Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

@bdada 

Kada istekne atest za plinski uredjaj , da li je dovoljno samo ga ukloniti iz vozila i normalno uraditi tehnicki ili treba neka potvrda od nekog "ovlašćenog" da je uredjaj uklonjen.

Promenio član *zeka*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Mora atest, jer se menja tezina vozila i rade se ostale prepravke, tako da je po mrni to suludo raditi, bolje odraditi reatest i nastaviti voznju na plin...

Sent from my IN2023 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@*zeka* kao sto rece kolega radi se atest "izgradnje" od papirologije treba overena izjava servisa (na A4 formatu napisati svojerucno kratak opis radova i overiti pecatom) i skuplje je od reatesta (produzenja) + se radi tehnicki ako traje registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 12 sati, *zeka* je napisao:

 

Kada istekne atest za plinski uredjaj , da li je dovoljno samo ga ukloniti iz vozila i normalno uraditi tehnicki ili treba neka potvrda od nekog "ovlašćenog" da je uredjaj uklonjen.

Mene je to vadjenje pre 2 meseca kostalo 17000 dinara i pogubio sam zivce dok sam to regulisao.

 

Na plin sam vozio vise od 10 godina i bio sam prezadovoljan njime al mi je zivce kidala administeacija, te treba drugo crevo te treba onakav ventil pa ajd zameni bojler u gepeku ... pa onda atest.

 

Kad svedem racunicu sve sto sam ustedeo na razlici u ceni sam dao na papirologiju. Ako ne i vise.

 

Ko taxira ili prelazi neku fensi km onda ok ali je to neka druga prica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 12 sati, Motorcyclist je napisao:

Da li su na motociklu obavezne fabricke dimenzije pneumatika, da li se to proverava?

I mene to zanima. I kako proveriti online VIN na motociklima od 10 cifara? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 14 sati, Motorcyclist je napisao:

Da li su na motociklu obavezne fabricke dimenzije pneumatika, da li se to proverava?

Uglavnom se upisuju postojece, proverava se ako su na oko predimenzionisane, za manja odstupanja niko ne pravi problem.

 

@Bojan82 nema veze sto ima 10 cifara, jedino mozes proveriti u bazi ABS da li je uvezen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: Honda vt 750 c

bio sam u četvrtak na tehničkom, samo što nisu rasklapali motor. Više od pola sata su čačkali proveravali čak su i sedište drmali da vide da li se klima. Preterali su ovi sa Zakonom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pitanje za stručne: dali šiber na autu mora biti u funkciji,dali se to proverava? Ujak ima pežo 405 koji je on kupio nov pa je ostavio zetu i nedavno ponovo sebi otkupio. Šiber niko nije koristio pa je sve zaribalo ali ne pušta vodu,ako ga rastavi teško gotovo nemoguće je da ponovo dihtuje jer je to ipak preko 30 godina staro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova
pre 10 minuta, Interceptor BP je napisao:

Pitanje za stručne: dali šiber na autu mora biti u funkciji,dali se to proverava? Ujak ima pežo 405 koji je on kupio nov pa je ostavio zetu i nedavno ponovo sebi otkupio. Šiber niko nije koristio pa je sve zaribalo ali ne pušta vodu,ako ga rastavi teško gotovo nemoguće je da ponovo dihtuje jer je to ipak preko 30 godina staro.

Silom prilika auto mi je 3 puta bio na tehnickom i sva tri puta su proveravali sve i siber.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@Interceptor BPМа само им треба нагласити у напред да то не ради и да не дирају. Ако буду правили питање, нека се окрене и оде на друго место.

Ја сам тако у напред нагласио да ми не раде прскалице за фарове, али да немам ксеноне, већ обичне, халогене сијалице и нису правили питање.

Само треба одмах рећи пре него што се уђе на линију (и пре него што се плати технички).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Siber bi trebao raditi i trebalo bi ga proveriti, E sad, kamera nema sanse da uhvati to malo kretanje gore/dole pa ni unutra ako se ne ide do kraja, jos kada je tamnije boje auto ...

Bocni prozori u odnosu na siber su vec druga prica, jos zatamnjeni pa nema sanse da ga cimnes a da se ne vidi, i nema potrebe za spustanjem do kraja, cimnes gore/dole radi, teraj dalje.

 

Prskalise farova, dosta auta ima "lazne" prskalice i sa halogenim sijalicama moze proci kao maska, ksenon - nema sanse, mora da radi.

 

Sirena, nema tonskog zapisa.

 

Ukazati pre pocetka rada, ako moze OK ako ne teras dalje.

 

@ser nema vise dosade, vecini je premalo i onih zakonskih 30min. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ajd što mi zadnji desni pod ručnom neujednačeno koči, probao pre toga, mislio sam da je ok. Ali da mi zadnji narandžasti migavci sa narandžastim sijalicama (menjao poziciju i video da je boja ispucala) svetle više belo nego što treba.

I kao nemaš rezervni točak, a on u gepeku. Ne sme, mora negde ispod poda da se zakači. A imam i set za krpljenje i sprej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Znači po našem zakonu taj auto '88 godište koji nije zardjao i sve ispravno samo šiber zaribao treba rashodovati i staviti pod presu jer je nemoguće kupiti nove delove za šiber koji je izgleda jako bitan za bezbednost naravno ako ga imaš inače nema veze.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Pre neki dan odvezao jedan kombi na tehnicki, jedan vice spremi dizalicu, trougao, ppa, drugi vice ne treba. Pa jel da vadim?

- Vadi kaze prvi

-Nemoj kaze drugi

Ma jeb te se.

I pazi bedak, dok su ga cackali rikne pozicija na krovu kabine :D

Reko, slikali ste ga na pocetku, jel vidis da radi na slici, vratite i kamere. Ma nemamo mi sta da gledamo, vozilo nije ispravno, dade onaj papir gde pise da ne radi gabaritno. I kao imate rok 3 dana da ispravite. 

Odem ja, zamenim pisljivu ubodnu sijalicu od 5w, zovem da zakazem za sutra, al kao prvi slobodan termin za 10 dana :klovn:, nema veze sto je ponovni, nema mesta.

I na kraju se sutra ujutro pokupim i odem pravo tamo, reko tako i tako, jel mozemo odmah. Drugi neki likovi, druga smena, uljudni, totalna razlika od ovih dan pre toga, kaze naravno, da zavrsimo bus i imamo lufta da te ubacimo izmedju. Top.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kad ne prodjes tehnicki i daju ti 3 dana da popravis a ti se ne pojavis za ta 3 dana kod njih sta se onda desi? Ili ako odes na drugi tehnicki.

Imam auto sa fabrickim plinom, boca za plin je tamo gde bi trebao rezervni tocak da stoji, uz auto sam dobio pumpu sa sve onim lepkom za prvu pomoc. Da li to menja rezervni tocak ili ce biti problem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@mrle migavci na tvom autu ispravno svetle jer pravilnik kaze "svetlost zute boje" ili smo svi daltonisti jer svi sijaju narandzasto.

Isti taj pravilnik spominje samo rezervni tocak a mesto za isti i dizalicu pravilnik ne poznaje. 8)

 

@Sharky - Alex

 

IMG_20210906_202810.thumb.jpg.d527ca6c24cb46ff8f038738257de154.jpg

 

@Interceptor BP a sta sa naknadno ugradjenim siberima gde je secen krov? Secas se, ima ih jos, bilo aktuelno 80 i 90ih ... atest, prepravka :D ... 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Pa ako je siber razlokan i pusta vodu, dok vozis, a pada kisa, moze da ti kaplje unutra, direktno po celu. I tako te iritira i ometa u voznji, pa ne mozes da drzis pravac jer ces malo po malo da se hvatas za peskir :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Vozne ne ali tehnicke da, ni jedan sklop ne treba potcenjivati koliko god izgledao prost.

Evo licni primer: kisa, sednem u suto i krenem, voda pljas u krilo, zakocim, voda pljas za vrat, pored rucne konzola sa podizacima ... Caskom "kabriolet" po kisi, kratak spoj ....

 

Kod nas definitivno treba izbalansirati stvari, sa jedne strane vozaci kojima nista nije bitno (ima cak onih sto za lose kocnice kazu "pa ne vozim brzo") , kontrolore koji slabo tumace pravilnik pa samim tim posao ne rade kako treba i na kraju zakonodavca koji od pravilnika napravise drnč.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja