora da se menja CDI.

Ali sve jedno, ne očekuj da ćeš dobiti previše skidanjem blokade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Skini blokadu i nasteluj karburator.Imam 100kg Agilty50 samalom kilometrazom isto je kilavio.Posle intervencije leti u majci do 50 stize za 20-25sek,krajnja 65km.Start je osetno bolji bez blokada.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja