Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

bdada  upravo o tome pričamo,jer su inspektori lica koji imaju spisak šta se traži,a taj spisak nije pravilo stručno lice,i ono što naglašavam da su to ekonomisti, lupam veterinari koji su dobili posao ito rade.Prvo sva pravila trba da pišu stručna lica,tipa mašinski inženjeri,konstruktori ljudi koji znaju šta je šta, a ne samo da ih konsultuju pa ovo mi se sviđa ovo ne i to stave u pravilnik.Ovako radnici teh. pregleda u problemu,on traži video snimak i ,aha!! nisi gledao prkalicu.Možda sam dosadan ali mi je muka da gledam kako potpuni laici imaju mogućnost da upridaju jelte 00 ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@bdada,malo preterujes za kofer,ali nije poenta da li tebi smeta u radu,nego sto mi kazu "ploca moze,kofer ne moze".Sta to znaci,da sam neispravan sa koferom?Na to tumacenje se odnosio moj post,i da to je cista glupost,kao sto su trazili ljudima da skini krovni kofer sa auta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ako su mi na motoru org.koferi, zasto bih ih skidao .... da bi radniku na tehnickom bilo lakse da obavi svoj posao :lud:

Znaci oteram auto u servis i kazem da mi , lupam , promene parking senzor a majstor mi kaze dodji sutra i skini branik , da mi bude lakse, i pri tome da me odere ko jarca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

a baska pored svih gluposti vezanih za teh.pregled , smeta mi sto ne mogu da prisustvujem i da gledam isti.

Najsretniji sam bio kada sam upravljam svojim vozilom pa i na valjcima.

I , ne znam kao je sad ovo od jula , ali u maju sam radio kao i prosle a i predhodnih god. ,  2 raylicita teh.pregleda.Znaci , nama prosipaju muda za bubrege o koje kakvim glupostima a kad treba da se izmeri kocenje, uzmu neki aparatic nemam pojma ni sta , nesto namotavaju tamo vamoi kao sve je ok.

Pa ok jer treba da uzme pare a nema adekvatnu opremu za rad. Sem sto su rekli da je lep, pogledali gume i signalizaciju, ama nista vise ali sam kofere morao da skinem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, ivica744 je napisao:

ploca moze,kofer ne moze".Sta to znaci,da sam neispravan sa koferom?

To znaci upravo ono sto sam objasnjavao, sta radi tvoj kofer na mom radnom mestu?

Tehnicki proverava mehanicko stanje vozila, kofer uvecava gabarite pa samim tim smanjuje prostor za rad, meni zaista nije jasan fetis da kofer stoji na motoru dok se vrsi pregled?

Ajde molim te objasni mi sta to tebi znaci, sta dobijas time?

Ja sam u detalje objasnio zasto ne treba da stoji na motoru.

Inace oko nosaca ce tek biti problematika, polako, kukacemo za vremenima "ploca moze, kofer ne".

 

Pre 2 sati, sixi je napisao:

a baska pored svih gluposti vezanih za teh.pregled , smeta mi sto ne mogu da prisustvujem i da gledam isti.

Najsretniji sam bio kada sam upravljam svojim vozilom pa i na valjcima.

Od sada ces gledati, svaki teh. je u obavezi da ima monitor u cekaonici i imas prenos uzivo.

Nego kako ti to zamisljas da ti sedis i kocis na valjcima?

Svako ko ima polozeno zna kako se koci u voznji ali ne zna svako kako se koci na valjcima.

Da ne mislis kako od toga pravim nauku, ne, uslov za rad je trogodisnja skola mmv pa ne moze biti nauka ali postoji procedura koja se mora ispostovati, ili svakom ponaosob da objasnjavamo sta i kako jer bolje koce od nas.

 

Pre 2 sati, sixi je napisao:

uzmu neki aparatic nemam pojma ni sta , nesto namotavaju tamo vamoi kao sve je ok

Nemas pojma sta je ali je KAO ok.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, bdada je napisao:

Ajde molim te objasni mi sta to tebi znaci, sta dobijas time?

Dobijam to sto tada znam da sam na ulici sa koferom tehnicki ispravan.Nema onog pranja ruku,slikan bez kofera na tehnickom a ja naknadno ugradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Ja sam uradio tehnicki kod skretanja za Dusanovac, nisu mi trazili da skinem kofer, maglenke itd. Bitno im je bilo da negde pise da je za taj motor. Jedino mi zasmetalo sto nisu sacekali da odradi pumpa i kad su ga palili dali su gas (ovo je sa rezervom jer kad Ducati vergla, cini se da je aku los). Overall skroz konkretni momci.

Promenio član bugiman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Da li ti to hoces da provuces kroz izvuceno iz konteksta da sam ja retardiran?
Ako imas sta smisleno i argumentovano da kazes rad sam da saslusam, vredjanjem drugog veci si samo u svojim ocima.


Da se razumemo odmah: nisam nijednom upotrebio reč "retardiran", niti vredjao trbe niti bilo koga drugog!!! Izvinjavam se ako sam te uvredio, ali nije mi to bila namera. Procitaj pazljivije moj post, nisam vredjao, mozda sam bio malo osor i ogorcen.

Evo sad argumentovano.

1. Top case na motoru, skuteru, nikako ne moze da smeta za izvodjenje tehn pregleda. Ako kontroloru to smeta, onda nije sposoban da radi tehnicki pregled motocikala, neka radi samo automobile. Prosto.

2. Imam problem sa foliranjem. Ja sam takodje skinuo top case sa skutera pri registraciji u aprilu, ali radnik mi lepo rekao da ga zezaju iz inspekcije. Nijeproblem, rekoh. Klik klak, skinuh i sve ok. Dakle, samo budi iskren i ne pravi nauku od obicnog posla i nema problema.

3. Tehnicki pregledi treba da priznaju da je na delu njihovo "klanje", pa se iz petnih žila trude da budu veći katolici i od pape. Nacelnik Uprave saobr policije je potvrdio da će 1/3 firmi ostati bez licence. Dakle, uteran je strah u kosti radnicima, taj strah prenose i na nas, potrošače, što je skandalozno.

Dakle, zato sam odreagovao onako. Sve se lomi preko naših ledja a umesto da se prizna iskreno sta se dogadja, izmisljaju se teorije, tipa smeta mi kofef itd, pogotovo ako je fabrički.

Ja jedva cekam da odem na tehnicki, da dobijem odbijenicu napismeno, da se žalim MUPu. Jer odbijanje tehnicki ispravnog vozila je isti prekrsaj kao i puštanje neispravnog vozila da prodje


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 24.7.2021. at 11:21, tomamega je napisao:

Čitam ovde kako neki kontrolori uporedjuju plinsku instalaciju na autu sa kres barivima i koferima. Kao ne mogu da opkorače motor zbog kofera. Mislim, stvarno takva razmišljanja i ne zaslužuju komentar. Pokušavaju da brane neodbranjivo...

Zbog ovoga sam napisao jer sam ja spomenuo tj uporedio tng instalaciju no nije bitno, nisam se uvredio nego pokusavam objasniti i izbalansirati odnos stranka-kontrolor, argumentima.

Sramota je to sto MUP radi, tehnickim pregledima su uzeli pare, uveli kamere koje pokrivaju svaki cm2 linije pa se onda ulaguju strankama reagujuci na novinske clanke a svi znamo koliko su novinari realni.

 

Ajmo malo o ekonomskoj racunici, npr nasa linija je ispunjavala sve uslove po pitanju dimenzija i opremljenosti, onda je dosao "novi pravilnik" gde je oprema sa kojom smo do juce radili i koja je uredno bazdarena -za baciti!

Kupili smo novu, razlika

Aparat za izduvne gasove dodatno belezi temp. ulja i broj obrtaja, sve drugo je isto.

Kocioni (kocni u pravilniku) imaju vage i dodatnu papucicu koju stavljamo na nogu/ruku.

U dimenzijama nam je falilo 2cm na ulazu, kanal je dublji za 1cm i u visinu nam je falilo 3cm (ovo nije sprdnja ni preuvelicavanje, kunem se) a linija radi 20 god.

Ulaganje oko 25000€

Sada ce neko reci "znali ste, sto se niste spremali" mogli smo podici cenu pre 3 godine i odvajati u stranu (mora se ziveti i plata dati i bez ulaganja) ili posle prepravke podici cenu.

Istina neki se zalazu za nerealno podizanje cene a takodje je istina da smo mi od onih sto su "dobro prosli" jer su neke kolege imali i mnogo veca ulaganja.

 

Da se vratimo na kofere, prvo da odgovorim @ivica744 to sto si na tehnickom imao kofer nema apsolutno nikakve veze sa kasnijim ucestvovanjem u saobracaju, nigde se ne vodi kofer tako da na vanrednom mozes ladno da "padnes" a opravdanje "imao sam ga na teh " bolje ne spominjati.

 

Drugo, ovo pisem kao kontrolor koji vozi motor sa tri kofera, upoznat sam sa sedanjem i silazenjem ali jednostavno koferu nije tu mesto dok se motor pregleda.

Takodje trebate se navici da ce se vozila pregledati, nema vise ono uradili kocnice pa cekali da prodje vreme, sada ce vam sve cesce praviti problem oko ovih stvari, trcati oko vozila i pregledati.

po "novom ce svi raditi naj kasnije 180 dana posle 05.07 (svi koji su radili po starom ali bi da rade po novom imali su rok da predaju zahtev do 05.07 i komisija ima rok 180 dana da zaprimi objekat).

 

Takodje mozete ocekivati da vam za sve traze "papir" , ovde preporucujem da svi koji imaju ugradjeno bilo sta a markirano, potraze na netu i odstampaju papire ukoliko ne poseduju, tada mozete terati mak na konac, prica "tako bilo prosle godine" je zavrsena 05.07.

u prilog tome, clan 3 pravilnika o podeli motornih vozila

IMG_20210725_121505.jpg.04335e0e5259b7bba85d8bb78891cd5c.jpg

 

Sitno je pa cu prepisati: 

Delovi, uredjaji i oprema koja se namenski proizvode za vozila i za koje postoji propis o homologaciji, moraju biti usaglasena sa jednoobraznim tehnickim uslovima.

 

@tomamega pre samog ulaska vozila na liniju teh. pregleda isto staje do jedne crte gde se proverava "ispunjenost uslova za vrsenje pregleda" a uslovi su l.k. osobe koja je dovezla vozilo, da li je cisto i uredno, saobracajna dozvola (ili carinska, potvrda ...) i sva uverenja koja vozilo treba da poseduje ...

Sto ce reci, ukoliko imate dodatnu opremu a nije ispracena dokumentacijom vozilo nece ni uci na liniju.

Ovo pisem iz razloga da sutra ne bude "drk@li me na teh. zbog ..." prenosim vam pravilnik a to sto se Arsov i ekipa dopisuju sa novinarima je, kao sto rekoh, sramota.

Mi smo u duznosti da pratimo uputstva ukoliko postoje izmene pravilnika o podeli, odstampamo i radimo, sta u ovom slucaju da odstampamo, naslovnu informera ili blica?

Nadam se da me razumete.

Pozdrav do vidjenja na drumu, ili na liniji t.p. :D

:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

@bdada

Ok, pre svega, hvala na razjašnjenju detalja iz Pravilnika! Po tome, bilo koji kofer da kupim i namontiram na motor nije regularan bez homologacije, ako dobro razumem?!

Jesam znao da je drzava zezala tehnicke preglede, ali nisam znao detalje. To merenje gabarita u cm je zaista maltretiranje, nema druge reči za to.

Činjenica je da se i krajnji korisnik maltretira, kao i tehnički pregledi.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ja radim na tehnickom pregledu 11 godina, realno da pricamo, deremo ljude, cene su prenaduvane, sad radimo i produzeno gazda mi za svaki sat prekovremeno daje 1000 din na ruke, 50e zaradim za produzeno radno vreme do 9, uradimo oko 16 vozila, svaki dan od tehnickog njemu ostane 500,600 evra kad radimo kamione i vise jer je cena od 7000 otisla na 18000.
Dokle ce ovako ne znam, jos radimo po starom, najvise jos 6 meseci.
Jeste uzimali smo i mi novu opremu dodatnu za dve kutije od hofmana smo dali 14000e, obicni kablovi za papucu i onaj kurac za izduvne gasove, na specifikaciji kod njih su cene astronomske obican metar sto meri 3 metra je skoro 4000 isti takav kod kineza je 100 din, reda radi pantljika od 25 metra je 18000, ne znam skim je on u dilu, ali skoro kad sam isao po tu robu u Mostanici ja mislim firma neka ogromna ono samo kucerak neki a mlate lovu nevidjenu.

A tad pre 11 god kad smo uzimali svu opremu za najvecu liniju, sve novo, valjci, komandni sto, skale, brainbee za izduvne gasove i jos brdo dodatnih stvari bilo je oko 20000 e, a sad dve kutije obicne 14000e
Sad samo posebni oni mali valjci za merenje brzine mopeda nam traze 12000 e, razvlakacnica za gledanje zazora 6000e.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока





  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Све што могу да кажем је да су тзв. „људи" из АБС-а непријатељи народа, и да је у току, још једна пљачка. Отворена и легализована кроз институције, зато што народ ћути. 

Нисам против увођења реда, напротив, али ово је све само не ред.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

^^ Kofer kao kofer nije sporan nego njegovi nosaci, tj nacin kako su pricvrsceni za motor, tako da kod skutera uglavnom ili motora kod kojih je to moguce pricvrstiti plocu za rukohvat suvozaca ne predstavlja problem, tako da kada je kofer skinut sama ploca ne predstavlja problem jer je prakticno integrisana, ne prelazi gabarite ...

Problem ce biti nosaci (kada pocne puna primena pravilnika, kako kazu), e sad kao sto rekoh ko ima namenske za model odstampa sa neta homologaciju i cist je kao sunce, isto vazi za kres bar, nosace bocnih ... E sad, tako bi trebalo po pravilniku ALI postoji jedna zackoljica, ako ABS umesa prste i kaze "treba ispitivanje" onda smo na.ebali, to je prica ala kuka, imas homologovanu kuku, treba ti atest i saglasnost proizvodjaca (a on je saglasan cim je dobijena homologacija, logicno) a sve kosta i to mnogo.

 

Pre 2 sati, tomamega je napisao:

Činjenica je da se i krajnji korisnik maltretira, kao i tehnički pregledi.

E vidis ovo "kao" je MUP precutao, sta vise okrivio je tehnicke (kao onomad sto je huskao narod da gastarbajteri donose koronu) i sada kao spasavaju narod jer ce kazniti tehnicke koji ruse zbog sitnica, a kada dodju licno na liniju ne smes pomisliti na nebitne sitnica a kamoli ih spomenuti, zaboravis npr proveriti stegnutost srafova tocka - samo kazu, vise srece drugi put! :neznam:

Jos uvek sve nije kristalno jasno, ali je jasno da lov u mutnom odgovara"vrhu".

Eto neka kazu kolege iz Hr (Slo da ne spominjemo) od kada kod njih vaze ista pravila, pre skoro 30 god. smo se "razisli" oni su ovu temu vec i zaboravili a mi smo malte ne na pocetku price a kraj se ne nazire. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prosto je, ljudi iz vlasti se setili da na kontu bezbednosti mogu da namlate ogromne pare. Propisali tehnickim pregledima sta mora da kupe od opreme, njihovi ljudi uvezli tu opremu i prodaju je po 10x vecim cenama tehnickim pregledima. Da se tehnicki ne bi bunili sto daju nenormalne pare za gluposti, dozvolili im da naduvaju cene tehnickih pregleda, na kraju to sve placa obican narod. Legalna pljacka !

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ovo može da bude dobro. Otpašće jedno 80% vozila na tp. E onda ćemo da vidimo od čega će primati plate toliki paraziti u ABS i sličnim zločinačkim organizacijama?

A što se tiče HR i SLO, kod njih se nikad nisu vozili ovako stari i ishabani automobili, u smislu vazda su imali bolji standard.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 20 minuta, Due je napisao:

E onda ćemo da vidimo od čega će primati plate toliki paraziti u ABS i sličnim zločinačkim organizacijama?

uvešće porez na otvore  u zidu i odžake ko posle velike kuge u evropi kad je pomrlo stanovništvo pa nisu imali koga da oporezuju

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
18 minutes ago, sasa ns 1 said:

uvešće porez na otvore  u zidu i odžake ko posle velike kuge u evropi kad je pomrlo stanovništvo pa nisu imali koga da oporezuju

Na prozore kao nekada u Britaniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 44 minuta, Due je napisao:

E onda ćemo da vidimo od čega će primati plate toliki paraziti u ABS i sličnim zločinačkim organizacijama?

Njihov prihod nece biti okrnjen, starija vozila ce otpasi k'o malter, uvozice se par godina stari pa ce uzimati pare na "homologacijama" narod ce kupovati na kredit i dalje se zaduzivati, svi ce trljati ruke, osim vozaca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Mislim da neće biti dovoljno kreditno sposobnih. Siromaštvo je uzelo maha.

Mene jedi to što se postavljaju dupli standardi. Vozila gradskog prevoza u Beogradu ne ispunjavaju ni jedan standard od emisije izduvnih gasova do tehničke ispravnosti, a na putničkim vozilima mora da bude sve tip top ili žao nam je...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja