Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 12.9.2021. at 2:13, Sharky - Alex je napisao:

Vlast je ogledalo naroda.

Možda je nekad bilo, ali danas je vlast ozbiljna nauka i biznis. Šta misliš da rade razne savetničke agencije, bacaju pasulj ili imaju model ponašanja našeg društva i na osnovu njega upravljaju. Ozbiljna lova se u uzde ulaže i nećemo ih se lako osloboditi.

Jedino ako neko uloži još veću lovu.

 

PS

Tek sad sam primetio da smo u temi o tehničkom :)

Promenio član mradomir
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bas tako, jedna od vecih zabluda je da izbori nesto resavaju, prvo se sazna rezultat pa se raspisu.

I orasi ispod stola su se kotrljali u jedan amper.

Mi kao gradjani mozemo da usicarimo samo na nekim sitnicama, tipa "motoristi blokirali naplatne rampe zbog cena putarine" i slicno ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ко ми нађе два Србина да се сложе ја ћу као трећи да одем одмах да им помогнем и да рушимо власт.
Писао сам у милион тема о народу, власти, српској слози, не бих и ову да оффујем.
Искрено, колико год не волим то да кажем и не прихватам то у себи, нема овом народу помоћи.
Погледајте и тему о актуелној актуелној ситуацији, све ће вам бити јасно о српској слози и јединству.
Што се тиче цене техничког (и горива) видим да свима одговара, почев од таксиста, аутопревозника (камионџија, фирми који се баве превозом путника), па и самих власника техничких прегледа који су уложили брдо лове у адаптирање постојећих да би испоштовали нова правила...
Таксисти, превозници... добили субвенције за нова возила, власници техничких добили прилику да високим ценама прегледа клемпају народ који и даље ћути... сви срећни и задовољни.
А народ се дели на партизане/четнике, на вакцинисане/невакцинисане, ( на GS-овце и остале мотористе:jee:)...
И тако у круг, замлаћујемо се периферним стварима, уз "стару добру", ћути добро је, само да МИ не буде горе...

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Vlast je oduvek bila i biće ogledalo naroda. Bez obzira na marketinške agencije, spin doktore i ostalo. Nije slučajno što sada ponovo imamo kralja Aleksandra, pošto smo ranije već imali dvojicu, ali iz drugih dinastija. Dakle, već smo imali predispozicije za ovako nešto. Kao što postoje nasledne bolesti kod čoveka, tako

 

Jednostavno, čak ni u diktaturi ne može vlada apsolutno protiv svog naroda, primer je negraničena carska vlast u Rusiji koju je smenio sam Ruski narod. Uz malu pomoć spolja, ali ipak je narod imao glavnu ulogu. I posle Nikolaja II, nastavlja se tradicija ruskih careva, samo što je jedan bio Crveni car, a drugi i sada trenutno vlada manirom ruskih careva.


Poenta posta - dok god narod trpi i guta sve što mu vlast servira, propblem je u samom narodu, jer mnoge stvari taj narod smatra prihvatljivim, što za druge narode ne bi bilo. A to je mešavina duboko ukorenjenih kulturnih stavova, verovanja i tradicije + nivo obrazovanja i svesti. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Da li je dozvoljeno da auto ima pozadi nalepljenu oznaku države kojoj ne pripada?

Često su vozači ponosni uvozom iz Švajcarske i Austrije pa ne skidaju CH ili A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
13 hours ago, rast said:

Da li je dozvoljeno da auto ima pozadi nalepljenu oznaku države kojoj ne pripada?

Često su vozači ponosni uvozom iz Švajcarske i Austrije pa ne skidaju CH ili A.

Ajd mani se toga. Drz se teme. Jos ce neko sad da pita jel kapice za ventile moraju da budu samo crne plasticne i srebrne metalne. Cita ovo i ko treba i ko ne treba. Stigli smo-dokle smo stigli, prepisujuci i sto treba i ne treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
On 14.9.2021. at 9:19, Marko05 je napisao:

Таксисти, превозници... добили субвенције за нова возила

Nije u radnji bas kao sto je u izlogu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Okacio u NC temi pa da i ovde podelim, dopis MUP-a o postupanju prilikom vrsenja teh. pregleda.

Stav 16. e sad na cega misle montazno/demontazni, na sam kofer i njegovo kacenje ili i nosace kofera jer se nosaci kace sa par srafova kao i krovni nosac na autu pa mu to dodje isto, sto nije prepravka.

Takodje kres bar nije ojacanje karoserije nego zastita koja cak moze da osteti karoseriju/ram.

Na pravim kres barovima cevi nisu zavarene za svoje nosace nego upresovane i trpe jednu deformaciju.

 

IMG_20211014_230836.jpg.08e248e53d8dd85149a88a3f984251b7.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pitanje koje se namece je i da li je i kuka za vucu, koja je atestirana i ima plocicu, ili kupimo originalnu skinutu sa nekog vozila, i montiramo je, montazno-demontazni uredjaj za prevoz prtljaga??? Nije prepravka, nije vareno u kucnoj izradi da bi se atestiralo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


nigde u zakonu ne pise da se mora skinuti, to je kao i lanci na tockovima npr, i da je sneg skinuces ih pre teh. jer ometaju rad.


Znači može i sa lancima na tehnički jer ja mogu da ih vozim i celog leta, a u zakonu ne piše da ne može. Moramo se boriti nelogičnostima protiv nelogičnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@X8 Vračar sa lancima mozes doci DO tehnickog ali neces uci jer nisu ispunjeni uslovi, prljavo vozilo, pun gepek ...

 

@MaxiS ako u petak ne prodjes zadnji rok je sreda, subota se ne racuna kao radni dan iako moze tehnicki da radi ako je subotu prijavio kao radnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1472 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 4 sati, X8 Vračar je napisao:

Znači može i sa lancima na tehnički jer ja mogu da ih vozim i celog leta, a u zakonu ne piše da ne može. Moramo se boriti nelogičnostima protiv nelogičnosti...

 

Vecu ces stetu napraviti svom autu nego njima (drzavi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ostadoh duzan da prenesem odgovor nadleznih na pitanje dodatne opreme.

Kres bar, maglenke - NE, moze samo ukoliko je vozilo tako izaslo iz salona i stavke navedene na racunu (ukoliko ne spadaju u standardnu opremu kao na GS ADV ...) .

Trenutno vazeci pravilnik ne prepoznaje dodatnu opremu u smislu "okaci i prolazis" jasna im je problematika i kako bi trebalo da funkcionise ali je trenutno tako reseno, tacnije ceka da bude reseno.

Trenutno MUP priznaje jedino uverenje o ispitivanju (atest) koje radi ABS ali je uslov saglasnost proizvodjaca sto npr Yamaha ne izdaje, ukoliko ABS ukine saglasnost (sto je u najavi) to je trenutno jedino resenje.

 

Sto se tice nosaca bocnih kofera to prolazi zbog dopisa koji sam iznad okacio.

 

Zakljucak:

Ako Vas "puste" na teh. mozete se zahvaliti.

Ako Vas ne puste nemojte se ljutiti.

 

Na zalost tako je kako je i mi smo malobrojna grupa pa cemo morati cekati da se rese mnogobrojniji problemi, kocnica je usaglasavanje pravilnika sa EU propisima sa jedne strane (na koji se drzava obavezala) i realnog ekonomskog stanja koje sputava sprovodjenje istih.

 

Tako je kako je :neznam:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
WWW.SRBIJADANAS.COM

Najniža cena sa pdv-om za putnička vozila za tu uslugu iznosi 3.070 dinara, a najviša 6.020 dinara. . Najnovije vesti iz Srbije - Online vesti, novosti Srbija Danas.

 

Za motocikle i mopede cena tehničkog pregleda sa pdv-om iznosiće od 2.120 do 4.120 dinara

Promenio član MOTOM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

ah, ja pisao u "tehnički pregled - iskustva"...
Kao što tamo rekoh, za te pare da tražiš da zapravo urade tehnički :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

možda je bilo pitano, možda ne.
@bdada na malom stromu my2022 su ubacili neku elektroniku pod sedište, nema više mesta kao na prethodnoj generaciji.
Gde bih trebao da udenem prvu pomoć na tehničkom? U tank torbu?
Da li je, po tvom mišljenju, potrebno skidati kutiju za alat koja je montirana između nosača bočnog kofera i motora? Tu sam mislio da ubacim nešto osnovnog alata i prvu pomoć inače, al ako moram da je skinem za tehnički...

hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@nafetS posto su po dopisu dozvoljeni nosaci kofera tj montazno/demontazni sklopovi za prenos prtljaga a kutija za alat se nalazi u sklopu istog - moze. :)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Zdravo, ja imam sad kad sam sve procitao jos nekih dilema. 

Naime blizi mi se uskoro kraj projekta sa RS125 pa me interesuje oko tehničkog pregleda par stvari. 

1. Radio sam vizir kod Ivana blago zatamljen, jel treba da se brinem da neću proći tehnički ?

2. Planiram da stavim neke aftermarket migavce pa me interesuje da li se gleda homologacija na migavcima sobzirom da su takoreći bitna tehnička oprema vezana za signalizaciju ? Ove što planiram da kupim nemaju homologaciju, a original teško nalazim + da su u dobrom stanju još teže jer je model iz 1996-1997 god.

3. Da li treba na još nešto da obratim pažnju pošto sam bukvalno rasturio sve sem agregata i većinu stvari menjam...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja