Jump to content

Moto Zajednica

Odricanje zbog motocikla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

U suštini nisam se odrekao ničeg, ali generalno ne trošim novac na stvari koje me ne zanimaju (odeća, obuća i slične drangulije), zenče me smara što dajem pare na "krševe":tras1:, a ne na sebe. Jbg volim i kola i motore. Ja na to kažem to su moje ljubavnice :dobar:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Jedina bitna stvar koje sam se donekle odrekao je vreme provedeno sa porodicom. Mada ni to nije puno, mogu slobodno da kažem da niko ne trpi previše zbog ove moje ljubavi.
Imam sreće pa mi slobodno vreme ne manjka previše, na takvoj sam poziciji da mi je radno vreme u kancelariji fleksibilno i da dosta posla zavrsavam telefonom i ostalim sredstvima daljinske komunikacije.

Što se materijalnih stvari tiče, i ja i porodica smo navikli da živimo prizemno, u skladu sa mogućnostima, a ja ovaj sport finansiram iz nekih dodatnih prihoda, tako da tu nema nešto preterano odricanja.

I moja žena nije neki ljubitelj motora i vožnje, pa mi je lako da pobegnem na vožnju kad hoću. Možda ne onoliko često koliko.bih ja voleo, ali ajde da ne preterujemo...
Ali.zato.sin jeste, pa imam problem da pobegnem od njega, ima 10 godina, jos je mali.za voznju.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 39 minuta, Motorcyclist je napisao:

Voznja motora sam i u dvoje je nebo i zemlja, neka prica ko sta hoce. Cim neko sedne pozadi, vise nije to to, sto se tice ciklistike, agresivnosti, povoznosti, kako god...

Nebih se složio, pa ja sa suvozačicom obaram više nego neki koji su sami na motoru :lol: :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, Biker-Boy said:

Nebih se složio, pa ja sa suvozačicom obaram više nego neki koji su sami na motoru :lol: :moto3:

Svaka cast :D Ja sam najbolje obarao kada je bio stari zakon 0,5 promila pa popijes jedno...ali to je no-no tema za forum. Inace sam uglavnom ukocen.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Odrekao sam se lagadnijeg zivota, jer spoznaja lepote putovanja motorom te tera da radis sto vise kako bi mogao da izguras sve ono sto voznja motora povlaci za sobom.

 

Mada, mozda i sam novac nije problem, jer nista ga vise nisam imao kada sam bio bez motora, nego sa motorom, uvek se potrosi, ovako kako sam devojku, a sadasnju zenu, navikao i naterao da zavoli voznju, makar provodimo kvalitetno vreme zajedno, vidimo mesta koja ranije nismo, odmorimo glavu od svakodnevnih briga i problema. Taj trenutak kad krenem na put, a znam da ne mogu da se javljam na telefon, za mene mnogo znaci i tesko bi ga se odrekao, dovoljno je ovo zimi i u tranziciji sa motora na motor.

 

Ovih dana, zdravlje Boze, kada dodje beba, videcemo da li je to prva ozbiljna prepreka, ovo do sad je bila limunada.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 26 minuta, ProMaster je napisao:

Ovih dana, zdravlje Boze, kada dodje beba, videcemo da li je to prva ozbiljna prepreka, ovo do sad je bila limunada.

Pa, skratiće ti se ture najverovatnije. Al biće više kratkih - za do po pelene, kašice, flašice... :)

A bez zezanja, u tim mesecima mi je dvotočkaš najviše i najbolje služio. Em se voziš, em bude korisno :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Zelje - mogucnosti , uh!

Od kada znam za sebe miris benzina je najlepsi parfem na svetu :lud:

Kao klinac do 16-te ganjao APN6 i sta je moglo da se "otme" posle toga V35 Guzzi 8-9god  , zena-klinac , 2god skupljanja prasine jer nije bilo ni za regu pa aj na dobos 

Posle 10-ak god prve pare a da ne moraju da se potrose na prezivljavanje ,zelja se budi, u stomaku kuva , srce iskace i OGROMNA podrska supruge i stize u garazu.

 Sta da vam kazem , prva kraca voznja sa suprugom i ja prosto ne mogu da upalim motor a da nije sjurila i pitala gde idemo :takoje:

navukla se zlo :), cak sam imao pad , posle kog sam jel malo izgubio kompas i samopouzdanje ali ona je ta koja me gura, tera i bodri i ceka pocetak sezone :moto1:

Ebg ima odricanja na zalost , realno ne znam sta bih i napisao , od svega po malo a necega i vise - recimo , jedva nagurah 3hkm sezonu nit vremena a ni para koliko bi trebalo ,jel  , ali sto rece kolega "provodimo vreme zajedno" jbt prosto sam ljubomoran jer kontam da ona vise  uziva u celoj  moto prici od mene.:na_glavi:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Šta znam...svega : D 

 

Kad se poplacaju racuni i namire obaveze sve sto ostane ide na opremu,delove,benzin...

 

Trenutno se odricem zimovanja i preteranog prazničnog tošenja da bih sredio motor za leto i odvojio kintu za isto ...

Al kad dodje letooooo,eeeee : )

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Najveci je problem sto se odricem slobodnog vremena(koga imam malo preko nedelje) koje zelim i sa decom da podelim tako da vise vozikam motor nocu posle 8 (kada deca legnu) nego danju. vikendom opet tako uklapam. i da,sve sto se kupi za motor mene kosta duplo,placam 50% poreza lepsoj polovini koja i nije neki ljubitelj dvotockasa(kad mozes ti za motor mogu i ja za mene nesto da narucim,i sto si ga kupovao kada sada moras jos da dajes pare da ga ulepsavas......):tras2:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Kada sam kupio skuter, davno bese, zena nije govorila samnom mesec dana. Prvih 15 uopste a posle samo "sluzbeno".

  Bio je to najmirniji mesec u mom zivotu.

  Kasnije sam je jedva ubedio da sedne da odemo do pijace i vise nisam mogao da je skinem sa skutera.

   K'o sto rece Sixi nisam upalio motor a da ona ne pita gde idemo.

   Kada pogledam izgubljeno - dobijeno, vidim da se nicega nisam odrekao. Novac koji sam dao je za to i zaradjen, a da li cu kupiti motor ili skup namestaj tu kod mene nema dileme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Одрекао сам се оног за што сви пате или мора да се уради... годишњи одмор :). За својих 40- и кусур година био сам на одмору два пута... :jee:

  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Немам толико новца да могу да задовољим све своје како потребе тако и жеље. Али новац који сам дао на мотор, заиста не видим као одрицање зарад нечег другог. Видим рачуна о породици и свом послу а ово је дошло на крају после много година  као нека моја потреба а не хир.

А зајеб је дошао касније, кад је жена први пут села на мотор. Више је не скидох са мотора а и морао сам сву опрему да јој купим, е ту је било одрицања...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma
Pre 12 sati, Rašica je napisao:

 Ja na to kažem to su moje ljubavnice :dobar:

A ja mojoj kažem: Bolje pare za motor, nego za ljubavnicu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Zadnjih dana kad je bilo Sunčano "izvedem" ga/je malo napolje, upalio... Žena sugeriše odma'-malo si izveo devojčicu? Jes' rekoh... vitamin D malo:)

E odgovor na temu...najviše sam se odrekao mislim, "debljih" živaca i par kg...da...Ipak je to stres...Hoćeš drugi, možda jači... da li je dobar... u moru "loših"... 

Mada ja to gledam i kao dobru investiciju, vratiće se neke pare, valjda... Ne daj Bože samo ono... 

Inače pare ne čuvam, mislim koje ne moram... skok'o bi ih ja verovatno na nešto, na auto... našao bih zanimaciju:)

Znači... na Proleće što više vožnje da se živci podebljaju:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Uh, moglo bi se tu pisati o dosta odricanja!
Na srecu nicega krucijalnog nisam morao da se odreknem, nekako sam uspevao da se prilagodim, troskovi tog zadovoljstva, motora, opreme, isli su sa finansijskom situacijom, bilo je i par god bez mopeda ali nekako sam uklapao da bude "koliko para, toliko muzike".
Sigurno nisam putovao negde gde sam mogao i sigurno nisam kupio bolji auto zbog motora, eto.
A da jednom davno, sa 17god sam izjavio svojoj prvoj ljubavi da mi toliko znaci da je volim kao motor... Jedva ziv ostao...
Budala...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

"Odrekao" sam se uzalud protraćenog vremena.

I to na razne izlaske, bacanja love po klubovima u koje se ide da bi te neko video, na "skupa" kola ...

Odrekao sam se, za mene, nebitnih stvari koje su mojoj generaciji, a i današnjim, izgleda jako bitne.

Zbog toga sam zahvalan ovoj našoj "bolesti".

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

image.thumb.png.b2e527865e0228093d8f3051101bc77c.png

 

A sad malo ozbiljno... Generalno, ne odricem se: kad ima vremena i para vozi se i ulaze se u motor, kad nema - nema i motor se ne vozi. Bilo je sezona gde sam prelazio po 15 K km i obilazio mnogo toga a bilo je i sezona gde sam prelazio 2-3 K i nisam obisao nista, sto zbog nemanja para ili vremena... Bavim se privatnim poslom pa je tu uvek ono prokletstvo: kad ima para, to znaci puno posla pa  nema vremena, kad ima vremena, znaci da nije bilo puno posla pa nema ni para... Jbg...

 

Apropo gornje slike, Bogu hvala kod mene nije takva situacija, moja bolja polovina se vozi, cak ima i polozenu A kategoriju. Jedno vreme imala i svoj skuter od 125 ccm. Ima dosta puta kad idem sam, cak i na vise dana i to je ok ali obozavam kad idemo i oboje. Uprkos tome sto smo non-stop zajedno (radimo zajedno, radnja nam u kuci) ta putovanja i voznje motorom su uvek posebne. Vole i momci da se voze, stariji je u procesu polaganja za A, mladji nije ali voli na motor...

 

Obzirom da nisam tip coveka koji mora uvek kao SNS - brze, jace, bolje, nadam se da cu se baviti motorima dok budem mogao da se uspentram na iste. Onaj koji imam mi je uvek najbolji...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ima dve vrste motordzija kao i u svemu drugom oni koji imaju pare i oni koji imaju manje para ja spadam u drugu kategoriju vozim 500cc mehanikom se bavim pa ne dajem pare na majstore i sl odrzavam motor normalno i ne primecujem da mi nesto puno kinte uzima ali da sve za motocikle je nerealno skupo kao da nas mrze:-)Dakle svako vozi ono sto moze da odrzava tako bar moja logika a ako oces bas mocnu i noviju spravu a nemas za odrzavanje onda ne znam sta bih napisao podrzavam ali ne mogu pomoci

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 35 minuta, Ivanrsvb je napisao:

I kao da nas mrze:-)
Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

pa i mrze nas...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Zanimljivo pitanje, čega sam se odrekla, pa ničeg, možda su neke stvari odložene do izvršenja al ne i zaboravljene ili zaturene. 

Kod mene ne funkcioniše ništa po principu odricanja, ako nešto želim i to ima smisla, prilike se stvore i to uradim. Kad sam pravila pauzu u voženju motora zbog dece, to nije bilo odricanje to je bilo logično odlaganje neizbežnog...naravno da sam se vratila svojoj prvoj ljubavi :).

A često pominjano pitanje ucenjivanja tipa motor ili ja, onog momenta kad dodje do uslovljavanja u bilo kojem smeru ta veza je gotova, mada to nisam nikad doživela. ;) 

Takodje, prvi put kad je stariji sin iskazao želju da vozi motor, pošto mu se prvo svidelo da se voza malo samnom, pa je porastao pa mi kao jarbol vijorio na zadnjem sedištu, dobio je svoj prvi motor Apolo na kojem je učio...tako da nije bilo pitanja ko je važniji motor il on....:)

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja