Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 2 minuta, zlatkojov je napisao:

 

zajebi vlast i kupi novi auto pa ne moras tehnicki dve godine

 

a 3-ce kad odes sagni se da vlast nadoknadi. 
Beograde-probudi se !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Zajebacu vlast i nacicu rumnuku sa papirima pa cu da registrujem u Timisoara i da placam porez njima, to mi dodje najblize od Vrsca. Zajebao bih vlast ali


Još pre nekoliko godina su mi u Pirotu pričali za varijantu registracije na bugarsku firmu. Ne treba državljanstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Hoce da svi predjemo na el.trotinete da se vozimo ko pederi! A onda ce na njih da uvedu punu A kat.polaganje jedno 150000din, a morace I full face kaciga I puna oprema.
Jel Boze moj drzava Srbija brine o bezbednosti!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Skandalazno šta se dešava. Treba tehnički da bude 15.000, registracija 38.000. Za 1.2. Za motore 100 000 a na mesto primalaca da piše budžet RS - Ko te je*be.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Danas završio na Ledinama sa robertovim topom, koferom sa led svetlima, povišeni vizir i xenon. Morao da skinem sebin crash bar i maglenke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
013INFO.RS

Načelnik Uprave saobraćajne policije u sedištu Ministarstva Nebojša Arsov ističe da se od 6. jula ove godine Pravilnik o tehničkom pregledu vozila primenjuje u punom obimu i...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kopirano sa FB-a... 

 

Pozdravljam sve motoriste i Sam sam to nekad bio,ali život je čudni kojač sudbine.Naime   nekad sam radio u Mupu polic.Uprava Kikinda u odseku za krim.tehnici a samim tim po prirodi posla sam obavljao preglede i veštačenja Motornih vozila za to vreme sam pregledao oko 18-19000 hiljada vozila.Smatram da sam dovoljno iskusan i potkovan znanjem da o ovoj temi mogu reći neku reč.napominjem da sam sada sretni penzioner ivalidska penzija.Prateći važeće nove metode o reg.motornih vozila vidim da tu ima i nepotpunih i nejasno -dvosmislenih uputstava i načina o procesu pregleda od strane radnika na teh.pregledu.Oni su Bukvalno preplašeni da obavljaju te zadatke.Ako dozvolite da primetim za stvarnu neispravnost na vozilu izdaje se jedan papir na kome su navedene stvarne tehničke greške i to je potpuno uredu.Aza uklanjanje raznih dodataka pa čak i delova koji su fabrički ugradjeni poput nosača ,držača i drugih elemenata koji doprinase komforu vožnje usmeno ukazuju da to treba ukloniti.a to je ono što je po svom ličnom pisanom a NEPOTPISANOM uptstvu navela Agencija za bez.saobraćaja, te su tako izmislili da vlasnici vozila trebaju pribavljati razna dokumenta i saglasnosti za postavljanje i montažu takvih elemenata ili delova.To je legalni način za nametanje raznih finansijskih opterećenja koje vlasnici moraju podneti.Molim Vas sve koji to dožive,da se zahteva skidanje i uklanjanje delova i opreme, da od istih radnika ZAHTEVAJU da to i opišu u onom izdatom dokumentu,tako da to imate napismeno i da to navedu kao razlog zbog kog vozilo nije prošlo teh.pregled.Prateći izvršene teh.preglede to ne navode u pisanoj formi,a to znači da to baš i nije u skladu sa zakonom.To navodim iz razloga da bi u budućem sporu imali da vašem advokatu već pribavite matrijalni DOKAZ.Ovo je zaista dug tekst ali nemože se skratiti više jer tu ima još toliko toga.Te agencije i komitet za bez.saobraćaja NISU NIKAKVE državne institucije to su udruženja i nevladine organizacije koja koji status već ima.E tu leži zec one treba ju da žive a kako drukčije ....PS molim vas vlast nije u sprezi sa ovim velikim stručnjacima,njima treba skrenuti pažnju na dešavanja.Ako vas još nešto zanima pitajte,kad zagrebete ispod površine svašta će tu da se nadje,neka vam je bog u pomoći.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
On 17.7.2021. at 20:27, gebee&co je napisao:

To nema veze sa strogoćom i tajnim policijama.Nego su pravila tako napisana da ako ti se mušica usere na staklo nisi prošao.Umesto bato napiši konkretno to,to i to mora da je ispravno,normalno, vozilo mora da izgleda dobro a ne olupina.Ovako tumače kako ko shvati,sve mora da radi.Nije mi jasno šta je poenta istresanja sitnica.

Поента свега је наплата.
Како да ти наплати технички 5.000 ако ће само да га утера на траку, обиђе око њега и каже терај. Овако закерају на свакој ситници, као нешто раде и онда наплате.
Као код фризера. Имаш оне што те ошишају за 10 минута и наплате 300-400 динара и ове друге што шишају по сат, сат ипо и наплате 1000-2000... Мора да се врти око главе сат времена да би ти наплатио. На крају исти к*рац.
Радим у фирми која се, између осталих послова, бави и техничким прегледом.
Технички одавно реновиран. све ново, и ево већ пола године разне инспекције долазе да утврде да ли је то све по тим неким њиховим прописима.
До сада долазили 3-4 пута, увек нешто ново фали, и неће да га пусте у рад.
Ове инспекције јашу ове на техничком, ови на техничком јашу нас, ми ћутимо и плаћамо...
И тако у круг.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Onda ja treba da budem presrecan.

Posle trodnevnog proveravanja sinovog auta, vodi se jos na mene, juce odoh na tehnicki. Takvu nervozu zbog eventualnih drk..a  nisam skoro osecao.

Posle pola sata cackanja prosao tehnicki, cak rekose da su izduvni gasovi toliko dobri da bi i u Nemackoj prosao.

Srecan kao da su mi poklonili auto, mozda je to i poenta svega.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Drugara u Bg vratili jer mu zadnja metlica ne pravi punu lepezu na zadnjem staklu nego 75% po njihovoj proceni,koje je bre ovo izdrkavanje >:(.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nakon što je uspešno regulisao tehnički pregled drumskih vozila, Mali Perica će podjednako uspešno regulisati i "tehnički pregled" vazdušnih vozila.
6f53152c93b27a8f54389e32a4aa42e7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre sat vremena, piki je napisao:

Drugara u Bg vratili jer mu zadnja metlica ne pravi punu lepezu na zadnjem staklu nego 75% po njihovoj proceni,

Koji je tehnički u pitanju?

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Mene upravo vratili,zadnji levi tocak (auto) slabo koci,rekose 3 dana da otklonim kvar ali u zurbi ne setih se da pitam posto je danas petak jel to znaci da popravim do ponedeljka ili od ponedeljka 3 dana?

Inace svi majstori gde sam isao su u velikoj guzvi :(

 

Promenio član alex1974

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ljudi, nisu krivi tehnicki pregledi, kriva je inspekcija koja ih kontrolise i za svaku sitnicu im pise ogromne kazne, pa su oni bukvalno preplaseni da im inspekcija zbog neke gluposti ne pise velike kazne ili zatvori tehnicki. I sad sto bi vlasnik tehnickog rizikovao, verovatno je rekao kontrolorima da ne pustaju sve sto im se ucini i malo sumnjivo.

Na zalost, pravilnik je nepotpun i dvosmislen, mislim da su ga tako namerno napravili da bi mogli ove nepodobne da kaznjavaju i zatvaraju, a podobni da rade bez problema.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

Ljudi, nisu krivi tehnicki pregledi, kriva je inspekcija koja ih kontrolise i za svaku sitnicu im pise ogromne kazne, pa su oni bukvalno preplaseni da im inspekcija zbog neke gluposti ne pise velike kazne ili zatvori tehnicki. I sad sto bi vlasnik tehnickog rizikovao, verovatno je rekao kontrolorima da ne pustaju sve sto im se ucini i malo sumnjivo.

Na zalost, pravilnik je nepotpun i dvosmislen, mislim da su ga tako namerno napravili da bi mogli ove nepodobne da kaznjavaju i zatvaraju, a podobni da rade bez problema.

A tehnicki pregledi nisu mogli da "strajkuju" dok im se ne uradi jasan i precizan pravilnik?Ovo mislim jos od kad je pocela zajebancija sa motorima

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma bas njih briga za motore, kad za automobile nisu reagovali, za motore nece sigurno. Verovatno ne smeju mnogo da talasaju, za cas mogu da im pronadju nesto i zatvore ih. To treba ljudi da se pobune i naprave frku, dok svi cute ovo ce ovako da ide i dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 6 sati, srbac je napisao:

Koji je tehnički u pitanju?

Ne znam,nisam iz Bg pa mi nije bilo bitno,ako treba saznacu:takoje:.

Opa-obrt,zanemarite izvor,svi su poceli da prenose vest.

WWW.NOVOSTI.RS

OVIH dana pozvaćemo sve vozače koji su sa tehničkih pregleda svojih vozila vraćani zbog nebitnih stvari, poput nedostatka tečnosti za brisače, kapice na ventilima ili različitih presvlaka...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

U situaciji kao što je ova gde je zajednička muka razblažena periodom od 365 dana pa opravdano nezadovoljstvo i gnev nemaju zajedničku energiju ovakve nebulozne stvari će prolaziti vrlo lako. Da zanemarimo mogućnost da nekome možda i odgovara da se bes usmerava ka t.p. sa nekih drugih, vrlo verovatno mnogo bitnijih stvari.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja ne mogu da shvatim da svake godine nešto izmišljaju. zašto ne preseku pa makar ta pravila bila i najstroža na svetu. A ne ovako, svake godine nas peku na tihoj vatri i zaplašuju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pre par godina su izglasali da se vozila starija od 13 godina upućuju 2 puta godišnje na tehnički, valjda se sećate. Narod se pobunio, pa je neko "od gore" rekao, nema problema, biće jedan, ali baš detaljan...

Ide se na to da sa svi zadužimo za nova kola, nove motore itd. Bez obzira da li želimo, ili možemo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Smatraju nas ovcama sto realno i jesmo jer samo blejimo u prazno a oni nas deru. Sta tu ima da se prica !  , nekolicini je jasno kao i meni ali sam i ja  ovca kao i ostali . Dok se ne izadje na ulice a vidim da nece .... sisaj rodjace pa ko prezivi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja