Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Opet preterivanje, ovo je situacija gde je tehnicki 100% u pravu a evo i zasto:

 

Propisi kazu sledeca- kada nije moguce ocitati broj motora bez rastavljanja dovoljno je doneti potvrdu predstavnika proizvodjaca ili ovlastenog servisa da se u vozilu tog broja sasije nalazi motor tog koda i broja, kraj.

Servis ni predstavnik nisu duzni da ga fizicki ocitavaju nego prepisu iz evidencije.

Vlasnik tu potvrdu cuva za sledeci tehnicki, problem resen bez da je srafciger pipnuo motor.

Na stranu sto to i nije tako lose, u slucaju zamene agregata pokaze se potvrda i nema potrebe za carinjanjem, cukanjem ... kao nekada PUS.

 

Drugi par opanaka je to sto je vodjenje broja motora nebuloza, ne zato sto su ga svi izbacili (sa razlogom) nego sto motori vise ne lice na predjasnje pa zbog silnih agregata i elektronike ocitavanje broja postaje nemoguca misija i za servise.

Zadrzati u evidenciji kodnu oznaku eventualno, zbog kupovine delova i da se spreci ubacivanje mnogo jacih motora nego sto je fabrika predvidela, tolerisati do 30% u razlici snage i to bi bilo dovoljno.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Drzava izmislja gluposti a sve se slomi na obicnim gradjanima, mi korisnici pickaramo tehnicki, tehnickim pregledima vezane ruke zato sto drzava hoce kaki nece kaki.

U srbiji je jako malo strucnih ljudi koji rade na svojim pozicijama a pogotovu u drzavnoj sluzbi. Nema nikoga strucnog ko ce prihvatiti odgovornost da presece sta je bitno a sta nije na tehnickom i da sve to lepo sroci i potpise na kraju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, zaludan je napisao:

Ako to njegova ABS ne može da reši, šta radi običan čovek?

Okanovic je obican privatnik samo mu firma ima "zvucno" ime pa lici da se pita nesto, nema veze sa ABS. 

 

 

Pre sat vremena, ser je napisao:

A pazi asocijaciju tehnickih, predlazu da nov auto ide na PUS-ovanje :lud:

Rece predsednik Marinkovic koji nema tehnicki pregled ali prodaje opremu za iste. ;)

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jos bih dodao da postoji pravilnik o utiskivanju brojeva, organizacija koja zeli dozvolu za utiskivanje mora imati poseban objekat velicine skoro kao linija tehnickog i nista drugo da se ne obavlja osim utiskivanja.

Tako da se dzabe nadamo izbacivanju broja motora, utiskivanje broja sasije je mnoooogo redje pa bi bilo apsolutno neisplativo ulaziti u pricu.

 

@Sharky - Alex na motociklu se ne proverava parkirna.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 19 minuta, bdada je napisao:

Okanovic je obican privatnik samo mu firma ima "zvucno" ime pa lici da se pita nesto, nema veze sa ABS. 

"Komitet za bezbednost saobraćaja" je privatna firma prof. Vujanića koji je mentor dr Jevtiću a Okanović je zaposlen u istoj.

 

Zanimljive slučajnosti?

 

Naravno da papirološki ništa nije istina što sam rekao.:D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Па увек је тако тестирана, како да се провери да ли уопште ради док ауто стоји, да га гурају? 
 


U krajnjem slučaju da, neka deluju silom na parkirano vozilo koje ima parkirnu kočnicu koja se aktivira kako je proizvođač predvideo.

Možda je krajnje vreme da se prizna da moderna vozila prevazilazi tehničke mogućnosti ove nazovi države i tehničkih pregleda sve zajedno. O ovome smo diskutovali pre nekog vremena kada je kolega kupio novi NC kome žmigavci stalno svetle i tako ne zadovoljava uslove za tehnički na koji u početku ne mora da ide. Stvarnost prevazilazi svaku parodiju. cc25a0b150df96f937d682156e560846.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 15 minuta, X8 Vračar je napisao:

U krajnjem slučaju da, neka deluju silom na parkirano vozilo koje ima parkirnu kočnicu koja se aktivira kako je proizvođač predvideo.

Tako su nekad policajci proveravali na ulici i pisali kazne za neispravnu rucnu-parkirnu,sto naravno nije bilo po propisu i padalo kod sudije za prekrsaje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

...pise kurir

Ako rezimske novine pisu o nelogicnostima,vrlo verovatno se sprema neka promena. Samo dok glavni ne nadje slobodnog vremena da kaze da mora da se resi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Pozdrav svima, imam konkretno pitanje. Moja vespa gs160, 1962. godište, fabrički nema žmigavce. Na vespama su počeli da ih ugrađuju tek krajem 70-ih godina. Da li ću po novom pravilniku moći da prođem tehnički bez njih ili moram da ih ugrađujem naknadno? Postoje varijante za ugradnju u korman, na krajevima, i tada su oni vidljivi odnapred i odnazad. Da li su u tom slučaju dovoljna ukupno dva? Ovi koje pominjem imaju homologaciju (E8 oznaka).

Hvala unapred na svakoj korisnoj informaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Može se i bez migavaca, odručiš i priručiš kad skrećeš :)  Isto tako jugić nema pojaseve pozadi. Mora da ispunjava kriterijume koji su važili u trenutku proizvodnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 18 minuta, nafetS je napisao:

Može se i bez migavaca, odručiš i priručiš kad skrećeš :)  Isto tako jugić nema pojaseve pozadi. Mora da ispunjava kriterijume koji su važili u trenutku proizvodnje.

Na žalost nisi u pravu. Odgledaj zadnji SAT. Moraćeš da staviš migavce koji su homologovani. Svuda u svetu važi da jednom stečeno vlasništvo ne može da se menja zakonom, tj važi se ono što je bilo kad je vozilo proizvedeno . Kad nas to nije slučaj jer zakone pišu nepismeni ljudi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ja se onda izvinjavam na pogrešnim informacijama. Znam i prošli put (kad je stupio "novi zobs", tamo oko 2010) da je bilo priče oko toga i ako je auto u "fabričkom stanju", to je to, nema budženja i dodavanja..
@pravnici, @bdada (kao čovek od struke) može komentar?
Sad sam se iznervirao, a uopšte nemam taj problem sa svojim vozilima :rat2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 887 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Samo to dodavanje migavaca je valjda prerada a to povlači i saglasnost proizvodjača a posle i atest ako se ne varam a možda se i varam a i ja sam se sad iznervirao iako ni mene taj problem ne dotiče.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Upravo zato i pitam. Produžio sam registraciju par dana pre famoznog 5. jula, na mišiće. Rekoše mi, nema više šanse bez žmigavaca. U starom pravilniku je bio izuzetak za motocikle registrovane prvi put pre 1971, sada je to izbrisano. A baš mi se ne da da ih dodajem, svaki šraf je fabrički... Ali izgleda ću morati. Zato i pitam, ako može neko da pomogne sa informacijom iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@zhex u pravu si, meni je u glavi 71 ali reko da proverim, pa kaze

 

IMG_20210902_171514.thumb.jpg.e14807e2dae908e30356ae1cef627405.jpg

 

 

Prvo nema st. 4 i 6 i ako nisu slucajno obelezeni ovo sto pricamo bi trebao biti st.5 

 

IMG_20210902_172114.thumb.jpg.3d3223141f68d6ccc7787ea5ff40759b.jpg

 

Novi pravilnik :grr:

Sutra cu proveriti u stampanom izdanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Hvala ti puno. Molim te, proveri pa javi. Ovo mi je jako bitno, da znam na čemu sam. Isto tako, da li je ostalo da mogu biti samo dva pokazivača, ako su vidljivi odnapred i otpozadi (tako je bilo u starom). Onda bih ugradio ove u korman, najmanje naružuju izgled.

https://www.sip-scootershop.com/en/product/indicator-sip-handle-bar-ends_57150000?q=Handlebar indicator

Plus što imaju homologaciju :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@zhex na zalost i u stampanom izdanju je isto, ovo je ocigledan propust u (nadam se) stampanju pravilnika i problem je ozbiljan.

Ovo je situacija na koju strucnjak Alvirovic treba da ukaze nadleznima umesto traceva sa linije.

Definitivno nekom treba skrenuti paznju jer ako ovako ostane a sastave pravilnik o old timer vozilima nece biti usaglaseni.

 

Zaboravih, ovi migavci sa linka mogu samo na moped L1.

Promenio član bdada
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Hvala tipuno, upravo sam pisao redakciji SAT-a, možda oni pomognu da se spreči katastrofa u najavi. Samo neko glupanderima treba da ukaže na štamparsku grešku!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

Svake godine po 2-3... Po vozilu! :D

Pre neki dan kolega bas isao u Milenijum na dostavu, reko taman uzmite koji list e.i, oni im dali ceo blok, kao valjda ce vam biti dosta :lol3:

 

Niste svesni kakvi sve likovi dolaze da voze :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Pa samim tim ova produzenja registracije, polisa nisu merodavna. 

Do 1000kg nosivost premijski 4,produzetak je oko 27.000 sa cenom tehničkog od 8.000din koliko je trenutno. 

Sve isto samo preko 1.000kg je oko 37.000din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja