Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 9 minuta, JevtaNS je napisao:

@bdada I kako ja da dođem do homologacija za nosače kofera i kraš bar za stroma kada nađem samo uputstva za montažu

 

Problem je što je dobar deo aftermarket opreme iz inostrantva bez homologacije. Evo ja gledam za moj motor crash bar, piše da nije potrebna nikakva dokumentacija za TUV. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, bdada je napisao:

Da se vratimo na kofere, prvo da odgovorim @ivica744 to sto si na tehnickom imao kofer nema apsolutno nikakve veze sa kasnijim ucestvovanjem u saobracaju, nigde se ne vodi kofer tako da na vanrednom mozes ladno da "padnes" a opravdanje "imao sam ga na teh " bolje ne spominjati.

E vidis druze,ovde se razilazimo,prvo kazes da skinemo kofer jer ti smeta da uradis tehnicki a sad da je motor sa koferom tehnicki neispravan.To je ono sto mene zanima,da li cu u slucaju nekog eventualnog vanrednog tehnickog biti neispravan zbog kofera?Da li to isto znaci i da auti sa krovnim koferima ne mogu proci tehnickipregled?Ti znas da su ovo gluposti i da se trebamo "izboriti" protiv toga.S  tim sto ja smatram da se nekim protestima nista nece postici,zato i kazem da to treba tehnicki pregledi da urade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakvi protesti, odmah ti pošalju "njihove" da reše stvar. Neće ljudi masovno da se pokrenu zbog samo tehničkog pregleda. To je to, kolonizovani, ćuti, plaćaj, trpi... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Tehnički je već skuplji nego u Sloveniji, a opasno se približava nemačkim cenama, čak je i skuplji nego na mnogim mestima tamo. 

A da ne pričamo što tehnički u mnogim zemljama važi dve godine.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 52 minuta, ivica744 je napisao:

.To je ono sto mene zanima,da li cu u slucaju nekog eventualnog vanrednog tehnickog biti neispravan zbog kofera?

šta to znači pred sudijom i zakonom.Desi se neko sranje a ti imaš maglenke i na vanrednom si tehnički neispravan.Šta onda ,ko plaća štetu,osiguranje,koga će da rebne sudija za maglenke i mnoga druga pitanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@sasa ns 1,ne druze,jednostavno ne zelim da na ulici budem tehnicki neispravan.Ako kofer ne prolazi tehnicki pregled,tako mi i recite "sa koferom si tehnicki neispravan za saobracaj".Sve ostalo je moja odgovornost.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Da li to isto znaci i da auti sa krovnim koferima ne mogu proci tehnickipregled?Ti znas da su ovo gluposti i da se trebamo "izboriti" protiv toga.S  tim sto ja smatram da se nekim protestima nista nece postici,zato i kazem da to treba tehnicki pregledi da urade

Jeste, nece se ni poceti rad sa koferom na krovu jer ne ispunjava uslove, gore sam opisao proceduru vrsenja.

A ovo drugo, zasto bi se tehnicki pored svoji problema zauzimali za jednu kategoriju vozila koje mnogi i ne rade, briga ih za tvoj kofer.

Kazes ne moze se nista postici protestima, pitaj taksiste.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Due je napisao:

Mnogo više se postigne na izborima. 

E prijatelju, narod ne moze izabrati vlast olovkom, to samo izgleda legalno ... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ajde da vozimo bez tablica motore. Eto to je protest. Ili da se udruze bas svi MK + mi "nezavisni" i da izadjemo lepo ispred vlade i kazemo pederluku da to,kao i sve drugo nije uredu. Tenicki vazi god dana,skup je i glup,registrac je skupa,uvoz je otezan i glupostima ogranicen,gorivo je skupo, polaganje za A je skupo,B kategorija pokriva samo motocikle do 49ccm sto nije praksa u Evropi,parkinzi za motocikle malte ne nepostoje,TAG za motocikle ne postoji,"custom" motocikli nisu prepoznati kao kategorija. I tako... ima sigurno jos nesto...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 13 minuta, punisa 16 je napisao:

Ajde da vozimo bez tablica motore. Eto to je protest. Ili da se udruze bas svi MK + mi "nezavisni" i da izadjemo lepo ispred vlade i kazemo pederluku da to,kao i sve drugo nije uredu. Tenicki vazi god dana,skup je i glup,registrac je skupa,uvoz je otezan i glupostima ogranicen,gorivo je skupo, polaganje za A je skupo,B kategorija pokriva samo motocikle do 49ccm sto nije praksa u Evropi,parkinzi za motocikle malte ne nepostoje,TAG za motocikle ne postoji,"custom" motocikli nisu prepoznati kao kategorija. I tako... ima sigurno jos nesto...

ovo podržavam ,ali može i ispred pokrajinske vlade

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Glupo je da već kad su podigli cene tehničkog da ne podignu i cene registracije bar za 50 posto. :na_glavi:

Promenio član Nele11
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

I to za osiguranje, kao što su uradili onomad, kad su pod izgovorom "veće isplate oštećenima" podigli osiguranje za ozbiljnu cifru.

Naravno, narod ćuti i plaća, osiguranja naravno zakidaju gde god može i svi srećni i zadovoljni.

 

Mada ideja nije toliko loša, ko će da gradi bolje puteve, mostove, metro ili železnicu, ovako se najbrže smanji gužva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 642 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

@bdada sva ova prica oko papira koji potvrdjuju homologaciju opreme... je l' to znaci da npr Sebini nosaci i ostala galanterija nece imati prodju dok Seba ne bude izvrsio homologaciju svojih proizvoda?

 

Kako se gleda na sitne dodatke? Imam nosac za navi koji stoji iznad instrument table, a iza vizira. Imam i mali uredjaj na kormanu koji mi prikazuje pritisak u gumama, a on se "cita" preko drugacijih ventila. Punjac za navi i tel? Onaj mali dodatak na vizir?

 

slika.png.cf3570aedf876a4ee526e06fb371e64c.png

 

slika.png.edacc4b00426f50e37bfe8579e86a5e0.png

 

slika.png.885eda28bc7958ac85d7a2e4392b4c8c.png

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nekada su na ovim prostorima živeli kreativni ljudi i dobri majstori koji su mogli čuda da naprave od vozila i na vozilima.

 

Sada se ide na to da potomci tih kreativnih ljudi budu dobri motači kablova u tuđim fabrikama i da vozila koja poseduju budu bez ikakve modifikacije i personalizacije. Čini mi se da će biti zabranjeno zalepiti i neku nalepnicu na staklo ili karoseriju jer zaboga to nije bezbedno.

 

Oduzima se čoveku svako pravo na lični izbor, kreaciju, misao...

 

Dakle naše je pravo da radimo, plaćamo kazne i dažbine, dižemo kredite i ćutimo. Malo li je?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 29 minuta, Due je napisao:

Čini mi se da će biti zabranjeno zalepiti i neku nalepnicu na staklo ili karoseriju jer zaboga to nije bezbedno.

to je već zabranjeno.Tzv deda ,najstariji člah mišeluk auto kluba je pre neki dan je popizdeo jer su mu sa stakla skidali nalepnicu auto kluba onim strugačem.Nisam siguran ali mislim da je bilo na zadnjem staklu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 12 sati, srbac je napisao:

B kategorija ne pokriva vise do 49ccm. :jok:

U Italiji do 150ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Oni me ne brinu. Njih niko ne sme da zaustavi ili ne d'o bog isključi iz saobraćaja zbog neispravnosti.

A sve zbog političke korektnosti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@grafigo a i ostali

 

Stvari za sada stoje ovako:

Kres bar, nosaci kofera bocnih, centralnog, odbojnici za bisage ... su delovi koji NE PODLEZU HOMOLOGACIJI i bas ono sto je @JevtaNS pitao mogu se skinuti/dobiti samo uputstva za montazu, takodje branici na autu npr nisu homologovani (jesu kao ceo sklop, ne pojedinacno kao far, sigurnosni pojas ...)

E sad posto se moto tematikom niko ne bavi (mup,abs) da nam olaksa i razjasni sta moze a sta ne a poredeci situaciju sa npr terenskim vozilima koji imaju prepravke tipa "snorki" usis, bul bar, rol bar , kraci branik zbog veceg klirensa ... za takve stvari se rade ispitivanja za koja je uslov-saglasnost proizvodjaca i uputstvo za montazu.

Po toj logici jedino resenje je uraditi ispitivanje (atest) ALI vec sam se ranije bavio ovom tematikom i hteo uraditi ispitivanje na mom TDM-u, kontaktirao Platner i Barel, oni ne mogu izdati saglasnost i uputili su me na predstavnika Yamaha za balkan u Ljubljani, ni oni ne izdaju saglasnost jer smatraju da je to obuhvaceno uputstvom za montazu jer se pravi namenski za odredjeni model, u prevodu to je za njih smaranje i gubljenje vremena (sto i jeste realno). Kod ostalih proizvodjaca se nisam raspitivao, verujem da je isto.

Sa druge strane imam info da ce ABS izbaciti saglasnost proizvodjaca kao uslov, sto ce reci uputstvo za montazu i plati, na zalost.

Sto se tice pojedinacnih proizvoda na zalost nemaju uputstvo za montazu i to nece prihvatiti, jedino postoji mogucnost pravljenja delova identicnog oblika uz uputstvo sa neta jer i originalni nemaju utisnute oznake, eventualno nalepnica, sto je takodje resivo.

Jos jednom cu proveriti sa inspektorima iz MUP-a kada budemo polagali "po novom" sta na mom motoru prolazi a sta ne (jer imam sve ovo) i imati info iz prve ruke, mada sam vec dobio indirektno odgovor "moze homologovano" ali nisam pouzdano kao sada znao da ti delovi uopste ne podlezu homologaciji.

Po svemu sudeci laticemo se ili alata ili novcanika ko nece da sarafa pred teh. :neznam:

 

Jos bih dodao da dosta tehnickih rade na staro odobrenje, prelaskom na novo sve po starom se brise tako da se ne vodite time sto jos uvek neke stvari prolaze, ne znaci da ce i sledece god. biti isto.

Nisam pesimista ali poucen dosadasnjim iskustvom ne ocekujem olaksice i da nam neko izadje u susret.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni je najlakše da skinem sve što je problematicno i da posle tehničkog vratim. Dok može tako meni je dobro, da se ne jedim bezveze. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako je upisano u napomeni uverenja abs onda nije problem, mada retko ko se seti da to uradi, narocito stvari koje su vec upisane u stranu saob. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja