Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, rast je napisao:

Nije obavezno imati vozilo, obezbediš uslove pa ga kupiš. Ne može da se koristi javna površina za odlaganje privatne imovine.

To mozda u Spaniji za vreme Franka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Zna li se da li ce se po novom gledati npr zamena menjaca na automobilu? Recimo moj je bio automatik a sada saltac, ajd km sat mogu da promenim ali da li je upisano negde nesto? Takodje mi je neresen abs jer su promenjene poluosovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
On 20.2.2021. at 11:52, N.F.S. je napisao:

Evo tema, insistirao sam da mi u novoj saobracajnoj upisu "0"... Namenjah se saobracajnih zbog broja osovina. Motocikl kupim registrovan, ocitam saobracajnu stoji 0 osovina, meni kada izdaju na ime stave 2, tako je receno u SUP-u (kazu)... Kada dodje vreme za produzetak registracije (pogadjate) sledi mi zamena saobracajne o sopstvenom trosku zbog broja j@benih osovina!

 

Bas vredjaju postupcima i drskim otimanjem.... >:(

Procitah ovo ovde  vezano za broj osovina i ostalih podataka iz saobracajne i temu sto je @N.F.S. pisao.jel neko zna sta treba definitivno da pise u saobracajnoj. mozda@bdadaima sveze informacije?evo slike moje ocitane saob. pa ako nesto nije u redu napisite mi.Meni je sve nelogicno,  i br.osovina,i najveca dozvoljena masa...0-02-0a-3df8bd9012c15ec3b41a687887ca672b58f3fb58e8fca4b33e2779e91117a6ea_4efee05f.thumb.jpg.4bb8fbb711984ffad67ebaa59b29b6cc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Osovina se racuna kada su tockovi upareni (kaze zakon) i nije vazan podatak za tehnicku ispravnost (kaze dopis) moze i 0 i 2 sto ce reci mogu te zezati sta god da pise.

n.d.m. za motocikle nije obavezna iako uglavnom postoji upisano na identifikacionoj plocici.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

2020, mart, izdata nova saobraćajna na Novom Beogradu važi do 9999 godine, osovina DVE, 

 

2021, mart, tehnički pregled, kažu mora zamena saobraćajne jer pravilno je NULA

 

Počnem da protestujem, jer ne ide mi se u MUP, kažem kako zamena kad je izdata pre 12meseci i važi još 8000 godina?

 

Konsultuju se oni telefonski s nekim i kažu da i ne mora baš zamena. Ajd da mi učine i ne maltretiraju, pravilno je NULA ali eto može da prođe i DVA. I eto, do tehničkog 2022-ge vozim na 2 osovine a posle ću da vidim dal ću morati da učim nove tehnike za vožnju bez osovina ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Toliko toga bih imao da napisem kao i vecina vas ,sto se tice njihovih glupih pravila a tek o tehnickim pregledima, da mi je pozlilo prilaskom prstiju tastaturi pa je prvo progutan bensedin i eto , vise nemam potrebe da bilo sta napiosem ... sad mi je vise nego dobro ama sve  :jee3::takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
On 14.3.2021. at 9:20, Biker Q je napisao:

Zna li se da li ce se po novom gledati npr zamena menjaca na automobilu? Recimo moj je bio automatik a sada saltac, ajd km sat mogu da promenim ali da li je upisano negde nesto? Takodje mi je neresen abs jer su promenjene poluosovine.

Ima li neko ideju za ovaj moj problem kako da proverim? Ovo je prvi auto koji sam resio da sredjujem i ne menjam duzi vremenski period i sada kada sam gotovo sve sredio javi mi se ova sumnja oko menjaca. Inace kada sam kupovao uopste nisam ukapirao da je menjac zamenjen:stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

meni rekli pre dve nedelje za auto koji je benzin gas da od jula ne prolazi tehnicki jer zagadjuje vazduh vise nego dozvoljeno. kaze kupi dizela njemu su veci parametri nego za gas. reko jel me sprdate, kaze nene ozbiljno ti kazemo evo gledaj, i ja gledam i stvarno vise zagadjuje nego sto pise. a ima katalizator. ostadoh u cudu, prodadoh auto i kupih opet benzin gas :D

 

ono sto je gore kolega okacio bi znacilo da mozemo da ostavimo slobodno kofere na motoru jer oni ne spadaju u dodatno budzenje? onda moram sa sva 3 kofera na tehnicki?

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Biker Q nemas bojazni sto se tice menjaca, ne utice na bezbednost ni sam rad motora + je originalan za taj motor (drugi ni ne mozes staviti).

@drmilan_ ti "tehnicari" da se vrate u skolu, moze i osnovnu (bar je u moje vreme postojao predmet tehnicko obrazovanje), na sastav i obojenost izduvnih gasova utice prvenstveno odnos smese gorivo/vazduh a benzinski motor je kao i dizel OTO, npr i benzinska i plinska i dizelova dizna mogu "pišati" i poremetiti odnos ... svasta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja imam jos i problem sto abs ne radi jer su zamenjene poluosovine, stavio sam nove diskove i plocice koci odlicno ali postoji li neko ocitavanje onog "seckanja" na valjcima i ukljucivanja abs-a? Takodje na km satu imam sat za automatski menjac a kazu gledace se da li svetli neka lampica itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

ABS ce ti vec biti problem, na homokinetickom zglobu treba da je citac a na satu za menjac ti ne sija neka neispravnost, pretpostavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Nece da sija:jee:. Ma nema citaca nikakvih, zamenje poluosovine menjac sta znam sta sve. Ja toliki strucnjak za vozila cak i drugima dajem savete a nisam video da "samo" menjac i poluosovine zamenjene:jee1:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 26 minuta, Biker Q je napisao:

Takodje na km satu imam sat za automatski menjac a kazu gledace se da li svetli neka lampica itd...

To se bar lako rešava, izvadiš dotičnu sijalicu i gotovo, jesmo li mi balkanci il nismo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Lampice se ne skidaju ali svetlost ne probija recimo crnu izolir traku. Nece lampice da svetle ali nece ni abs da se ukljuci pa zato pitam moze li tako da prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sve sto imas na vozilu tipa ABS, AIR BAG ... svetli kada das kontakt i gasi se po startovanju, mozes sakriti lampicu ali ne i pumpu ... problem u najavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Gleda se samo na tabli ili se gleda jos nesto i testira na valjcima abs? Sto rece kolega mi smo Balkanci, mogu lampice da budu povezane sa lampicom od punjenja akumulatora:)

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Valjci ne prepoznaju ispravnost ABS-a bar ovi "stari", novu opremu nismo jos zaduzili pa necu da pricam u napred, mada prepoznaju ovalnost kocionih diskova pa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
9 hours ago, drmilan_ said:

ono sto je gore kolega okacio bi znacilo da mozemo da ostavimo slobodno kofere na motoru jer oni ne spadaju u dodatno budzenje? onda moram sa sva 3 kofera na tehnicki?

mart2021, na tehnički sam otišao sa koferom od 56 litra, Givi dodat naknadno. Planirao sam da ga skinem, rekli su mi da ne mora, da ga ostavim.
Motor je uslikan sa svih strana sa sve koferom.
 

TDM900 fabrički ima 2 auspuha, kod mene je stavljen akrapovich sa desne strane (vidi se Approval identification E1 0408). Obratili su pažnju samo na traku koja obavija i drži auspuh, na prvi pogled im se učinilo da je neka improvizacija držača ali čim je video da je to ozbiljno i profesionalno postavljeno prešao je na sledeću stavku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8404 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ponavljam vec kucnuto, turam izvinjotinu!

Tablice se ne moraju vise odjavljivati u Mup-u koji ih je izdao! Uz ugovor ih moze odjaviti i kupac u svojoj opstini a i ako na njega ne glase.

 

(Juce odjavio satelisa, dobio info iz prve ruke)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750
On 3/24/2021 at 10:14 AM, rast said:

mart2021, na tehnički sam otišao sa koferom od 56 litra, Givi dodat naknadno. Planirao sam da ga skinem, rekli su mi da ne mora, da ga ostavim.
Motor je uslikan sa svih strana sa sve koferom.

Mene vec dve godine teraju da skidam bisage i crash bar, preselo mi registrovanje i sve.

Promenio član GromH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, GromH je napisao:

Mene vec dve godine teraju da skidam bisage i crash bar, preselo mi registrovanje i sve.

Promeni tehnički pregled... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja