Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 299 postova

Ne zanima njih toliko sigurnost koliko pare;kod nas sve što je naknadno stavljano (iako ima homologaciju) se upisuje i kažnjava s oko 40€,svaki stavak je toliko.
U DE sam godinama prolazio s motorima koji su imali hrpu izmjena (imao sam homologaciju za sve) i ne samo da ništa nije upisano već me nisu ni tražili papire za to.
Isto tako su,pošto smo u YUrope pa nema carine a samim tim ni uvoza,izmislili unos vozila koji košta isto kao i prije uvoz.
Dobro je netko davno rekao: “Što južnije,to tužnije”.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Sa druge strane imam info da ce ABS izbaciti saglasnost proizvodjaca kao uslov, sto ce reci uputstvo za montazu i plati, na zalost.

Ovo bi rešilo svu moguću dodatnu opremu. Ipak smo mi potomci Resavske škole ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


sve drugo nije uredu. Tenicki vazi god dana,skup je i glup,registrac je skupa,uvoz je otezan i glupostima ogranicen,gorivo je skupo, polaganje za A je skupo,B kategorija pokriva samo motocikle do 49ccm sto nije praksa u


Treba da se pusti onaj Ш uvoz za 100e po komadu pred izbore da se narod napali, pa ih posle sve oboriti na tehničkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 13 sati, bdada je napisao:

Po toj logici jedino resenje je uraditi ispitivanje (atest) ALI vec sam se ranije

 

Pre 13 sati, bdada je napisao:

Sa druge strane imam info da ce ABS izbaciti saglasnost proizvodjaca kao uslov, sto ce reci uputstvo za montazu i plati, na zalost.

Kad bi sve ovo bilo ostvarivo,ima li se neka pretstava koliko bi kostao atest ili sta vec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Homologacija je nešto čime se bave proizvođači.... i tačka. Ne zamlaćujte se time. U idealnim uslovima, proizvod koji ne zadovoljava trenutno važeće standarde ne bi trebalo ni da se nađe na tržištu. Samogradnja kao vid da se do neke dodatne opreme dođe je validna opcija...ako se opet ispoštuju pravila. Nisam odavno čuo da je neko nešto nosio na Mašinski fakultet u Bgu, gde se to obično radilo...i dal' to još kao institucija (laboratorija koja izdaje sertifikat o saobraznosti) postoji. Jedno vreme je moglo da se, recimo, napravi prikolica...ali je uslov bio da sav materijal mora da ima i dokument o saobraznosti...plus da radove izvrši lice ili radionica osposobljena za tako nešto. Čitaj, nema više pola auta sa otpada, par štopaljki, kilo elektroda i gajba piva...i prikolica....što iskreno i nije pogrešno.

Znači, homologacija nije predmet kojim se bavi privatno lice...kupac nečega što nije po standardu. 

A to, da sva ova priča služi da se uzme lova...stoji, naravno...ali isto i znači da nas sve zajedno boli patka za bezbednost. Ne razlikuje se mnogo onaj koji to naplaćuje i onaj koji je spreman i hoće da plati (s' tim da ovaj prvi ima veći saldo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, ivica744 je napisao:

Kad bi sve ovo bilo ostvarivo,ima li se neka pretstava koliko bi kostao atest ili sta vec?

Ako bi izbacili saglasnost imali bi ispitivanje 10500 din. na to bi isao izvestaj koji popunjava tehnicki ali kada se radi 30 dana pre isteka taj teh. se iskoristi za produzenje reg. ( da se ne radi i placa dva puta) i promena saobracajne jer bi masa bila veca za 5-10 kg.

 

edit: ako bi proslo tako dobra stvar je sto u cenu jednog ispitivanja ide sve, tipa kres bar, nosaci kofera, maglenke ... ne mora svaka stavka ponaosob.

Promenio član bdada
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
On 25.7.2021. at 2:39, bdada je napisao:
On 25.7.2021. at 0:23, sixi je napisao:

a baska pored svih gluposti vezanih za teh.pregled , smeta mi sto ne mogu da prisustvujem i da gledam isti.

Najsretniji sam bio kada sam upravljam svojim vozilom pa i na valjcima.

Od sada ces gledati, svaki teh. je u obavezi da ima monitor u cekaonici i imas prenos uzivo.

Nego kako ti to zamisljas da ti sedis i kocis na valjcima?

Svako ko ima polozeno zna kako se koci u voznji ali ne zna svako kako se koci na valjcima.

Da ne mislis kako od toga pravim nauku, ne, uslov za rad je trogodisnja skola mmv pa ne moze biti nauka ali postoji procedura koja se mora ispostovati, ili svakom ponaosob da objasnjavamo sta i kako jer bolje koce od nas.

 

On 25.7.2021. at 0:23, sixi je napisao:

uzmu neki aparatic nemam pojma ni sta , nesto namotavaju tamo vamoi kao sve je ok

Nemas pojma sta je ali je KAO ok.

@bdada

 Zamisljam tako , kako sam nekada i radio.

A to kako se koci na valjcima me niko nije ni pitao da li znam , niti  rekao kako "bi" trebalo , vec sam godinama sam naterivao auto na valjke i kocio. ( da ne bude zabune ,vozim od 94-te i pricam o nekada ) , posle poceli da izigravaju zapad i lizanje dupeta za kintu jer  je ojacalo brojno stanje konkurencije , pa kao sedi popi kafu mi cemo i te fore  a opet pored valjaka  i hemiske - nista. 

 

Sto se tice "nemam pojma sta je a kao OK" , pa recimo ovako. Ove god. registrovan u maju, zbog posla nisam mogao da prisustvujem vec sam ostavio motor s pocetkom a dosao na kraju radnog vremena po njega , i nemam pojma sta su radili -gledali i sl. i to jer je jedan od radnika bivsi kolega pa sam imao poverenja da im ostavim motor. Ali zato prosle godine u Maju , uteram motor na liniju , naravno kofere da skinem i iznesem van vidnog polja slikanja istog ( i ako su na isti- kontakt kljuc) , kao i ja sam . Pogledali su dimenzije guma i prekontrolisali iste, pregledali signalizaciju komplet i rekli kako je lep. Reko to je to, kaze da. Pitam za kocenje, jer znam sta sam doterao , kaze mi lik , pa necu ga valjda vozati po dvoristu ja - uze neki aparatic u ruku , nisam video sta i kaze mi to ovako namotamo. E pa ti bi trebao bolje od mene da znas sta oni to namotaju sem para.

 

I jos nesto. Izvinjavam se ako je ko pisao , nisam stigao sve da procitam , ali .... ako sam ja na tehnickom neispravan kada doteram motor sa koferima koje necu da skinem , to znaci u prevodu da me policajac na putu zaustavi sa koferima i posalje na vanredni tehnicki ja sam neispravan i platim kaznu.Za cega onda uopste i placam tehnicki satro bez kofera, da bi smeo da vozim samo kada sam bez njih.Tuga ...... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

U prethodnih 5 dana sam registrovao 2 motora, oba prošla bez problema, nisu pravili problem jer nije fabrički, ali je svakako bilo funkcionalno.

Skuter Tmax, imao Givi nosac kofera, vidi se iz aviona da nije to Yamaha stavila. Proverili ljudi funkcionalnost ostalih delova, kažu sve ispravno . Pre mene bio Tomos automatic A3, skarabudzena instalacija, bože sačuvaj, kocnice ne rade, vratili ga naravno pre nego što je ušao na liniju, korektno i sa njihove strane.

Sizuki DRZ 400, rep nije original, nego kraći, sa led stop svetlom. Migavci zadnji nisu takođe original, vidi se jasna razlika izmenju njih i prednjih, ali sve radi i ima homologaciju.

Retrovizori oni preklopivi sa Ali express, ali takođe imaju neku homologaciju.

Auspuh, Leo vince, ima db killer, ne štrči. Gledali ga i rekli da ne izlazi iz gabarita  vozila i da je ok.

 

Ovo moje iskustvo je na 2 odvojene linije tehničkog, nije jedna, mada je isti vlasnik.  Ljudi su se ponašali normalno, i ako ne vozilo ispravno i sve radi, pustili.

 

Pitao sam bas radnika posle prvog tehničkog šta misli. Kaže dolaze ljudi sa poluispravnim vozilima, nisu nista proverili pa se bune. Dok sam čekao došao lik sa autom na kome stop svetla rade non stop, kao poziciona, i buni se . Sreća pa je dosao pre tehničkog, pa su ga samo pogledali besplatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čitajući ovo, meni se sada pravi prikolica u samogradnji (bez obzira što nikada tako nešto nisam pravio), da vučem motor auto putem da mi se ne ukockasti guma, bez obzira što nemam ni kuku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

  Sad pre neki dan dok sam bio na tehničkom, četiri auta  vraćena .  

Jednom štopaljka ...  zadnji migavac ...  sijalica fara... četvrtom isto nešto...  

E pa rođaci , gde ste krenuli  pre nego makar jednim okom pogledali svoje vozilo 

Uveo bi da radnik tehničkog kao deo obavezne opreme ima i kandžiju.  Neki za bolje i nisu . 

Promenio član Jašim
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Evo mene opet. Više je za temu "Šta me je nasmejalo"  al opet...  

 

Juče sam bio na tehničkom sa motorom.   Predhodno su tražili da skinem bisage i kožni kofer.   Ok ,  znao sam. 

 

Zbog crvenih migavaca pozadi konstatovano je da je motor Amerikanac japanskog porekla i da moram da otklonim nepravilnost.   Ok , prihvatljivo. 

 Odem kući , izbacim crvene plastike obrežem providnu foliju da glumi staklo/sočivo i nabodem žute sijalice za migavce. 

Vratim se.   

- Imate li  "Prvu pomoć" i " Prsluk"  kao obavezan deo opreme ? 

-  Naravno  u bisagama koje su kod kuće.   :grr:

 

Nije pravljeno pitanje nadogradnji (retrovizori,  prednji migavci, dodatni farovi, koža na rezervoaru , rolbar , naslon , nosači bisaga ...  )   Nije merena kočiona tečnost, pogledan je nivo.  Meren pritisak u gumama , dimenzije, valjak , signalizacija ...   

 

Sve u svemu glatko 5 iljada tehnički i 15  ostalo ( uključuje i novu saobraćajnu )

  Sve u svemu OK  al   "Amerikanac u Šapcu "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 29 minuta, Jašim je napisao:

Evo mene opet. Više je za temu "Šta me je nasmejalo"  al opet...  

 

Juče sam bio na tehničkom sa motorom.   Predhodno su tražili da skinem bisage i kožni kofer.   Ok ,  znao sam. 

 

Zbog crvenih migavaca pozadi konstatovano je da je motor Amerikanac japanskog porekla i da moram da otklonim nepravilnost.   Ok , prihvatljivo. 

 Odem kući , izbacim crvene plastike obrežem providnu foliju da glumi staklo/sočivo i nabodem žute sijalice za migavce. 

Vratim se.   

- Imate li  "Prvu pomoć" i " Prsluk"  kao obavezan deo opreme ? 

-  Naravno  u bisagama koje su kod kuće.   :grr:

 

Nije pravljeno pitanje nadogradnji (retrovizori,  prednji migavci, dodatni farovi, koža na rezervoaru , rolbar , naslon , nosači bisaga ...  )   Nije merena kočiona tečnost, pogledan je nivo.  Meren pritisak u gumama , dimenzije, valjak , signalizacija ...   

 

Sve u svemu glatko 5 iljada tehnički i 15  ostalo ( uključuje i novu saobraćajnu )

  Sve u svemu OK  al   "Amerikanac u Šapcu "

Gde da držimo prsluk i prvu pomoć mi koji nemamo bisage I kofere? Kako to može biti obavezna oprema za motor? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
19 minutes ago, Overpressure said:

Gde da držimo prsluk i prvu pomoć mi koji nemamo bisage I kofere? Kako to može biti obavezna oprema za motor? 

Kazu dignes sediste oni to stave samo tamo da bi slikali i to je to. A npr ja dok sam vozio transalpa da bi digao sediste moram sa dva cevasta kljuca, 8 i 10 da skinem stranicu, pa sa 10 da odvrnem sa obe strane sediste i tek se onda skida, a mozes staviti dlaku ispod samo. Zar stvarno to neko mora da radi? Komedija

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da li tablica i saobracajna vaze godinu dana ako se ne registruje motor ili 60 dana? Meni juce kazu ako prodje 60 dana mora nova tablica i saobracajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
pre 18 minuta, Biker Q je napisao:

Da li tablica i saobracajna vaze godinu dana ako se ne registruje motor ili 60 dana? Meni juce kazu ako prodje 60 dana mora nova tablica i saobracajna?

do korone...bilo je da se tablica i saobracajna menja po isteku 30 dana...onda u taj rok produzili na 60 dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Bilo je godinu dana za ove sto su registrovani na krace od 12 meseci. Za standardno registrovane motore je 60 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
pre 20 minuta, Biker Q je napisao:

Da li tablica i saobracajna vaze godinu dana ako se ne registruje motor ili 60 dana? Meni juce kazu ako prodje 60 dana mora nova tablica i saobracajna?

zaboravih da napisem.....pozoves informacije u Mup Ljermontva....i reci ce ti koja uredba je aktuelna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Danas sretnem druga kad sam išao sa posla. On ide sa tehničkog, vratili ga kao neispravnog zbog veće vlažnosti kočione tečnosti. Automobil je u pitanju. Budite spremni na sve.

U pitanju je tehnički pregled "Sunce" u Zemunu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne mora da znaci da je samo zbog toga vracen, vlaznost ne sme biti veca od 4% a velika vlaznost (godinama nije menjana verovatno) povlaci za sobom to da se mora ostvariti mnogo veci pritisak na pedalu kocnice (50 daN max.) sto bude zabelezeno na dijagramu kocenja, te ako razlika izmedju tockova jedne osovine ne prelazi 30% onda je zamena kocione tecnosti jedino resenje.

Prosto receno kocis "iz kolena" a posle zamene tecnosti kocis "iz skocnog zgloba" samo sada aparat to detektuje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja