Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Idi u gl. SUP negde na prvom ili drugom spratu (raspitaj se dole) mome tastu su izdali kopiju ili original džabe doduše za auto ali valjda je isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Uvek se naplacuje 650,00 din. overena kopija, carinsku traze jer je datum prve reg. posle 19.04.2014 (pocetak pregleda polovnjaka (homologacije)) a nema ga u bazi ABS pa je ona dokaz da je uvezen pre navedenog datuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
pre 17 minuta, bdada je napisao:

nema ga u bazi ABS

šta mu to znači  i kako se to proverava i jel može to čovek sam i u Autoradu uNovom Sadu su mi rekli da to važi od 2018 pa mi nije jasno kako sam do sd prolazio tehnički

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Trenutno na aliexpressu se mogu naci samo led zmigavci i releji za iste. Pa me onda interesuje koja je fora tehnickih pregleda da te smara jel ti je zmigavac led ili halogen tj. kakav je fabricki bio ako on obavlja svoju funkciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pripazite se, budzet se mora puniti, ako imate vozilo koje ne koristite ili ne mozete reg. (prikolica, moped ...) pravac SUP i odjavljujte.

Sesti pasus.

IMG_20210128_152903.thumb.jpg.800687ccd1d7d6044cc6d046d477b5cd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Jedno pitanje posredno vezano za ovu temu. Kupio sam motor koji je bio registrovan. Odjavili smo ga odmah i predao sam za porez. Medjutim za porez se ceka min mesec dana. Ja ne mogu da ga registrujem bez toga. 

Sada mi motor cuci u Subotici ne mogu da ga dovezem da ga bar vozikam po dvorištu i lickam. 

Koliko je kaznjivo voziti takav motor 

Verujem da se smatra da nije registrovan bez obzira sto mu je nalepnica i polisa vazeca? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To moras videti sa nekim saobracajcem koji je upuceniji u taj deo zobs-a, obzirom da je za zaprljanu tablicu propisana kazna i za ovo je, mozda ne kao da je ne registrovan ali postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, lemy je napisao:

Jedno pitanje posredno vezano za ovu temu. Kupio sam motor koji je bio registrovan. Odjavili smo ga odmah i predao sam za porez. Medjutim za porez se ceka min mesec dana. Ja ne mogu da ga registrujem bez toga. 

Sada mi motor cuci u Subotici ne mogu da ga dovezem da ga bar vozikam po dvorištu i lickam. 

Koliko je kaznjivo voziti takav motor 

Verujem da se smatra da nije registrovan bez obzira sto mu je nalepnica i polisa vazeca? 

On se vodi kao odjavljen, pa potraži u ZOBS-u kolika je kazna za vožnju odjavljenog vozila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 7 sati, bdada je napisao:

Pripazite se, budzet se mora puniti, ako imate vozilo koje ne koristite ili ne mozete reg. (prikolica, moped ...) pravac SUP i odjavljujte.

Sesti pasus.

IMG_20210128_152903.thumb.jpg.800687ccd1d7d6044cc6d046d477b5cd.jpg

Jos 1994-e sam dobio kaznu zato sto nisam odjavio ficu 30 dana nakon isteka registracije,ne znam zasto se ovako nesto ponavlja cesto zadnjih par godina.
 

 

Pre 6 sati, ser je napisao:

A pazi sad, gde da parkiras vozilo bez tablica ako nemas dvoriste?

Pre nekoliko godina su u Valjevu doneli odluku da vozila bez tablica (da ne kazem napustena) ne mogu biti na javnim povrsinama,ako si u procesu preregistracije vozila neces imati problem.Problem je nastao kada se  na mnogim parking mestima na trotoarima pojavio veliki broj "stranaca" na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Evo sad sam se vratio sa tehničkog pregleda i registracije i konstatovali smo sledeće:

 

1. Što mi je stariji motocikl sve je skuplja registracija. ( Menjam saobraćajnu za ovu što važi deset hiljada godina)

 

2. Da to nije motocikl nego motoRcikl kako kaže očitana saobraćajna.

 

3. Da motocikl ponovo ima dve osovine.

 

4. Da me je to sve koštalo 22300 rsd za Hornet 600 iz 2002.

 

Bajo moj...:D

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo tema, insistirao sam da mi u novoj saobracajnoj upisu "0"... Namenjah se saobracajnih zbog broja osovina. Motocikl kupim registrovan, ocitam saobracajnu stoji 0 osovina, meni kada izdaju na ime stave 2, tako je receno u SUP-u (kazu)... Kada dodje vreme za produzetak registracije (pogadjate) sledi mi zamena saobracajne o sopstvenom trosku zbog broja j@benih osovina!

 

Bas vredjaju postupcima i drskim otimanjem.... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Kako mi reče čovek na TP to je novi stav MUP-a. Do sledećeg stava. Dakle neko je ipak zaključio da ima osovine.

 

Ovo mi deluje kao suprotstavljanje mišljenja između ravnozemljaša i globusara.:D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ajd kad diskutujemo, obrazložio mi je čovek na TP da je to bio sukob mišljenja u MUP-u, pazi sad, "Da li se tako kratke osovine mogu nazvati osovinama"?:D

 

Ja mu kažem da i ručni časovnici imaju osovine, a on samo sleže ramenima i kaže moraju da rade kako im se kaže.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 1/28/2021 at 3:47 PM, ser said:

A pazi sad, gde da parkiras vozilo bez tablica ako nemas dvoriste?

Nije obavezno imati vozilo, obezbediš uslove pa ga kupiš. Ne može da se koristi javna površina za odlaganje privatne imovine.

Promenio član rast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 1/28/2021 at 6:04 PM, lemy said:

Koliko je kaznjivo voziti takav motor 

Verujem da se smatra da nije registrovan bez obzira sto mu je nalepnica i polisa vazeca? 

Vrlo je kažnjivo. Vozilo je odjavljeno pa ne smeš da ga koristiš u saobraćaju. Nalepnica i polisa su samo jedan od uslova, ali to nije dovoljno. Ima tu još stavki koje ti nedostaju i zato je kažnjivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja