Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, piki said:

Opa-obrt,zanemarite izvor,svi su poceli da prenose vest.

WWW.NOVOSTI.RS

OVIH dana pozvaćemo sve vozače koji su sa tehničkih pregleda svojih vozila vraćani zbog nebitnih stvari, poput nedostatka tečnosti za brisače, kapice na ventilima ili različitih presvlaka...

 

 

Obrt my ass. ;)  Jesi li ti upoznao u detinjstvu igru koja se zove Amerčke Zuce ; e vidiš, narod je ovde onaj četvrti što ne zna pravila pa ga druga trojica upute u draži igre. Dandare pljušte kao kiša a nesretnik nikako da pogodi ko ga je ošašavio.

Svakome se desi da ispadne šaran (što reče pokojni Đ.B.), ali kada si dugo igri i stalno si četvrti, onda što bi se politički nekorektno ali sasvim precizno reklo - glup si.

Promenio član drs
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Ljudi, nisu krivi tehnicki pregledi, kriva je inspekcija koja ih kontrolise i za svaku sitnicu im pise ogromne kazne, pa su oni bukvalno preplaseni da im inspekcija


Mora malo da se rizikuje u svakom poslu, pod uslovom da je tržišno regulisan. Ovde se radi o monopolu jer ne može da se izbegne odlazak na tehnički. Tako recimo restorani nisu u strahu od inspekcije i velikih kazni jer ne mora svako da jede u restoranu, pa ta delatnost nije od interesa da se reguliše u smislu higijene i ostalih standarda.

Ma bas njih briga za motore, kad za automobile nisu reagovali, za motore nece sigurno. Verovatno ne smeju mnogo da talasaju, za cas mogu da im pronadju nesto i zatvore ih. To treba ljudi da se pobune i naprave frku, dok svi cute ovo ce ovako da ide i dalje.


Da, treba da ih zatvore ako ne mogu da rade kako treba.


Opa-obrt,zanemarite izvor,svi su poceli da prenose vest.


Nećemo da zanemarimo izvor. Ako su Новости pisale i u štampanom izdanju da je u Srbiji najskuplje i da neko traži veće plate, onda je sigurno tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Cedi se suva drenovina. Oteti i crno ispod nokta! To je smisao čitave ujdurme. 

Strašno me zanima kako će se registrovati sakupljačka kombi vozila? Baš da vidim kako će ih vratiti sa tehničkog kao neispravna? 

Onda kreću NVO u ofanzivu o ljudskim pravima i nema druge nego da svemoguća sila odozgo kaže da su studenti u pravu...

:D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Izlazilo se na ulice i ranije pa nista.Tehnicki pregledi nek zatvore na mesec dana i zajedno ( sa kim vec) urade normalan pravilnik..Ako vec placam (to su privatne firme,mogu da stave cenu koju hoce) nemojte me jebati u zdrav mozak.Svaki mehanicar zna sta je ispravan auto a sta nebuloze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 12 sati, ivica744 je napisao:

Pa pazi najvecu glupost,"ploca moze a kofer skini".Pa cemu sluzi ta ploca?,da sednem da odmorim?

Zato sto kofer smeta, treba da skines kofer prvenstveno zbog SEBE i svog MOTOCIKLA!

Zasto? 

Kontrolor treba da manevrise tvojim vozilom kroz liniju teh. pregleda, gura ga, seda na njega ... Gde je u tom trenutku zadnji rukohvat, kako da opkoraci vozilo???

Stace meni dok pregledam motor nesto sto tebi odgovara a pri tom mi smeta i ogranicava me?

 

Kada npr dodjes na tehnicki pregled motociklom, imas kres bar, nosace kofera namenske za tip motocikla koji posedujes sa pratecom dokumentacijom (skines sa neta) mozes da se bunis ako traze da skines, mozes i da se sudis sa teh. da ih tuzis ... aduti su u tvojim rukama, bez toga, nista.

Red velicina- ugradio si TNG u vozilo, nemas papir za bocu, reduktor ... Mehanicar je rekao da je ispravno i vozilo zaista lepo radi, e pa neces uspeti atestirati jer nemas pratecu dokumentaciju, to ti je isto.

 

I jos nesto, kako tehnicki da se dogovore da svi zatvore, u svakom gradu 2-3-5 linija, Srbija 1500

Veci efekat je da u trenutku 50 vozila zakrci Nemanjinu, eto ostali bez goriva, centar mete je blizu- probaj da organizujes!

Promenio član bdada
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@croarcher sa ovakvim i ovolikim motorima imas drugaciji pristup radu, akcenat je na tome da se ljudi ljute sto neko trazi da se skine stvar koja se kaci na jedan klik a pri tome su je sami montirali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Motor sa urađenim kočionim sistemom i povećanom efikasnošću  u odnosu na fabričko, na merenju očitana "prekomerna" sila kočenja, kroz godine više puta je bila ovakva anegdota, ( kočnica uvek fali i nikad je nema viška) i da bi bio zadovljen okvir,  isključen servo pojačivač, a tad prakrično jedva koči motor. Pre par meseci, isto urađen kočioni sistem sa povećanim učinkom, metute nove pločice i diskovi koji su modifikovani sa poluplivajućih na pune, motor koči da ispadaju oči, ali navodno ima oscilovanje, pa rešeno na drugom tehničkom koji još uvek nisu prešli na nov kriterijum.

 

Meri se vlažnost kočione tečnosti, mislim da je granica 4%, toliko je izmereno na motoru 15 meseci nakon zamene. Otvaranje suda na motorciklu, pogotovu prednjeg, je servisna radnja zbog male zapremine, membrane i imperativa da bude što manje vazduha kad se zatvara, zatim, kormane mnogi vozači rotiraju zbog bolje ergonomije pa se lončići krive, naginju, a pri otvaranju moraju da stoje horizontalno zbog tačnog nivelisanja nivoa tečnosti, ako se prolije na farbane i plastifikovane delovo, vrlo brzo dolazi do nagrizanja i oštećenja. Dalje, ako iscuri tečnost, mora da se nadopuni, a doliti bilo koju je samo iz nužde. Kod auta je lako, velika zapremina, ravno, obično zavijajući čep i laka manipulacija bez pomenutih mogućih rizika.

 

Možda je u redu da se vrši kontrola stanja kočione tečnosti, masa je jednostavno  ne menja redovno, ali ni očitavanje iz suda nije uvek merodavno, izvuče se samo iz lončeta i nalije novo, a da se uopšte ne promeni u sistemu,  tečnost najviše degradira u samim klještima i desetak santimetara iznad u crevu, gore žuto a dole ko zna kakvo, tako da  falš stanje nije baš lako utvrditi.

 

 

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Bolesno šta sve neće izmisliti. Nikakva trenutna merenja nisu parametar da je vozilo ispravno, jer neke stvari se dese bukvalno iznenada, u trenutku. A to otvaranje za kočioni sistem, pa to je vrhunac. Kako će znati šta je dole, mada možda se nabave sonde koje će ići dole i onda kompletno znati stanje i ulja i kočnica, bris neki iz auspuha da se radi obavezno... Baš se voli da se ide iz krajnosti u krajnost. Realno, najgore od svega je napaljenost i ograničenost pojedinih ljudi koji rade tehnički. Ima i normalnih i ok ljudi kao i u svakom poslu. Ali čim vidite da je tako napaljen da gleda sve živo, odmah na drugo mesto, jer to je bolesnik... :)

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Baš tako! Neki kontrolori na tehničkim pregledima su se utripovali da su vlasnici života i smrti, dok su se drugi uplašili pa gledaju besmislene sitnice. Napravili su nauku od tehničkog pregoeda poput Opšte teorje relativiteta

Kao da se tehnički pregledi vrše samo kod nas, kao da mnogi od nas nisu mrdnuli iz zemlje pa mogu da nam prodaju ovakve priče.

Čitam ovde kako neki kontrolori uporedjuju plinsku instalaciju na autu sa kres barivima i koferima. Kao ne mogu da opkorače motor zbog kofera. Mislim, stvarno takva razmišljanja i ne zaslužuju komentar. Pokušavaju da brane neodbranjivo...


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Što se tiče kočnica, to je glavni sistem sa aspekta bezbednosti, a nesrazmerno mu se posvećuje pažnja. Pitao me čovek što su mu izmerili pre neki dan tih 4% vlage, kolko je pouzdano merenje, ne znam nit me interesuje, ceo život uredno menjam kočionu tečnost. Imam poznanika koji radi samo auto kočnice, kaže da niko od mušterija ne dolazi na zamenu tečnosti već isključivo kad se javi neki problem. 

 

Što se tiče ovaliteta, 0,4mm se oseti, ali kočnica zahvata kako treba, ispod toga se uglavnom ne oseća. Nisam čuo da se zagleda kočiona instalacija a to je primarno, gumeno crevo može osetno da se nadima i samim tim dolazi do gubitka efikasnosti kočnice, o riziku pucanja da ne govorim. Kočione cevke zahvata korozija, to čisto sumnjam da ikom pada na pamet da baci pogled. Voze se gume sa starim DOT-om, važno je da liče na dobre. Vešanje i amortizeri se isto ne gledaju a zbog loših se auto prevrne na neravnom. Glavno je da se skidaju kreš barovi koji čine pasivnu bezbednst zbog uvećanja mase motora. Jednostavno se okrenulo formalizmu na uštrb suštine i tako je u svemu i sve više.

 

 

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Kaže mere brzinu motora do 50cc, pa dobro druže, nemoj mu dati gas do kraja, šta si se napalio... U nekim zemljama se na tehnički ide samo kad prodaješ/kupuješ vozilo, stigne lepo na kuću pošta, uplatiš registraciju i osiguranje i to je to... Jer se podrazumeva da čovek sam vodi brigu o bezbednosti i održavanju svog vozila. Kod nas se usvajaju sve neki zakoni da bude što komplikovanije ako je moguće. I opet te zemlje imaju manje saobraćajnih udesa i nesreća nego mi. Tako da im je logika slaba strana. Al tu smo gde smo. :) Gorivo u Australiji duplo jeftinije, a plate x puta veće... Oni za 95 oktana i ne znaju Da li imaš Stage 1 ili 6 na kolima ili motoru to nikog ne zanima. Da li ti auto jma 3000 kubika i 256 konja ili ima 1200 kubika i 75 konja to nije bitno... Ali dobro, sad da ne razvodnjavam temu, ovde se radi o kočnicama i napaljenim ljudima koji rade tehničke preglede... Sva sreća ima izbor i ima normalnih :)

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, tomamega je napisao:

Čitam ovde kako neki kontrolori uporedjuju plinsku instalaciju na autu sa kres barivima i koferima. Kao ne mogu da opkorače motor zbog kofera. Mislim, stvarno takva razmišljanja i ne zaslužuju komentar. Pokušavaju da brane neodbranjivo..

Da li ti to hoces da provuces kroz izvuceno iz konteksta da sam ja retardiran?

Ako imas sta smisleno i argumentovano da kazes rad sam da saslusam, vredjanjem drugog veci si samo u svojim ocima.

 

Uporedio sam propratnu papirologiju plinske instalacije, postoji razlog zasto nisam uporedio sa papirologijom vucnog uredjaja, mada na oko vise lice.

 

Da, odgovorno tvrdim da kofer nema sta da trazi na motoru za vreme vrsenja tehnickog pregleda, koliko tebi olaksava prevoz stvari toliko mene ogranicava u vrsenju pregleda, prvenstveno iz bezbednosnih razloga i po mene i po motor.

Za mene je to isto kao i kada mi dodju sa gepekom i zadnjom klupom punom stvari, na to gledam kao izostanak kulture.

 

U celoj prici je zalosno sto se vecina primera zasniva na prepisivanju naslova novinskih clanaka a onda MUP "reaguje" na iste (Arsov).

 

@đunta prekomerna sila kocenja se moze ostvariti samo na jedan nacin a to je -pogresno (premala) unesena masa vozila, sve drugo su price.

Samo F1 moze da dobaci 100% , zakonski minimum je 58% za nova vozila a vecina se vrti oko 65% pa ti vidi koliko fali do prekomerne.

 

pre 56 minuta, BlueMan_86 je napisao:

Ali dobro, sad da ne razvodnjavam temu, ovde se radi o kočnicama i napaljenim ljudima koji rade tehničke preglede... Sva sreća ima izbor i ima normalnih

Par postova iznad imamo primer preporuke za teh. pregled koji direktno krsi zakon i propise jer pusta sa pravljenim topom i ksenon svetlima, ko je tu napaljen?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

Uglavnom citam teme i komentare i vrlo malo pisem sto se da i videti iz prilozenog. 

 

Malo (ustvari nikako) nemam iskustva sa tehnickim u srbiji ali imam u austriji, pa da vam podelim malo iskustva... 

1) Vracen mi je Auto kao neispravan Sa jednom teskom greskom - falila prva pomoc... 

2) Vracen mi je drugi auto Sa teskom greskom jer Sam imao 225/55/17 na njemu Koje su zavedene u saobracajnoj Ali nisu felne Marke AUTEC... Na moje pitanje na sta da stavim te gume ako ne na te felne dobio sam odgovor da i Mercedes ima originalne felne u 17"....Tom prilikom su mi skinute tablice Do "odklanjanja kvara" jer Sam potencijalna opasnost u saobracaju.. 

3) na Motoru su me pustili Sa svom Rizoma opremom jer Sam imao sve sertifikate i svi delovi su bili E-XX da bi me policija zaustavila i dala rok od 14 dana da sve zavedem ili skidaju tablice... 

 

Tako da i ovde nije bas med i mleko i da za neke stvari se mi bezveze bunimo... A sto se kofera tice.. I ovde moras da ih skidas osim ako su ogradjeni jer je gospodinu na tehnickim lakse da menevrise motorom, a ti kao vlasnik treba da znas koliko smes dodatne tezine da imas na Motoru (i Sa tim sam imao problema jer Sam Sa 1200LT bio na vagi. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

I jedan mali off sto se tice kofera.

 

BMW K1200LT (da ne stavljam slike nadjite na google..) 

 

Tezina vozila Sa svim tecnostima i punim rezervoarom 392kg

Max dozvoljena tezina 600kg...sto znaci da smes da napakujes 208kg na njega. 

 

Ja 115kg, brat 82kg... Ostaje mi 11kg.... 2 kacige po 1,5kg... Ostaje mi 8kg... Lanac za Motor Sa katancem (abus) oko 3kg... Ostaje mi 5kg... Jel mogu ja sta da spakujem u 3 fabricka integrisana kofera a da ne predje 5kg (pod uslovom da vozimo goli).. 

 

Tako da opet mnogo mi srece imamo sa zakonom kako je na zaoadu koji uporedjujemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 31 minuta, bdada je napisao:

 

@đunta prekomerna sila kocenja se moze ostvariti samo na jedan nacin a to je -pogresno (premala) unesena masa vozila, sve drugo su price.

Samo F1 moze da dobaci 100% , zakonski minimum je 58% za nova vozila a vecina se vrti oko 65% pa ti vidi koliko fali do prekomerne.

 

Prenosim samo povratna iskustva, u par navrata tokom godina, operateri na tehničkim pregledima su posumnjavali u ispravnost merne tehnike zbog neuobičajeno visoke izmerene vrednosti, a ova poslednja anegdota je od pre nekoliko dana, šta god da je, završilo se merenjem sa isključenim servom. Inače, BMW R serije od 2000 do 2006 su imale taj sistem i nijedan drugi mptor kolko znam, otuda možda zabuna, mada je jednako kočemke sa i bez serva teoretski, razlika je samo u inicijalizaciji komande.

 

(Inače se da povećati efikasnost u odnosu na serijski nov fabrički sklop.)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Par postova iznad imamo primer preporuke za teh. pregled koji direktno krsi zakon i propise jer pusta sa pravljenim topom i ksenon svetlima, ko je tu napaljen?
Zakon i propisi... To je jedna sasvim nova tema, sasvim nova dimenzija... Da li je realno da skuter od 50cc i manje od 4 konjske snage uopšte i ide u saobraćaj sa recimo čovekom od 95 kila. Skuter ne može da ubrza, i opasnost je mnoogo veća za bezbezdnost i vozača skutera i druge vozače. Jer se motor muči. Vremena se menjaju, standardi se menjaju. Jer vozač tog skutera recimo ne može ni da se prestroji, sviraju mu.. Realno to vozilo bi trebalo da je za biciklističku stazu. Naravno da će takav vozač da ubaci kit od 80cc ili 100cc, da može da se kreće normalno u saobraćaju. Zakon i propisi prvenstveno treba da se pozabave ljudima koji registruju kola od 3000 kubika na invalide, a ne da zlostavlja sitnu ribu... Da li je pošteno da mene zaustavi policija i plaćam kaznu za to što mi nije upaljeno svetlo po danu, a pored mene prolazi rom koji nema ni tablicu ni kacigu vozi onaj motor za skupljanje otpada, i kaže kolegi neka pusti ga... Tako da ne bih ja o zakonu i propisima, jer to je ograničena terasa...
Bio sam preko, i Švedska i Australija itd, i nigde nema toga. Samo kod nas. Možeš da imaš i led ispod auta, i stage kit 6 ako hoćeš. Ne vidim da nešto imaju više nesreća u saobraćaju od nas, čak naprotiv...
Ali dobro, svako gleda iz svog ugla, ja samo iznosim moju perspektivu i iskustvo.
Poštujem svačije mišljenje, ali imam i svoje.
P.S. Ali zato imaju speedcam na jako puno mesta, pa ti vozi brzo, kući stigne lepo fotografija sa sve kaznom :) To poštujem.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Mišljenja sam da mi svi pričamo isto samo iz nekog svog ugla,što je dobro,ali suština je po meni u tome da zakone i propise pišu neki da kažem ekonomisti koji samo prepišu ko zna odakle neke stvari i to je to,Sad što to nema veze sa stvarima na terenu ko te pita,i nastaje gungula.Inspektori dođu i drže se kao pijan plota,jer tako piše u pravilniku.Napisao sam ovde činimi se da treba takstativno navesti šta je potrbno da vozilo bude teh. ispravno za saobraćaj.đunta   je napisao da niko ne proverava koč. creva,cevi za dovod tečnosti,cevi benzina što je u principu naj važnije.Zato je konfuzija ne radi ti unutarnje svetlo,zadnji brisač ,voleo bih da mi neko objsni zašto je takvo vozilo ne bezbedno.Skoro sam gledao na tv i Okanović je rekao da su ovo nekakva preterivanja sa sitnicama.Za kofer nije problem skine š,vratiš svi zadovoljni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, gebee&co je napisao:

niko ne proverava koč. creva,cevi za dovod tečnosti,cevi benzina što je u principu naj važnije.

Savestan kontrolor ce pregledati, utvrditi stanje i na osnovu toga ili oboriti ili pustiti ali upozoriti, inspektor nece znati ishod ni stanje jer nije snimljeno ali na snimku vidi stvari od "vitalnog znacaja za bezbednost" tipa prskalica, metlica brisaca ... i moze da pravi problem, pise kaznu, ucenjuje ... iz tog razloga se vise obraca paznja na takve stvari sto je kontraproduktivno, dize tenzije bez povecane bezbednosti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja