Jump to content

Moto Zajednica

Odricanje zbog motocikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja kad malo razmislim, nisam uopste u situaciji da imam motor, nikada nisam ni bio generalno ali sam uvek i imao "neki motor" (nekad se samo zvao motor). Pomenuh vec, trenutno kola a inace je uvek bilo nekih odricanja, kao klinac na prolece rasprodam sve iz sobe, komp, muzicku liniju i svasta nesto da bi kupio neki motor...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
"Odrekao" sam se uzalud protraćenog vremena.
I to na razne izlaske, bacanja love po klubovima u koje se ide da bi te neko video, na "skupa" kola ...
Odrekao sam se, za mene, nebitnih stvari koje su mojoj generaciji, a i današnjim, izgleda jako bitne.
Zbog toga sam zahvalan ovoj našoj "bolesti".



Kod mene je 98% isto kao kod kolege.

Uistinu se ne bih mora odricati ničeg, bar što se novaca tiče.
Obaveze su mi takve da sam upravljam svojim vrimenom.

Žena mi je tolerantna i od kad me upoznala svjesna je daje motocikl sastavni dio mog života.
Ranije smo dosta vozili skupa, zadnjih nekoliko sezona vozim 98% solo.





Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Od malih nogu vozio emz ts 250/1, kasnije vec u braku i dvoje dece kupio qinqoi qm250...razveo se i prodao ovaj qm..kasnije kupio opet qm250. Vozio neko vreme i menjao ga za etz250. Deca odrasla, ja sam, radio sam u Obrenovcu, Beogradu, Novom Sadu..davno radio u Vrnjackoj Banji. U Zrenjaninu sam zadnje radio, vec sam bio rastavljen. Prodao etz i kupio hondu cb 450n. Znam da je po godinama star ali isto mi trosi kao i etz... Prodao zajednicku kucu, dodao pare na moj deo, kupio drugu i sada je sredjujem. Kupio kuce belgijskog ovcara ( sada vec ima 6 meseca  a imam i jazavicara). Sta znam, trenutno zaradjujem ok, od plate odvajam za kucu, zivot a bogami i za motor. Cigarete koristim, alkohol ne. Videcu jos kako ce sve ovo teci kod mene pa mozda i neki manji kredit pa da se resim za nov. Jedan je zivot.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Одричем се новца, финог новца..а самим тим других ствари које се могу тим новцем купити..Не одричем се времена јер то вријеме проведено на мотору не сматрам изгубљеним..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Neznam sta BiH rekao na ovu temu a ima dosta da se kaze!

Godisnje sam prelazio i po 20.000 km sve do prethodne godine (2020) samo 2.000km i to na jedvite jade, voznja uknapirana uvek neka zurba jurba, posao zapne bas kad su najtopliji dani da se istera motor iz garaze, zena pita a gde ces sad i tako to.A sve to odricanje je vredelo jer smo bogatiji za jos jednog malog bajkera.:)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Kupio motor koji se nekvari, rega + servis+gume=400 € godišnje, i 400- 600 € za dalje vožnjice, u zadnjih par godina prelazim od 5-7000 km godišnje, svakodnevno motorom do posla i po gradu, al to ne računam, da nije motora išao bih kolima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Ne pomenuh ulaganje u budućnost, česta situacija,leti radim malo duže, pa kad stignem ispred zgrade, zaleti se ka meni pe-šestoro klinaca, među njima i moj mali (3 godine), i viče -to je moj tata ( kao da ovi drugi to neznaju), sledi borba koji će prvi da se popne, naravno - zna se ko je prvi, podignem ga na rezervoar i on zavrne gas, vfr arlaukne, svi oni klinci zasline, onda ga parkiram, popnu se odmah četvorica i počnu da ga ljuljaju na centralnom, mame se poplaše da će motor pasti, pa poskaču da ih skidaju...

 

Sve budući bajkeri!

 

Takvu radost toj deci nikakvi novci nemogu pružiti, kao i jednom tati kom je srce prepuno kad mu se sin u zagrljaj zaleti!

  • Sviđa mi se 10
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 10.1.2021. at 8:21, Мали Ћаћа je napisao:

Одрекао сам се оног за што сви пате или мора да се уради... годишњи одмор :). За својих 40- и кусур година био сам на одмору два пута... :jee:

Druze, duzno postovanje. Stvarno si majstor prve klase, ali ovo sto si napisao ja ne mogu da obradim u svom mozgu. Jesi li kad probao da sednes na motor i odes na putovanje? Kanada je lepa zemlja, ima svega za videti.. Zivot nije samo radionica i posao. Godine brzo prodju i nikada se ne vrate. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja se nisam odrekao nicega posebno da bih imao motor sem para,koje bih potrosio svakako samo u duzem periodu. Kaze meni drugarica " jel ti znas gde si sve mogao da otputujes za te pare koliko te kostao motor i oprema".  I mislim se upravu je,u ovo vreme dostupnih letova i "booking" smestaja mogao sam da obidjem dosta toga. Ali  video sam  prdele i situacije koje na taj nacin ne bih i koje ljudi koji ne voze ne vide.

Jedino mi je "žao" sto sada kada imam odlican motor i dobru opremu,vozim manje nego ikada. Onda se i postavlja pitanje opravdanosti svega. Ali sta cu 2 posla vec 4 godine tokom dana,  uvece sin i zena. Vikendom sin i zena i prodje mesec,sezona godina... ugrabim da se provozm nije bas da ne vozim ,ali ranije sam se sa losijim motorima i gorom opremom 5x vise vozio. Jbga odraste covek i dodju neke stvari na red,pa to odricanje i ne bude teško.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 2 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Druze, duzno postovanje. Stvarno si majstor prve klase, ali ovo sto si napisao ja ne mogu da obradim u svom mozgu. Jesi li kad probao da sednes na motor i odes na putovanje? Kanada je lepa zemlja, ima svega za videti.. Zivot nije samo radionica i posao. Godine brzo prodju i nikada se ne vrate. 

Живео сам на мору 16 година и од 1998 поново живим на мору. Ипак је ово тихи окена и много је хладан. Планине и снег ме никада нису интересовале тако иако ми је то пред носом немам никакву жељу да то искористим. Путовања су само занимљива у једном правцу, а досадна кад се враћаш кући,  тако макар мени :D. Ја сам сва то заменио одласком на разне стазе и путујући по северо западној обали Америке и Канаде. Упознао сам много добрих људи :) и лепо се провео. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 22 sati, Gajo Sevojno je napisao:

A ok, ipak sam te pogrešno razumeo. Pomislio sam da nigde ne izlaziš iz garaže :lol3:

Руку на срце било је и тих дана или месеци. Овде киша зна да пада и по 4-6 месеци па је топло и суво у радионици 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Pa tu i tamo sam se odrekao novca koji ide na opremu,održavanje i registraciju!! Krediti koji su finansirali motor,gledam kao prošlu stvar,da ne kažem prošlost!  Došao sam u godine kad me je teško natjerati da si kupim neku žestoko skupu garderobu,ili nešto drugo..  Eto prije neki dan sam zamjenio lanac i lančanike,promjenio ulje,filter..,kupio navigaciju,doduše polovnu..  Naravno taj novac je imao gdje da bude utrošen,npr. neki produženi vikend,nešto u stanu, ili ko zna za šta..,ali kako ovdje kažu, "ćeif" nema cijenu. Malo uštinem na sebi.. ,i to je to.

Generalno mislim da više dobijam,nego što gubim posjedovanjem motocikla.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kao klinac terao sam razne motore, sto moje (jawa 350, razni tomosi), sto od drugara (mz 250, neka honda 500, elektronik 90). E, onda, odrekao sam se 20 godina motora zbog porodice. Ali tih 20 godina ne bih menjao ni za sta ! Sad kad su deca porasla, poceo sam polako, pre 3 godine,  ponovo da vozim. Sada mogu malo sebi da dam "oduska", da malo sebe pogledam, a da porodica ne trpi. Jedino mi zao, ali stvarno zao, sto se supruga plasi voznje motora. Samo jednom je sela, nekih desetak km i rekla, nije ovo za mene. Da je zavolela kao ja, sada bih, u ovim godinama, sigurno vozio neku Hondu panku, ili nesto u tom fazonu. Ovako, skuter mi za sada sve zelje zavrsava, i ispunjava...

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Izgledam kao beskucnik na ulici
Kupio sam jedne dobre cipele 2003-ce - i dalje ih nosim
Vozim Reno 4
Moj pas ima vise jakni nego ja...
I tako.....

AL se vozam :moto2:

 

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Izgledam kao beskucnik na ulici
Kupio sam jedne dobre cipele 2003-ce - i dalje ih nosim
Vozim Reno 4
Moj pas ima vise jakni nego ja...
I tako.....

AL se vozam :moto2:
 



Ato ti je kult.
Za robu i cipele te razumim.
Meni je to naj nevažnija stavka u životu, ne zbog novaca nego uopće...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam se uvek natezao s curama oko odevanja, redovno sam dobijao pritužbe, zašto pa zašto dajem zadnji dinar na motor... pa krenem da im objašnjavam i stanem u sred rečenice...ne vredi..ne razumiju one to... :moto3:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

U principu ne odricem se niceg materijalnog, mozda nekog boljeg auta... Ali i ovaj mi vrsi posao i bolji je od proseka tako da sam zadovoljan. 

Naravno ponašam se u skladu sa svojim mogućnostima, ako bih kupio nov motor za 15-20k eur, onda bi se morao odreći neceg bitnog, ali toliki lud nisam :)

Jedino cega se odricem to je neko vreme provedeno sa porodicom, ali ne preterujem ni tu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Pre neki dan prevrcem fioke po stanu ,pitam zenu gde su mi carape,ove sto nosim iscepane napred na prste..Zena mi kaze idi otvori orman,prodaj kompletnu opremu za motor koju si platio blizu 2.000e i kupi carape.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima kod braće kineza čarape 70din par, izdrže možda 2 godine, de ćeš bolje :D

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Kad sam sve ovo procitao, pa ja sam super prosao.

Da bi ja vozio motori moja zena se odrekla svega :lol2::lol2:

Sto se tice problema sa zenama, ja sam to resio tako sto sam joj uplatio da polaze za motor, dobila skuter (ustvari ukrala meni) sad mi ostalo samo jos da joj kupim motor na menjac pa da uzletimo zajedno  :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam imao sreće, kad smo se upoznali ja i moja suđena a tada je imala17 sela je na motor bez straha i tako je i dan danas.

Shvata moju potrebu za ulaganje u motor radi bezbedne vožnje tako da nemam nikakvih problema oko kupovine vezane za motor.

Evo sad me ubeđuje da kupimo nov skuter za vožnju po gradu a stari na oglase, dosadio joj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Zbog motora uglavnom odrekao sam se:

-Nema više priprema za putovanje koja podrazumevaju 7 vrsta slanih grickalica, 6 slatkih, gazirani, gusti sok, pite, sendviči, paket piva jer je kod nas jeftinije, itd. (Što se pokazalo veoma dobro, jer čak na vikend turama koje obuhvataju preko 1000km,devojka i izgubi po neko kilo, i budemo takoreći samo hidrirani:lol2::haha1:

-Ne planiram više putovanja automobilom tako da za + mame nema mesta (mislim naravno ili tašta ili devojka, spoj ta dva sistema trudim se da izbegnem) :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja