Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

U tom prilogu o takvim automobilima je bilo naglašeno da takvi farovi imaju slabije sijalice i u EU su tako i propisali da do odredjene jačine XXX lumena ne moraju imati perače a da su to naši zakonodavci prevideli i da takva vozila mogu imati problem.Doduše za sada nemaju problema ni ksenon kit (kineski) u golfu ll jer se još uvek to ne gleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi uvek kaskamo sa propisima, pre par godina covek uveze Volvo sa LDI sistemom za pogon na TNG (direktno ubrizgavanje, boca sa pumpom) posto nas zakon nije bio upoznat sa tim morao je izvaditi sistem od 2500€ i ugraditi turski od 500€.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ovde mogu da uvedu pola litre krvi pride i ovaj beskicmeni narod ce cutati i praviti se lud jer je inace taj isti narod odlican narod da ospluzi razne vladare jer nema kicmu,cuti,trpi i ne pravi pitanje!

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 1 sat, bdada je napisao:

Mislim da svesno balansiraju izmedju ekologije i realnog stanja voznog parka sirokih narodnih masa, bar po do sada zadatim parametrima.

Moram naci nekog sa "ustrojenim" DPF-om za test. :)

Ako ne nađeš nekog, samo malo da prođe ovo ludo vreme (da se odluči sneg jel pada ili ne pada)... protegnem 4 točka do Šida, ili ako ti nekim slučajem ideš na ovu stranu (Ruma, NS). Pošto sam saznao da je neki pajser u servisu vadio redom ljudima dpf pre neku godinu, sad priča isplivala, kontam da ugradim drugi, pa možemo da se igramo pre toga.

Što se ovako stanja auta tiče, prolazi na tehničkom sa nekim jaaaako sitnim brojkama, što mi je malo nejasno.. Po t.p. on ovakav bez DPF prolazi 1/1 test.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 23 minuta, nafetS je napisao:

Što se ovako stanja auta tiče, prolazi na tehničkom sa nekim jaaaako sitnim brojkama, što mi je malo nejasno.. Po t.p. on ovakav bez DPF prolazi 1/1 test.

Teoretski gledano DPF filter "podize" euro normu na 5 odnosno dogradjen je na vec postojece sisteme euro 3-4 tipa EGR i katalizator, kod nas je granica 1,5 gde euro3 prolazi lagano, ako je i uklonjen DPF a katalizator u funkciji takvo vozilo prolazi teh. tj eko test.

Ako pomere parametre i vezu za euro normu ponaosob bice problem, za sada msm da nije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Negde u martu mi izlazi reg na kamioncicu Reno Master. On je 97 god, nazad neki kofer kao furgon ali roletna pozadi, gasovi verovatno losi ali uvezen pre 2014 prilicno sam siguran. Nazad menjane komplet stop svetla stavljene neke led bez homologacije. Hocu li ja to moci da registrujem ili da pravim vikendicu od njega tamo gde cu orahe da posadim (nekad)? Ja se nadao zamenom tih stopaljki da prodjem teh:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 24 minuta, aca-pn je napisao:

Da  li blokiran EGR ventil ima uticaja na ove rezultate merenja ?

Opet teoretski, kod dizela kada je zagrejan egr je zatvoren a meri se na radnoj temperaturi, kod benzinca je na leru zatvoren a meri se na leru ili 2k rpm, :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 2 sati, Ivanrsvb je napisao:

Ovde mogu da uvedu pola litre krvi pride 
 

Врхунска идеја, можда би онда било довољно залиха, јер овако константно оскудевамо док свако само своје дупе гледа. Па када буде стани-пани питају се како нема и зашто морају сами да траже доноре. 

 

Усваја се предлог. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Imam ja jedno pitanje. Kupio sam automobil 2007. godište, kupljen nov u Srbiji, nema kuku, a hteo bih da je imam. Da li mogu samo da je ugradim, sa oznakom proizvođača vozila ili mora kao za ova vozila što su uvežena posle 2014. da se radi atestiranje?

 

Znam da bi, po zakonu, trebao da atestiram ugradnju, ali mi se ne daje 12000 uvozniku ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Врхунска идеја, можда би онда било довољно залиха, јер овако константно оскудевамо док свако само своје дупе гледа. Па када буде стани-пани питају се како нема и зашто морају сами да траже доноре. 
 
Усваја се предлог. 
Dzaba i onda bi se oskudevalo a istu bi dobijali samo privilegovani

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Odgovor MUP-a na pitanje prepravke vozila, ako uzmemo vozilo (motocikli) montazno demontazni uredjaj za prevoz prtljaga (nosaci kofera) metalno ojacanje karoserije (kres bar) dobijemo odgovor ...

IMG_20210112_085505.jpg.713ef8910c9665e7ef0508b5ffbba7b2.jpg

 

Otud razlicita tumacenja.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Procenat vlage u ulju se meri pomocu testera za te stvari. dosta jeftin uredjaj. mi ga na tehničkom u crvenki imali jos pre par godina.

 

PicMonkey-Collage-dot-4-768x400.jpg

 

Što se tiče ksenona i prskalica. Kolega je citirao član koji je je promenjen, a glasi:
"U slučaju da je vozilo vrste M ili N opremljeno kratkim svetlima sa gasnim izvorom svetlosti koji ima fluks veći od 2.000 lumena obavezan deo glavnih farova kratkog svetla je i uređaj za čišćenje farova. "
Znači ne mora imati prskalice ako je jacina svetla ispod 2000 lumena.

 

 

Što se tiče nedoumica oko toga šta može a šta ne može proći tehnički postavite samo sebi dva pitanja:

Da li je deo koji vam "pravi problem" fabrički?
Da li je deo koji nije fabrički atestiran?

Ako je odgovor na bilo koje pitanje NE onda možete imati problema na tehničkom pregledu.

 

Najcesci problemu su: dodati spojleri, kuka, ksenon svetla, zatamljena stakla


 

7 hours ago, kole24 said:

Imam ja jedno pitanje. Kupio sam automobil 2007. godište, kupljen nov u Srbiji, nema kuku, a hteo bih da je imam. Da li mogu samo da je ugradim, sa oznakom proizvođača vozila ili mora kao za ova vozila što su uvežena posle 2014. da se radi atestiranje?

 

Znam da bi, po zakonu, trebao da atestiram ugradnju, ali mi se ne daje 12000 uvozniku ...

Moras raditi atest. Znam da neki rade ovako ili onako...pravdaju se nekim plocicama, atestima kuke itd i to nekako prodje ali pitanje je do kada ce to tako prolaziti. Zakon kaže da kuka može biti fabrička i ne treba atest ali kako dokazati da je kuka fabrička? naravn to se može reći i "kako inspektor zna da kuka nije fabricča"..e pa inspektora boli kurac, on ti zatvori tehnički a ti posle dokazuj na sudu da li je ili nije fabrička :)

 

13 hours ago, Interceptor BP said:

Doduše za sada nemaju problema ni ksenon kit (kineski) u golfu ll jer se još uvek to ne gleda.

Gleda se to, samo kontrolori zažmure i puste da bi uzeli kintu od tehničkog pregleda dok još nema kamera MUPa da prate rad

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Znači ipak se našao neko pametan pa da inicira promenu člana u vezi svetala.Nadam se da će isto tako neko da shvati i u vezi granica "ovalnosti diskova".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Sto se tice merenja co2...

Znaci ako auto ima dpf koji funkcionise i katalizator, motor radi normalno, sa normalnim gorivom, ne sa uljanom repicom ili zejtinom iz restorana, nema brige oko prolaska na tehhnickom?

Jer kako sad drugacije da kupujemo polovna kola, treba da njusimo i auspuh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 12 sati, bdada je napisao:

Odgovor MUP-a na pitanje prepravke vozila, ako uzmemo vozilo (motocikli) montazno demontazni uredjaj za prevoz prtljaga (nosaci kofera) metalno ojacanje karoserije (kres bar) dobijemo odgovor ...

IMG_20210112_085505.jpg.713ef8910c9665e7ef0508b5ffbba7b2.jpg

 

Otud razlicita tumacenja.

 

Pre 11 sati, markoizkule je napisao:

Da li je deo koji vam "pravi problem" fabrički?
Da li je deo koji nije fabrički atestiran?

Ako je odgovor na bilo koje pitanje NE onda možete imati problema na tehničkom pregledu.

Moji mnogo dobri drugari drze T.P.,i stalno ih zezam za kofer na motoru.Iskreno meni nikad nije problem da poskidam sve sto treba sa motora da ne bih ljudima pravio problem,a zao mi je i vas dvojice jer znam u kakvom ste procepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja moram opet da se vratim na moj problem. Ako na kamioncic stavim stop svetla sa oznakom E itd kao nekom homologacijom (ima na kp raznih oblika za kamione) jel to dovoljno ili moraju da budu bas od tog modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

odem na tehnički za moped.Kažu treba da dostaviš carinsku deklaraciju jer je moped proizveden 2012 a prva registracija 2016 kad je kupljen u salonu sprinta koji je izgoreo.Inače sam carinsku deklaraciju dao u sup i verovatno tehničkom koji je to radio prvi put 2016.

Kakva je sad to nebuloza i čemu služi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja