Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 3 minuta, bdada je napisao:

Evo licni primer: kisa, sednem u suto i krenem, voda pljas u krilo, zakocim, voda pljas za vrat, pored rucne konzola sa podizacima ... Caskom "kabriolet" po kisi, kratak spoj ....

Pa kroz taj tvoj zatvoren šiber može mačka da pobegne? Daj neki malo racionalniji primer?:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Čitam ovo o šiberima a pre nekih desetak dana sam dobio pismo od Mercedesa da se javim u njihov servis baš na proveru tog istog šibera. Vozim E klasu iz 2007. godine, sve moguće i nemoguće garancije su davno istekle ali je primećeno da na seriji šibera iz 2006. godine, koja je ugrađivana i početkom 2007., postoji fabrička greška. Naime, staklo šibera može da se odlepi i u vožnji jednostavno odleti i tako izazove nesreću. Ne budem lenj, odem do njih, odmah mi rekoše, sačekajte momenat da proverimo tačno da li imam problematičan deo ili ne. Vraća se i kaže: "Napravite termin za zamenu, šiber mora da bude zamenjen." Upitao sam gde se dogodila ta nesreća i koliko puta. Kažu, hvala bogu, nijednom. Tokom redovnih kontrola, onih koji uvek idu  u ovlašćene servise, primećeno je u nekom promilu sušenje lepka koji drži to staklo, a kontrola i eventualno podmazivanje šibera se radi na svake dve godine. Na tehničkom pregledu mi to nikada, niko, nigde ma ni pogledao nije a kamo li uopšte probao radi li. Zato su seksualno opštili sa mnom jer je folija zadnjeg stakla zatamnjivala treće stop svetlo (na prethodnom vozilu) pa sam morao da opsecam, felne nisu imale dovoljno dobru papirologiju i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Due je napisao:

Pa kroz taj tvoj zatvoren šiber može mačka da pobegne? Daj neki malo racionalniji primer?:jee:

Primer je odlican jer "na oko" sve lezi savrseno, da opisem scenu do kraja : skockan krenuo kod kuma na slavu, na mestu suvozaca ukrasna papirna vrecica sa rakijom, kafom, secerom u kocki ... :D

Inace auto bio ocev, pa mu drugar nesto sredjivao, pa nas dvojica napravili transakciju, to mi je bila prva voznja, ujedno i zadnja, raskinuli smo "ugovor" oma. :jee:

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 36 minuta, bdada je napisao:

 na mestu suvozaca ukrasna papirna vrecica sa rakijom, kafom, secerom u kocki ... :D

 

 

Minus u dnevnik ko kuća, ja ocekujem da spomenes neku puslicu ili šećerlemicu  a ti pored sebe stavio kafu i rakiju ...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@bdada,siber koji je dosao do te faze da "macka prolazi kroz njega",nije takav od juce.To je ona tvoja prica "odnos vlasnika prema vozilu"( cini mi se da si ti to napisao).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Kad šiber curi, u 99% slučajeva su zapušeni odvodi u A stubovima kola. Samo žicu proterati kroz iste i teraj.

Da i ja kažem nešto konstruktivno...:D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
Kad ne prodjes tehnicki i daju ti 3 dana da popravis a ti se ne pojavis za ta 3 dana kod njih sta se onda desi? Ili ako odes na drugi tehnicki.
Imam auto sa fabrickim plinom, boca za plin je tamo gde bi trebao rezervni tocak da stoji, uz auto sam dobio pumpu sa sve onim lepkom za prvu pomoc. Da li to menja rezervni tocak ili ce biti problem? 
Nista ne brini. Zet pre 10ak dana radio atest plina, sve normalno proslo, boca mu na mestu za tocak, tocak u gepek. Takodje i cale radio tehnicki pre nekih mesec dana, po novom, ista situacija, vazno je samo da imas rezervni tocak ili set za krpljenje. Ako te budu zezali samo im pripreti inspekcijom i da ces da ih prijavis, jer su vecina nestrucni, nepismeni, ne znaju da tumace zakon i da citaju sta utice na bezbednost a sta ne...
Sto se tice ovih 3 dana, bar u Svilajncu propada ti tehnicki koji si platip ako se ne vratis u roku od 3 dana, sto je po meni besmisleno, pogotovo ako je neki veci kvar, gde treba naruciti deo i ne mozes stici da otklonis za 3 dana. Tako da su uveli da ti 1000 din provere sve pre nego sto udjes na liniju, sto i nije lose, bolje to nego da ti propadnu 5-6000 din koliko kosta tehnicki kod nas

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 29 minuta, bdada je napisao:

Ja nisam napisao da maca prolazi, naprotiv na oko "dihtovao" , do prve kise, to @Due unosi pometnju u redove :D

Ma ne,mislio sam na odrzavanje vozila.

 

pre 19 minuta, Due je napisao:

Kad šiber curi, u 99% slučajeva su zapušeni odvodi u A stubovima kola. Samo žicu proterati kroz iste i teraj.

Da i ja kažem nešto konstruktivno...:D

Ako se slucajno ta kola ne voze po kisi (ima i takvih vozaca) pa peru se ta kola ponekad (valjda).Nece taj siber da pusti litar vode odjednom.Pa rodjace,zavrni rukave probaj nesto da uradis,pregledaj diht gume,otpusi odvodna creva.

Lenjost ili neukost ili kurcobolja,napravise debile od nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, ivica744 je napisao:

Pa rodjace,zavrni rukave probaj nesto da uradis,pregledaj diht gume,otpusi odvodna creva

E moj Ivice pa 70% vozaca nema pojma da moze spustiti farove kada optereti vozilo, dva gumba ili jedan tockic pred ocima :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 20 minuta, bdada je napisao:

E moj Ivice pa 70% vozaca nema pojma da moze spustiti farove kada optereti vozilo, dva gumba ili jedan tockic pred ocima :jee:

:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 10 sati, machak99 je napisao:

Tako da su uveli da ti 1000 din provere sve pre nego sto udjes na liniju, sto i nije lose, bolje to nego da ti propadnu 5-6000 din koliko kosta tehnicki kod nas

Ahahaha .... vrlo domisljato dranje.

Kakav smo narod , umesto da se mucne glavom kako pomoci  ljudima , biti fer i naravno  zaraditi , samo se razmislja kao skinuti kozu sa ledja. I  posle isti ti odu kod ljudi druge branse , ovi kazu a ti si taj sa tehn. sto me jebavao sad ja tebi malo kozu i sve u krug dok ne pocrkamo.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Sad će pregledači početi da rade privatno. Dođe ti kući i kaže može - ne može. To košta 1000 rsd. Jedino moraš na valjke.

 

Zanimljivo je da bilo kakav posao sa državnim aparatom u ovoj zemljici može da donese dodatni prihod. I tako za godinu najviše dve, kuća, stan...:D

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Stvarno, kakva je procedura za električna vozila? Ima ih kod nas. 

Gde je tu broj motora, izduvni gasovi, buka?:D

Ne može to bez toga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 18 minuta, Due je napisao:

Stvarno, kakva je procedura za električna vozila? Ima ih kod nas. 

Gde je tu broj motora, izduvni gasovi, buka?:D

Ne može to bez toga!

U naredne dve, tri godine ce se regulisati, budite strpljivi, do tada parkirajte svoja vozila. :D

  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Bliži se čuveni čin registracije, pa hajde da se opremim informacijama pred isti. Prošle godine sam imao peripetije s gospodom oko vizira i nosača kofera. Ranije je@bdada izneo članove pravilnika koji jasno govore da ti delovi ne podležu homologaciji i ispravnosti vozila(ukoliko sam dobro razumeo).

Sledeći 'problem' su zadnji polazivači pravca, koji su fabrički, ali izmešteni van gabarita kofera. Šta kažu pravilnici i iskustva po tom pitanju? Prilažem i fotku kako motor izgleda trenutno. 5b53f2f6a846c5c23e5f160964346d66.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja