Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Pre nki dan radio nesto u jednom velikom ozbiljnom servisu  imaju desetak boksova za kola a i teh. pregled. 

Pitam vlasnika jel rade teh. za motore, kaze da su radili ranije ali vise ne rade jer nemaju ni jednog zaposlenog na tehnickim koji ima A kategoriju.

 Nisam znao da moraju da imaju A ali u stvari je normalno. Kako bi smeo neko da ga pokrene i uveze ako nema dozvolu za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kategorija treba za vožnju javnim putevima, dvorište tehničkog pregleda nije javni put, pa mu dozvola i ne treba.

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Treba dozvola sa sve kategorije. Prosli put kada sam registrovao motor pricao sa likovima koji rade tehnicki a i komšija mi počeo da radi. Morao da polaze za D da bi mogao da radi tehnicki na autobusima.

Ima i nema logike. Zamisli nekog ko ima B i treba da natera autobus na valjke, da manevriše i sl

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako su otvorili "po novom" onda je kategorija obavezna sto je i logicno, kako rece lemy ipak upravljas vozilom kroz liniju t.p.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova

U švabiji voziš autobus bez putnika s C kategorijom a tehnički obaviš u radionici;dođe ti (po dogovoru) ispitivač,pregleda motor i da papir ako je zadovoljan stanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Tu gde ja teram na teh su obojica polagali za A. Al opet im ne verujem iako sam dobar sa njima, jedva dohvata zemlju, mogu misliti sad kad im afriku oteram, nema sanse da dohvati. Al ne rade nikakav test u dvoristu nego na valjcima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S
Pre 20 sati, Motorcyclist je napisao:

Ja cu sutra verovatno na drugi, a imam jos jedan dan lufta sada sam video. Od posla vise ne znam ni koji je datum. Valjda ce im se do tada osusiti beton u dvoristu lol

Ako nisi jos uradio tehnicki, a verovatno radis kod mene u Bacu idi u MGO, kod njih je najjednostavnija procedura. Svi ostali nesto sernjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
1 hour ago, Kele101 said:

Ako nisi jos uradio tehnicki, a verovatno radis kod mene u Bacu idi u MGO, kod njih je najjednostavnija procedura. Svi ostali nesto sernjaju.

Resio sam kod njih. 

 

Uvek zeza oko zmigavaca sto nisu iste boje i fabricki. Na kraju cu morati kupiti 4 kom istih i mir. 

 

Takodje zasto na auspuhu nema utisnut model motora, iako ima homologaciju... Jbg valjda tad kad je pravljen se nije utiskalo ime modela ili na koje sve pase. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Motorcyclist je napisao:

Takodje zasto na auspuhu nema utisnut model motora, iako ima homologaciju...

Onda bi svaki TDM 4tx vratio jer svi imaju utisnuti 3vd (pored homologacije), model skoro nigde nema utisnut se kada proveri kod izadje za koji je model.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja jos cekam da mi na tehnickom makar daju kontakt :D Kad vidim koliko vas po Beogradima cimaju prosto me sramota sto ja sve zavrsim za 5 minuta

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S
On 14.5.2021. at 22:40, Biker-Boy je napisao:

Zanimljivo prica covek...

 

 

Odgledajte ako imate vremena. Jeste malo duže traje ali baš je lepo čovek sve objasnio šta nam rade. U principu sve ono što već znamo ali detaljnije objašnjeno i sa argumentima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Produžio regu za još godinu dana. Osiguranje 5.880 din (1. stepen), sve ostalo još 8.800 din. Ukupno 14.700 din. Sve fabrika, i sve gledaju na tehničkom ! Bez kofera...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Vala izgubio ukupno 3h skidajuci i vracajuci stvari sto ne prolaze tehnicki. Pazi nebuloze, prolaze ktm migavci na africi i dupli blatobran i ne fabricki nosac kofer kao i bocni nosaci, a NE prolazi stitnik fara i roll bar. Popizdeo, reko aj skinucu caskom, to caksom je iziskivalo i skidanje hladnjaka da bi se skinulo caskom, malo je reci da sam izgoreo. 
 

Za sledecu reg idem od tehnickog do tehnickog da pitam jel prolazi sa svim tim ili ne, da se ne zajebavam sa ovim svim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Za sledecu reg idem od tehnickog do tehnickog da pitam jel prolazi sa svim tim ili ne, da se ne zajebavam sa ovim svim

Za sledecu regu skidaces i migavce od KTM-a.   :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Za sledecu reg idem od tehnickog do tehnickog da pitam jel prolazi sa svim tim ili ne, da se ne zajebavam sa ovim svim

Samo nemoj čekati zadnji dan. Jbga, svi smo u frci sa lovom, ali regu za auto i motor gledam uvek mesec dana ranije da odradim, da ne bi bilo posle "ovo može, a ovo ne".

Pre mene bio lik sa astrom G. Auto spolja extra, sve fabrika. Našli mu na patosu 40 cm trulo. Ušao u sistem, ima 3 dana da izvari. A ovaj radi po ceo dan, jedva ga pustili taj dan ranije da registruje auto. Na zaj*bano mesto korozija, ne može da ga pusti, da prođe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Blazama motor nije reg svakako. Fazon je sto je u bgu u suncu prolazio zadnjih par godina bez skidanja icega a ovde ne prolazi. Ako je vec jednom zaveden u sistem kao takav, sto je problem onda ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ma, i ja sam počeo da sumnjam u "njihov uvezani sistem". Kao da niko na tehničkom ne proverava u bazi podataka kakav je motor/auto bio prošle godine, već svako radi po svom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

Ja sam skontao da je ove jedne mrzelo da rade tehnicki, tako da su izgubili musteriju nakon 13! godina. Isti motor, isto sve. Znaci ispravan i po starom i po novom, apsolutno sve na njemu isto kako je i bilo, osim naravno potrosnih delova. Al eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Blaza je napisao:

Ma, i ja sam počeo da sumnjam u "njihov uvezani sistem". Kao da niko na tehničkom ne proverava u bazi podataka kakav je motor/auto bio prošle godine, već svako radi po svom.

Nema uvezanog sistema, drugi mogu da vide samo ako ga neko "obori" i to registruje, tada u sistemu blinka upozorenje, slike ne moze niko da vidi osim inspektora u kontroli tako da to sto negde prodje apsolutno ne znaci da je i ispravno.

Racunajte i na to da nece svi raditi po "novom" iz nekog razloga pa sada pustaju sve dok mogu raditi, da vam to ne bude reper sledece godine sto ste sada prosli.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja